Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Φίλε μου, τι πρόβλημα αντιμετωπίζεις με το πληκτρολόγιο?
Λογικά με την λειτουργία του να μην κάνει κεφάλαιο το πρώτο γράμμα της πρότασης.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

1 hour ago, stelios_85_07 said:

Μιας και όλα λειτουργούν οκ, σκέφτομαι κάποια στιγμή να κόψω τις αναβαθμίσεις. Το ίδιο είχα κάνει και με το S9 που δεν έκανα αναβαθμίσεις απ το 2018 (λόγω call recording) και το αποτέλεσμα ήταν το τηλέφωνο να λειτουργεί πολύ καλά για 4 χρονία χωρίς να κάνω καν μια επαναφορά και με άπειρες εφαρμογές και λειτουργίες.

4 χρόνια μετά ήρθα σε επαφή με το android 13 από εκεί που βρισκόμουν στο 8. Διαπίστωσα πως καλώς είχα λειτουργήσει και πως οι αλλαγές και οι βελτιώσεις δεν ήταν σημαντικές. Δεν νιώθω καμιά τεράστια διαφορά με το 13 και κάποια επιπλέον πράγματα που έχει μπορούσαν να γίνουν με εφαρμογές. Το μόνο που με προβληματίζει είναι η ασφάλεια.

Ποια η γνώμη σας για όλα αυτά;

Οτι βολευει τον καθενα θα ελεγα. Ενα απο τα δυνατα selling point τη συσκευης ειναι τα 4 χρονια major updates... Και εγω προσωπικα θα μπορουσα να ζησω με αναβαθμισεις ασφαλειας μονο καθως οι διαφορες πλεον απο τη μια εκδοση στην αλλη ειναι απειροελαχιστες...  Αλλα το να μην εχεις ενημερωση ασφαλειας ειναι ρισκο οπως να το κανουμε.

Το μονο σιγουρο ειναι οτι η συσκευη θα λειτουργει απροβληματιστα σε ολους οταν βγουν τα S23... 🤣

Link to comment
Share on other sites

https://www.sammobile.com/opinion/best-2022-samsung-product-was-its-software-update-policy/

Μεταξύ άλλων...

https://nanoreview.net/en/soc-compare/samsung-exynos-2100-vs-qualcomm-snapdragon-875

Τι λένε οι άσχετοι...ο έξινος είναι πολύ καλύτερος

sent from my S21 FE 8/256





Link to comment
Share on other sites

Σε cosmote μολις ηρθε το update
Όχι ότι καίγομαι για το update αλλά είναι λογικό να μην έρχεται σε όλους την ίδια στιγμή; Ακόμα τίποτα σε μένα...

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Cadfael said:

Όχι ότι καίγομαι για το update αλλά είναι λογικό να μην έρχεται σε όλους την ίδια στιγμή; Ακόμα τίποτα σε μένα...

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
 

Και σε εμένα δεν έχει έρθει ακόμα..ούτε εγώ μπορώ να καταλάβω πως γίνεται σε κάποιους να έχει έρθει και σε κάποιους άλλους όχι.

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε αρκετοί που δεν έχει έρθει η αναβάθμιση... Υπομονή!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, geotrvs said:

Λογικά με την λειτουργία του να μην κάνει κεφάλαιο το πρώτο γράμμα της πρότασης.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Επειδή χρησιμοποιώ εδώ και χρόνια το samsung keyboard, δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα θέμα ποτέ.

Σε εμένα εμφανίζεται κεφαλαίο το πρώτο γράμμα και κατά την έναρξη της σύνταξης και μετά από τελεία.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Cadfael said:

Όχι ότι καίγομαι για το update αλλά είναι λογικό να μην έρχεται σε όλους την ίδια στιγμή; Ακόμα τίποτα σε μένα...

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
 

Εγώ κάνω τις αναβαθμίσεις όποτε έρχονται OTA και ποτέ δεν είχα κανένα πρόβλημα. 

Στην χειρότερη περίπτωση είναι το ίδιο απροβληματιστο με πριν. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Kostas_Ts_86 said:

Επειδή χρησιμοποιώ εδώ και χρόνια το samsung keyboard, δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα θέμα ποτέ.

Σε εμένα εμφανίζεται κεφαλαίο το πρώτο γράμμα και κατά την έναρξη της σύνταξης και μετά από τελεία.

Πρέπει να είσαι και ο μοναδικός. Πρόκειται για γενικό φαινόμενο, όχι για μεμονωμένα περιστατικά. 

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, vastegial_74 said:

Πρέπει να είσαι και ο μοναδικός...

πραγματικά! 

 

31 minutes ago, Kostas_Ts_86 said:

Επειδή χρησιμοποιώ εδώ και χρόνια το samsung keyboard, δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα θέμα ποτέ.

Σε εμένα εμφανίζεται κεφαλαίο το πρώτο γράμμα και κατά την έναρξη της σύνταξης και μετά από τελεία.

Μετά την αναβάθμιση σε OneUI 5 δεν στα μετατρέπει όλα σε μικρά; 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, nasosvasedis said:

πραγματικά! 

 

Μετά την αναβάθμιση σε OneUI 5 δεν στα μετατρέπει όλα σε μικρά; 

Αυτό που λέει ο φίλος πιο πάνω είναι εντυπωσιακό γιατί όντως  υπάρχει πρόβλημα. Και σε fora του εξωτερικού πέφτει πολύ γκρίνια για το θέμα.

Εγώ χρησιμοποιώ SwiftKey εδώ και χρόνια που το θεωρώ έτη φωτός καλύτερο από όλα αλλά ότι βολεύει τον καθένα.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Και εγω δεν εχω προβλημα με το πληκτρολογιο. Κανονικα δουλευει σε Samsung Browser, Viber και Messenger και το προβλημα το εμφανιζει μονο μεσα στην μπαρα αναζητησης της google και στα sms 🤣

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, stelios_85_07 said:

Μιας και όλα λειτουργούν οκ, σκέφτομαι κάποια στιγμή να κόψω τις αναβαθμίσεις. Το ίδιο είχα κάνει και με το S9 που δεν έκανα αναβαθμίσεις απ το 2018 (λόγω call recording) και το αποτέλεσμα ήταν το τηλέφωνο να λειτουργεί πολύ καλά για 4 χρονία χωρίς να κάνω καν μια επαναφορά και με άπειρες εφαρμογές και λειτουργίες.

4 χρόνια μετά ήρθα σε επαφή με το android 13 από εκεί που βρισκόμουν στο 8. Διαπίστωσα πως καλώς είχα λειτουργήσει και πως οι αλλαγές και οι βελτιώσεις δεν ήταν σημαντικές. Δεν νιώθω καμιά τεράστια διαφορά με το 13 και κάποια επιπλέον πράγματα που έχει μπορούσαν να γίνουν με εφαρμογές. Το μόνο που με προβληματίζει είναι η ασφάλεια.

Ποια η γνώμη σας για όλα αυτά;

Να σου πω την αλήθεια της ίδιας άποψης είμαι κ εγώ. Αλλά  αν υπάρχει νταλαβερη με τις τράπεζες καλό θα ήταν να γίνονται οι ενημερώσεις ασφαλείας. 

5 ώρες πριν, Kostas_Ts_86 said:

Φίλε μου, τι πρόβλημα αντιμετωπίζεις με το πληκτρολόγιο?

Είναι το κλασικό πρόβλημα μετά την 13 όλα τα samsung δεν δουλεύει η κεφαλοποιηση μετά την τελεία. 🤔

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως....Κανένα θέμα με το πληκτρολόγιο. Λειτουργεί άψογα!
Δεν ξέρω τι να πω... 
Μπορεί να έχεις μαϊμού s22 ultra (αστειεύομαι)

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως....Κανένα θέμα με το πληκτρολόγιο. Λειτουργεί άψογα!
Δεν ξέρω τι να πω... 
Και σε εμενα δουλευει

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται σε μερικούς να δουλεύει σωστά το πληκτρολόγιο κ σε άλλους όχι;  κ δεν αναφέρομαι μόνο στο 22 αλλά σε πολλές συσκευές της Samsung έχουν το ίδιο πρόβλημα.  🤔

Link to comment
Share on other sites

μήπως είναι κάποιο conflict με κάποια ρύθμιση? ούτε εμένα δουλευει και φαίνεται άλλωστε.

Sent from my Galaxy.

Link to comment
Share on other sites

μήπως είναι κάποιο conflict με κάποια ρύθμιση? ούτε εμένα δουλευει και φαίνεται άλλωστε.

Sent from my Galaxy.


Σε εμένα για παράδειγμα αν γράψω μια λέξη την γράφει με μικρά... Αν την σβήσω και την γράψω ξανά την γράφει με το πρώτο κεφάλαιο... Έτσι γίνεται και εσάς;

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, Cadfael said:

Σε cosmote πάντως ακόμα να έρθει το update

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
 

Cosmote μου εχει ερθει απο την Παρασκευη (16  Δεκ 22)....χαζο αλλα θα το ρωτησω...εχεις δοκιμασει manual ενημερωση λογισμικου?

20 ώρες πριν, ipso said:

Σε cosmote μολις ηρθε το update

 

9 ώρες πριν, Cadfael said:

Όχι ότι καίγομαι για το update αλλά είναι λογικό να μην έρχεται σε όλους την ίδια στιγμή; Ακόμα τίποτα σε μένα...

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
 

 

7 ώρες πριν, geotrvs said:

Είμαστε αρκετοί που δεν έχει έρθει η αναβάθμιση... Υπομονή!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

15 ώρες πριν, Vlasismiriagos said:

expert raw, astrophotography mode, 7min

Είναι αλλού το τηλέφωνο σε αυτόν τον τομέα!!!20221218_232259-02.jpg

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Φοβερη φωτογραφια!!!! να ρωτησω κατι...το astrophotography mode πως το επιλεγεις??

Edited by spinemm

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Φοβερη φωτογραφια!!!! να ρωτησω κατι...το astrophotography mode πως το επιλεγεις??
Ναι εννοείται κάθε μέρα πατάω για ενημέρωση..
Το astrophotography υπάρχει μέσα στο expert raw που θα βρεις στο galaxy store.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δουλεύει σωστά όταν βάζω τελεία. Αν βάλω θαυμαστικό ή ερωτηματικό μετά συνεχίζει με μικρό. Δεν θυμάμαι αν ήταν έτσι στα νορμάλ του...

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, GMF80 said:

Οτι βολευει τον καθενα θα ελεγα. Ενα απο τα δυνατα selling point τη συσκευης ειναι τα 4 χρονια major updates... Και εγω προσωπικα θα μπορουσα να ζησω με αναβαθμισεις ασφαλειας μονο καθως οι διαφορες πλεον απο τη μια εκδοση στην αλλη ειναι απειροελαχιστες...  Αλλα το να μην εχεις ενημερωση ασφαλειας ειναι ρισκο οπως να το κανουμε.

Το μονο σιγουρο ειναι οτι η συσκευη θα λειτουργει απροβληματιστα σε ολους οταν βγουν τα S23... 🤣

Από την άλλη, το να τρέμω σε κάθε update μην χαλάσει κάτι δεν είναι κι αυτό πρακτικό.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, stelios_85_07 said:

Από την άλλη, το να τρέμω σε κάθε update μην χαλάσει κάτι δεν είναι κι αυτό πρακτικό.

Δεν χρειαζεται. Αν χαλασει θα φτιαξει στο επομενο. Η αυτονομια ειναι μυθος οταν σχετιζεται με τα updates. Ουτε θα στη φτιαξει ουτε θα στη χαλασει... Αν πχ περιμενεις σε 2 χρονια απο τωρα να βελτωθει με update κανεις λαθος. Οτι και να σου κανει το λειτουργικο η μπαταρια θα εχει πεσει και οι εφαρμογες θα ειναι πιο ενεργοβορες... 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλά αν χρησιμοποιείς εφαρμογές τραπεζών κάνεις αγορές κτλ. δεν νομίζω ότι είναι ασφαλές να μην κάνεις αναβαθμίσεις! Γνώμη μου!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...