Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, Konstantine73 said:

EUX... λογικό είναι λόγω θέσης που είμαι

sent from my S21 FE 8/256
 

Είναι το λογισμικό που φοράει φίλε μου το τηλέφωνο ανεξαρτήτου θέσεως EUX/EUX/EUX

Μην ανησυχής...είσαι O.k 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Konstantine73 said:

EUX... λογικό είναι λόγω θέσης που είμαι

sent from my S21 FE 8/256
 

Μην προβληματιζεσαι αυτο ειναι η γεωγραφικη ζωνη στην οποια στην οποια κυκλοφορει επισημα το τηλεφωνο. Σε καθε περιπτωση ειναι ευρωπαϊκο. Και εμενα EUX λεει και ειναι αγορασμενο απο Κωτσοβολο. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με προβληματίζει που έχει λόξυγκα το τηλ...λαγκακια και στα animations και στο ρολάρισμα στο fb για παράδειγμα...

Εάν το γκουκλαρεις αναφέρουν πρόβλημα με το refresh rate...

sent from my S21 FE 8/256





Link to comment
Share on other sites

To Ui το @αμημενο είναι βρε φίλε... όταν έχεις μάθει με triple 8 και Mi 11 και πιάνεις το ριμάδι το Samsung σε χαλάει σου την σπάει με την μία. Έξι μήνες τα γράφω και μας περνάνε για τρολ σε άλλα νήματα, μόνο όταν κάποιος το κρατήσει το δουλέψει δίπλα δίπλα καμιά δεκαριά μέρες το καταλαβαίνει αμέσως μετά. Και εδώ να ξέρεις δεν είναι τόσο έντονο το φαινόμενο όμως το έμπειρο μάτι το πιάνει...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως σε  s21 fe  φιλου στην εργασια του απενεργοποιησα το  chrome  εβαλα μονο sammy browser μεσα  απο google εφαρμογες αφησα  μονο το maps μετα εκανα εκκαθαριση δεδομενων  ολα τα social apps τα σεταρα απο την αρχη  και τωρα παει λαδι εχτρα παρθενο βιολογικο.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

To Ui το @αμημενο είναι βρε φίλε... όταν έχεις μάθει με triple 8 και Mi 11 και πιάνεις το ριμάδι το Samsung σε χαλάει σου την σπάει με την μία. Έξι μήνες τα γράφω και μας περνάνε για τρολ σε άλλα νήματα, μόνο όταν κάποιος το κρατήσει το δουλέψει δίπλα δίπλα καμιά δεκαριά μέρες το καταλαβαίνει αμέσως μετά. Και εδώ να ξέρεις δεν είναι τόσο έντονο το φαινόμενο όμως το έμπειρο μάτι το πιάνει...
Δυστυχώς έχεις δίκιο....

sent from my S21 FE 8/256

Εγω παντως σε  s21 fe  φιλου στην εργασια του απενεργοποιησα το  chrome  εβαλα μονο sammy browser μεσα  απο google εφαρμογες αφησα  μονο το maps μετα εκανα εκκαθαριση δεδομενων  ολα τα social apps τα σεταρα απο την αρχη  και τωρα παει λαδι εχτρα παρθενο βιολογικο.
Το λαγκ πιστεύεις ότι έχει να κάνει με αυτά που λες Άκη?

Για γίνε πιο συγκεκριμένος...

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως σε  s21 fe  φιλου στην εργασια του απενεργοποιησα το  chrome  εβαλα μονο sammy browser μεσα  απο google εφαρμογες αφησα  μονο το maps μετα εκανα εκκαθαριση δεδομενων  ολα τα social apps τα σεταρα απο την αρχη  και τωρα παει λαδι εχτρα παρθενο βιολογικο.
Θα βγάλεις και καμία ρομ μήπως?
Αν ναι πες να πάω να αγοράσω 2....

Same Sh1t...Different Day.

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Konstantine73 said:

Δυστυχώς έχεις δίκιο....

sent from my S21 FE 8/256

Το λαγκ πιστεύεις ότι έχει να κάνει με αυτά που λες Άκη?

Για γίνε πιο συγκεκριμένος...

sent from my S21 FE 8/256
 

 Το κανει καιρο αυτο προσπαθει να ανεβασει την αλληλεπιδραση η  google με αποτελεσμα να σπερνει λαγκς παντου. Πρεπει πρωτα να απενεργοποιησεις τον chrome να κανεις εκκαθαριση cache και δεδομενων ολα τα social , στη συνεχεια βαλε sammy browser και ξανα σεταρε τα social apps ωστε να βρουν αλληλεπιδραση μεσο sammy btowser και οχι chrome οπως πριν.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

 Το κανει καιρο αυτο προσπαθει να ανεβασει την αλληλεπιδραση η  google με αποτελεσμα να σπερνει λαγκς παντου. Πρεπει πρωτα να απενεργοποιησεις τον chrome να κανεις εκκαθαριση cache και δεδομενων ολα τα social , στη συνεχεια βαλε sammy browser και ξανα σεταρε τα social apps ωστε να βρουν αλληλεπιδραση μεσο sammy btowser και οχι chrome οπως πριν.
Θα το δοκιμάσω thanks

Αυτό επηρεάζει μόνο τα Samsung?
Γιατί με το ποκο φ3 πήγαινε βούτυρο... έφυγα όμως από εκεί γιατί όταν ανέβαζε θερμοκρασίες έτρεμαν όλα...
sent from my S21 FE 8/256


Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Konstantine73 said:

Θα το δοκιμάσω thanks

Αυτό επηρεάζει μόνο τα Samsung?
Γιατί με το ποκο φ3 πήγαινε βούτυρο... έφυγα όμως από εκεί γιατί όταν ανέβαζε θερμοκρασίες έτρεμαν όλα...
sent from my S21 FE 8/256

 

Ετρεμαν ολα γιατι προφανως η google προσπαθει να ανεβασει τον ελεγχο με τα google service απο την αλλη το σεταρισμα του poco παει κοντρα κανοντας καποιες βιαιες απενεργοποιησεις διεργασιων με αποτελεσμα οταν ξαναενεργοποιουνταν να ανεβαζει θερμοκρασιες στα υψη.

Στη sammy παντως εχει πολυ καλη βελτιστοποιηση μονο με sammy browser  μεσα και ελαφρως η πολυ χειροτερη με αλλους browsers.

Οι browsers πλεον αποκτουν μεγαλο ελεγχο οποτε καλο ειναι να βαζει καποιος τον καλυτερο απο ομαλοτητα.

1 hour ago, karajim80 said:

Θα βγάλεις και καμία ρομ μήπως?
Αν ναι πες να πάω να αγοράσω 2....

Same Sh1t...Different Day.
 

:classic_laugh::classic_laugh::classic_laugh:

Link to comment
Share on other sites

:classic_laugh::classic_laugh::classic_laugh:
Samsung browser χρησιμοποιώ έτσι και αλλιώς.. είναι δυνατόν ο chrome χαλάει μια ολόκληρη συσκευή?

Ένα ψάξιμο που έκανα, αναφέρονται σε πρόβλημα με το refresh rate της οθόνης που δεν είναι στα 120 και ότι είναι εικονικό...

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

Τι σκέφτομαι σοβαρά να κάνω τη μετάβαση αλλά έχω όλους μου τους κωδικούς στον manager της. Google και δεν συμπληρώνονται αυτόματα στον   browser της Samsung μακάρι να έβρισκα τρόπο να συγχρονίσω με τον samsung λογαριασμό αλλά από ένα ψάξιμο που έκανα δεν βρήκα κάτι. Για να το κάνω έναν έναν δεν παίζει... 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι γιατί με το S10 lite δεν είχα κανένα τέτοιο πρόβλημα και όλα πήγαιναν σφαίρα και smooth....

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

Μόνο τραπεζικά και τέτοια έχω στον  chrome όλη η υπόλοιπη περιήγηση αποκλειστικά με Samsung Browser και μερικές σελίδες μέσω Kiwi.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μόνο τραπεζικά και τέτοια έχω στον  chrome όλη η υπόλοιπη περιήγηση αποκλειστικά με Samsung Browser και μερικές σελίδες μέσω Kiwi.

Δεν φταίει αυτό…. Και ελπίζω μην είναι hardware το πρόβλημα


Sent from my iPad using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Ναι κατάλαβα τι λες, εγώ αναφέρομαι μονάχα στους  browsers τώρα...

Edited by konakis
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Konstantine73 said:


Δεν φταίει αυτό…. Και ελπίζω μην είναι hardware το πρόβλημα


Sent from my iPad using Tapatalk

Δεν νομίζω να είναι hardware γιατί και στο 22 ultra έχει τα ίδια σκάλωματα. Κάτι στο software πρέπει να είναι. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να είναι hardware γιατί και στο 22 ultra έχει τα ίδια σκάλωματα. Κάτι στο software πρέπει να είναι. 
Το 22 ultra όμως έχει και μεταβλητό Ρυθμό ανανέωσης....

Η δική μας συσκευή έχει ακουστεί για αυτό το θέμα και έχει φτάσει και στης Samsung τα αυτιά

sent from my S21 FE 8/256


Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Konstantine73 said:

Το 22 ultra όμως έχει και μεταβλητό Ρυθμό ανανέωσης....

Η δική μας συσκευή έχει ακουστεί για αυτό το θέμα και έχει φτάσει και στης Samsung τα αυτιά

sent from my S21 FE 8/256

 

Έχω και το 22 ultra. Αυτά τα σπασίματα τα κάνει και αυτό. Επίσης η full gesture εμπειρία είναι χειρότερη. Κάτι στο λογισμικό πρέπει να παίζει. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Με Ram Plus 0MB το κινητό μεταμορφώνεται.
Μέσω απλού ADB χωρίς root c8179355fb612656c886fbb729bbb99f.jpg

Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, lagoskon said:

Με Ram Plus 0MB το κινητό μεταμορφώνεται.
Μέσω απλού ADB χωρίς root 

Αρα ισχύει αυτό που γράφει εδώ;

https://techmaniacs.gr/to-ram-plus-kanei-pio-argo-to-samsung-galaxy-smartphone-soy-des-pos-na-to-kleiseis/

Αν έχεις το 8GB ram, έχει καλώς. Το 6αρι όμως θα ζορίζεται χωρίς βοήθεια...

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Πότε θα μας έρθει το one UI 5;Με το android 13; 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S21 FE 5G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...