Jump to content

Ποιο είναι το καλύτερο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας; (No2)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ήμουν Vodafone, πήγα Wind (όταν έδινε 1500' & 1500 sms), μετά Cosmote (περισσότερος κόσμος) αλλά κατέληξα στην Vodafone και εδώ θα μείνω.. Την μεγαλύτερη απογοήτευση την πήρα στην Cosmote.. απλά σήμα Μπανάνα και όχι Καμπάνα.. :X
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Mε ποια λογική,έριξαν τα λεπτά απο 1200 σε 600 στη κοσμοτε και στη βονταφον αντίστοιχα?
HE HAD THE GIFT OF PROPHECY, GAVE GUIDING LIGHT TO ME I KNOW,HE SET MY SPIRIT FREE
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Τουλάχιστον από θέμα Internet που με ενδιαφέρει και γενικά σαν δίκτυο νομίζω η vodafone είναι η καλύτερη.
Link to comment
Share on other sites

Cosmote ψηφισα αν και πανω κατω ολα τα ιδια ειναι. :)

 

Την μεγαλύτερη απογοήτευση την πήρα στην Cosmote.. απλά σήμα Μπανάνα και όχι Καμπάνα.. :X

 

Φιλε μου εδω θα διαφωνισω. Μεχρι στιγμης το σημα της Cosmote με καλυπτει αρκετα (πανελλαδικα) τουλαχιστον σε συγκριση με την wind που ειχα για ενα φεγγαρι.

 

Mε ποια λογική,έριξαν τα λεπτά απο 1200 σε 600 στη κοσμοτε και στη βονταφον αντίστοιχα?

 

Δεν ξερω αν αληθευει αλλα ενας γνωστος που δουλευει στον OTE/Cosmote μου ειπε οτι η πλειοψηφια δεν τα εξαντλουσε οποτε αφησαν μονο τα 600.

Βεβαια ολα θεμα μαρκετινγκ. Η μια εταιρια παιζει μπαλα αναλογα με το πως πανε οι αντιπαλες..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Για μένα η Wind μέχρι τώρα, δεν είχα ποτέ πρόβλημα και άσε που είναι η φθηνότερη από όλες

 

Κορυφαία ποιότητα επικοινωνίας και τιμές που ''δεν υπάρχουν''!!!!:D

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Κορυφαία ποιότητα επικοινωνίας και τιμές που ''δεν υπάρχουν''!!!!:D

 

Μακράν οι πιο ανταγωνιστικές τιμές, ακόμη και για το VDSL που δοκίμασα πρόσφατα :happy:

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά wind (f2g).

Ειλικρινά απορώ γιατί η cosmote είναι πρώτη ακόμα στις προτιμίσεις (αναφέρομαι σε καρτοκινητό), εφόσον είναι η πιο ακριβή (είναι εξακριβωμένο) και έχει ίσως το χειρότερο δίκτυο (κατά την γνώμη μου).

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά wind (f2g).

Ειλικρινά απορώ γιατί η cosmote είναι πρώτη ακόμα στις προτιμίσεις (αναφέρομαι σε καρτοκινητό), εφόσον είναι η πιο ακριβή (είναι εξακριβωμένο) και έχει ίσως το χειρότερο δίκτυο (κατά την γνώμη μου).

 

Πες τα χρυσόστομε! Τα drop calls είναι σε ημερησία βάση και η ποιότητα του σήματος σε σχέση με τη Wind είναι άστα να πάνε, τουλάχιστον στην Αθήνα. Είναι να απορεί κανείς...

Link to comment
Share on other sites

Πες τα χρυσόστομε! Τα drop calls είναι σε ημερησία βάση και η ποιότητα του σήματος σε σχέση με τη Wind είναι άστα να πάνε, τουλάχιστον στην Αθήνα. Είναι να απορεί κανείς...

 

Φίλος που δουλεύει σε εταιρία και είναι υπεύθυνος για τα δίκτυα επικοινωνίας της, άλλαξε πρόσφατα τον πάροχο από otenet και cosmote που είχε εδώ και χρόνια γιατί το κόστος ήταν πολύ υψηλό. Έκανε ένα εταιρικό deal (με ούτε που θυμάμαι πόσες ώρες ομιλίας από κινητό και σταθερό, νομίζω γύρω στις 50, και internet) και μου είπε ότι καμία σχέση αυτά που πλήρωνε η εταιρία με αυτά που πληρώνει τώρα. Σήμα άψογο (και πριν δεν είχε πρόβλημα είναι η αλήθεια) και γενικά πολύ χαμηλότερο κόστος. Η δουλειά του είναι στο κέντρο της Αθήνας.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα η Wind μέχρι τώρα, δεν είχα ποτέ πρόβλημα και άσε που είναι η φθηνότερη από όλες

 

Στο σπίτι μου που είναι στο κέντρο της Αθήνας μεν, άλλα έχει μια ιδιαιτερότητα γιατι έχει ενισχυμένη μόνωση με ξύλο, μόνο εγώ που έχω wind μιλάω...οσοι φίλοι έχουν αλλη συνδεση βρίζουν...Και μεχρι προσφατα που κυριαρχούσαν τα πακέτα με δωρεαν λεπτα προς το ίδιο δίκτυο, εκνευριζόμουν που ντε και σώνει λόγω σήματος επρεπε να έχω wind, γιατί η cosmote που είχε περισότερους συνδρομητές σαφώς συνέφερε περισσότερο, αλλά πλέον αυτό δεν ισχύει...Τα νέα πακέτα με λεπτά προς όλους της wind είναι πράγματι πολύ οικονομικά!

Link to comment
Share on other sites

Στο σπίτι μου που είναι στο κέντρο της Αθήνας μεν, άλλα έχει μια ιδιαιτερότητα γιατι έχει ενισχυμένη μόνωση με ξύλο, μόνο εγώ που έχω wind μιλάω...

Θα μας τρελάνεις! Η ενισχυμένη μόνωση με ξύλο επηρεάζει τη λήψη σήματος;;; Δηλαδή θα πρέπει να διαλέγουμε εταιρεία με βάση τη μόνωση;;;;

Link to comment
Share on other sites

και απο μένα Wind, γιατί εκτός των τιμών. Έχει κορυφαίο 3G (τουλάχιστον εκεί που κινούμε συνήθως) και πολύ καλή ποιότητα δικτύου
Link to comment
Share on other sites

Θα μας τρελάνεις! Η ενισχυμένη μόνωση με ξύλο επηρεάζει τη λήψη σήματος;;; Δηλαδή θα πρέπει να διαλέγουμε εταιρεία με βάση τη μόνωση;;;;

 

Ναι ναι όντως επηρεάζει!!! Και ευτυχώς που το κινητό μου πιάνει γιατί είμαι σούπερ ευχαριστημένη με το wind 50!

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι όντως επηρεάζει!!! Και ευτυχώς που το κινητό μου πιάνει γιατί είμαι σούπερ ευχαριστημένη με το wind 50!

 

Ντόινγκ....

Η Wind προσπερνά και τις μονώσεις απ' ότι κατάλαβα χεχεχεχε!

Link to comment
Share on other sites

Στο σπίτι μου που είναι στο κέντρο της Αθήνας μεν, άλλα έχει μια ιδιαιτερότητα γιατι έχει ενισχυμένη μόνωση με ξύλο, μόνο εγώ που έχω wind μιλάω...οσοι φίλοι έχουν αλλη συνδεση βρίζουν...Και μεχρι προσφατα που κυριαρχούσαν τα πακέτα με δωρεαν λεπτα προς το ίδιο δίκτυο, εκνευριζόμουν που ντε και σώνει λόγω σήματος επρεπε να έχω wind, γιατί η cosmote που είχε περισότερους συνδρομητές σαφώς συνέφερε περισσότερο, αλλά πλέον αυτό δεν ισχύει...Τα νέα πακέτα με λεπτά προς όλους της wind είναι πράγματι πολύ οικονομικά!

 

Μπας και δουλευεις σε καταστημα wind στο κεντρο των χανιων? Κατι τετοια μου ελεγε και καποιος εκει πωλητης χανοντας περιπου 1800 τριχες της κεφαλης μου....

που τα βρισκετε μερικοι τετοια ατομα και τα παιρνετε στα μαγαζια σας απορω.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος και σωστός ο zerokill!

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Μπας και δουλευεις σε καταστημα wind στο κεντρο των χανιων? Κατι τετοια μου ελεγε και καποιος εκει πωλητης χανοντας περιπου 1800 τριχες της κεφαλης μου....

που τα βρισκετε μερικοι τετοια ατομα και τα παιρνετε στα μαγαζια σας απορω.

 

Στην Αθήνα μένω, αλλά κατα τα άλλα δουλευω στα Χανια...Ναι βεβαιως, και πηγαίνω κάθε μέρα με το liar jet μου...Και κατα τα αλλα με νοιαζει να κανω οικονομία στο κινητό...Οτι να ναι...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλύτερο σε:

Α) Ποιότητα ήχου: 1) Voda+wind, 99) cosmote :lol:

Β) Κάλυψη: Πολύ σχετικό, αλλά πιστεύω cosmote (λόγω κάλυψης σε ξεχασμένα χωριά)

Γ) Ηλικία δικτύου: 1) Wind, 2) Vodafone, 3) Cosmote

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερο σε:

Α) Ποιότητα ήχου: 1) Voda+wind, 99) cosmote :lol:

Β) Κάλυψη: Πολύ σχετικό, αλλά πιστεύω cosmote (λόγω κάλυψης σε ξεχασμένα χωριά)

Γ) Ηλικία δικτύου: 1) Wind, 2) Vodafone, 3) Cosmote

 

σωστός :)

Αν πάντως βάλεις και την παράμετρο οικονομία, πάντως θα έλεγα wind-voda και τελευταίος cosmote..

Link to comment
Share on other sites

σωστός :)

Αν πάντως βάλεις και την παράμετρο οικονομία, πάντως θα έλεγα wind-voda και τελευταίος cosmote..

 

σωστός..... καλά η κοσμοτε ζει σε άλλη 10ετία :lol:

 

ο μόνος λόγος που θα είχα κοσμοτε θα ήταν εαν δεν επιαναν καθολου σημα wind+voda.....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
σωστός :)

Αν πάντως βάλεις και την παράμετρο οικονομία, πάντως θα έλεγα wind-voda και τελευταίος cosmote..

 

Mε τη διαφορά πως η δεύτερη έχει μείνει πίσω σε θέματα δικτύου - το 3G είναι για πέταμα. Άρα καταλήγουμε Wind...

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • The title was changed to Ποιο είναι το καλύτερο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας; (No2)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...