Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Εμένα είναι έτσι εξαρχής...
Το είχα διορθώσει την 1η φορά μέσω του chrome://flags/#contextual-search όπου ενεργοποιείτε το contextual search.
Τώρα δεν ξέρω γιατί δεν λειτουργεί. Αν θες δοκίμασε το . Μπορεί να πιάσει σε εσένα!

Τώρα έκανα απεγκατασταση τις ενημερώσεις και δούλεψε. Μόλις κάνω ενημέρωση μια ΠΑΟ τα ίδια! Για να δούμε...008806165ccb87ffee06eed24212f96b.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα. Μπορεί να μου προτείνει κάποιος κάποιο πρόγραμμα για βαθύ καθαρισμό αχρήστων αρχείων που να δουλεύει σωστά όπως η αντίστοιχη εφαρμογή της xiaomi (νομίζω λέγεται mι cleaner) ; 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, gthebest said:

Καλημέρα. Μπορεί να μου προτείνει κάποιος κάποιο πρόγραμμα για βαθύ καθαρισμό αχρήστων αρχείων που να δουλεύει σωστά όπως η αντίστοιχη εφαρμογή της xiaomi (νομίζω λέγεται mι cleaner) ; 

Δεν ξερω την εφαρμογη της xiaomi που λες αλλα η εφαρμογη sd maid ειναι ισως η καλυτερη για τη δουλεια που θες.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν έγινε ξαφνικά και άλλαξες την ρύθμιση στην γραμμή πλοήγησης αντί για κουμπιά έβαλες χειρονομίες σάρωσης;
Αν δεν σου εμφανίζει γραμμή πλοήγησης τότε σειρε από κάτω αριστερά προς τα επανω
ευτυχώς διορθώθηκε μόνο του δεν έκανα τίποτα. ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω, γιατι με το s22 μεσω wifi calling Δεν με ακουνε καλα, (κανει που κ που διακοπες) ενω στο ιδιο σημειο με το realme gt2 pro μεσω wificalling παιζει απροβληματιστα... 

Τοσο καιρο ειχα το gt2 pro σαν κυρια συσκευη και το s22 καθοταν σπιτι, εχει 2 μερες που λεω ας ξανα γυρισω πισω στο s22 αλλα στην δουλεια που εχει οριακο σημα, κανει νουμερα... 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σήμερα ξαφνικά και ενώ είχα τραβήξει κάποιες φωτογραφίες μετά δεν μου τις εμφανίζει στο Gallery. Σαν να εξαφανίστηκαν.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. 

Λένε ότι εμφανίστηκε το Good Lock σε πολλές χώρες... Αλλά εγώ που μπήκα δεν φαίνεται τίποτα....

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, nasosvasedis said:

Παιδιά καλημέρα. 

Λένε ότι εμφανίστηκε το Good Lock σε πολλές χώρες... Αλλά εγώ που μπήκα δεν φαίνεται τίποτα....

 

Screenshot_20221208_131136_Samsung Internet.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 7/12/2022 at 11:24 ΠΜ, stelios_85_07 said:

Υπάρχει κάποια εφαρμογή για key remapping?

Οι ρυθμίσεις δίνουν μόνο μια επιλογή για διπλό πάτημα και σε αναγκάζουν στο παρατεταμένο πάτημα να έχεις ή το bixby ή το μενού απενεργοποίησης.

Θα ήθελα να έχω επιλογές για 3πλο πάτημα, για συνδυασμό power button και πλήκτρων έντασης. Έτσι θα είχα 5 συντομεύσεις ενώ τώρα έχω μόνο μία.

Ο λόγος που θέλω τις συντομεύσεις είναι ο εξής:

  • Διπλό πάτημα power button: Συντόμευση στον launcher για να αποφεύγω την lock screen όταν είμαι σε smart lock (και όλα αυτά λόγω του κωλοdome γιατί το αποτύπωμα δεν πιάνει)
  • Τριπλο πάτημα power button: Άνοιγμα κάμερας (την χρησιμοποιώ συνέχεια στην δουλειά μου, οπότε θα ήθελα συντόμευση)
  • Power button + volume up: Δεν καίγομαι κιολας γι αυτή την συντόμευση αλλα θα εξυπηρετούσε κάποιες φορές.
  • Power button + volume down: Φακός (πάντα χρειάζεται)

Το συμπέρασμα είναι ότι χρειάζομαι απαρατήτως 3 συντομεύσεις και έχω μόνο 1. Γι αυτό και αναρωτιέμαι αν υπάρχει κάποια key remapper εφαρμογή που να δουλεύει στην συσκευή μας.

Απάντηση στον ευατό μου:

Γίνεται με το sideactions. Στο playstore το εμφανίζει ως μη συμβατό. Αν όμως το εγκαταστήσεις απο apk λειτουργεί.

Νέα ερώτηση:

Υπάρχει κάποια εφαρμογή για να customization των πληκτρων ελέγχου του notification bar? π.χ. για αλλαγή του αριθμού πλήκτρων ανά σειρά, του μεγέθους, του αριθμού των σειρών κτλ...;

Edited by stelios_85_07

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, doganos said:

Δεν μπορω να καταλαβω, γιατι με το s22 μεσω wifi calling Δεν με ακουνε καλα, (κανει που κ που διακοπες) ενω στο ιδιο σημειο με το realme gt2 pro μεσω wificalling παιζει απροβληματιστα... 

Τοσο καιρο ειχα το gt2 pro σαν κυρια συσκευη και το s22 καθοταν σπιτι, εχει 2 μερες που λεω ας ξανα γυρισω πισω στο s22 αλλα στην δουλεια που εχει οριακο σημα, κανει νουμερα... 

Δεν κάνεις μια επανεκκίνηση το ρουτερ να δεις αν στρώσει. Νομίζω κάτι τέτοιο πρόβλημα είχε κ ο Νίκος.  

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, stelios_85_07 said:

Απάντηση στον ευατό μου:

Γίνεται με το sideactions. Στο playstore το εμφανίζει ως μη συμβατό. Αν όμως το εγκαταστήσεις απο apk λειτουργεί.

Νέα ερώτηση:

Υπάρχει κάποια εφαρμογή για να customization των πληκτρων ελέγχου του notification bar? π.χ. για αλλαγή του αριθμού πλήκτρων ανά σειρά, του μεγέθους, του αριθμού των σειρών κτλ...;

Απάντηση στον ευατό μου:

Υπάρχει το one shade που κανει ακριβώς αυτό. Το μειονέκτημα είναι πως έχει ετήσια συνδρομή. (έλεος)

103371492_WhatsAppImage2022-12-08at16_20_15.thumb.jpeg.9f855173fe16ab2d14af3741adacade0.jpeg

Αν υπήρχε και τρόπος να διώχναμε το τεράστιο ρολόι απο πάνω θα ήταν πολύ καλύτερα.

Edited by stelios_85_07

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, stelios_85_07 said:

Απάντηση στον ευατό μου:

Υπάρχει το one shade που κανει ακριβώς αυτό. Το μειονέκτημα είναι πως έχει ετήσια συνδρομή. (έλεος)

103371492_WhatsAppImage2022-12-08at16_20_15.thumb.jpeg.9f855173fe16ab2d14af3741adacade0.jpeg

Αν υπήρχε και τρόπος να διώχναμε το τεράστιο ρολόι απο πάνω θα ήταν πολύ καλύτερα.

Το τεράστιο ρολόι είναι γιατί αλλιώς δε θα μπορούσε κανείς με τον αντίχειρα στην αρχική με το που τραβήξει κάτω να ανοίξει το control center να κάνει πάλι κίνηση επιτόπου με τον αντίχειρα να πατήσει διακόπτη θα άρχιζαν όλα από τέρμα πάνω... Άθλιο 

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση που λογικά έχει απαντηθεί αλλά δεν βρήκα κάτι με ένα ψάξιμο. Ενώ όταν πήρα το κινητό έβγαζε πολύ καλές φωτογραφίες στο αυτόματο, έχει λίγο καιρό που δεν μου αρέσουν. Έχω την εντύπωση ότι κάνει υπερβολική επεξεργασία μετά τη φωτογραφία (βγάζω πχ την κόρη μου, και το πρόσωπο της φαίνεται σαν ζωγραφιά με πινελο). Στην κάμερα μέσα δεν βρήκα κάτι για να το ρυθμίσω, υπάρχει κάτι άλλο; 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά και πάλι.ειναι η δεύτερη φορά που ποσταρω πάλι για το ίδιο θέμα, εκεί που βλέπω βίντεο πχ στο Facebook είτε στο YouTube το κινητό σβήνει και κάνει επανεκκίνηση μόνο του.το είχα ξαναπαθει πάλι πριν από κάτι μέρες πάλι.να το στείλω  πίσω στο πλαίσιο για έλεγχο? μπορείτε να μου πείτε που οφείλεται αυτό? 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά και πάλι.ειναι η δεύτερη φορά που ποσταρω πάλι για το ίδιο θέμα, εκεί που βλέπω βίντεο πχ στο Facebook είτε στο YouTube το κινητό σβήνει και κάνει επανεκκίνηση μόνο του.το είχα ξαναπαθει πάλι πριν από κάτι μέρες πάλι.να το στείλω  πίσω στο πλαίσιο για έλεγχο? μπορείτε να μου πείτε που οφείλεται αυτό? 
Έχεις δοκιμάσει factory reset;
Ακούγεται βέβαια για hw θέμα, όχι στο Πλαίσιο, στη Smartec απευθείας. Είναι το εξουσιοδοτημένο service της Samsung, και το Πλαίσιο εκεί θα το στείλει, απλά θα περιμένεις περισσότερο.
Αν δεν είσαι Αθήνα το στέλνεις μέσω ACS με έξοδα δικά τους.

Συνήθως παραλαμβάνεις πίσω εντός 2,3 ημερών.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Sofos_5 said:

Έχεις δοκιμάσει factory reset;
Ακούγεται βέβαια για hw θέμα, όχι στο Πλαίσιο, στη Smartec απευθείας. Είναι το εξουσιοδοτημένο service της Samsung, και το Πλαίσιο εκεί θα το στείλει, απλά θα περιμένεις περισσότερο.
Αν δεν είσαι Αθήνα το στέλνεις μέσω ACS με έξοδα δικά τους.

Συνήθως παραλαμβάνεις πίσω εντός 2,3 ημερών.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
 

καλημέρα.οχι δεν έχω δοκιμάσει reset,θα το δοκιμάσω.οχι δεν είναι από Αθήνα. δεν έχω δεύτερο τηλ να το στείλω όμως.θα το κοιτάξω όμως και θα το στείλω αν δω και το κάνει πάλι.ειπα μήπως είναι θέμα update και στρώσει.για αυτό και ρώτησα.ευχαριστω πάντως.. 

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, ChrisNikol said:

Το τεράστιο ρολόι είναι γιατί αλλιώς δε θα μπορούσε κανείς με τον αντίχειρα στην αρχική με το που τραβήξει κάτω να ανοίξει το control center να κάνει πάλι κίνηση επιτόπου με τον αντίχειρα να πατήσει διακόπτη θα άρχιζαν όλα από τέρμα πάνω... Άθλιο 

Ούτε τώρα μπορεί να τα πατήσει κανείς εύκολα και χρειάζεται το άλλο χέρι. Δεν θα έλεγα οτι το ρολοι λύνει το πρόβλημα.

Γενικά πολύ προβληματικό το quick settings bar, πρέπει να κάνεις 80 κινήσεις για μια ρύθμιση.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Καινούργιος με το 22 ultra. Μια ερώτηση για την κάμερα.  Ποία η διαφορά όταν επιλέγεις το 3:4  με το 3:4 που γράφει και 108mp, εκτός από το ζούμ; 

Link to comment
Share on other sites

Καινούργιος με το 22 ultra. Μια ερώτηση για την κάμερα.  Ποία η διαφορά όταν επιλέγεις το 3:4  με το 3:4 που γράφει και 108mp, εκτός από το ζούμ; 
Είναι διαφορετικός φακός στα 108mp (μεσαίος φακός) και έχει περισσότερη λεπτομέρεια (9000x12000) αλλά χωρίς zoom.
Στο 3:4 βγάζει φωτογραφίες 3000x4000 αλλα με δυνατότητα να έχεις επιλογή zoom. 7c3c35eb9db0bda368e8d7a8b13bff1e.jpg

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, geotrvs said:

Είναι διαφορετικός φακός στα 108mp (μεσαίος φακός) και έχει περισσότερη λεπτομέρεια (9000x12000) αλλά χωρίς zoom.
Στο 3:4 βγάζει φωτογραφίες 3000x4000 αλλα με δυνατότητα να έχεις επιλογή zoom. 7c3c35eb9db0bda368e8d7a8b13bff1e.jpg

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ευχαριστώ! 

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά οι εφαρμογές του good lock όπως πχ nice catch ,camera assistant,sound assistant υπήρχαν και πριν στο galaxy store ή τώρα εμφανίστηκαν;

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό ΣΚ.  Είχα ένα απροβλημάτιστο κινητό στα χέρια μου με μεγάλη διάρκεια μπαταρίας (με τη δίκη μου χρήση, μιάμιση μέρα). Από τότε που πέρασα την μεγάλη αναβάθμιση του λογισμικού πριν κάποιο καιρό, όχι μόνο έχασα πάνω από τις μισές επαφές μου, που ήταν συγχρονισμένες στο google, αλλά μειώθηκε πολύ και η απόδοση της μπαταρίας (πλέον μια μέρα). Ξέρω ότι οι περισσότεροι έχουν θετικές η ουδέτερες επιπτώσεις από την αναβάθμιση. Αναρωτιέμαι αν υπάρχουν κάποιοι που αμέσως μετά διαπίστωσαν προβλήματα που δεν είχαν, ή είμαι ο μόνος γκαντέμης.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, KLEO67 said:

Καλημέρα και καλό ΣΚ.  Είχα ένα απροβλημάτιστο κινητό στα χέρια μου με μεγάλη διάρκεια μπαταρίας (με τη δίκη μου χρήση, μιάμιση μέρα). Από τότε που πέρασα την μεγάλη αναβάθμιση του λογισμικού πριν κάποιο καιρό, όχι μόνο έχασα πάνω από τις μισές επαφές μου, που ήταν συγχρονισμένες στο google, αλλά μειώθηκε πολύ και η απόδοση της μπαταρίας (πλέον μια μέρα). Ξέρω ότι οι περισσότεροι έχουν θετικές η ουδέτερες επιπτώσεις από την αναβάθμιση. Αναρωτιέμαι αν υπάρχουν κάποιοι που αμέσως μετά διαπίστωσαν προβλήματα που δεν είχαν, ή είμαι ο μόνος γκαντέμης.

Εγω ειχα τον τελευταίο καιρό τεράστια μείωση απόδοσης μπαταρίας και έκλεισα 1 ρουτίνα που για κάποιο λόγο έτρεχε συνέχεια και επανήλθε η μπαταρία...μπες στην καθε εφαρμογή μεσα απο το ρυθμίσεις - εφαρμογές και δες εκει που λεει μπαταρία πόσο τρώει μετά απο πλήρη φόρτιση και δες ποια εφαρμογή σου τρωει την μπαταρία 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...