Jump to content

Ποιο είναι το καλύτερο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας; (No2)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψηφισα wind γιατι ειναι η μονη που πιανει καμπανα σημα στο χωρο εργασιας μου, οποτε αυτην ξερω αυτην εμπιστευομαι. :p
Link to comment
Share on other sites

Ψηφισα wind γιατι ειναι η μονη που πιανει καμπανα σημα στο χωρο εργασιας μου, οποτε αυτην ξερω αυτην εμπιστευομαι. :p

 

Αυτο δεν είμαι σίγουρος ότι είναι ικανό να την χαρακτηρίσει ως το "καλύτερο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας"....

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν είμαι σίγουρος ότι είναι ικανό να την χαρακτηρίσει ως το "καλύτερο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας"....

Αν εξυπηρετεί εκεί που βρίσκεσαι, σε καλύπτει για τις ανάγκες...γιατί να μην είναι ?

 

υ.γ όχι, δεν δουλεύω στην wind...

υ.γ2 ναι, έχω wind σύνδεση.

Link to comment
Share on other sites

Αν εξυπηρετεί εκεί που βρίσκεσαι, σε καλύπτει για τις ανάγκες...γιατί να μην είναι ?

σωστός, εμένα η cosmote αφου με εχει σωσει σε καποια σημεια, δεν τη θεωρω ως την καλυτερη αλλα δεν θα αλλαξω εταιρια

Link to comment
Share on other sites

Αν εξυπηρετεί εκεί που βρίσκεσαι, σε καλύπτει για τις ανάγκες...γιατί να μην είναι ?

 

υ.γ όχι, δεν δουλεύω στην wind...

υ.γ2 ναι, έχω wind σύνδεση.

 

Δεν διαφωνώ απλά εδω δεν αναφέρουμε ποιο δίκτυο μας εξυπηρετεί, αλλα ποιο θεωρούμε καλύτερο. Γι αυτο έκανα το σχόλιο.

 

Πχ το ότι η Cosmote έχει σήμα εκει που κινείσαι δεν ειναι χρήσιμη πληροφορία για κάποιον που ψάχνει δίκτυο...

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ απλά εδω δεν αναφέρουμε ποιο δίκτυο μας εξυπηρετεί, αλλα ποιο θεωρούμε καλύτερο. Γι αυτο έκανα το σχόλιο.

 

Πχ το ότι η Cosmote έχει σήμα εκει που κινείσαι δεν ειναι χρήσιμη πληροφορία για κάποιον που ψάχνει δίκτυο...

 

Να το θεσω λοιπον αλλιως. Η vodafone στο χωρο εργασιας μου, που ειναι υπογειος χωρος στο κεντρο της Χαλκιδας, εχει μηδενικο σημα. Η Cosmote, παρα το οτι ειμαι διπλα στον ΟΤΕ και στην ταρατσα του ειναι καργα κεραιες, εχει σημα 2-3 γραμμες με αριστα το 5. Με τη Wind εχω παντα τερμα. Αυτοματα λοιπον αποκλειω τη voda, στην cosmote ειχα ζητηματα με κλησεις σε what's up που δε βγαζανε γραμμη σε ωρες αιχμης ή έπεφταν οι γραμμες, επομενως παραμενω στη wind μονο εφοσον με καλυπτει στα παντα. Αρα ψηφιζω ως wind την καλυτερη, συμφωνα με τα δικα μου κριτηρια. Πιστευω τωρα να τεκμηριωσα πιο σωστα την απαντηση μου πιο πανω. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Εγώ πιστεύω Ος κάτοικος δυτικής Θεσσαλονίκης επταλοφο ότι όλες η εταιρίες πάσχουν. έχω αιδώ κινητά και cosmote και Vodafone και τον Δίο το σήμα είναι τραγικό, για να μιλήσω βγαίνω στο μπαλκόνι και πάλι δράμα τα κινητά κοντά στο παράθυρο έχουν μια γραμμή άντε Δίο στην καλύτερη και αν δεν βρίσκεσαι σε παράθυρο δεν υπάρχει ούτε δήγμα.

 

-τέλος αν με ακούει κανίς από την cosmote ας βάλουν καμιά κεραία και αιδώ στην δυτική Θεσσαλονίκη χαχαχαχαχ.:lol:

keep flying
Link to comment
Share on other sites

Πως ειναι δυνατόν (τα) εχεις τέτοια ορθογραφικά λαθη?:confused:

 

 

να έχεις είναι όχι τα έχεις

 

Καλά αυτό μπήκες να γράψεις. τι να σου πω άντε καλό απόγευμα.:lol:

keep flying
Link to comment
Share on other sites

Το σήμα πολλές φορές έχει να κάνει και με παράγοντες εκτός εταιρίας. Ξέρω π.χ. ότι τη διετία 2007-2009 ξηλώθηκαν οι μισές κεραίες της Voda σε Νίκαια και Κορυδαλλό με αποτέλεσμα να μην έχει η συγκεκριμένη εταιρία σήμα ούτε για δείγμα. Καλό δίκτυο δεν είναι μόνο το σήμα είναι και η εξυπηρέτηση και η ευκολία στην αλλαγή προγραμμάτων ή ακόμη και η ετοιμότητα του αντιπροσώπου της εταιρίας να σου κάνει μία δελεαστική πρόταση για να ανανεώσεις το συμβόλαιό σου ή να σου λύσει μία απορία ή τεχνικό πρόβλημα. Αν τα λάβει κανείς υπόψη του συνολικά όλα αυτά ως πακέτο Υπηρεσίες - Ποιότητα - Τιμολόγηση - Εξυπηρέτηση Πελατών, θα μπορούσε να υποστηρίξει κάποιος ότι υπερτερεί μία εταιρία έναντι της άλλης σοβαρά; Εγώ δε νομίζω.
Link to comment
Share on other sites

η Κοτέ παρά τις διαφημίσεις της έχει το χειρότερο σήμα γενικά.. και τα πιο πολλά προβλήματα..

__________

 

Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Χρησιμοποιώ και τις 3 εταιρίες(Εταιρικό συμβόλαιο vodafone,Kαρτοκινητό WIND f2g2 ως κύριο αριθμό και COSMOTE wu το οποίο ξέμεινε από παλιά).Μπορώ να πώ οτι καλύτερο σήμα με διαφορά στις περιοχές που κινούμε έχει η WIND και το χειρότερο η COSMOTE.Καλύτερες προσφορές έχει πάλι η WIND και τις χειρότερες ως ανύπαρκτες η COSMOTE και σαν λειτουργία δικτύου η καλύτερη είναι πάλι η WIND.Στις άλλες 2 πολλές φορές όταν πάω να κάνω κλήση μου βγάζει απασχολημένο δίκτυο ειδικά στο εταιρικό της VODAFONE(Moυ αρέσει που έχουν βγάλει και διαφήμιση για την επιτυχή πραγματοποίηση κλήσεων στην VODAFONE).

 

Όπότε ψήφισα WIND.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

αν και απατη ολες,προτιμω την Vodafone

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μόνο και μόνο για το πλήθος χρηστών, Cosmote. Έχω το απεριόριστα 25 και μιλάω κυρίως με Cosmote (όπως και πολλοί άλλοι πιστεύω) οπότε μου έρχεται πάρα πολύ καλά. Από σήμα όμως, άστα να πάνε...
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16 KBytes.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Με COSMOTE τον τελευταίο χρόνο έχω σπίτι τρομερά προβλήματα

Για να μιλήσεις πρέπει να βγεις στο μπαλκόνι και να σε ακούσει η

μισή γειτονιά :mad:

Τους τηλεφωνησα και είπαν ότι οι τεχνικοί τους βλέπουν ότι

δεν υπάρχει πρόβλημα.. Όμως μόλις έφυγα απο το μπαλκόνι

η γραμμή κόπηκε :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Με COSMOTE τον τελευταίο χρόνο έχω σπίτι τρομερά προβλήματα

Για να μιλήσεις πρέπει να βγεις στο μπαλκόνι και να σε ακούσει η

μισή γειτονιά :mad:

Τους τηλεφωνησα και είπαν ότι οι τεχνικοί τους βλέπουν ότι

δεν υπάρχει πρόβλημα.. Όμως μόλις έφυγα απο το μπαλκόνι

η γραμμή κόπηκε :rolleyes:

Και γω το ίδιο πρόβλημα έχω και ενώ τους έχω πάρει αρκετές φορές μου λέγαν τα ίδια. Βαρέθηκα, αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να φύγω γιατί οι περισσότεροι που μιλάω έχουν Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια πιο συμφερει πιο πολυ το wind fr2g η το wind card to all?με ενδιαφερει αν εχουν κλησεις δωρεαν!
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Βαλατε μια δημοσκοπιση αλλα δεν χρειαζοταν τα ερωτηματα "ολες το ιδιο ειναι" & "δε ξερω δεν απαντω",οποιος ανηκει σε αυτες τις δυο κατηγοριες να μην ψηφιζει στη δημοσκοπιση,ετσι δεν υπαρχει το πραγματικο ποσοστο που αντιστοιχει στην καθε εταιρια.......
Link to comment
Share on other sites

Μόνο και μόνο για το πλήθος χρηστών, Cosmote. Έχω το απεριόριστα 25 και μιλάω κυρίως με Cosmote (όπως και πολλοί άλλοι πιστεύω) οπότε μου έρχεται πάρα πολύ καλά. Από σήμα όμως, άστα να πάνε...

Να σου πω την αλήθεια,αν και την cosmote δε την γουστάρα λόγω ονόματος κυρίως,μπορώ να πω ότι φαίνεται πιο τίμια από την Vodafone.

 

 

send from my sexy Samsung galaxy S2 using Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Απο προσφατη συζητηση που ειχα απο ανθρωπους που ασχολουνται με το θεμα, βαση μετρησεων δικτυου, τεχνολογικο εξοπλισμο και προσωπικο η κοκκινη αυτη τη στιγμη ειναι πανω απο τις αλλες τις αλλες.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια,αν και την cosmote δε την γουστάρα λόγω ονόματος κυρίως,μπορώ να πω ότι φαίνεται πιο τίμια από την Vodafone.

 

 

send from my sexy Samsung galaxy S2 using Tapatalk

 

Δηλαδή τι εννοείς;:)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Εγώ δεν είμαι ευχαριστημένος από καμία εταιρεία.

 

WIND : Πολύ καλές προσφορές, καλή εξυπηρέτηση αλλά δεν με καλύπτει πλήρως από θέμα σήματος στις περιοχές που κινούμαι.

 

Vodafone : Σαν σχετικά νέος συνδρομητής στην καρτοκινητή της Βόντα, δεν έχω μείνει απόλυτα ευχαριστημένος. Από τη μία έχω την τέλεια προσφορά (500' προς cu και 100' προς όλους με 5€), αλλά από την άλλη έχω βαρεθεί να ακούω συνεχώς το "Η σύνδεση δεν είναι εφικτή".

 

Cosmote : Ό,τι και να πει κανείς είναι λίγο. Ανύπαρκτες προσφορές, χρεώσεις από την εποχή του Γιούγκερμαν, "λανθασμένες" χρεώσεις (μέσα σ'ένα μήνα μου είχαν εξαφανίσει 4€ από το λογαριασμό μου εξαιτίας της υποτιθέμενης εισόδου μου στο διαδίκτυο), εξαφάνιση υπολοίπου (όποτε το υπόλοιπο μου έφτανε τα ~0,20€ και το άφηνα έτσι για μια βδομάδα, το υπόλοιπο έφτανε τα -0,04€) κ.ο.κ.

Το μόνο θετικό που έχει η συγκεκριμένη εταιρεία είναι ότι έχει σήμα παντού κι ας είναι χάλια.

Αν και δεν θέλω να ξαναγυρίσω στην παραπάνω εταιρεία μέχρι να βγάλει μια προσφορά που να με ικανοποιεί (π.χ 1200' με 7€), εν τούτοις, ο μεγαλός αριθμός συνδρομητών με Cosmote που έχω στον τηλεφωνικό μου κατάλογο, θα με οδηγήσει να ξαναγυρίσω.

Link to comment
Share on other sites

vodafone κι απο μενα μιας και απ οτι ειδα εχει το καλυτερο BIS. το μονο θεμα ειναι οτι παρα πολλοι εχουν cosmote και αναγκαστικα εχω και ενα whatsup για να με παιρνουν! αλλα απο θεμα σηματος δεν εχω αντιμετωπισει προβλημα με τη vodafone σε σημεια που η cosmote δεν ειχε ουτε για δειγμα
Link to comment
Share on other sites

Vodafone Στο 3G,Wind στο 2G,οσο για τη cosmote πανε τα καλα χρονακια που επιανε μονο αυτη,σε γενικες γραμμες πιστευω οτι η vodafone ειναι η καλυτερη απ'ολες στην καλυψη!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Ποιο είναι το καλύτερο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας; (No2)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...