Jump to content

alany
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

7 ώρες πριν, enterhere said:

Επιτρέπει πληρωμή στις ΔΟΥ.

Πας ---> πλήρωσε λογαριασμούς--->Λοιπές συναλλαγές (χωρίς RF)

Αλλά δεν σου δίνει coins.

Έχεις δίκιο, δεν το είχα προσέξει.

Αυτό για τα coins ισχύει, δεν δίνει για πληρωμές οφειλων δημοσίου (περισσότερα εδώ😞

Δεν συλλέγονται Πόντοι από τις ακόλουθες Συναλλαγές: αναλήψεις μετρητών οποιασδήποτε μορφής, φόρτιση κάρτας πληρωμών, χρεωστικής, πιστωτικής ή προπληρωμένης της COSMOTE Payments ή άλλων Ιδρυμάτων (Τραπεζών, Πληρωμών, Ηλεκτρονικού Χρήματος, κ.λπ.), εκτέλεση πληρωμής προς Λογαριασμό Πληρωμών που τηρείται στην COSMOTE Payments ή σε άλλο Ίδρυμα, εξόφληση υπολοίπου ή μέρους υπολοίπου της κάρτας άλλου Ιδρύματος, μεταφορές χρημάτων (εισερχόμενα και εξερχόμενα κεφάλαια), εξόφληση δόσεων δανείων, συναλλαγές για αγορά κρυπτονομισμάτων, συναλλαγές τυχερών παιγνίων ή στοιχημάτων, συναλλαγές με το Δημόσιο (πχ. Δήμοι, Επιμελητήρια-Σύλλογοι, ΝΠΔΔ/ΝΠΙΔ, καταβολή οφειλών Δημοσίου, ΕΦΚΑ ) καθώς και κάθε είδους συναλλαγές που αμφισβητήθηκαν από τον κάτοχο της κάρτας.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Πληρωμή πάγιων εντολών υποστηρίζει το payzy?
 

Δοκίμασα να βάλω την ΔΕΗ κι ενώ πήρα μήνυμα επιτυχής καταχώρησης της κάρτας (στο site της ΔΕΗ), στο App της payzy πήρα μήνυμα αποτυχημένης συναλλαγής (0.01€)

Ήταν σφάλμα της στιγμής ή δεν υποστηρίζονται οι πάγιες εντολές;

Link to comment
Share on other sites

On 24/7/2024 at 9:16 ΜΜ, user_one said:

Πληρωμή πάγιων εντολών υποστηρίζει το payzy?
 

Δοκίμασα να βάλω την ΔΕΗ κι ενώ πήρα μήνυμα επιτυχής καταχώρησης της κάρτας (στο site της ΔΕΗ), στο App της payzy πήρα μήνυμα αποτυχημένης συναλλαγής (0.01€)

Ήταν σφάλμα της στιγμής ή δεν υποστηρίζονται οι πάγιες εντολές;

Όχι υποστηρίζει κανονικά εγώ την εχω  για αυτόματη πληρωμή στην ΔΕΗ που λες 

Link to comment
Share on other sites

Στο shopflix με αγορές 60 ευρώ και άνω και πληρωμή με payzy σου βάζουν 10 ευρώ στην κάρτα 

IMG_0420.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Στα H&M μου απέρριψε την κάρτα με αιτία τις πολλές ανέπαφες συναλλαγές.

Στο μεταξύ λες και υπάρχουν και μη ανέπαφες...

Έχει συμβεί σε άλλον;

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Teiresias_ said:

Στα H&M μου απέρριψε την κάρτα με αιτία τις πολλές ανέπαφες συναλλαγές.

Στο μεταξύ λες και υπάρχουν και μη ανέπαφες...

Έχει συμβεί σε άλλον;

Έκανες πολλές ανέπαφες σε μικρό χρονικό διάστημα ή πολλές προσπάθειες για ανέπαφες που δεν πέρασαν; Εγώ π.χ. στο Lidl έχω θέμα με κάποια POS και αν δεν περάσει η πληρωμή με το κινητό πληρώνω με το ρολόι που περνάει 100%

Μη ανέπαφες συναλλαγές μόνο αν έχεις το πλαστικό της payzy και για κάποιο λόγο θέλεις να περάσεις την κάρτα όπως παλιά (δεν βρίσκω λόγο για κανένα από τα 2 βέβαια).

 

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, geoponer said:

Έκανες πολλές ανέπαφες σε μικρό χρονικό διάστημα ή πολλές προσπάθειες για ανέπαφες που δεν πέρασαν; Εγώ π.χ. στο Lidl έχω θέμα με κάποια POS και αν δεν περάσει η πληρωμή με το κινητό πληρώνω με το ρολόι που περνάει 100%

Μη ανέπαφες συναλλαγές μόνο αν έχεις το πλαστικό της payzy και για κάποιο λόγο θέλεις να περάσεις την κάρτα όπως παλιά (δεν βρίσκω λόγο για κανένα από τα 2 βέβαια).

 

Μα αμέσως μετά πήγα σε άλλο κατάστημα και πέρασε κανονικά. Μόνο στα H&M είχαν πρόβλημα;

Edit: @geoponerμάλλον ήταν επειδή είχα κλειστές τις συναλλαγές εξωτερικού.

Edited by Teiresias_
Link to comment
Share on other sites

Την Πεμπτη ειχε γενικα προβλημα η payzy και εμενα μου εριξε απορριψη σε 2 συναλλαγες οπου σε 2η προσπαθεια τις περασε κανονικά.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

On 3/8/2024 at 7:47 ΜΜ, mol said:

Υπάρχει όριο στη φόρτιση της κάρτας?

 

Θέλω να κάνω αγορά της τάξεως των 3.000€  

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, μάλλον θα φάει σουτ η Payzy.

Από το 22 που την έχω, έχει γίνει η βασική μου κάρτα και μέχρι πριν λίγες μέρες, σπάνια θα είχα κάποιο πρόβλημα. Μόνο μια φορά πριν 3-4 μήνες μου είχε πετάξει error σε ένα POS ενός καφέ και τίποτε παραπάνω.

Τον τελευταίο, όμως, καιρό σχεδόν 6/10 συναλλαγές που γίνονται μέσω εφαρμογών που ζητάνε 2step με Face ID/δακτυλικό, ενώ εγκρίνονται από την εφαρμογή, μόλις γυρνάω στην εφαρμογή του πωλητή, στο άσπρο πλαίσιο της Payzy (αυτό με το Cosmote Payments), μου πετάει σφάλμα "no internet connection" και μου ακυρώνει τη συναλλαγή. Χθες, σε παραγγελία καφέ, μου έκανε ακριβώς το ίδιο, πέρασε κανονικά τη 2η φορά αλλά με διπλοχρέωσε. 

Η εξυπηρέτηση μέσω τσατ ήταν σχετικά γρήγορη, αλλά από χθες το μεσημέρι δεν έχω καμία ενημερωση. 

Καιρός για άλλα 

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, ParafronGR said:

Δυστυχώς, μάλλον θα φάει σουτ η Payzy.

Από το 22 που την έχω, έχει γίνει η βασική μου κάρτα και μέχρι πριν λίγες μέρες, σπάνια θα είχα κάποιο πρόβλημα. Μόνο μια φορά πριν 3-4 μήνες μου είχε πετάξει error σε ένα POS ενός καφέ και τίποτε παραπάνω.

Τον τελευταίο, όμως, καιρό σχεδόν 6/10 συναλλαγές που γίνονται μέσω εφαρμογών που ζητάνε 2step με Face ID/δακτυλικό, ενώ εγκρίνονται από την εφαρμογή, μόλις γυρνάω στην εφαρμογή του πωλητή, στο άσπρο πλαίσιο της Payzy (αυτό με το Cosmote Payments), μου πετάει σφάλμα "no internet connection" και μου ακυρώνει τη συναλλαγή. Χθες, σε παραγγελία καφέ, μου έκανε ακριβώς το ίδιο, πέρασε κανονικά τη 2η φορά αλλά με διπλοχρέωσε. 

Η εξυπηρέτηση μέσω τσατ ήταν σχετικά γρήγορη, αλλά από χθες το μεσημέρι δεν έχω καμία ενημερωση. 

Καιρός για άλλα 

Αν το αφήσεις μετά από λίγο περνάει κανονικά, δεν πατάς reload. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, ParafronGR said:

Δυστυχώς, μάλλον θα φάει σουτ η Payzy.

Από το 22 που την έχω, έχει γίνει η βασική μου κάρτα και μέχρι πριν λίγες μέρες, σπάνια θα είχα κάποιο πρόβλημα. Μόνο μια φορά πριν 3-4 μήνες μου είχε πετάξει error σε ένα POS ενός καφέ και τίποτε παραπάνω.

Τον τελευταίο, όμως, καιρό σχεδόν 6/10 συναλλαγές που γίνονται μέσω εφαρμογών που ζητάνε 2step με Face ID/δακτυλικό, ενώ εγκρίνονται από την εφαρμογή, μόλις γυρνάω στην εφαρμογή του πωλητή, στο άσπρο πλαίσιο της Payzy (αυτό με το Cosmote Payments), μου πετάει σφάλμα "no internet connection" και μου ακυρώνει τη συναλλαγή. Χθες, σε παραγγελία καφέ, μου έκανε ακριβώς το ίδιο, πέρασε κανονικά τη 2η φορά αλλά με διπλοχρέωσε. 

Η εξυπηρέτηση μέσω τσατ ήταν σχετικά γρήγορη, αλλά από χθες το μεσημέρι δεν έχω καμία ενημερωση. 

Καιρός για άλλα 

Μήπως μια από τις δύο εφαρμογές γίνεται kill από τη συσκευή με το που μπει στο παρασκήνιο (κατά την εναλλαγή μεταξύ τους);

Δεν είναι όλες οι περιπτώσεις ίδιες, αλλά προσωπικά δεν έχω αντιμετωπίσει τέτοιου είδους πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stefan_city said:

Μήπως μια από τις δύο εφαρμογές γίνεται kill από τη συσκευή με το που μπει στο παρασκήνιο (κατά την εναλλαγή μεταξύ τους);

Το επιβεβαιώνω, σε κινητό με 4GB RAM, το οποίο προφανώς δεν έχει αρκετή μνήμη για να τρέξουν διάφορες εφαρμογές ταυτόχρονα: Με το που πατούσα έγκριση της συναλλαγής στην εφαρμογή της payzy, έκλεινε στο background η σελίδα για την πληρωμή του εμπόρου και έπρεπε να δοκιμάσω ξανά και ξανά.

Η λύση ήταν να κλείνω τις εφαρμογές που έτρεχαν στο background για να απελευθερώσω RAM ή να κάνω την αγορά από το laptop και την έγκριση της αγοράς από το κινητό.

Πάντως αυτό το μήνυμα "no internet connection" δεν μου έχει τύχει ποτέ, σε εκατοντάδες συναλλαγές με την payzy.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, leo06 said:

Αν το αφήσεις μετά από λίγο περνάει κανονικά, δεν πατάς reload. 

Τελικά αυτό ήταν το κόλπο μάλλον, γιατί όποτε πατούσα reload μου έβγαζε με κόκκινα γράμμα, «η συναλλαγή απέτυχε, καλέστε στο 210χχχ»

Καμια σχέση πάντως με reload της εφαρμογής του εμπόρου, χρησιμοποιώ όλες τις εφαρμογές σε iPhone & Pixel 6, όποτε δεν τίθεται θέμα μνήμης. 

Ιδού και το μήνυμα το οποίο μου εμφανίστηκε και το πρωί σε παραγγελία καφέ 

IMG_0270.jpeg

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

On 7/8/2024 at 5:32 ΜΜ, ParafronGR said:

Τελικά αυτό ήταν το κόλπο μάλλον, γιατί όποτε πατούσα reload μου έβγαζε με κόκκινα γράμμα, «η συναλλαγή απέτυχε, καλέστε στο 210χχχ»

Καμια σχέση πάντως με reload της εφαρμογής του εμπόρου, χρησιμοποιώ όλες τις εφαρμογές σε iPhone & Pixel 6, όποτε δεν τίθεται θέμα μνήμης. 

Ιδού και το μήνυμα το οποίο μου εμφανίστηκε και το πρωί σε παραγγελία καφέ 

IMG_0270.jpeg

Μου συνέβαιναν και με συναλλαγές με χρήση κάρτας της AlphaBank (και βέβαια εξακολουθεί να συμβαίνει)

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

On 7/8/2024 at 5:32 ΜΜ, ParafronGR said:

Τελικά αυτό ήταν το κόλπο μάλλον, γιατί όποτε πατούσα reload μου έβγαζε με κόκκινα γράμμα, «η συναλλαγή απέτυχε, καλέστε στο 210χχχ»

Καμια σχέση πάντως με reload της εφαρμογής του εμπόρου, χρησιμοποιώ όλες τις εφαρμογές σε iPhone & Pixel 6, όποτε δεν τίθεται θέμα μνήμης. 

Ιδού και το μήνυμα το οποίο μου εμφανίστηκε και το πρωί σε παραγγελία καφέ 

IMG_0270.jpeg

Κι εμένα μου βγάζει το μήνυμα αυτό, ακόμα και όταν φορτίζω την κάρτα. Δεν πατάω το reload, περιμένω και η διαδικασία συνεχίζεται κανονικά.

Edited by enterhere
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ρε παιδιά θέλω να κάνω φόρτιση με κάρτα χρεωστική της εθνικής (visa) και ενώ δίνω έγκριση στο app της εθνικής τελικά η συναλλαγή δεν ολοκληρώνεται καιε παραπέμπει να επικοινωνήσω στο 2107772440 (εθνική) όπου μισή ώρα και βάλε δε το σηκώνει κανενας

 

Πώς θα φορτώσω την payzy???

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προχθές έκανα μία συναλλαγή και μου ακυρώθηκε. Αμέσως μετά τη δέχτηκε.

Όμως μου δέσμευσε δύο φορές το ποσό.

Στο πορτοφόλι google δείχνει πως ακυρώθηκε.

Ο μαγαζάτορας μου είπε πως έχει χρεωθεί μία φορά.

Μίλησα και με εξυπηρέτηση.

Υπάρχει λόγος να αγχωθώ;

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Teiresias_ said:

Παιδιά προχθές έκανα μία συναλλαγή και μου ακυρώθηκε. Αμέσως μετά τη δέχτηκε.

Όμως μου δέσμευσε δύο φορές το ποσό.

Στο πορτοφόλι google δείχνει πως ακυρώθηκε.

Ο μαγαζάτορας μου είπε πως έχει χρεωθεί μία φορά.

Μίλησα και με εξυπηρέτηση.

Υπάρχει λόγος να αγχωθώ;

 

Όχι, απλά θα επικοινωνείς και θα περιμένεις 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, mol said:

Ρε παιδιά θέλω να κάνω φόρτιση με κάρτα χρεωστική της εθνικής (visa) και ενώ δίνω έγκριση στο app της εθνικής τελικά η συναλλαγή δεν ολοκληρώνεται καιε παραπέμπει να επικοινωνήσω στο 2107772440 (εθνική) όπου μισή ώρα και βάλε δε το σηκώνει κανενας

 

Πώς θα φορτώσω την payzy???

Πρέπει να μιλήσεις μαζί τους να σου ξεμπλοκάρουν την κάρτα.  Αλλίως δεν θα περάσει. Την έπιασε σαν ύποπτη συναλλαγή

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, testatos said:

Πρέπει να μιλήσεις μαζί τους να σου ξεμπλοκάρουν την κάρτα.  Αλλίως δεν θα περάσει. Την έπιασε σαν ύποπτη συναλλαγή

Έκανα άπειρες προσπάθειες από χτες

 Αναμονή στην αναμονη βαρέθηκα. Αν πάω σε κατάστημα εθνικής θα βγει άκρη???

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, mol said:

Έκανα άπειρες προσπάθειες από χτες

 Αναμονή στην αναμονη βαρέθηκα. Αν πάω σε κατάστημα εθνικής θα βγει άκρη???

Τι ποσό προσπαθείς να μεταφέρεις ;

Link to comment
Share on other sites

Τελος καλό όλα καλα

 

Τελικά έπιασα γραμμή. Ξεμπλοκαρε την κάρτα η εθνικη

 Ξανά δοκιμές για φόρτιση. Ουψ κάτι πήγε λάθος (στην payzy) - κανένα πρόβλημα από εθνική. 

 

Μετά από επανεκκίνηση τηλεφώνου (θεωρώ τυχαιο) τελικά πέρασε το ποσό

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, andreasomageiras said:

Όχι, απλά θα επικοινωνείς και θα περιμένεις 

Οκ τέλος καλό όλα καλά και μάλιστα Κυριακάτικα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...