Jump to content

Ποιο είναι το καλύτερο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας; (No2)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 ώρες πριν, panos.k2 said:

Εδώ και μια ώρα Vodafone και Nova χωρίς δεδομένα σε όλα τα Γιάννενα. Εγώ προς Πεδινη-Μπαφρα κανονικα σημα 5G αλλά με το ζόρι στέλνει ένα μήνυμα. 

Η σύντροφος στη δουλειά της στο κέντρο στην οδο Δωδώνης με καλό σημα 5G μια απ τα ίδια. δεν μπορεί να μου στείλει μια φωτογραφία μέσω iMessage

Τουλάχιστον δεν υπάρχουν θέματα με  VoLTE, SMS και WiFi (της Wind/Nova εδώ δεν εχει Πρόβλημα. Εγώ απο αυτό σας γράφω αυτή τη στιγμή)

ΥΓ: Το ότι δεν έχουμε δεδομένα και Έχει ηλιοφάνεια, ενώ άλλες μέρες με χαλάζι και έντονη κακοκαιρία λειτουργούν όλα απροβλημάτιστα είναι οξύμωρο. 

Ότι έγινε τις προηγούμενες μέρες και σε άλλη περιοχή της χώρας. Πάρε και κραξε 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, cmvr said:

Ότι έγινε τις προηγούμενες μέρες και σε άλλη περιοχή της χώρας. Πάρε και κραξε 

Πήρα πριν 2 ώρες.
Μου είπε η εκπρόσωπος πως υπάρχει πρόβλημα λόγω της κακοκαιρίας, της ειπα πως έχουμε ηλιο στα Γιάννενα και μου είπε  πως αυτή είναι η ενημέρωση που έχουν. 

Επισης της ειπα πως θέλω οπωσδήποτε αποζημίωση γιατί πληρωνω 30 νούμερα και πάγιο 350€ το μήνα, και μέσα στο κτίριο δεν πιανει Παντου το WiFi άρα τα δεδομένα (που τώρα δεν λειτουργούν) είναι απαραίτητα. Σε αυτό απαντησε πως θα με καλέσει το τεχνικό τμήμα. Ακόμα τζίφος 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

Πήρα πριν 2 ώρες.
Μου είπε η εκπρόσωπος πως υπάρχει πρόβλημα λόγω της κακοκαιρίας, της ειπα πως έχουμε ηλιο στα Γιάννενα και μου είπε  πως αυτή είναι η ενημέρωση που έχουν. 

Επισης της ειπα πως θέλω οπωσδήποτε αποζημίωση γιατί πληρωνω 30 νούμερα και πάγιο 350€ το μήνα, και μέσα στο κτίριο δεν πιανει Παντου το WiFi άρα τα δεδομένα (που τώρα δεν λειτουργούν) είναι απαραίτητα. Σε αυτό απαντησε πως θα με καλέσει το τεχνικό τμήμα. Ακόμα τζίφος 
Εγώ σ όσες περιοχές κινήθηκα χτες και σήμερα στην Ήπειρο είναι τα ίδια χάλια. Και Cosmote έτσι είναι. Λες και παίρνει το σήμα ο αέρας.
Link to comment
Share on other sites

Ειναι τοσο αστειες οι υποδομες στην χωρα γενικα που στην επαρχια δεινοπαθειτε καθε φορα που εμφανιζεται ενα σοβαρο καιρικο φαινομενο...Τι να πεις!

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, katsiletra said:
48 minutes ago, panos.k2 said:
Πήρα πριν 2 ώρες.
Μου είπε η εκπρόσωπος πως υπάρχει πρόβλημα λόγω της κακοκαιρίας, της ειπα πως έχουμε ηλιο στα Γιάννενα και μου είπε  πως αυτή είναι η ενημέρωση που έχουν. 

Επισης της ειπα πως θέλω οπωσδήποτε αποζημίωση γιατί πληρωνω 30 νούμερα και πάγιο 350€ το μήνα, και μέσα στο κτίριο δεν πιανει Παντου το WiFi άρα τα δεδομένα (που τώρα δεν λειτουργούν) είναι απαραίτητα. Σε αυτό απαντησε πως θα με καλέσει το τεχνικό τμήμα. Ακόμα τζίφος 

Εγώ σ όσες περιοχές κινήθηκα χτες και σήμερα στην Ήπειρο είναι τα ίδια χάλια. Και Cosmote έτσι είναι. Λες και παίρνει το σήμα ο αέρας.

Με την COSMOTΕ στη δουλειά είμαι No Service. Έξω όμως το μεσημέρι κατά τη μια επιανε όσο πάντα, γύρω στα 10mbps.
Κανονικά η νοβα έξω πιάνει 220-230mbps και εσωτερικα από 20 στο υπόγειο έως 190 κοντά στα παράθυρα. 
 

Που κινήθηκες; 

Στο σπίτι μου αυτή τη στιγμή οι συνεργάτιδες μη λειτουργικές. H Vodafone Έχει χάσει το 5G. Καλά όχι ότι η νοβα που το Έχει φορτωνει τίποτα, αλλά λέμε τώρα 

IMG_9118.thumb.png.0682f07e1674d75d707cff87e0a35dee.pngIMG_9121.thumb.jpeg.6b3ce67bf5f9c9f2daca4732e294c0b8.jpeg

IMG_9119.thumb.png.d144e434ccb0d8db9875834069d52e80.pngIMG_9120.thumb.jpeg.efd6bafc86686e6fab2a2ac0f11a511a.jpeg

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

Με την COSMOTΕ στη δουλειά είμαι No Service. Έξω όμως το μεσημέρι κατά τη μια επιανε όσο πάντα, γύρω στα 10mbps.
Κανονικά η νοβα έξω πιάνει 220-230mbps και εσωτερικα από 20 στο υπόγειο έως 190 κοντά στα παράθυρα. 
 
Που κινήθηκες; 
Στο σπίτι μου αυτή τη στιγμή οι συνεργάτιδες μη λειτουργικές. H Vodafone Έχει χάσει το 5G. Καλά όχι ότι η νοβα που το Έχει φορτωνει τίποτα, αλλά λέμε τώρα 
IMG_9118.thumb.png.0682f07e1674d75d707cff87e0a35dee.pngIMG_9121.thumb.jpeg.6b3ce67bf5f9c9f2daca4732e294c0b8.jpeg
IMG_9119.thumb.png.d144e434ccb0d8db9875834069d52e80.pngIMG_9120.thumb.jpeg.efd6bafc86686e6fab2a2ac0f11a511a.jpeg
Ηγουμενίτσα, Εγνατία, Ιόνια σχεδόν μέχρι Φιλιππιάδα, Μέτσοβο, Αμπελόκηποι Ιωαννίνων. Άστα να πάνε. Δεν είμαι υποψήφιος. Χαχαχα α.
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, katsiletra said:
42 minutes ago, panos.k2 said:
Με την COSMOTΕ στη δουλειά είμαι No Service. Έξω όμως το μεσημέρι κατά τη μια επιανε όσο πάντα, γύρω στα 10mbps.
Κανονικά η νοβα έξω πιάνει 220-230mbps και εσωτερικα από 20 στο υπόγειο έως 190 κοντά στα παράθυρα. 
 
Που κινήθηκες; 
Στο σπίτι μου αυτή τη στιγμή οι συνεργάτιδες μη λειτουργικές. H Vodafone Έχει χάσει το 5G. Καλά όχι ότι η νοβα που το Έχει φορτωνει τίποτα, αλλά λέμε τώρα 
IMG_9118.thumb.png.0682f07e1674d75d707cff87e0a35dee.pngIMG_9121.thumb.jpeg.6b3ce67bf5f9c9f2daca4732e294c0b8.jpeg
IMG_9119.thumb.png.d144e434ccb0d8db9875834069d52e80.pngIMG_9120.thumb.jpeg.efd6bafc86686e6fab2a2ac0f11a511a.jpeg

Ηγουμενίτσα, Εγνατία, Ιόνια σχεδόν μέχρι Φιλιππιάδα, Μέτσοβο, Αμπελόκηποι Ιωαννίνων. Άστα να πάνε.

Αμπελοκήπους μενω και η COSMOTE τώρα δεν εχει κάποιο πρόβλημα. Όπως πάντα. Στο σπίτι μου μια βαράει 100αρια μια δεν ειναι λειτουργικη. Επιστρέφοντας από την δουλεια σε συγκεκριμένα σημεία μέσα στην πόλη κόπηκε το ιντερνετικό ράδιο. Κλασικά εικονογραφημένα δηλαδή.

Στους Αμπελοκήπους όσο πας προς νοσοκομείο είναι σχετικα αρκετα καλή. Οσο πας προς πλατεία Χατζη χειροτερεύει. Ειδικά αν σε κλειδώσει στην κεραια από λιγκιαδες είναι πρακτικά άχρηστη. 

Edit 19.10 

Μολις επανηλθε η Nova. Υποτριπλάσιες ταχύτητες στο σπίτι μου όμως. IMG_9123.thumb.png.8d6ebc1f05f82b3a43b394c20532b92e.png

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

Έχει θέματα και η ΔΕΗ γενικώς στην χώρα...
Στο άμεσο μέλλον με δελτίο το ρεύμα....
(ΔΕΗ εννοώ το δίκτυο του ηλεκτρικού που το αγόρασαν τζάμπα κάτι πουθεναδες Αυστραλοί αν δεν κάνω λάθος....)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει θέματα και η ΔΕΗ γενικώς στην χώρα...
Στο άμεσο μέλλον με δελτίο το ρεύμα....
(ΔΕΗ εννοώ το δίκτυο του ηλεκτρικού που το αγόρασαν τζάμπα κάτι πουθεναδες Αυστραλοί αν δεν κάνω λάθος....)

Sent from my iPhone using Tapatalk
Όσο το δίκτυο (ΔΕΔΔΗΕ) είναι εναέριο θα υπάρχουν αυτά τα προβλήματα.

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, rebel1 said:

Έχει θέματα και η ΔΕΗ γενικώς στην χώρα...
Στο άμεσο μέλλον με δελτίο το ρεύμα....
(ΔΕΗ εννοώ το δίκτυο του ηλεκτρικού που το αγόρασαν τζάμπα κάτι πουθεναδες Αυστραλοί αν δεν κάνω λάθος....)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ευτυχώς που υπάρχουν σκεπτόμενοι άνθρωποι και έχουν αντιληφθεί τι ακριβώς συμβαίνει και πώς οι κόποι και η περιουσία ενός ολόκληρου λαού δόθηκε εν μία νυκτί σε τιμή ευκαιρίας. 

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που υπάρχουν σκεπτόμενοι άνθρωποι και έχουν αντιληφθεί τι ακριβώς συμβαίνει και πώς οι κόποι και η περιουσία ενός ολόκληρου λαού δόθηκε εν μία νυκτί σε τιμή ευκαιρίας. 
 

Σκεπτόμενος και δημόσια δέλο ήταν και τώρα δέλο είναι.Αντίθετα με τον ΟΤΕ που δεν διάλυσε αλλα εκει μπήκε γερμανικό μάνατζμεντ …


Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, δεν είναι έτσι ακριβώς.

Οι τιμές έτσι ήταν; 

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ο Όμιλος ΟΤΕ από πότε μπήκε μετοχικά η Deutsche Telekom έχει αναπτυχθεί και έχει αναβαθμιστεί παρά πολύ. Βέβαια άλλο οι τηλεπικοινωνίες και άλλο η ενέργεια και το νερό

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι από Νέα Ραιδεστό που έλειπα το καλοκαίρι... Είχα εδώ και πολλά χρόνια τις εξής ταχύτητες (μέσα στο σπίτι): Cosmote εως 1.5 Nova εως 7 Vodafone εως 60Mbps. Τώρα είναι οι παρακάτω και για πρώτη φορά όλες 5G. Να σημειώσω ότι ίδιες ταχύτητες είναι και στο 4G όπως επίσης η ταχύτητα η τωρινή της Cosmote είναι πρωινή που δεν έχει καθόλου κίνηση. Μετά όλη μέρα και το βράδυ δεν ανοίγει καν σελίδα ούτε τέστ μπορώ να κάνω...κι αν κάνω θα βγάλει αποτέλεσμα 0.5 έως 1 Mbps....το δε εικονίδιο 5G της Cosmote είναι εντελώς εικονικό αφού ίδια αποτελέσματα έχει και στο 4G.... Η χειρότερη με διαφορά στην περιοχή! Δεύτερη θα βάλω τη Nova γιατί ενώ στη διάρκεια της ημέρας έχει λίγο χαμηλότερες ταχύτητες από Vodafone είναι πιο σταθερή και δεν κολλάει όπως η Vodafone καθώς επίσης έχει και πιο δυνατό σήμα ενώ με τη Vodafone θα δεις και Edge αν μετακινεισαι.

IMG_0081.png

IMG_0850.png

IMG_0082.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο εξέλιξη... Καιρό έχω να πάω και στο μεγάλο σούπερ μάρκετ στο δρόμο προς Ραιδεστό, οπότε όταν θα πάω Θα τσεκάρω να δω τι γίνεται

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, damierom said:

Επανέρχομαι από Νέα Ραιδεστό που έλειπα το καλοκαίρι... Είχα εδώ και πολλά χρόνια τις εξής ταχύτητες (μέσα στο σπίτι): Cosmote εως 1.5 Nova εως 7 Vodafone εως 60Mbps. Τώρα είναι οι παρακάτω και για πρώτη φορά όλες 5G. Να σημειώσω ότι ίδιες ταχύτητες είναι και στο 4G όπως επίσης η ταχύτητα η τωρινή της Cosmote είναι πρωινή που δεν έχει καθόλου κίνηση. Μετά όλη μέρα και το βράδυ δεν ανοίγει καν σελίδα ούτε τέστ μπορώ να κάνω...κι αν κάνω θα βγάλει αποτέλεσμα 0.5 έως 1 Mbps....το δε εικονίδιο 5G της Cosmote είναι εντελώς εικονικό αφού ίδια αποτελέσματα έχει και στο 4G.... Η χειρότερη με διαφορά στην περιοχή! Δεύτερη θα βάλω τη Nova γιατί ενώ στη διάρκεια της ημέρας έχει λίγο χαμηλότερες ταχύτητες από Vodafone είναι πιο σταθερή και δεν κολλάει όπως η Vodafone καθώς επίσης έχει και πιο δυνατό σήμα ενώ με τη Vodafone θα δεις και Edge αν μετακινεισαι.

IMG_0081.png

IMG_0850.png

IMG_0082.png

Άντε επιτελους! Οι συνεργάτιδες έχουν τις ίδιες ακριβώς ταχύτητες, σωστά καταλαβαίνω; Το up πως είναι;

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, panos.k2 said:

Άντε επιτελους! Οι συνεργάτιδες έχουν τις ίδιες ακριβώς ταχύτητες, σωστά καταλαβαίνω; Το up πως είναι;

Γύρω στα 3 η Vodafone και γύρω στα 6 -7 Mbps η Nova.

Link to comment
Share on other sites

Είχαμε κοσμοτε στα Γιάννενα. Έχει από χθες μια έρχεται μια φεύγει. Τα δεδομένα μη λειτουργικά. Κλήσεις κανονικά VoLTE. 

Οι συνεργάτιδες δεν έχουν προβλήματα. Προχθές για 5 ώρες είχαν και από τότε όλα φυσιολογικά. 

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, panos.k2 said:

Είχαμε κοσμοτε στα Γιάννενα. Έχει από χθες μια έρχεται μια φεύγει. Τα δεδομένα μη λειτουργικά. Κλήσεις κανονικά VoLTE. 

Οι συνεργάτιδες δεν έχουν προβλήματα. Προχθές για 5 ώρες είχαν και από τότε όλα φυσιολογικά. 

Μήπως πειράζουν κάτι;Αν έχεις χρόνο πάρε στο 13738 να δεις τι παίζει και να μας πεις;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, aektzhs 1 said:

Μήπως πειράζουν κάτι;Αν έχεις χρόνο πάρε στο 13738 να δεις τι παίζει και να μας πεις;

Δεν ξαναπαίρνω στην κοσμοτε για τεχνικά προβλήματα ούτε με σφαίρες. Ποτέ ξανά. Μια φορά εχω πάρει, πρώτη και τελευταία ήταν.
Με εκπροσώπους που παίρνουν γραμμή από τους διευθυντές τους να μας βγάζουν τρελούς λέγοντας πως φταίνε όλα τα υπόλοιπα πλην του δικτύου τους, δεν μιλάω. 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, panos.k2 said:

Δεν ξαναπαίρνω στην κοσμοτε για τεχνικά προβλήματα ούτε με σφαίρες. Ποτέ ξανά. Μια φορά εχω πάρει, πρώτη και τελευταία ήταν.
Με εκπροσώπους που παίρνουν γραμμή από τους διευθυντές τους να μας βγάζουν τρελούς λέγοντας πως φταίνε όλα τα υπόλοιπα πλην του δικτύου τους, δεν μιλάω. 

Εγώ το είπα για να ξέρουμε τι συμβαίνει. Δική σου η επιλογή και δικαιολογημένη λόγω του περιστατικού που προανέφερες. Παρόλα αυτά αν πραγματικά επιθυμούμε να βελτιώσουμε την κατάσταση στην περιοχή μας Όχι μόνο για εμάς αλλά και για τους υπόλοιπους συνδρομητές πρέπει να αναφέρουμε τα προβλήματα στις εταιρίες. Εγώ όταν μου λένε είναι μια χαρά το δίκτυο το κλείνω και στέλνω αποδεικτικά στοιχεία σε κάποιο email ή στην φόρμα επικοινωνίας

EDIT:Επανήλθε η αστάθεια;;;;

Edited by aektzhs 1
Link to comment
Share on other sites

Στο υπόγειο του S/M Θανόπουλος στον ηλεκτρικό της Κηφισιάς. Κάπου στα 20Mbps είδα.
Η Cosmote No Service.9357782d295496040c2534c7429da6b5.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά η νόβα έχει πολλές 800άρες 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Γιατί θεωρείς ότι το no service της κοσμοτε είναι σε έλλειψη αυτής της μπάντας? Όντως η νοβα σε πήζει στις 800αρες.

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακά, από όλες τις μπάντες έπιανε η Νόβα εκεί. Έτυχε στο screencap να φανεί αυτό.

Νέο Ψυχικό, 25ης Μαρτίου κοντά στον Σκλαβενίτη

Cosmote
fd25c6a317ead9f93d6f428fad3bfa1b.jpg
e95a5ecbd8501775d67a098482ed1e45.jpg

Nova
655bb0b8f2048594d1727294b0ec368b.jpg
4efeb5449c4e74527c13c8eb42eb76d6.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...