Jump to content

Google Pixel 7 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

32 minutes ago, eddiedimitris said:

Μετα απο 4 μηνες με ρουτ χθες το έφερα παλι σε μαμα κατασταση....

 

Εχω Cosmote οποτε απο οσο εχω δει μεχρι τωρα δεν υπαρχει καποιο θεμα με τις κλησεις οπως πριν ...απο σημα εχω lte και αν και δε το δειχνει κανονικα volte αφου πλοηγουμαι κανονικα κατα την κληση.

Δυο ερωτησεις

 

1)Ειναι οντως ολα καλα με Cosmote ?

2)Για 5g βαζοντας shimizu τι ακριβως πρεπει να κανω?

ευχαριστω πολυ

Με την cosmote έχεις όπως και ο ίδιος είπες μαμά volte. Απλά δε δέχεσαι εισερχόμενες κλήσεις από σταθερά nova που ανηκουν στην παλιά forthnet. Στο λέω γιατί έχω forthnet παλιό. Εγώ αναμένω μπας και αλλάξουν τις ρυθμίσεις πάροχου. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Ragesoul said:

Όσους βγάζετε 6 ώρες οθόνη πείτε μου το κόλπο γιατί εμένα μου βγάζει 3 με 30% μπαταρία να μένει..το έχω μια βδομάδα βέβαια ελπίζω να βελτιωθεί γιατί 2 φορές τη μέρα φόρτιση ειναι θανατος

Screenshot_20230515-190237.png

Δεν υπάρχει κόλπο όλα ανοιχτά τα εχω και είναι και ρουταρισμένο με διάφορα.. 🤷🏻‍♂️

Screenshot_20230515-234122.png

Link to comment
Share on other sites

Όσοι πήρατε android 14 μήπως λύθηκε και το θέμα 5g?

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, sm4rt said:

Σήμερα ας πουμε που καθισα λίγο στο κινητο με 2 ωρες χρηση απο το πρωι κ τωρα εχω 64%

Screenshot_20230515-235545.png

Screenshot_20230515-235530.png

Εγώ αν το έχω βγάλει πχ πριν μια ώρα από τη φόρτιση και είναι 100% και το πιάσω σερί στα χέρια μου σερφάρισμα, σοσιαλ, youtube κλπ σίγουρα με μια ώρα οθόνη δε θα έχω πέσει κάτω από 90%. 

Link to comment
Share on other sites

Τι να σας πω θα το κάνω μια επαναφορά μπας και κάτι δεν έχει κάτσει καλά.εδω μου τρώει 25% με κλειστή οθόνη και με το battery stats δε βλέπω να τρέχει τίποτα τρελό και παραλογο από πίσω.

Screenshot_20230516-202915.png

Screenshot_20230516-202820.png

Link to comment
Share on other sites

κάποιες συσκευές έχουν θέμα με battery drain αλλά είναι θέμα λογισμικού. Θα το διορθώσει η Google προσεχώς.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι για pixel 7 pro. Να αφήσω το mate 20 pro μετά από χρόνια.. είναι αισθητή η διαφορά στην κάμερα; επειδή έχουν ειπωθεί πολλά,στη συγκεκριμένη στιγμή με Κοσμοτε και shizuku  θα είμαι κομπλέ;; Είμαι σε μέρος που χρειάζομαι οπωσδήποτε WiFi calling και volte. Υπάρχει πιθανότητα να τρώνε κολλήματα αυτά; Γιατί διάβασα ότι θέλει κάποιες φορές να βάζεις airplane mode για να ξεκολλήσει και να έχει πάλι volte. Αλλιώς μετά αναγκαστικά κοιτάω s23ultra. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, dentaltech_13 said:

Σκέφτομαι για pixel 7 pro. Να αφήσω το mate 20 pro μετά από χρόνια.. είναι αισθητή η διαφορά στην κάμερα; επειδή έχουν ειπωθεί πολλά,στη συγκεκριμένη στιγμή με Κοσμοτε και shizuku  θα είμαι κομπλέ;; Είμαι σε μέρος που χρειάζομαι οπωσδήποτε WiFi calling και volte. Υπάρχει πιθανότητα να τρώνε κολλήματα αυτά; Γιατί διάβασα ότι θέλει κάποιες φορές να βάζεις airplane mode για να ξεκολλήσει και να έχει πάλι volte. Αλλιώς μετά αναγκαστικά κοιτάω s23ultra. 

Η διαφορά στην φωτογραφία θα είναι αισθητή. Εγώ έρχομαι από huawei P30 pro. Δεν θα έχεις όμως τα καλούδια της συσκευής που έχεις τώρα. Δηλαδή το φώτο γκαλερί και άλλες ευκολίες. Θα πρέπει να ψαχτείς για νέες εφαρμογές που σε καλύπτουν και ίσως να συμβιβαστείς σε κάτι και εσύ. Εγώ πχ από το φώτο γκαλερί της huawei χρησιμοποιουσα συνέχεια το μωσαϊκό για να καλύπτω γράμματα σε φωτογραφίες, αυτό δεν το έχω βρει σε εφαρμογή (υπάρχουν τρίτες αλλά είναι τύπου επεξεργασίας). 

Από θέμα δικτύου, με cosmote λειτουργεί από μαμά το volte. Απλά όταν θα το έχεις ενεργό δε θα μπορείς να δεχτείς κλήσεις από nova (όχι όλη, μόνο όσοι αριθμοί είναι από παλιά forthnet). Με το Shizuku φτιάχνεις και το WIFICALL αλλά θα έχεις το ίδιο θέμα των εισερχομένων. Εγώ έχω cosmote και επειδή έχουν οι δικοί μου forthnet αναγκαστικά πολλές φορές έχω κλειστό το διακόπτη του volte. Δεν έχω μέχρι στιγμής κάποια χαμένη κλήση, εκτός ότι έχει χαμηλότερη ποιότητα και δνε μπορώ να έχω ίντερνετ όσο μιλάω. Όταν όμως ξέρω ότι θα μιλήσω πολύ ενεργοποιώ το διακόπτη. 

Οι άλλες εταιρίες δεν έχουν από μαμά volte αλλά με shizuku λειτουργούν. Γι αυτές έχεις διαβάσει ότι θα πρέπει να βάζεις λειτουργία πτήσης. Εγώ πχ που το δοκίμασα, κατέβηκα στο υπόγειο μου και ξανανεβηκα και για να λειτουργήσει το volte έπρεπε να βάλει λειτουργία πτήσης για ενα κλικ. 

Link to comment
Share on other sites

Το ξέχασα το κινητό από τίς 9 το βράδυ μέχρι τις 8 το πρωί στην φόρτιση ΚΛΕΙΣΤΟ.
Λέτε να υπάρχει πρόβλημα??

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Το ξέχασα το κινητό από τίς 9 το βράδυ μέχρι τις 8 το πρωί στην φόρτιση ΚΛΕΙΣΤΟ.
Λέτε να υπάρχει πρόβλημα??

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Όχι.Μην αγχώνεστε με τέτοια.

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όχι.Μην αγχώνεστε με τέτοια.

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ε ξέρεις, φούσκωμα μπαταρίας, η πτώση αυτής. Δεν ξέρω αγχώθηκα, δεν το συνηθίζω, είναι πρώτη φορά.

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, guy_fawkes said:

Ε ξέρεις, φούσκωμα μπαταρίας, η πτώση αυτής. Δεν ξέρω αγχώθηκα, δεν το συνηθίζω, είναι πρώτη φορά.

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αν υπήρχε τέτοιος κίνδυνος, είτε το κινητό δεν θα φόρτιζε όσο είναι κλειστό για λόγους αυτοπροστασίας, είτε θα έπεφταν οι μηνύσεις βροχή. 😛 Άσε που δεν είναι καν κλειστό, ανοιχτό είναι, απλώς βρίσκεται σε mode φόρτισης (αντίστοιχα με το bootloader mode όταν φλασάρεις ROMs). 

Εκτός δηλαδή του ότι οι συσκευές έχουν έξυπνα κυκλώματα φόρτισης που διαπραγματεύονται με το φορτιστή (Qualcomm QuickCharge, Power Delivery κλπ.) τις διαφορετικές φάσεις φόρτισης, το κινητό εκείνη τη στιγμή λειτουργεί και ελέγχει τη φόρτιση και μέσω software (γι αυτό άλλωστε και σου δείχνει το επίπεδο στην οθόνη)... Δεν είναι σαν απλά να έχεις συνδέσει τη μπαταρία με καλώδιο και να δίνεις ρεύμα, είναι απόλυτα ασφαλές.

Δεν χρειάζεται να είναι ανοιχτό, παρά μόνο ίσως για να έχεις τη δυνατότητα του adaptive charging.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω μπερδευτεί 

ολα ‘’καθαρα’’χωρις ρουτ ή shizuku η ότι άλλο με Κοσμοτε δέχεται κλήσεις από όλους τους παρόχους και κάνει κλήσεις σε όλους τους παρόχους?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, nikolasn80 said:

Επειδή έχω μπερδευτεί 

ολα ‘’καθαρα’’χωρις ρουτ ή shizuku η ότι άλλο με Κοσμοτε δέχεται κλήσεις από όλους τους παρόχους και κάνει κλήσεις σε όλους τους παρόχους?

Η cosmote με volte δε δέχεται από παλιά σταθερά forthnet. Δέχεται από όλα τα άλλα κινητά ή σταθερά δίκτυα. Άρα κατά 90% θα είσαι οκ. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

Μια πολύ γρήγορη ερώτηση και ζητάω συγγνώμη προκαταβολικά αν έχει απαντηθεί και δε το θυμάμαι!

Είμαι συνδρομητής cosmote και με το shizuku έχω τα πάντα πλην του 5g όπως γνωρίζουμε. Επειδή η προσφορά ανανέωσης συμβολαίου είναι επιεικώς αστεία, σε περίπτωση που μετακινηθώ στη nova είναι διαθέσιμες οι ίδιες λειτουργίες μέσω shizuku? Το wifi calling και το volte θα παίξουν σημαντικό ρόλο στην όποια απόφαση μου.

Ευχαριστώ πολύ,

Κώστας 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, pkout said:

Καλημέρα σε όλους,

Μια πολύ γρήγορη ερώτηση και ζητάω συγγνώμη προκαταβολικά αν έχει απαντηθεί και δε το θυμάμαι!

Είμαι συνδρομητής cosmote και με το shizuku έχω τα πάντα πλην του 5g όπως γνωρίζουμε. Επειδή η προσφορά ανανέωσης συμβολαίου είναι επιεικώς αστεία, σε περίπτωση που μετακινηθώ στη nova είναι διαθέσιμες οι ίδιες λειτουργίες μέσω shizuku? Το wifi calling και το volte θα παίξουν σημαντικό ρόλο στην όποια απόφαση μου.

Ευχαριστώ πολύ,

Κώστας 

Με το Shizuku θα παίζουν κανονικά. Με μια λεπτομέρεια. Αν κίνησε σε περιοχή που δεν έχει καλό σήμα ή μπαινοβγαινεις σε κάνα υπόγειο κτλ θα πρέπει για να ξαναεχεiς volte να βάλεις λειτουργία πτήσης και να το ξαναπενεργοποιεις. Με λίγα λόγια κάθε φορά που θα χάνει σήμα δε θα γυρίζει στο volte. Για νόβα και wifi calling δε ξέρω. Στην vodafone όμως που είχα λειτουργούσε σωστά! 

Link to comment
Share on other sites

to volte σε μαμα κατασταση χωρις καποιο''πειραγμα'' με κοσμοτε ειναι μονιμα ενεργοποιημενο 'η εχει διακοπτη?

μπορω να το γυρισω μονιμα σε 2g για να μην χανω κλησεις απο forthnet?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nikolasn80 said:

to volte σε μαμα κατασταση χωρις καποιο''πειραγμα'' με κοσμοτε ειναι μονιμα ενεργοποιημενο 'η εχει διακοπτη?

μπορω να το γυρισω μονιμα σε 2g για να μην χανω κλησεις απο forthnet?

έχει διακόπτη!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, nikolasn80 said:

to volte σε μαμα κατασταση χωρις καποιο''πειραγμα'' με κοσμοτε ειναι μονιμα ενεργοποιημενο 'η εχει διακοπτη?

μπορω να το γυρισω μονιμα σε 2g για να μην χανω κλησεις απο forthnet?

Μπορείς. Εγώ έτσι το έχω. Το volte το ανοίγω σε περιπτώσεις που θέλω να μιλήσω χωρίς πρόβλημα ή να έχω ίντερνετ! 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σκέφτομαι να φύγω από Νova και να πάω πρωτη φορά σε Cosmote,αλλα η πλάκα είναι ότι εδώ και κάνα μήνα σχεδόν όλοι οι κατοχή Cosmote έχουν πρόβλημα με το σήμα...Και δεν ξέρω και αν θα βρω αντίστοιχο πρόγραμμα στα ίδια λεφτά με την Nova...

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, jimlost said:

Εγώ σκέφτομαι να φύγω από Νova και να πάω πρωτη φορά σε Cosmote,αλλα η πλάκα είναι ότι εδώ και κάνα μήνα σχεδόν όλοι οι κατοχή Cosmote έχουν πρόβλημα με το σήμα...Και δεν ξέρω και αν θα βρω αντίστοιχο πρόγραμμα στα ίδια λεφτά με την Nova...

Φαντάζομαι θα μιλάς για κάποια μεμονωμένη περιοχή διότι το "όλοι οι κάτοχοι cosmote" δεν στέκει. Ίσα-ίσα δεν συγκρίνεται με τις άλλες δύο εταιρείες όπου και αν έχω πάει.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, djivo said:

Φαντάζομαι θα μιλάς για κάποια μεμονωμένη περιοχή διότι το "όλοι οι κάτοχοι cosmote" δεν στέκει. Ίσα-ίσα δεν συγκρίνεται με τις άλλες δύο εταιρείες όπου και αν έχω πάει.

Ναι μιλάω για την περιοχή που μένω...Από τουλάχιστον 5 συνδρομητές Cosmote μόνο παράπονα ακούω...

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και ‘γώ Το μόνο μου άγχος είναι η μπαταρία ελπίζω να είναι ικανοποιητική όπως το δουλεύω εγώ.πολλές κλήσεις σμς και Ίντερνετ με Wi-Fi 

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αν έχει ειπωθεί, διάβασα πάρα πολύ μεγάλο μέρος του ιστορικού αλλά δεν έβγαλα άκρη.
Στην τελευταία έκδοση του 13 (May 5) και Cosmote, δεν μου δουλεύει το vowifi με shizuku (13.2) + pixel ims (1.2.4)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...