Jump to content

Google Pixel 7 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρόταση για tempered class κανείς? Εννοείτε να δουλεύει το δακτυλικό αποτύπωμα σωστά.

Έχω τώρα πάνω screen protector από irepair, αλλά δε μου πολύ αρέσει η αίσθηση.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Θεωρείτε παιδιά πως μπορεί το fix να μη λειτουργεί με το update Μαρτίου; Έχω cosmote αλλά στο μέρος που μένω το σήμα είναι άθλιο. Μόνο το wifi calling σώζει την κατάσταση. Με τρώει το χέρι μου να το χτυπήσω...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, stapd_21 said:

Θεωρείτε παιδιά πως μπορεί το fix να μη λειτουργεί με το update Μαρτίου; Έχω cosmote αλλά στο μέρος που μένω το σήμα είναι άθλιο. Μόνο το wifi calling σώζει την κατάσταση. Με τρώει το χέρι μου να το χτυπήσω...

Ναι υπάρχει μεγάλη πιθανότητα μιας και με τη beta δεν δούλευε το fix με Cosmote.

Δουλεύει όμως το VoLTE χωρίς το fix. Αλλά δεν είναι σίγουρο πως θα συνεχίσει να δουλεύει και αυτό.

Καλό είναι να περιμένεις λίγο ακόμη ως την επόμενη αναβάθμιση.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Το κακό είναι πως με τρώει το χέρι μου! Πότε περιμένουμε την stable Μαρτίου; Την πρώτη Δευτέρα του μήνα ή έχει αλλάξει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, stapd_21 said:

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Το κακό είναι πως με τρώει το χέρι μου! Πότε περιμένουμε την stable Μαρτίου; Την πρώτη Δευτέρα του μήνα ή έχει αλλάξει αυτό;

6/3 το βραδυ συνήθως. Κάνε υπομονή!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και η επιλογή του amazon και αν δεν περάσει στη stable ή χαθεί το fix, επιστροφή!

Μια τελευταία ερώτηση: Πως συνεργάζεται με τα ρολόγια της samsung που έχουν wear os;

Edited by stapd_21
Link to comment
Share on other sites

Το wear OS της Google είναι και αν κρίνω από το Google Watch που έχει Wear OS, λογικά θα συνεργάζονται άψογα.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, stapd_21 said:

Υπάρχει και η επιλογή του amazon και αν δεν περάσει στη stable ή χαθεί το fix, επιστροφή!

Μια τελευταία ερώτηση: Πως συνεργάζεται με τα ρολόγια της samsung που έχουν wear os;

με το galaxy watch 5 που έχω, συνεργάζεται άψογα!

 

 

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, djivo said:

Πρόταση για tempered class κανείς? Εννοείτε να δουλεύει το δακτυλικό αποτύπωμα σωστά.

Έχω τώρα πάνω screen protector από irepair, αλλά δε μου πολύ αρέσει η αίσθηση.

https://www.amazon.it/DOME-GLASS-salvaschermo-Whitestone-dispersione/dp/B0B99PPTPJ/ref=sr_1_1?__mk_it_IT=ÅMÅŽÕÑ&crid=351BOJ4HVQW4U&keywords=whitestone+dome+glass+pixel+7+pro&qid=1676635133&sprefix=whitestone+dome+glass+pixel+7+pro%2Caps%2C338&sr=8-1

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, klik said:

Τελικά αν και έλεγα μπας και υπάρχει κάτι δοκιμασμένο και πιο οικονομικό, κατέληξα και αγόρασα το Dome όπως προτείνεις κι εσύ. Έχει και 10 ευρώ έκπτωση στο Amazon Γερμανίας. Νομίζω σε curve οθόνες είναι μονόδρομος. 

Το δακτυλικό δουλεύει καλά ή υπάρχει δυσκολία στην αναγνώριση?

Edited by djivo
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, djivo said:

Τελικά αν και έλεγα μπας και υπάρχει κάτι δοκιμασμένο και πιο οικονομικό, κατέληξα και αγόρασα το Dome όπως προτείνεις κι εσύ. Έχει και 10 ευρώ έκπτωση στο Amazon Γερμανίας. Νομίζω σε curve οθόνες είναι μονόδρομος. 

Το δακτυλικό δουλεύει καλά ή υπάρχει δυσκολία στην αναγνώριση?

Ολα τα dome ειναι εξαιρετικα. Οσο για το δακτυλικο, απενεργοποιησε το πριν το τοποθετησεις το dome και ξανα σεταρε το εκ νεου αφου το περασεις.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, djivo said:

Τελικά αν και έλεγα μπας και υπάρχει κάτι δοκιμασμένο και πιο οικονομικό, κατέληξα και αγόρασα το Dome όπως προτείνεις κι εσύ. Έχει και 10 ευρώ έκπτωση στο Amazon Γερμανίας. Νομίζω σε curve οθόνες είναι μονόδρομος. 

Το δακτυλικό δουλεύει καλά ή υπάρχει δυσκολία στην αναγνώριση?

Δουλεὐει ἀψογα.

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω κάτι κουλό για την συσκευή μου;

Έχω ενεργοποιήσει το volte με το patch. Όλα καλά δεν είχα κανένα θέμα. Ξαφνικά οι γονείς μου με σταθερό nova μου είπαν ότι συνέχεια η γραμμή όταν με καλούσαν ήταν κατειλημμένη. Από άλλες συνδέσεις σταθερών ή κινητών δεν μου έχει παραπονεθεί κανένας.

Όταν απενεργοποίησα το διακόπτη του volte τότε δέχτηκε κανονικά κλήσεις από τον συγκεκριμένο σταθερό νούμερο. Τον το άνοιξα, έκανε πάλι τα ίδια.

Δε μπορώ να καταλάβω το ακριβώς συμβαίνει. Εννοείται δεν έχω βάλει κανέναν φραγμό στις κλήσεις για black list.

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω κάτι κουλό για την συσκευή μου;
Έχω ενεργοποιήσει το volte με το patch. Όλα καλά δεν είχα κανένα θέμα. Ξαφνικά οι γονείς μου με σταθερό nova μου είπαν ότι συνέχεια η γραμμή όταν με καλούσαν ήταν κατειλημμένη. Από άλλες συνδέσεις σταθερών ή κινητών δεν μου έχει παραπονεθεί κανένας.
Όταν απενεργοποίησα το διακόπτη του volte τότε δέχτηκε κανονικά κλήσεις από τον συγκεκριμένο σταθερό νούμερο. Τον το άνοιξα, έκανε πάλι τα ίδια.
Δε μπορώ να καταλάβω το ακριβώς συμβαίνει. Εννοείται δεν έχω βάλει κανέναν φραγμό στις κλήσεις για black list.

Ο δικός σου πάροχος επίσης νόβα;


Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Da_rudakos said:

Τα ίδια και εδώ σε Pixel 6 της γυναίκας.

Sent from my V2145 using Tapatalk
 

Nova έχεις στο κινητό της γυναίκας σου;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα/καλημερα σε ολους! Σκεφτομαι να αγορασω το Pixel 7 (οχι το pro), καθως θα ταξιδεψω στην Αμερικη αρχες Μαρτιου. Ενας φιλος με προετρεψε να ψαξω online για καποιο θεμα με το 5g της συσκευης. Μου ειπε οτι δεν υποστηριζεται στην Ελλαδα για την συσκευη αυτη. Ειμαι συνδρομητης της Cosmote. Μπορει καποιος να μου κανει μια συντομη περιληψη;

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, vetinary said:

Καλησπερα/καλημερα σε ολους! Σκεφτομαι να αγορασω το Pixel 7 (οχι το pro), καθως θα ταξιδεψω στην Αμερικη αρχες Μαρτιου. Ενας φιλος με προετρεψε να ψαξω online για καποιο θεμα με το 5g της συσκευης. Μου ειπε οτι δεν υποστηριζεται στην Ελλαδα για την συσκευη αυτη. Ειμαι συνδρομητης της Cosmote. Μπορει καποιος να μου κανει μια συντομη περιληψη;

Καλησπερα, εχεις 4g και σε καμια εταιρεία δεν εχεις 5g εκτος αν μπεις σε διαδικασία root. Δε ξέρουμε ακομα τι θα γινει με το νεο update του Μαρτίου, αν όλα πανε οπως δειχνουν θα λειτουργουν στο τηλ ολα τελεια εκτος του 5g(προσωπικα μου ειναι αδιαφορο καθώς το 4g με καλύπτει πληρως). 

On 18/2/2023 at 5:51 ΜΜ, Finn said:


Ο δικός σου πάροχος επίσης νόβα;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Προσωπικα ακομα δε μου χει τυχει να μου αναφερουν κατι, αλλα θα δοκιμασα να μιλησω με κοσμοτε μηπως παιζει κατι με το volte με συγκεκριμένες ips

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τη απαντηση. Μερικες ερωτησεις ακομη: a) Το προβλημα με το 5g αφορα μονο το pixel 7, ή γενικοτερα ολοκληρη την σειρα των pixel. β) Υπαρχει καποια διαφοροποιηση σε συσκευη που αγοραζεται απευθειας στην Αμερικη, γ) Τι ΔΕΝ λειτουργει (εκτος του 5g) και θα φτιαχτει με το update του Μαρτιου; Ευχαριστω εκ των προτερων

38 minutes ago, sm4rt said:

Καλησπερα, εχεις 4g και σε καμια εταιρεία δεν εχεις 5g εκτος αν μπεις σε διαδικασία root. Δε ξέρουμε ακομα τι θα γινει με το νεο update του Μαρτίου, αν όλα πανε οπως δειχνουν θα λειτουργουν στο τηλ ολα τελεια εκτος του 5g(προσωπικα μου ειναι αδιαφορο καθώς το 4g με καλύπτει πληρως). 

Προσωπικα ακομα δε μου χει τυχει να μου αναφερουν κατι, αλλα θα δοκιμασα να μιλησω με κοσμοτε μηπως παιζει κατι με το volte με συγκεκριμένες ips

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, vetinary said:

Ευχαριστω για τη απαντηση. Μερικες ερωτησεις ακομη: a) Το προβλημα με το 5g αφορα μονο το pixel 7, ή γενικοτερα ολοκληρη την σειρα των pixel. β) Υπαρχει καποια διαφοροποιηση σε συσκευη που αγοραζεται απευθειας στην Αμερικη, γ) Τι ΔΕΝ λειτουργει (εκτος του 5g) και θα φτιαχτει με το update του Μαρτιου; Ευχαριστω εκ των προτερων

 

 Δε λειτουργουσε το volte και το vowifi με αποτέλεσμα να υπαρχει θεμα με το σημα. Μια εφαρμογή ωστοσο που κυκλοφορει ηδη ελυσε το προβλημα. Ωστοσο φαίνεται πως το Μάρτιο θα λυθει ουτως η άλλως και χωρις την εφαρμογή με το νεο update τουλάχιστον για τους συνδρομητές κοσμοτε. Για συσκευη απο Αμερικη δε ξερω, δε νομιζω πως θα χει καποιο θεμα αν είναι unlock

Link to comment
Share on other sites



Nova έχεις στο κινητό της γυναίκας σου;;;




Sorry τώρα το είδα.
Η γυναίκα έχει pixel 6 με Cosmote.
Στο σπίτι έχουμε Nova σταθερή και κάνοντας κλήση απο το σταθερό, το κινητό δείχνει κατειλημμένο.
Μόλις κλείσω το volte χτυπάει κανονικά!


Sent from my V2145 using Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Da_rudakos said:


 

 

 

 


Sorry τώρα το είδα.
Η γυναίκα έχει pixel 6 με Cosmote.
Στο σπίτι έχουμε Nova σταθερή και κάνοντας κλήση απο το σταθερό, το κινητό δείχνει κατειλημμένο.
Μόλις κλείσω το volte χτυπάει κανονικά!


Sent from my V2145 using Tapatalk


 

 

 

 

Τελικά όλοι με σταθερό νόβα έχουμε το θέμα. Το ερώτημα είναι, ενοχλησαμε την νόβα να της πούμε ακριβώς το έχουμε; Εμένα επειδή είναι ο πατέρας μου με το σταθερό και είναι μεγάλης ηλικίας τους είπε ότι το κινητό του γιου μου όταν έχει volte δεν δέχεται κλήσεις, αλλιώς δέχεται (άγνωστο αν κατάλαβε τι τους έλεγε και άρα άγνωστο κατά πόσο τον πήραν στα σοβαρά). Μήπως πρέπει να ενημερώσουμε με κάποιον τρόπο την νόβα; Γιατί πχ από νόβα κινητή η κλήση έρχεται κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...