Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν ειναι ασφαλειας. Λογικα προσθηκες στην καμερα που ειχε ανακοινωσει η Σαμσουνγκ...

 

https://www.sammobile.com/news/galaxy-s22-biggest-camera-update-august-2022/

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα με τα ενδιαφέροντα θέματα... να κάνω μια ερώτηση και ελπίζω να μην έχει απαντηθεί στο forum.. πολλές φορές όταν το κινητό υπερφορτωνεται χαμηλώνει στην φωτεινότητα της οθόνης χωρίς να έχω πατήσει την αυτόματη ρύθμιση φωτεινότητας,  συμβαίνει και σε εσάς, ειναι κάποια ρύθμιση που μου διαφεύγει ή έχει θέμα το κινητό?? Ευχαριστώ πολύ παιδιά 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, kiriakos_tjet said:

Και στο Ελληνικό μόλις..

 

2 ώρες πριν, alex61 said:

Ήρθε ενημέρωση!!!! (Γερμανός-cosmote) 

Αν την κάνατε βλέπετε αλλαγές στην κάμερα;

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LELELO said:

 

Αν την κάνατε βλέπετε αλλαγές στην κάμερα;

 

Επειδή δεεεεννν είμαι και πολύ σχετικός με τις κάμερες 

https://techmaniacs.gr/megalo-update-stis-kameres-pairnoyn-ta-samsung-galaxy-s22-kai-s21-meta-apo-mines/

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εγώ προβληματίστηκα έντονα (για να μην πω ξενέρωσα εντελως), όταν στις 15 ημέρες διακοπών και σε καθημερινή βάση αντιμετώπιζα το εξής. Με αυτόματη φωτεινότητα, το κινητό παρόλο που βρισκόταν μόνιμα σε σκιά (θερμοκρασίας περιβάλλοντος (33-36 'C), η φωτεινότητα έπεφτε πολύ σε σημείο να μην μπορώ να δω την οθόνη να τραβήξω φώτο. Κι αυτό διότι ανέβαζε στιγμιαία θερμοκρασία, αλλά μη φανταστείτε τρομερά πράγματα δηλαδή να ψήνεται. Τραγικό για μένα να διαφημίζεται η συσκευή και για την φωτεινότητά της και με το παραμικρό ζέσταμα να σε υποχρεώνει σε κάτι τέτοιο. Δηλαδή αν δεν μπορώ να εκμεταλλευτώ στον δυνατό ελληνικό ήλιο την οθόνη, τι να τα κάνω τα nits.

Επίσης αυτό το σφάλμα με την αυτόματη επίσης πτώση της φωτεινότητας στο google maps με το που ανοίγει, μόνο σε μένα το κάνει;

Edited by spinmaths
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εγώ προβληματίστηκα έντονα (για να μην πω ξενέρωσα εντελως), όταν στις 15 ημέρες διακοπών και σε καθημερινή βάση αντιμετώπιζα το εξής. Με αυτόματη φωτεινότητα, το κινητό παρόλο που βρισκόταν μόνιμα σε σκιά (θερμοκρασίας περιβάλλοντος (33-36 'C), η φωτεινότητα έπεφτε πολύ σε σημείο να μην μπορώ να δω την οθόνη να τραβήξω φώτο. Κι αυτό διότι ανέβαζε στιγμιαία θερμοκρασία, αλλά μη φανταστείτε τρομερά πράγματα δηλαδή να ψήνεται. Τραγικό για μένα να διαφημίζεται η συσκευή και για την φωτεινότητά της και με το παραμικρό ζέσταμα να σε υποχρεώνει σε κάτι τέτοιο. Δηλαδή αν δεν μπορώ να εκμεταλλευτώ στον δυνατό ελληνικό ήλιο την οθόνη, τι να τα κάνω τα nits.
Επίσης αυτό το σφάλμα με την αυτόματη επίσης πτώση της φωτεινότητας στο google maps με το που ανοίγει, μόνο σε μένα το κάνει;
Απορώ γιατί κάτω από τον δυνατό ήλιο δείχνει τα δόντια της η οθόνη του χωρίς να θερμαίνεται!!!! Βλέπεις την οθόνη του σαν να μην υπάρχει ήλιος, σαν να είσαι σε κλειστό χώρο. Δεν έχει απολύτως κανένα πρόβλημα με τη θερμοκρασία όπως πολλές φορές έχουμε ανεβάσει εδώ στιγμιότυπα οθόνης και είναι πιο δροσερός από τον
snap στις θερμοκρασίες όπως θα είδες σε προηγούμενα ποστ....!
Έχω την εντύπωση ότι , μετά το update σήμερα, έχουμε εκείνο το κλικ που χρειαζόταν στην σταθεροποίηση του βίντεο, το οποίο τώρα έγινε άριστο, κατά τη γνώμη μου. Για να τσεκαρετε να δούμε. Ήταν το πρώτο που είδα για αυτό το αναφέρω γιατί, ενώ ήταν πολύ καλό, ήθελε το κάτι για να γίνει άριστο.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, LELELO said:

 

Αν την κάνατε βλέπετε αλλαγές στην κάμερα;

 

Εμείς που το έχουμε Ουκρανίας για ευνόητους λόγους δεν έχει έρθει κάτι ακόμη!!

Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, spinmaths said:

Παιδιά, εγώ προβληματίστηκα έντονα (για να μην πω ξενέρωσα εντελως), όταν στις 15 ημέρες διακοπών και σε καθημερινή βάση αντιμετώπιζα το εξής. Με αυτόματη φωτεινότητα, το κινητό παρόλο που βρισκόταν μόνιμα σε σκιά (θερμοκρασίας περιβάλλοντος (33-36 'C), η φωτεινότητα έπεφτε πολύ σε σημείο να μην μπορώ να δω την οθόνη να τραβήξω φώτο. Κι αυτό διότι ανέβαζε στιγμιαία θερμοκρασία, αλλά μη φανταστείτε τρομερά πράγματα δηλαδή να ψήνεται. Τραγικό για μένα να διαφημίζεται η συσκευή και για την φωτεινότητά της και με το παραμικρό ζέσταμα να σε υποχρεώνει σε κάτι τέτοιο. Δηλαδή αν δεν μπορώ να εκμεταλλευτώ στον δυνατό ελληνικό ήλιο την οθόνη, τι να τα κάνω τα nits.

Επίσης αυτό το σφάλμα με την αυτόματη επίσης πτώση της φωτεινότητας στο google maps με το που ανοίγει, μόνο σε μένα το κάνει;

Εγώ θα πω την ταπεινή μου γνώμη χωρίς να κάνω διακρίσεις ούτε είμαι φαν μπόι της Samsung ούτε κανενός Κ επειδή μου αρέσει να παρακολουθώ την τεχνολογία, προτού διαβάσω σε ξένο σαιτ αυτό που θα αναφέρω ήδη το είχα σκεφτεί Κ εγώ. Με λίγα λόγια είχε γραφτεί τα τσιπάκια που βγάζουν είναι για "λαπτοπ" με τον χώρο τους Κ την ψύξη τους. Δυστυχώς για να πετύχουν το απόλυτο στα κινητά θα πρέπει να τα κάνουν ποιο μεγάλα Κ παχιά κάτι που δεν θέλουν. Έχει αναφέρει Κ όλας όντως για την εξωτερική θερμοκρασία περιβάλλοντος Κ τι θήκη φορά κάποιος Κ σίγουρα την χρήση που κάνει ο κάθε ένας που ειναι διαφορετική .συγνώμη για το σεντόνι αλλά ήθελα να μοιράσω αυτο που διάβασα για να καταλάβουν ορισμένα παιδιά πώς ( αν έχει υψηλή θερμοκρασία έξω Κ ασχολούμαστε με κινητό Κ κάμερα Κ η θήκη είναι αμφιβολου ποιότητας για αποφυγή θερμοτητας τότε ναι θα τα έχουμε αυτά σε οποιαδήποτε ναυαρχίδα ασχέτου μάρκας . ) 

Link to comment
Share on other sites

On 18/8/2022 at 8:31 ΜΜ, winer said:

Φιλε costsa41 αυτά τα έχω εγκαταλείψει και εγώ χρόνια. Απλά σήμερα ανακάλυψα από έναν πολύ γνωστό youtuber πώς μπορούμε να κάνουμε backup μέσω adb τα δεδομένα των εφαρμογών κάτι το οποίο είναι πάρα πολύ χρήσιμο αν χρειαστεί να κάνουμε format στο κινητό. Αυτός ο τρόπος δεν μπλέκει με τίποτα που έχει να κάνει με Knox είναι απλά μία εντολή adb και  αχρειαστη να ειναι μπορεί αν χρειαστεί να φανεί σωτηρία!!! Αν ενδιαφέρει κάποιον είναι πανεύκολο και μπορεί να μου στείλει μήνυμα ή να με ρωτήσει εδώ. Και εσένα costsa41 πιστεύω θα σου είναι χρήσιμο εκτός αν έχεις βρει άλλο τρόπο να κάνεις backup και τα δεδομένα των εφαρμογών π.χ. μέσω cloud.

Καλημέρα!

Μήπως θα μπορούσες να μας κοινοποιήσεις το βιντεάκι γιατί όσο και αν προσπάθησα δεν κατάφερα να το βρω.

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Xρησιμοποιεί κανείς Airpods με το S22 Ultra;

Χρησιμοποιώ τα Airpods 3 και ενώ η σύνδεση έχει γίνει κανονικά (και φαίνεται στο bluetooth οτι οι συσκευές είναι συνδεδεμένες) όταν πάω να κάνω κλήση ή να δεχτώ δε με ακούν. Κάνω αποσύνδεση κ πάλι συνδεση και τότε με ακούν.

Έχει κάποιος παρόμοια θέματα;

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο ξαφνικά δεν μου κάνει αυτόματη επανασύνδεση του wifi στα δίκτυα που έχω αποθηκευμένα.καμια γνώμη;

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, GMF80 said:

Χρησιμο

 

https://youtu.be/ftg3gkgNd7k

Το έκανες;δεν βρίσκω την επιλογή intelligent wifi

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Το έκανες;δεν βρίσκω την επιλογή intelligent wifi
Δες στα σχολια. Ειναι στο one ui5. Σοβαροτης μηδεν...

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν το προσεξα οτι ειναι για One UI 5. Θεωρησα οτι θα ειναι χρησιμο για καποιους κ για αυτο εβαλα το link.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Strofigkas said:

Ήρθε ενημέρωση και στα ουκρανικα

2 μερες διαφορα απο τα Ελληνικά!!αξίζει η αλλαγή για όσους τους ενδιαφέρει η ηχογράφηση.

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν το προσεξα οτι ειναι για One UI 5. Θεωρησα οτι θα ειναι χρησιμο για καποιους κ για αυτο εβαλα το link.
Εσυ καλα εκανες. Ο youtuber εκανε λαθος.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καμια διαφορα στην μπαταρια για μενα. Και σε αναμονη ολη νυχτα τρωωει 2 με 3%.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα καμία διαφορά..από την προηγούμενη ενημέρωση την βλέπω και βελτιωμένη!

Link to comment
Share on other sites

Καντε ενα clear cache αλλα παντως δεν νομιζω να ευθυνεται το update. Περαιτερω δεν σχολιαζω γιατι η μπαταρια στα κινητα ειναι σαν τα γουστα στις γυναικες....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...