Jump to content

Google Pixel 7 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να κάνω μια ερώτηση; Έχω συνδεδεμένα στη συσκευή τα ακουστικά Huawei freebuds 3i και το ρολόι Huawei gt 2. 

Αν και τα δύο είναι συνδεδεμένα και με πάρει κάποιος τηλέφωνο, τότε απαντάει εκεί που πάτησα να γίνει η απάντηση. Δηλαδή αν απαντήσω στο τηλέφωνο, απαντάει από το τηλέφωνο, αν απαντήσω από τα ακουστικά απαντάει από τα ακουστικά και αντίστοιχα αν απαντήσω από το ρολόι μιλάω με το ρολόι.

Αν δεν έχω ρολόι και έχω μόνο τα ακουστικά όλες οι κλήσεις δρομολογούνται απευθείας και σωστά στα ακουστικά.

Υπάρχει τρόπος να ορίσω προτεραιότητα στις κλήσεις να προηγούνται τα ακουστικά απ' οτιδήποτε άλλο είναι συνδεδεμένο;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. 

Σκέφτομαι για αγορά ενός pixel από amazon.uk ξερω ότι δεν εχουν εγγύηση στην Ελλάδα; 

Δηλαδή μπορούμε αν βγάλει κάτι να το στείλουμε πίσω στο amazon.uk; 

Ή θα μπλέξουμε με τελωνεία κτλ; 

 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, patrik said:

Παιδιά καλημέρα. 

Σκέφτομαι για αγορά ενός pixel από amazon.uk ξερω ότι δεν εχουν εγγύηση στην Ελλάδα; 

Δηλαδή μπορούμε αν βγάλει κάτι να το στείλουμε πίσω στο amazon.uk; 

Ή θα μπλέξουμε με τελωνεία κτλ; 

 

Θα μπλέξεις.Παρτο από Γερμανία 

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τέρμα τα προβλήματα πλέον με τις κλήσεις και το 4G πλέον; Είμαι με Vodafone

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, PARGINOS said:

Δηλαδή τέρμα τα προβλήματα πλέον με τις κλήσεις και το 4G πλέον; Είμαι με Vodafone

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Είμαι με Vodafone με φυσική SIM και δεν έχω καμμιά χαμένη κλήση είτε με ενεργοποιημένο το LTE είτε όχι.Δεν έχω volte και 5g.Το τηλέφωνο δουλεύει τέλεια εκτός από αυτά τα δύο που προανέφερα.

Edited by spyridon70
Link to comment
Share on other sites

Και ξαφνικά, σήμερα το πρωί....τον ήπιαμε...🤐

το google wallet σκάλωσε και δεν πέρναγε ασύρματα συναλλαγή. Το safetynet test βγάζει fail στο CTS profile !

Έχει δει κανείς κάτι ?

1)(προφανώς μιλάω για unlocked-rooted-safetynet fix 2.4.0)

2) ό,τι είχα στο denylist του magisk, παραμένει... και γενικά δεν έγινε κάποια αλλαγή...

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Συνοψίζοντας μέχρι στιγμής έχουμε τα εξής από ότι καταλαβαίνω:

 1. Σε cosmote μόνο παίζει το VoLTE με την τελευταία beta αλλά  όχι το VoWIFI, χωρίς ρουταρισμα η patches και χωρίς 5G. (έχω Vodafone)

2. Υπάρχει η δυνατότητα χωρίς ρουταρισμα με την χρήση patch να ενεργοποιηθεί το VoLTE και το VoWIFI αλλά όχι το 5G και στους 3 παρόχους. 

3. Με ρουταρισμα της συσκευής ενεργοποιούνται και το 5G και VoLTE και VoWIFI και στους 3 παρόχους.  

Δεδομένων των παραπάνω θεωρείτε πως αξίζει η επένδυση των ~= 900 ευρώ για την αγορά του, εν αντιθέσει με την αγορά μιας συσκευής που τα κάνει όλα out of the box όπως το S23 που είναι στην ίδια τιμή; 

Σημειώστε πως δεν αλλάζω συχνά συσκευές . Είμαι ακόμη με το V30. Προσπαθώ να βρω αντικαταστάτη αλλά δεν το έχω καταφέρει. Ημουν στο τσακ να πάρω το 6pro αλλά η έλλειψη του VoLTE με απέτρεψε από την αγορά του.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να βγαίνει 900 το pixel 7 pro 

https://www.bestprice.gr/item/2157991261/google-pixel-7-pro-12gb-128gb.html

Δεν ξέρω από ευρωπαϊκό amazon πόσο παίζει 

1 hour ago, spyridon70 said:

Θα μπλέξεις.Παρτο από Γερμανία 

Υπάρχει κανένα λινκ από amazon.de; 

Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Nikos_s3 said:

Και ξαφνικά, σήμερα το πρωί....τον ήπιαμε...🤐

το google wallet σκάλωσε και δεν πέρναγε ασύρματα συναλλαγή. Το safetynet test βγάζει fail στο CTS profile !

Έχει δει κανείς κάτι ?

1)(προφανώς μιλάω για unlocked-rooted-safetynet fix 2.4.0)

2) ό,τι είχα στο denylist του magisk, παραμένει... και γενικά δεν έγινε κάποια αλλαγή...

μάλλον φταίει το safetynet fix 2.4.0 , με το update Φεβρουαρίου.

πέρασα νέα έκδοση 2.3.1 MOD 3 ....και βλέπουμε..

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, kostas23a said:

Καλησπέρα. Συνοψίζοντας μέχρι στιγμής έχουμε τα εξής από ότι καταλαβαίνω:

 1. Σε cosmote μόνο παίζει το VoLTE με την τελευταία beta αλλά  όχι το VoWIFI, χωρίς ρουταρισμα η patches και χωρίς 5G. (έχω Vodafone)

2. Υπάρχει η δυνατότητα χωρίς ρουταρισμα με την χρήση patch να ενεργοποιηθεί το VoLTE και το VoWIFI αλλά όχι το 5G και στους 3 παρόχους. 

3. Με ρουταρισμα της συσκευής ενεργοποιούνται και το 5G και VoLTE και VoWIFI και στους 3 παρόχους.  

Δεδομένων των παραπάνω θεωρείτε πως αξίζει η επένδυση των ~= 900 ευρώ για την αγορά του, εν αντιθέσει με την αγορά μιας συσκευής που τα κάνει όλα out of the box όπως το S23 που είναι στην ίδια τιμή; 

Σημειώστε πως δεν αλλάζω συχνά συσκευές . Είμαι ακόμη με το V30. Προσπαθώ να βρω αντικαταστάτη αλλά δεν το έχω καταφέρει. Ημουν στο τσακ να πάρω το 6pro αλλά η έλλειψη του VoLTE με απέτρεψε από την αγορά του.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Αν κρίνεις ότι το VoLTE είναι σημαντικό ή μένεις σε περιοχή με σήμα ζόρικο περίμενε λίγο ακόμη. Μόλις βγει η επόμενη stable έκδοση θα δεις τι θα ισχύει και τι όχι. Φαίνονται να υπάρχουν κάποιες εξελίξεις (και μέσω μιας εφαρμογής που υπάρχει) τον τελευταίο καιρό και γενικά κάτι κινείται, αλλά σιγουριά όχι. Αν δεν σε ενοχλεί το ρουτάρισμα (εγώ π.χ. δεν το κάνω σε κινητά) τότε προχώρα από τώρα.

Η συσκευή κατά τα άλλα είναι εξαιρετική.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sotnem said:

Αν κρίνεις ότι το VoLTE είναι σημαντικό ή μένεις σε περιοχή με σήμα ζόρικο περίμενε λίγο ακόμη. Μόλις βγει η επόμενη stable έκδοση θα δεις τι θα ισχύει και τι όχι. Φαίνονται να υπάρχουν κάποιες εξελίξεις (και μέσω μιας εφαρμογής που υπάρχει) τον τελευταίο καιρό και γενικά κάτι κινείται, αλλά σιγουριά όχι. Αν δεν σε ενοχλεί το ρουτάρισμα (εγώ π.χ. δεν το κάνω σε κινητά) τότε προχώρα από τώρα.

Η συσκευή κατά τα άλλα είναι εξαιρετική.

Ευχαριστώ για την απάντηση. Από την στιγμή που το 3G οδεύει προς κατάργηση(στην περιοχή μου ήδη έχω λάβει το σχετικό μήνυμα) θεωρώ πως το VoLTE είναι απαραίτητο καθώς οι κλήσεις θα δρομολογούνται από το δίκτυο του 2G με τις επιπτώσεις που έχει στην ποιότητα και στο σήμα.

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Nikos_s3 said:

μάλλον φταίει το safetynet fix 2.4.0 , με το update Φεβρουαρίου.

πέρασα νέα έκδοση 2.3.1 MOD 3 ....και βλέπουμε..

τζίφος...δεν παίζει με τίποτα το wallet...έχει κάνει revoke access η google σε συγκεκριμένα κλειδιά και μας μάμ*σε...

Πολύ σημαντικό το wallet για μένα, αλλά πιο σημαντικό τα volte/vowifi,  οπότε παραμένω unlocked/rooted και βλέπουμε...

Link to comment
Share on other sites

τζίφος...δεν παίζει με τίποτα το wallet...έχει κάνει revoke access η google σε συγκεκριμένα κλειδιά και μας μάμ*σε...
Πολύ σημαντικό το wallet για μένα, αλλά πιο σημαντικό τα volte/vowifi,  οπότε παραμένω unlocked/rooted και βλέπουμε...
Η αλήθεια είναι ότι δεν το χρησιμοποιώ. Εβγαλα το 2.4 και έβαλα το 2.3.1 mod3. Η εφαρμογή wallet μου ανοίγει μια χαρά και με αφήνει να προσθέσω πιστωτική. Να υποθέσω ότι αυτό δεν σημαίνει κάτι;

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

όχι, δεν έχει σχέση...ανοίγει κανονικά και προσθέτεις κάρτες...αλλά δε σε αφήνει να κάνεις ασύρματη συναλλαγή.

Για δες, πάνω από κάθε κάρτα , το σηματάκι του wireless είναι μπλε ή έγχρωμο (μπλε-κοκκινο-κίτρινο-πράσινο)?

Link to comment
Share on other sites

όχι, δεν έχει σχέση...ανοίγει κανονικά και προσθέτεις κάρτες...αλλά δε σε αφήνει να κάνεις ασύρματη συναλλαγή.
Για δες, πάνω από κάθε κάρτα , το σηματάκι του wireless είναι μπλε ή έγχρωμο (μπλε-κοκκινο-κίτρινο-πράσινο)?
Είχα και εγώ πρόβλημα χτες. Χρησιμοποίησα το safetynet fix που είναι modded από τον displax και δεν είχα πρόβλημα μέχρι τώρα. Έχω πραγματοποιήσει 6 ασύρματες συναλλαγές μέχρι τώρα. FYI

Στάλθηκε από το Pixel 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη κι αν λέει στο wallet η συσκευή ότι δεν πληροί τις προϋποθέσεις ασφαλείας, πολλες φορές οι ανέπαφες συναλλαγές γίνονται κανονικά. Κι εμενα πριν από λίγο έφτιαξε πάλι και δεν βγάζει το μήνυμα περί ασφαλείας.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

από το μεσημέρι που έβαλα το 2.3.1 mod 3.0 , δεν πετάει το μήνυμα στο wallet, αλλά στην εφαρμογή safetynet test , μία περνάει και μία βγάζει fail....προφανώς και θα δοκιμάσω να περάσω ασύρματη συναλλαγή (έχοντας και τις φυσικές κάρτες μαζί για καβάτζα αυτή τη φορά) , αλλά θυμάμαι ότι αν το σηματάκι πάνω από τις κάρτες είναι απλά μπλε, δε σε αφήνει...

τσεκάρετε μία και στα wallet settings (μέσα από την εφαρμογή του wallet) αν σας βγάζει ότι πληρεί όλες τις προϋποθέσεις

Link to comment
Share on other sites

Με αγορά από ελληνικό κατάστημα θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα σχετικά με την εγγύηση σε περίπτωση προβλήματος ;

Link to comment
Share on other sites

Θα εισαι στην ευχαιρεια του καταστήματος αν σε καλύψει ή όχι. 

 

Θα προτιμούσα αγορά από αμαζον

Link to comment
Share on other sites

από το μεσημέρι που έβαλα το 2.3.1 mod 3.0 , δεν πετάει το μήνυμα στο wallet, αλλά στην εφαρμογή safetynet test , μία περνάει και μία βγάζει fail....προφανώς και θα δοκιμάσω να περάσω ασύρματη συναλλαγή (έχοντας και τις φυσικές κάρτες μαζί για καβάτζα αυτή τη φορά) , αλλά θυμάμαι ότι αν το σηματάκι πάνω από τις κάρτες είναι απλά μπλε, δε σε αφήνει...
τσεκάρετε μία και στα wallet settings (μέσα από την εφαρμογή του wallet) αν σας βγάζει ότι πληρεί όλες τις προϋποθέσεις
Εγώ με το MOD 3.0 είμαι κι όλα καλά. Ούτε το μύνημα πετάει περί ασφαλείας ούτε με την εφαρμογή Yasnac βρίσκει κάτι περίεργο.
Τσεκαρε και το playstore εάν είναι certified.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk


Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Με αγορά από ελληνικό κατάστημα θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα σχετικά με την εγγύηση σε περίπτωση προβλήματος ;
Εγγύηση από σκρουτζομαγαζο ίσον νερό στην έρημο.

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, έχει παρατηρήσει κάποιος αυξημένο battery drain από τότε που έβαλε το patch για το rootless VoLTE/VoWiFi;

Το έβγαλα χθες το βράδυ με 100% μπαταρία και σήμερα το πρωί ξύπνησα με 50%... Στα στατιστικά δείχνει ότι 49% καταναλώθηκε από το ImsService... Πολύ περίεργο.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, dim96 said:

Με αγορά από ελληνικό κατάστημα θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα σχετικά με την εγγύηση σε περίπτωση προβλήματος ;

θα πρέπει να γνωρίζεις αν το κατάστημα είναι σε αυτόν τον τομέα τυπικοί.

Η απο amazon ή αν έχεις γνωστό σε κάποια Ευρωπαϊκή χώρα που πωλείται, κατευθείαν τότε απο store google.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

και σήμερα, με το κινητό στο ένα χέρι και με την φυσική κάρτα στο άλλο, ....τσουπ, πέρασε κανονικά η συναλλαγή 👌👏🏼

για να δούμε πως θα πάει...το store certified είναι κανονικά..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...