Jump to content

Google Pixel 7 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και σήμερα, με το κινητό στο ένα χέρι και με την φυσική κάρτα στο άλλο, ....τσουπ, πέρασε κανονικά η συναλλαγή 
για να δούμε πως θα πάει...το store certified είναι κανονικά..
Βγήκε καινούριο mod. 2.4.0 MOD 1.0.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

την γάτα με το ποντίκι παίζουμε με την google...το πρωί στο τσακ πέρασε η συναλλαγή και καπάκι πέταξε μήνυμα ότι δεν πληρεί προϋποθέσεις κτλ....

βλέπω νέα έκδοση πάλι, mod1.1 , την περνάω....και στην επόμενη συναλλαγή όλα καλά... 🙂

για να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Nikos_s3 said:

την γάτα με το ποντίκι παίζουμε με την google...το πρωί στο τσακ πέρασε η συναλλαγή και καπάκι πέταξε μήνυμα ότι δεν πληρεί προϋποθέσεις κτλ....

βλέπω νέα έκδοση πάλι, mod1.1 , την περνάω....και στην επόμενη συναλλαγή όλα καλά... 🙂

για να δούμε...

Πολύ σπάταλος είσαι, όλο πληρώνεις... 😂

Γενικά δες όταν αντιμετωπίζεις πρόβλημα σε τη κατάσταση είναι το play store, δηλαδή αν σου γράφει ότι η συσκευή είναι πιστοποιημένη. Αν όχι, κάνε ένα καθαρισμό στην εφαρμογή του play store.

Edited by djivo
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

την γάτα με το ποντίκι παίζουμε με την google...το πρωί στο τσακ πέρασε η συναλλαγή και καπάκι πέταξε μήνυμα ότι δεν πληρεί προϋποθέσεις κτλ....
βλέπω νέα έκδοση πάλι, mod1.1 , την περνάω....και στην επόμενη συναλλαγή όλα καλά...
για να δούμε...
Δες το παραπάνω μήνυμα μου. Χρησιμοποίησε εκδόσεις modded by displax

Στάλθηκε από το Pixel 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, djivo said:

 

Πολύ σπάταλος είσαι, όλο πληρώνεις... 😂

Γενικά δες όταν αντιμετωπίζεις πρόβλημα σε τη κατάσταση είναι το play store, δηλαδή αν σου γράφει ότι η συσκευή είναι πιστοποιημένη. Αν όχι, κάνε ένα καθαρισμό στην εφαρμογή του play store.

όλες αυτές τις μέρες, το play store είναι κανονικά certified. Μπαίνοντας μέσα στο wallet, συνήθως, πετάει το μήνυμα ότι δεν μπορεί να κάνει ανέπαφες πληρωμές, λόγω unlocked bootloader κτλ. 

Anyway, προς το παρόν το σώζουμε...

8 minutes ago, sokpap said:

Δες το παραπάνω μήνυμα μου. Χρησιμοποίησε εκδόσεις modded by displax

Στάλθηκε από το Pixel 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αυτές χρησιμοποιώ...τελευταία 2.4.0 mod 1.1

Link to comment
Share on other sites

Αυτές χρησιμοποιώ...τελευταία 2.4.0 mod 1.1
Νομίζω αυτή είναι η πιο πρόσφατη, αυτή τουλάχιστον δούλεψε σε μένα. https://cloud.tapatalk.com/s/63ea48ba27076/safetynet-fix-v2.3.1-MOD_3.0.zip

Στάλθηκε από το Pixel 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, sokpap said:

Νομίζω αυτή είναι η πιο πρόσφατη, αυτή τουλάχιστον δούλεψε σε μένα. https://cloud.tapatalk.com/s/63ea48ba27076/safetynet-fix-v2.3.1-MOD_3.0.zip

Στάλθηκε από το Pixel 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

https://github.com/Displax/safetynet-fix/releases

😉

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

Ισως καποιος μπορεί να με βοηθήσει κ εμενα, προσπαθώ να ενεργοποιήσω με το shizuku το volte vowifi (cosmote) και ενώ φαίνεται να ενεργοποιείται και να το εμφανίζει και στις ρυθμίσεις του τηλεφώνουν κανονικά, για κάποιο λόγο δε δουλεύει. IMS status: Not registered. Καμια ιδέα γιατι συμβαίνει?

Link to comment
Share on other sites

Ισως καποιος μπορεί να με βοηθήσει κ εμενα, προσπαθώ να ενεργοποιήσω με το shizuku το volte vowifi (cosmote) και ενώ φαίνεται να ενεργοποιείται και να το εμφανίζει και στις ρυθμίσεις του τηλεφώνουν κανονικά, για κάποιο λόγο δε δουλεύει. IMS status: Not registered. Καμια ιδέα γιατι συμβαίνει?
Πρέπει να ειναι ενεργοποιημένα στην κάρτα σου. Οπότε η βάζεις την κάρτα σου σε κάποιο πιστοποιημένο κινητό και στέλνεις το κατάλληλο μύνημα η παίρνεις την cosmote και τους πριζεις για να στα ενεργοποιησουνε!

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με το μηνυμα WIFICALL ενεργοποιούνται και τα 2 στην καρτα?

46 minutes ago, vasilisN900 said:

Πρέπει να ειναι ενεργοποιημένα στην κάρτα σου. Οπότε η βάζεις την κάρτα σου σε κάποιο πιστοποιημένο κινητό και στέλνεις το κατάλληλο μύνημα η παίρνεις την cosmote και τους πριζεις για να στα ενεργοποιησουνε!

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
 

Με το μηνυμα WIFICALL στο 1333 ενεργοποιούνται και τα 2?

Link to comment
Share on other sites

Ναι και πρέπει το μήνυμα να σταλθεί από συμβατό τηλέφωνο

Poco X3 Pro via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Της γυναίκας μου το τηλέφωνο δεν τα είχε ενεργοποιημένα.
Έβαλα τη sim της στο vivo x80 pro που έχω εγώ, έστειλα στο 1333 και ανοιξαν volte vowifi και 5G.
Δεν είχε ενεργοποιήσει ούτε 5G ποτέ.
Την έβαλα στο pixel και έπαιξε αμέσως.

Sent from my V2145 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

έπαιξε στο pixel 5G ?? τρέλανε μας τώρα....(φαντάζομαι μιλάς για μαμά και όχι ρουταρισμένο)

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Nikos_s3 said:

έπαιξε στο pixel 5G ?? τρέλανε μας τώρα....(φαντάζομαι μιλάς για μαμά και όχι ρουταρισμένο)

Λογικά ρουταρισμενο εννοεί 

Link to comment
Share on other sites

Πάμε πάλι....είναι μαμά και παίζει 5G ???????!!!!!

 

Ερώτηση για χρήστες twitter :

Μόνο σε μένα , την πρώτη φορά που κάνω swipe down για refresh του feed , γυρνάει το κυκλάκι αλλά σε λίγο σταματάει χωρίς να φέρνει τα νέα tweets? την δεύτερη φορά τα φέρνει κανονικά...το κάνει εδώ και καιρό ( από τότε που ήρθε ο Έλον)

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Nikos_s3 said:

Πάμε πάλι....είναι μαμά και παίζει 5G ???????!!!!!

 

Ερώτηση για χρήστες twitter :

Μόνο σε μένα , την πρώτη φορά που κάνω swipe down για refresh του feed , γυρνάει το κυκλάκι αλλά σε λίγο σταματάει χωρίς να φέρνει τα νέα tweets? την δεύτερη φορά τα φέρνει κανονικά...το κάνει εδώ και καιρό ( από τότε που ήρθε ο Έλον)

Στο δικο μου ενεργοποιήθηκε volte vowifi. Ελπιζω πως πλέον δε θα χω θεματα με ιντερνετ. Για 5g δεν ειμαι σιγουρος, πρεπει να βαλω σιμ σε αλλο τηλ παλι, αλλα μαλλον οχι γιατί ειχα 5g στην ιδια sim με το προηγούμενο κινητό 

Ευχαριστώ πολυ παιδες για την βοηθεια.

Υ.γ εχω την εντύπωση πεφτει πιο φαστ η μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, sm4rt said:

Στο δικο μου ενεργοποιήθηκε volte vowifi. Ελπιζω πως πλέον δε θα χω θεματα με ιντερνετ. Για 5g δεν ειμαι σιγουρος, πρεπει να βαλω σιμ σε αλλο τηλ παλι, αλλα μαλλον οχι γιατί ειχα 5g στην ιδια sim με το προηγούμενο κινητό 

Ευχαριστώ πολυ παιδες για την βοηθεια.

Υ.γ εχω την εντύπωση πεφτει πιο φαστ η μπαταρια

Έχεις cosmote; 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, jimma1987 said:

Αφού έγινε "φυσικά" χωρίς root κλπ για να δούμε...😎

Ούτε και σε μένα παίζει το 5G unrooted με Cosmote, παρ' όλο που στο Poco F3 που είχα πριν δούλευε κανονικά (και ούτε είχε χρειαστεί κάποια ενεργοποίηση για να παίξει).

Να σημειώσω ότι κι εγώ παρατήρησα μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας μετά το rootless VoLTE patch που ενεργοποίησε το WiFi calling. Δεν έχω καλό σήμα γενικώς με την Cosmote στην περιοχή μου και είχα χαμένες κλήσεις ακόμα και με το VoLTE ενεργό - πολύ λιγότερες βέβαια απ' ό,τι τότε που ήμουν με 2G. Από τότε που ενεργοποίησα το WiFi calling με το patch δεν έχω χάσει ούτε μια πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Ναι

Ανεβάστε και κάνα screenshot ρε παιδιά.


Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Τι να κάνω τώρα; Είμαι με Vodafone. Είμαι μεταξύ Google Pixel 7 pro vs OnePlus 11. Ο ενδοιασμός μου είναι αν θα δουλεύει το Volte ή έστω να μη χάνω κλήσεις. Αλλιώς πήγαινα καρφί γιατί το Pixel.

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, PARGINOS said:

Τι να κάνω τώρα; Είμαι με Vodafone. Είμαι μεταξύ Google Pixel 7 pro vs OnePlus 11. Ο ενδοιασμός μου είναι αν θα δουλεύει το Volte ή έστω να μη χάνω κλήσεις. Αλλιώς πήγαινα καρφί γιατί το Pixel.

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Θα σου προτεινα να περιμενεις μεχρι την ενημερωση του Μαρτιου και να δεις τι θα παιζει χωρις ρουτ κτλ και αναλογα να πραξεις. Εγω αυτο θα περιμενω για να φυγω απο oneplus 10 pro και να παω σε πιξελ ξανα. Η μεταβαση απο το 10 στο 11 δεν θεωρω πως αξιζει να την κανω. 

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...