Jump to content

Google Pixel 7 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτες τις δυο εφαρμογες χρειαστηκα ευκολο μεσω wireless debugging εγινε, δε ξερω αν δουλευει με αλλες εταιρείες εκτος κοσμοτεScreenshot_20230214-143521.thumb.png.4f40c1f09413b62fdaeba29695241d49.png

Screenshot_20230214-143737.png

Δεν είναι χω ενεργο το wifi calling γτ ηθελα νανδω καθαρα το volte που με ενδιαφέρει περισσότερο. Ερχομενος κ εγω απο OnePlus που ηταν μεχρι τωρα το αγαπημένο μου android, θα πω οτι το πιξελ ειναι αλλο επιπεδο σε εμπειρια χρησης. Αν λυθει το σημα ειναι μονοδρομος. Τα σαμμυ είναι αστεια

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, sm4rt said:

Αυτες τις δυο εφαρμογες χρειαστηκα ευκολο μεσω wireless debugging εγινε, δε ξερω αν δουλευει με αλλες εταιρείες εκτος κοσμοτεScreenshot_20230214-143521.thumb.png.4f40c1f09413b62fdaeba29695241d49.png

Screenshot_20230214-143737.png

Δεν είναι χω ενεργο το wifi calling γτ ηθελα νανδω καθαρα το volte που με ενδιαφέρει περισσότερο. Ερχομενος κ εγω απο OnePlus που ηταν μεχρι τωρα το αγαπημένο μου android, θα πω οτι το πιξελ ειναι αλλο επιπεδο σε εμπειρια χρησης. Αν λυθει το σημα ειναι μονοδρομος. Τα σαμμυ είναι αστεια

Επομένως με αυτές τις 2 εφαρμογές δεν χρειάζεται να γίνει root, σωστά ;

Link to comment
Share on other sites

Επομένως με αυτές τις 2 εφαρμογές δεν χρειάζεται να γίνει root, σωστά ;

Τελικά το 5G εκ παραδρομής το ανέφερες ότι λειτουργεί;


Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Finn said:


Τελικά το 5G εκ παραδρομής το ανέφερες ότι λειτουργεί;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Που ανεφερα πως λειτουργεί? Ειπα δε νομιζω πως λειτουργεί αλλα δε το χω δοκιμασει οποτε δε ξερω σίγουρα 

Link to comment
Share on other sites

Που ανεφερα πως λειτουργεί? Ειπα δε νομιζω πως λειτουργεί αλλα δε το χω δοκιμασει οποτε δε ξερω σίγουρα 

Λάθος quote


Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, sm4rt said:

Σωστα

Τέλεια λοιπόν και εφόσον δε χάνονται κ κλήσεις και με VolTE να δουλεύει κανονικά χωρίς ρουτ, είμαστε λογικά κομπλέ! 🙂

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, jimma1987 said:

Τέλεια λοιπόν και εφόσον δε χάνονται κ κλήσεις και με VolTE να δουλεύει κανονικά χωρίς ρουτ, είμαστε λογικά κομπλέ! 🙂

Επειδή έχω μπερδευτεί.Χωρις ρουτ δουλεύει το volte σε Vodafone και cosmote με το beta update του 13 που θα δωθεί τον Μάρτιο;

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, spyridon70 said:

Επειδή έχω μπερδευτεί.Χωρις ρουτ δουλεύει το volte σε Vodafone και cosmote με το beta update του 13 που θα δωθεί τον Μάρτιο;

Έχω την εντύπωση ότι στην beta δουλευει μόνο σε cosmote 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, jimlost said:

Έχω την εντύπωση ότι στην beta δουλευει μόνο σε cosmote 

Αυτό γνωρίζω και εγώ μέχρι στιγμής .Αν δεν το δώσει η Vodafone θα αλλάξω σε κοσμοτε παρόλο που είμαι πολύ ευχαριστημένος με την Vodafone 

Edited by spyridon70
Link to comment
Share on other sites

Με beta ΤΩΡΑ (Μάρτιο stable) παίζουν σε Cosmote και με το patch παίζει Vodafone κανονικά σε τωρινό stable ή beta. Για Nova δεν ξέρω τί παίζει.

Link to comment
Share on other sites

Just now, klainmein said:

Με beta ΤΩΡΑ (Μάρτιο stable) παίζουν σε Cosmote και με το patch παίζει Vodafone κανονικά σε τωρινό stable ή beta. Για Nova δεν ξέρω τί παίζει.

Ok.τωρα κατάλαβα 

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, spyridon70 said:

Επειδή έχω μπερδευτεί.Χωρις ρουτ δουλεύει το volte σε Vodafone και cosmote με το beta update του 13 που θα δωθεί τον Μάρτιο;

Αλλο το patch (οι 2 εφαρμογες που εδειξα) και άλλο το επίσημο update. Με το επίσημο update τουλαχιστον για την ώρα στη beta version του Μαίου φαίνεται οτι δουλεύει μόνο η cosmote. Μπορεί μεχρι το Μαρτιο (stable version) να δουλεύουν όλες. Με τις 2 εφαρμογές που δειχνω παραπάνω νομίζω δουλεύει κανονικά σε όλες τις εταιρείες, αλλα όταν περασετε update στη συσκευή θα πρέπει να ξαναγίνει η διαδικασία μεσω των 2 εφαρμογών για να ενεργοποιηθουν πάλι volte vowifi

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, klainmein said:

Με beta ΤΩΡΑ (Μάρτιο stable) παίζουν σε Cosmote και με το patch παίζει Vodafone κανονικά σε τωρινό stable ή beta. Για Nova δεν ξέρω τί παίζει.

Με το Shizuku,παίζει μια χαρά και σε Nova...

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, sm4rt said:

Αλλο το patch (οι 2 εφαρμογες που εδειξα) και άλλο το επίσημο update. Με το επίσημο update τουλαχιστον για την ώρα στη beta version του Μαίου φαίνεται οτι δουλεύει μόνο η cosmote. Μπορεί μεχρι το Μαρτιο (stable version) να δουλεύουν όλες. Με τις 2 εφαρμογές που δειχνω παραπάνω νομίζω δουλεύει κανονικά σε όλες τις εταιρείες, αλλα όταν περασετε update στη συσκευή θα πρέπει να ξαναγίνει η διαδικασία μεσω των 2 εφαρμογών για να ενεργοποιηθουν πάλι volte vowifi

Που ΟΚ να πούμε ότι είναι 2 λεπτά υπόθεση, εφόσον δεν έχεις απεγκαταστήσει shizuku και Pixel ims.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία σας ικανοποιεί; 

Εγώ καινούριος στο 7 pro, εννοείται μετά από τρεις μέρες που θα με έχει μάθει, έχω βάλει σχεδόν όλες τις εφαρμογές περιορισμένη πρόσβαση στη μπαταρία εκτός από 4 που λειτουργώ, αλλά και πάλι η μπαταρία φτάνει με το ζόρι βράδυ. Ξεκινάω 7 το πρωί με 100% και στις 20:30 είμαι με 17% και οθόνη αναμένει περίπου 5 με 5:30 ώρες.

Είναι νορμάλ; Είχα συνηθίσει τη huawei που η μπαταρία δε τελείωνε με τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, klainmein said:

Που ΟΚ να πούμε ότι είναι 2 λεπτά υπόθεση, εφόσον δεν έχεις απεγκαταστήσει shizuku και Pixel ims.

Εννοείται!

 

49 minutes ago, _NikitaS_ said:

Η μπαταρία σας ικανοποιεί; 

Εγώ καινούριος στο 7 pro, εννοείται μετά από τρεις μέρες που θα με έχει μάθει, έχω βάλει σχεδόν όλες τις εφαρμογές περιορισμένη πρόσβαση στη μπαταρία εκτός από 4 που λειτουργώ, αλλά και πάλι η μπαταρία φτάνει με το ζόρι βράδυ. Ξεκινάω 7 το πρωί με 100% και στις 20:30 είμαι με 17% και οθόνη αναμένει περίπου 5 με 5:30 ώρες.

Είναι νορμάλ; Είχα συνηθίσει τη huawei που η μπαταρία δε τελείωνε με τίποτα.

Τι να σου πω μου κάνει εντύπωση αυτό που λες. Σήμερα το έβγαλα απο φόρτιση στο 100% στις 12 το μεσημέρι, τώρα που γράφω το μήνυμα είναι 9.10, είμαι onscreen 3 ώρες, όχι gaming, surfarisma ινστα κλησεις. Η μπαταρία αυτή τη στιγμή είναι στο 82%. Γενικά με τη μπαταρία προσωπικα δεν είχα ποτέ θέμα. Βασικά εκτός απο τις κλήσεις σε όλα τα άλλα ημουν και είμαι υπέρευχαριστημένος 3 μήνες τώρα. Γενικά περίπου είμαι onscreen 4.30-6 ώρες. Πριν είχα το oneplus 9 pro μου βγαζε με αντίστοιχη χρήση μισή μέρα (βεβαια φορτιζε κομματια)

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, sm4rt said:

Εννοείται!

 

Τι να σου πω μου κάνει εντύπωση αυτό που λες. Σήμερα το έβγαλα απο φόρτιση στο 100% στις 12 το μεσημέρι, τώρα που γράφω το μήνυμα είναι 9.10, είμαι onscreen 3 ώρες, όχι gaming, surfarisma ινστα κλησεις. Η μπαταρία αυτή τη στιγμή είναι στο 82%. Γενικά με τη μπαταρία προσωπικα δεν είχα ποτέ θέμα. Βασικά εκτός απο τις κλήσεις σε όλα τα άλλα ημουν και είμαι υπέρευχαριστημένος 3 μήνες τώρα. Γενικά περίπου είμαι onscreen 4.30-6 ώρες. Πριν είχα το oneplus 9 pro μου βγαζε με αντίστοιχη χρήση μισή μέρα (βεβαια φορτιζε κομματια)

Τα ίδια και εγώ χωρίς παιχνίδια.Η μπαταρία είναι εξαιρετική.Εχω την φωτεινότητα στο 60% και εγώ βγάλει την δόνηση στα πλήκτρα.Ειναι μπαταρία μια χαρά. 

Link to comment
Share on other sites

Τις εφαρμογές τις έχετε στην βελτιστοποίηση ή σε άλλη ρύθμιση; Ίσως φταίει ότι είμαι καινούριος και δε με έχει μάθει ο αλγόριθμος. Τι να πω 

Link to comment
Share on other sites

και εγώ κανένα παράπονο με την μπαταρία.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Να υπολογίζεις κάτι λιγότερο από 1' για κάθε 1%.
Συνεπώς από 20% μέχρι 100%, θα χρειαστεί γύρω στα 75'.
Εγώ που φορτίζω με έναν 30αρη baseus, τόσο το έχω υπολογίσει. (μέχρι 23W νομίζω υποστηρίζει το Ρ7Ρ)

Sent from my Pixel 7 Pro

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχάς, συγχαρητήρια σε όσους ενημερώνουν και μοιράζονται λύσεις για να δουλέψει σωστά το κινητό στην Ελλάδα!

Σαν ενδιαφερόμενος αγοραστής, όμως, πραγματικά δεν μπορώ να βγάλω ένα ασφαλές συμπέρασμα. Διαβάζω τις τελευταίες δύο ημέρες το παρόν θέμα, είμαι στο τσακ να πατήσω "αγορά", αλλά... δεν μπορώ παρά να αναρωτιέμαι τι θα γίνει μόλις βάλω τη sim της Vodafone μέσα! Βλέπω τόσο ικανοποιημένους όσο και απογοητευμένους χρήστες, ανεξάρτητα από πάροχο, και δεν μπορώ να καταλάβω τι κάνει εν τέλει τη διαφορά.

Συνεπώς, καταχραζόμενος την υπομονή όσων γράφουν εδώ μέσα, μήπως γνωρίζει κάποιος ποιά είναι η τρέχουσα κατάσταση με 7 pro και Vodafone, και τι να περιμένω; Δεν ξέρω αν θα έπρεπε να το είχα ανακαλύψει μόνος μου μέσα από τα προηγούμενα posts, αλλά σε κάποια σημεία μου φάνηκε κάπως αντιφατική η διαθέσιμη πληροφορία. 🙂

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει καμία αντίφαση. Με Vodafone επίσημη stable version και κάνοντας apply το patch με shizuku και Pixel ims έχεις Volte και VoWifi. Απλά αγόρασέ το φίλε μου, δε θα το μετανιώσεις

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχάς, συγχαρητήρια σε όσους ενημερώνουν και μοιράζονται λύσεις για να δουλέψει σωστά το κινητό στην Ελλάδα!
Σαν ενδιαφερόμενος αγοραστής, όμως, πραγματικά δεν μπορώ να βγάλω ένα ασφαλές συμπέρασμα. Διαβάζω τις τελευταίες δύο ημέρες το παρόν θέμα, είμαι στο τσακ να πατήσω "αγορά", αλλά... δεν μπορώ παρά να αναρωτιέμαι τι θα γίνει μόλις βάλω τη sim της Vodafone μέσα! Βλέπω τόσο ικανοποιημένους όσο και απογοητευμένους χρήστες, ανεξάρτητα από πάροχο, και δεν μπορώ να καταλάβω τι κάνει εν τέλει τη διαφορά.
Συνεπώς, καταχραζόμενος την υπομονή όσων γράφουν εδώ μέσα, μήπως γνωρίζει κάποιος ποιά είναι η τρέχουσα κατάσταση με 7 pro και Vodafone, και τι να περιμένω; Δεν ξέρω αν θα έπρεπε να το είχα ανακαλύψει μόνος μου μέσα από τα προηγούμενα posts, αλλά σε κάποια σημεία μου φάνηκε κάπως αντιφατική η διαθέσιμη πληροφορία.
Ευχαριστώ προκαταβολικά!
 

Με stock software (τελευταία σταθερή έκδοση android 13) θα μπορείς να πραγματοποιείς κλήσης μέσω του δικτύου 2G,3G μέχρι να καταργηθεί οριστικά αν δεν έχει γίνει ήδη, και να έχεις δεδομένα με EDGE και LTE χωρίς να μπορείς ταυτόχρονα να μιλάς και στο τηλέφωνο.

Αν περάσεις την εφαρμογή από GitHub που αναφέρθηκε νωρίτερα και συνεχίζοντας να είσαι σε stock software, θα έχεις και VoLTE VoWifi τα οποία πραγματοποιούν την κλήση μέσω δικτύου IP. Τι σημαίνει πρακτικά; Είσαι σε ένα υπόγειο στο οποίο δεν υπάρχει σήμα κινητης αλλά η κλήση θα πραγματοποιηθει μέσω ενός δικτύου wifi εφόσον είσαι συνδεμένος σε κάποιο. Επίσης όταν θα είσαι συνδεμένος σε 4G δίκτυο, θα μπορείς τη στιγμή που μιλάς να σερφαρεις στο διαδίκτυο. Η διαδικασία είναι πολύ απλή και δεν ενέχει κανένα κίνδυνο.

5G δε θα δεις προς το παρόν σε stock software.

Εναλλακτικά περιμένεις να δεις τι θα γίνει με το update Μαρτίου το οποίο περιμένουμε όλοι για να δούμε αν όντως η cosmote θα συνεχίσει να έχει υποστήριξη για VoLTE και στην stable Android 13 QPR2 και αν θα προστεθούν και οι άλλοι δύο ελληνικοί πάροχοι.


Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...