Jump to content

Google Pixel 7 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 minutes ago, jimteo said:

c23368bbded5a79aa23cf82e927c406f.jpg

Sent from my Pixel 7 Pro
 

Αυτές έχω εγώ σε Vodafone.Σε κοσμοτε αν είναι ίδιες και υπάρχει 5g πρέπει να έχει πάρει τις ρυθμίσεις από την Google.

Link to comment
Share on other sites

Τις ίδιες ρυθμίσεις έχουμε και στον ίδιο πάροχο αλλά σε μας τίποτα. Και από ότι φαίνεται, είσαι ο μόνος..

Edited by djivo
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, jimteo said:

Το έχεις ενεργοποιήσει γενικά το 5G;
Υποθέτω πως ναι, έτσι;

Sent from my Pixel 7 Pro
 

Εννοείτε, το δούλευα και με root πριν λίγο καιρό.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα.
Κι εγώ το είχα ρουταρει αλλά με το που βγήκε το shizuku, το σταμάτησα.

Sent from my Pixel 7 Pro

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, jimteo said:

Μάλιστα.
Κι εγώ το είχα ρουταρει αλλά με το που βγήκε το shizuku, το σταμάτησα.

Sent from my Pixel 7 Pro
 

Γιατί έχω μια υποψία ότι δεν έκανες σωστά unroot και γι'αυτό έχεις 5G. Είχες βάλει με καθαρή εγκατάσταση το λογισμικό; Αν θες μας λες πως σταμάτησες το root μπας και βγάλουμε άκρη..

Σόρρυ που επιμένω, δε στέκει να παίζει μόνο σε σένα και σε κανέναν άλλο.

Edited by djivo
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

False alarm παίδες. Ζήτω συγγνώμη αλλά κι εγώ ψάχνοντας πηγαίνω.
Μόλις έμαθα ότι αν κάνεις unroot, δε χάνεις το 5G. Μόνο volte/vowifi. Δεν το γνώριζα.

Όταν είχα πρωτοπαρει το 7Ρ, είχα ρουταρει.
Με το που βγήκε το shizuku όμως, έκανα unroot.

Σορρυ και πάλι

Sent from my Pixel 7 Pro



Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, djivo said:

Γιατί έχω μια υποψία ότι δεν έκανες σωστά unroot και γι'αυτό έχεις 5G. Είχες βάλει με καθαρή εγκατάσταση το λογισμικό; Αν θες μας λες πως σταμάτησες το root μπας και βγάλουμε άκρη..

Σόρρυ που επιμένω, δε στέκει να παίζει μόνο σε σένα και σε κανέναν άλλο.

To Signal Guru με το οποίο κάνεις την διαδικασία ενεργοποίησης του 5G όταν είσαι root, παραμένει ακόμα κι όταν γίνεις unroot.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, baiosss said:

To Signal Guru με το οποίο κάνεις την διαδικασία ενεργοποίησης του 5G όταν είσαι root, παραμένει ακόμα κι όταν γίνεις unroot.

ακριβώς...το unroot, ουσιαστικά, φλασάρει το "μαμά" init_boot και αυτό είναι όλο...

το θέμα είναι πως, αν εμείς θελήσουμε να δοκιμάσουμε το 5G σε περίπτωση που δωθεί επίσημα στην συκευή, λογικά πρέπει να πάμε σε φορμάτ, ή με το signal guru να το γυρίσουμε σε "μαμά" κατάσταση... προς το παρόν δεν το έχω ψάξει, γιατί δεν με απασχολεί...απολαμβάνω 5G/volte/vowifi απροβλημάτιστα και η συσκευή πετάει..

Link to comment
Share on other sites

ακριβώς...το unroot, ουσιαστικά, φλασάρει το "μαμά" init_boot και αυτό είναι όλο...
το θέμα είναι πως, αν εμείς θελήσουμε να δοκιμάσουμε το 5G σε περίπτωση που δωθεί επίσημα στην συκευή, λογικά πρέπει να πάμε σε φορμάτ, ή με το signal guru να το γυρίσουμε σε "μαμά" κατάσταση... προς το παρόν δεν το έχω ψάξει, γιατί δεν με απασχολεί...απολαμβάνω 5G/volte/vowifi απροβλημάτιστα και η συσκευή πετάει..
Factory reset όχι δεν θα χρειαστεί σε τέτοια περίπτωση. Απλά κάνεις ένα disable μέσα από το signal guru στις ρυθμίσεις που του είχες κάνει κι επανέρχεται η συσκευή στην προ 5G κατάσταση της.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Στο update ίσως περιμένουμε και volte και WiFicall και 5g ή κάτι από αυτά σίγουρα όχι?!  Για να ξέρω αν θα περάσω απευθείας shizuku ή θα κάνω λίγο υπομονή... Μόλις σήμερα το απέκτησα.. 😁

Επίσης ψάχνω κάτι εντελώς μαύρο και όχι γκρι σκούρο σε θέμα γενικά για όλο το κινητό και δε βλέπω κάτι. Κάνω κάτι λάθος?!

Επίσης adaptive battery έχετε ανοιχτό?! 

Edited by ChrisNikol
Link to comment
Share on other sites

Στο update ίσως περιμένουμε και volte και WiFicall και 5g ή κάτι από αυτά σίγουρα όχι?!  Για να ξέρω αν θα περάσω απευθείας shizuku ή θα κάνω λίγο υπομονή... Μόλις σήμερα το απέκτησα..
Επίσης ψάχνω κάτι εντελώς μαύρο και όχι γκρι σκούρο σε θέμα γενικά για όλο το κινητό και δε βλέπω κάτι. Κάνω κάτι λάθος?!
Επίσης adaptive battery έχετε ανοιχτό?! 

Αύριο βράδυ λογικά θα έρθει το update, κάνε λίγη υπομονή


Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Finn said:


Αύριο βράδυ λογικά θα έρθει το update, κάνε λίγη υπομονή


Sent from my iPhone using Tapatalk

Το θέμα είναι πως αν δεν υπάρχει τρόπος να αλλάξω αυτό το γκρι και να το κάνω ολόμαυρο όπως θέλω καθώς και τα accents να τα κάνω solid χρώμα αντί για παστέλ είναι και μόνο λόγος να ρουταρω ούτως ή άλλως.. Θα περιμένω μέχρι αύριο γιατί θέλω όλο το τρίπτυχο 5g,volte, WiFicall.

Ώστε ΑΝ έρθουν να περάσω για αυτά την official και να ρουταρω για την παραμετροποίηση του theme. Αλλιώς ρουταρω και για τα δύο. 

Screenshot_20230305-140031.png

Edited by ChrisNikol
Link to comment
Share on other sites

 

On 3/3/2023 at 9:24 ΠΜ, NickNT said:

το κινητό σούπερ αλλά το Google Assistant εξακολουθεί να σταματά να λειτουργεί ανά τακτά διαστήματα,

To google assistant γιατί δε λειτουργεί;

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι σίγουρος πως και βγάζοντας το adaptive brightness η οθόνη αλλάζει θερμοκρασια χρώματος ανάλογα το περιβάλλον δηλαδή τον γύρω φωτισμό... Το site εδώ δηλαδή που είναι ολόλευκο, γράφοντας βλέπω μια ψυχρό λευκό μια θερμό... Δόξα το θεό τα μάτια μου άψογα είναι.. Αλλά θέλω σταθερή θερμοκρασία χρώματος λευκό λευκό όχι θερμό.. 

Μπορώ να κάνω κάτι? Υπάρχει κάποια ρύθμιση?! 

Edited by ChrisNikol
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, xtrmsnpr said:

 

To google assistant γιατί δε λειτουργεί;

Τι να πω... σε κάθε περίπτωση, (φαίνεται πλέον να) λειτουργεί μια χαρά εδώ και λίγες μέρες, ύστερα από τα ακόλουθα βήματα: i) disable το Google app, ii) clear storage/cache (ήταν >1gb), iii) restart (το κινητό), και iv) enable (το Google app).

Παρότι δεν μπορώ επ'ουδενί να το τεκμηριώσω, έχω την αίσθηση ότι μπορεί το πρόβλημα να σχετίζεται με το ότι μεταφέρθηκαν τα app settings από το προηγούμενο κινητό στο νέο (έκανα τη διαδικασία με το καλώδιο κτλ) - ίσως όμως γράφω βλακείες .

Αν πάντως παρουσιαστεί ξανά το πρόβλημα, θα ενημερώσω.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχετε καταλάβει τι ακριβώς ισχύει για την σημερινή ενημέρωση stable που θα βγει όσον αφορά την beta? Κάτι για τελευταία ευκαιρία διάβασα που θα έχεις για λίγες μέρες: Σου περνάει και την stable μέσα, κάνεις opt out από την beta χωρίς να σου σβήσει data και χωρίς reset του κινητού (όπως κάνει κανονικά αν κάνεις opt out από το beta program);

Edited by klainmein
Link to comment
Share on other sites

Έχετε καταλάβει τι ακριβώς ισχύει για την σημερινή ενημέρωση stable που θα βγει όσον αφορά την beta? Κάτι για τελευταία ευκαιρία διάβασα που θα έχεις για λίγες μέρες: Σου περνάει και την stable μέσα, κάνεις opt out από την beta χωρίς να σου σβήσει data και χωρίς reset του κινητού (όπως κάνει κανονικά αν κάνεις opt out από το beta program);

Σήμερα ολοκληρώνεται ο beta κύκλος με την κυκλοφορία της stable QPR2. Βγαίνεις απ' το προγραμμα και δε σβήνεται τίποτα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να περιμένω να βγει το OTA της stable qpr2 προφανώς, την κατεβάζω και μετά κάνω opt out από το beta...So simple? Σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να περιμένω να βγει το OTA της stable qpr2 προφανώς, την κατεβάζω και μετά κάνω opt out από το beta...So simple? Σε ευχαριστώ.

Όταν έρθει η σημερινή αναβαθμιση OTA και εφόσον ολοκληρωθεί η εγκατάσταση της τότε το λογισμικό στο κινητό σου γίνεται flagged ως release αντί για beta. Με το opt out τσεκαρει αυτό το flag ο server και δε προχωράει σε factory reset.


Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζεστε να σκάσει η ΟΤΑ και να μην έχει κανένα volte πάρα μόνο στη cosmote που έχει ήδη στη beta; 

Link to comment
Share on other sites

Ρεαλιστές. Και εγω θέλω και μακάρι να δώσει ακόμα και 5g, απλά κρατάω πάντα μικρό καλάθι ώστε ή να χαρώ αν πάρω κάτι ή να μη κλαίω αν δε πάρω. 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, _NikitaS_ said:

Φαντάζεστε να σκάσει η ΟΤΑ και να μην έχει κανένα volte πάρα μόνο στη cosmote που έχει ήδη στη beta; 

Θα σε στεναχωρήσω αλλά το πιο πιθανό είναι αυτό..

Συνήθως ότι έχει η beta παίρνει και η stable..

Να βγάλουν κάτι μπορεί, αλλά μα προσθέσουν όχι. Μακάρι να αλλάξει αυτό από εδώ και πέρα.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...