Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Να καταγράψω και τα της μπαταρίας μετά από μία εβδομάδα. Έχω μείνει ικανοποιημένος στην αυτονομία σε standby σε σχέση με προηγούμενες εμπειρίες μου σε android. Σήμερα ας πούμε με 3 ώρες sot αλλά 13,5 ώρες συνολική λειτουργία τηλεφώνου, είμαι αυτή τη στιγμή στο 52%. Ξεκίνησα από τις 07:40 το πρωί να το χρησιμοποιώ. Μέτρια χρήση με κάποιες ώρες σε περιοχή με κάκιστη κάλυψη.

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

57 minutes ago, toxotis70 said:

Φίλε μου,  δεν είναι ο μόνος που αναφέρει προβλήματα....κι εγώ όπως και άλλοι έχουν αναφέρει εδώ και σε άλλα ελληνικά φόρουμ αντίστοιχα θέματα.

 

Εγώ το έχω στήσει καθαρό, κι έχω παρόμοια θέματα.

Λαγκάρει πολύ  , επαναφορτωνει εφαρμογές,  αργεί εκνευριστικά μερικές φορές , εχω επίσης κάποια θέματα με την οθόνη σε hdr videos με αρκετά artifacts.

Έχω κάνει wipe cashe , το έχω στήσει 2 φορές,  έκανα τη τελευταία αναβάθμιση αλλά τα θέματα συνεχίζονται.

Ίσως διορθωθούν με κάποιες αναβαθμίσεις, το ελπίζω γιατί δεν τα βρίσκουμε στο δρόμο 1300 ευρώ!

 

Εδώ ειναι ένα screenshot από τα θέματα με οθόνη και διάφορα βίντεο στο youtube 

 

 

tapatalk_1234020607.jpeg

Αυτο το πρόβλημα στο συγκεκριμένο βίντεο το εχω και εγω αλλα δεν μου εχει κάνει ποτέ το πρόβλημα που εχει κανει στον darklord, εχθές το βράδυ πήγα να ξεκλειδώσω το κινητό και δεν έκανε τίποτα... έκλεισα οθόνη (με τ κουμπί) και μεταβαπο μισό λεπτό που το ξανά πάτησα δούλευε κανονικά!!ως τώρα δεν εχω παρατηρήσει τίποτα άλλο,εκανα αυτουσια μεταφορά οοολα απο το s20+(εφαρμογές, ρυθμίσεις, εικόνες κτλ κτλ)... κανένα παράπονο απο την συσκευή ως τώρα και το χρησιμοποβστο έπακρο...δεν με απασχολεί αν ο sd έχει καλύτερα benchmarks..με ενδιαφέρει στην καθημερινότητα μου να μην εχει κολλήματα και να μου βγάζει 1 μερα η μπαταρία...ως τώρα το βράδυ το φροντίζω μόνο...

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Εγω αναμενω να δω ολοκληρωμενη συμπεριφορα ...
Με AOD ανοικτο WQHD+ αναλυση ανοικτους συγχρονισμους και watch 4 συνδεδεμενο...

Ακομα μαθαινει τα μοτιβα  ...

Screenshot_20220227-212356_Device care.jpg

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Πάλι τα ίδια με τον Exynos και φέτος.

Και πάλι κάποιοι προσπαθούν να βγάλουν τρελούς μέχρι και τους XDA για να δικαιολογήσουν την «επένδυση» τους.

Όταν πάρει στα σοβαρά τα λεφτά μας η Scamsung τα ξαναλέμε…

Are you with Us?
Link to comment
Share on other sites

Πάλι τα ίδια με τον Exynos και φέτος.
Και πάλι κάποιοι προσπαθούν να βγάλουν τρελούς μέχρι και τους XDA για να δικαιολογήσουν την «επένδυση» τους.
Όταν πάρει στα σοβαρά τα λεφτά μας η Scamsung τα ξαναλέμε…
Τι συσκευη εχεις φιλε μου?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

θα ηθελα να εκφρασω την προσωπικη αποψη μου παντα για οσα διαβαζω τοσες ημερες εδω μεσα.

1. Θέματα με την οθόνη.

Εάν ήταν γενικό θέμα με την οθόνη θα το είχαν και οι κάτοχοι με τον SD  επεξεργαστή. Κάτι που δεν φαίνεται να ισχύει. Άρα μάλλον θέμα θεωρώ συνεργασίας του hardware. Θεωρώ θα λυθεί σύντομα με software  update ειδικά για αυτό το θέμα.

 

2. Θέματα και διάρκεια μπαταρίας.

Για κατόχους samsung κινητων η σύγκριση είναι εύκολη. Θα έχουν καλύτερη μπαταρία σε σχέση με το προηγούμενο samsung  κινητό τους. Στη χειρότερη ίδια με το S21 ultra. Οπότε έχετε άμεσα μέτρο σύγκρισης,  αφού ξέρετε τις ανάγκες σας σε σχέση με προγενεστερη Samsung συσκευή.

Οι κάτοχοι κινητών άλλων εταιριών ανάλογα τη συσκευή που είχαν και τη χρήση που θέλουν να κάνουν.

 

3. Benchmarks - Παρουσιάσεις youtubers

Καλά ασχολείστε ακόμα με αυτα?  Όσο για τους youtubers παιδιά επαγγελμα είναι πλέον και αυτό. Αποφέρει χρήμα χωρίς κόπο. Πάντα τους κοιτάζω μόνο και μόνο για να δω πως είναι εμφανισιακά μια συσκευή και τι περιέχει το κουτί. Πραγματικοί ελεγκτές των συσκευων είναι οι πραγματικοί κατοχοι, αν και σε αυτό το κομμάτι  υπάρχουν πολλά παπαγαλάκια,  και λένε ότι να ναι. 

Προσοχή λοιπόν, βλέπουμε ακούμε και κυριως να εχουμε κρίση  σωστή να αποφασίζουμε.σωστα. 

 

Χρειάζεται χρόνο να δείξει τις δυνατότητες του το κινητό. Έχετε υπομονή. Μεγάλο σφάλμα της εταιρίας το ότι έδωσε ίσως πρόωρα τη συσκευή στην αγορά. Έπρεπε να περιμένει κάνα μήνα ακόμα ώστε να έχει μπορεσει να καταφερει να εχει δέσει το software της πολύ καλύτερα με το hardware της.

Εγώ ακόμα περιμένω τη συσκευή αν και είμαι από τους τελευταίους εδώ μέσα που παρήγγειλα.

Υ.Γ. κάθε χρόνο ακούω ότι ο SD  καλύτερος από τον Exynos. Πέρσι βέβαια θεωρώ τα έκανε λίγο ανάποδα η κατάσταση με τις υπερθέρμανσεις τουSD, αν και η Samsung τον διαχειριστηκε καλά σε σχέση με άλλες. Όσες συσκευές είχα samsung ήταν όλες με Exynos. Αυτός ήθελα να είμαι καλυμμένος από την εγγύηση αυτόν επέλεγα.  Για τις δικες μου αναγκες δεν με κρέμασε ποτέ, δεν ένιωσα ότι δεν έχω καλή φωτογραφία, και δεν μπορώ να πω ότι ακόμα και καλοκαίρι έψησα αυγά. Εάν ήθελα SD για τις όπως λένε διαφορές (ανάθεμα εάν φαινεται όντως σε καθημερινή χρηση) τότε απλά θα αγόραζα το κινητό μου μεSD και θα κοίταζα πως θα εξασφάλιζα την εγγύηση μου από το κατάστημα αγοράς. 

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά έχω κάνει προπαραγγελια από Πλαίσιο.Παντα είχα καημό να πάρω ένα Note δεν τα κατάφερα και ήρθε η ώρα να πάρω το S22 Ultra.

Προορίζεται για επαγγελματική χρήση και χάρηκα που θα έχει αυτο το σοβαρό σχεδιασμό.

Μπήκα εδώ μέσα να δω τι συζητιέται και άρχισα να έχω ενδοιασμούς για την επιλογή μου .Μαύρισε η ψυχή μου εκεί που ήμουν ενθουσιασμένος .

Τωρα τι κάνουμε ;

Το παίρνουμε ;

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά έχω κάνει προπαραγγελια από Πλαίσιο.Παντα είχα καημό να πάρω ένα Note δεν τα κατάφερα και ήρθε η ώρα να πάρω το S22 Ultra.
Προορίζεται για επαγγελματική χρήση και χάρηκα που θα έχει αυτο το σοβαρό σχεδιασμό.
Μπήκα εδώ μέσα να δω τι συζητιέται και άρχισα να έχω ενδοιασμούς για την επιλογή μου .Μαύρισε η ψυχή μου εκεί που ήμουν ενθουσιασμένος .
Τωρα τι κάνουμε ;
Το παίρνουμε ;
 
 
Με αυτα που εχω δει προσωπικα εως τωρα θα ελεγα οτι προχωρας κανονικα και θα το χαρεις ....

Απο τι συσκευη ερχεσαι?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Just now, anergos13 said:

Με αυτα που εχω δει προσωπικα εως τωρα θα ελεγα οτι προχωρας κανονικα και θα το χαρεις ....

Απο τι συσκευη ερχεσαι?

Έχω χρόνια να πάρω hi end συσκευή η τελευταία που είχα ήταν HTC one x που λάτρευα ..

Έπειτα είχα πάντα εταιρική συσκευή η οποία ήταν πάντα ένα Samsung η Xiaomi των 120 ευρώ βαριά ..

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Niman72 said:

Έχω χρόνια να πάρω hi end συσκευή η τελευταία που είχα ήταν HTC one x που λάτρευα ..

Έπειτα είχα πάντα εταιρική συσκευή η οποία ήταν πάντα ένα Samsung η Xiaomi των 120 ευρώ βαριά ..

Επειδη δουλεψα για ενα μηνα ενα τιμιο κατα τ αλλα Α51 λογω πωλησης του S21U θα σου πω απλα οτι με το S22U ξαναηρθα στα ισια μου...

Αλλο επιπεδο εμπειριας...

Προχωρας αφοβα !!

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν θέλετε την συμβουλή μου κ κυρίως στους ανθρώπους που θέλουν να αγοράσουν την συσκευή  , το σωστό θα ήταν να ενημερωθούν από τους κατόχους που έχουν την συσκευή κ όχι από τους πουλημένος YouTubers .του τύπου ο exynos την πάτησε ο exynos δεν βαστάει η μπαταρία , αμάν ο exynos ανοίγει ένα κλάσμα του δευτερολέπτου ποιο αργά την εφαρμογή κτλ. Ότι αρνητικο διαβάζετε το ποσταρετε. Μόνο τους κατόχους των συσκευών θα πιστουμε το τι αξίζει η συσκευή. Αν κ έχουν ακουστεί διαφορα θέματα αυτό που πρέπει να σας καθησυχάζει είναι ότι είναι η ναυαρχίδα της Samsung κ δεν υπάρχει περίπτωση να την αφήσουν έτσι ,ολόκληρος κολοσσός..

Link to comment
Share on other sites

Ένατη μέρα συμβίωσης μαζί του και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος (κανένα απολύτως πρόβλημα ..και το ένα που είχα δει με τον ρυθμό ανανέωσης μετά το update διορθώθηκε και αυτό).

Το κινητό εκτελεί τα πάντα αστραπιαία και δεν έχω παρατηρήσει το παραμικρό lag.

Με όλα ανοιχτά (και παίζοντας κάθε μέρα για μια, με μιάμιση ώρα και ένα online παιχνίδι),  βλέπω με ίδια χρήση με του s21 ultra όχι την ίδια ..αλλά ακόμα καλύτερη μπαταρία. 

Δεν ξέρω τι παραπάνω μπορεί να προσφέρει ο Snapdragon στην πραγματική χρήση (σίγουρα και εγώ θέλω τον καλύτερο επεξεργαστή), αλλά και με τον Exynos όλα βούτυρο δουλεύουν.

Screenshot_20220227-224031_Device care.jpg

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα πως δεν το θυμάμαι και μάλιστα από mall ,αν το θυμάμαι καλά. Είχες παραγγείλει μετά από εμάς και το πήρες πρώτη. Γι' αυτό λέω δεν υπάρχει τίποτα , εκτός από προχειρότητα, σε αυτή τη χώρα. Εδώ παράγγειλα τη μεμβράνη από amazon και η εταιρεία μου έστειλε email , αν έχω κάνει λάθος και δεν έχω το ultra αλλά άλλο 22 ότι είναι πρόθυμοι να μου την αλλάξουν......!!! Πού τέτοιο πράγμα εδώ. Να το χαρείς άλλο ένα χρόνο το θηρίο Μαργαρίτα αν και αν χρησιμοποιείς το πενάκι θα έλεγα να προχωρήσεις τώρα που θα πιάσεις τη μέγιστη τιμή του. Μαζί είχαμε το 10 plus , νομίζω, και δύσκολα θα πωλούνταν , μετά από δύο χρόνια. Το δώσαμε και οι δύο σε οικεία πρόσωπα. Αν πάντως έχεις τη δυνατότητα και τη διάθεση προχώρησε. Είναι ένα τηλέφωνο για χρόνια. 
Σωστά τα θυμάσαι!

Το οποίο 10 plus στην... κακομεταχειριση της μαμάς μου πραγματικά ανταποκρίνεται εξαιρετικά.

Να σου πω δεν δουλεύω πενάκι καθόλου, μ έχουν μπει ιδέες να παρω όμως πακέτο με μια θηκη επειδή επεξεργαζομαι πολύ φωτο. Πρόσφατα άρχισα να το ψάχνω κατά πόσο οι θήκες αυτές μεγαλώνουν ακόμα περισσότερο τη συσκευή.

Όσο για το 22 η αλήθεια είναι ότι δε θέλω να διαθέσω μπάτζετ τώρα, προηγείται η ανανέωση του ipad

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, Nikos_Mpl said:

Έκανες καθαρή εγκατάσταση ?

ποια η διαφορά της καθαρής εγκατάστασης από το να χρησιμοποιήσουμε το smart switch της Samsung? αν και νομίζω ότι μόλις βάλεις τους κωδικούς google στα βάζει όλα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά δεν με ενδιάφερει αλλά και ούτε περίμενα να είναι ο Exynos καλύτερος ή ίδιος με τον SD. Θέλω η συσκευή να λειτουργεί χωρίς προβλήματα, να είναι smooth , χωρίς lag, να μην με κρεμάσει και ας ανοίγουν οι εφαρμογές 1-2" πιο αργά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά δεν με ενδιάφερει αλλά και ούτε περίμενα να είναι ο Exynos καλύτερος ή ίδιος με τον SD. Θέλω η συσκευή να λειτουργεί χωρίς προβλήματα, να είναι smooth , χωρίς lag, να μην με κρεμάσει και ας ανοίγουν οι εφαρμογές 1-2" πιο αργά.


Το σκεπτικό είναι άλλο ότι με τα ίδια χρήματα κάποιοι παίρνουν ένα επεξεργαστή διαφορετικό από το δικό σου.
Και ενώ έχετε πληρώσει τα ίδια εσύ δουλεύεις έχεις προβληματάκια θέματα που δεν θα έπρεπε γιατί μιλάμε για μεγάλη αξία ακινήτου και με τον strap dragon μία χαρά χωρίς πρόβλημα και όλο αυτό γιατί θα πρέπει και η samsung να έχει τους δικούς τους επεξεργαστές αλλά γιατί εις βάρος σε μας

Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Από όσους έχουν παραλάβει έχει πάρει κανείς το 12/512 ή μόνο το 12/256;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !!

έχω προπαραγγείλει και εγώ απο cosmote και αναμένω , αλλά με προβληματίσε κάτι . 

Οταν λέτε ότι οι συσκεύες απο cosmote γερμανο εinai branded , δεν εννοείται ότι ειναι κλειδωμενες για να δουλεύουν μόνο στο δικτύο τής? 

Απλα θα έχουν προεγκαταστήμενες κάποιες εφαρμογές της cosmot;e σωστά ? 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, dimkit said:

Καλημέρα !!

έχω προπαραγγείλει και εγώ απο cosmote και αναμένω , αλλά με προβληματίσε κάτι . 

Οταν λέτε ότι οι συσκεύες απο cosmote γερμανο εinai branded , δεν εννοείται ότι ειναι κλειδωμενες για να δουλεύουν μόνο στο δικτύο τής? 

Απλα θα έχουν προεγκαταστήμενες κάποιες εφαρμογές της cosmot;e σωστά ? 

Σωστά.

Link to comment
Share on other sites

@dimkitΣε προηγούμενο μήνυμα κάποιος χρήστης αναφέρει ότι απλά σου προτείνει να εγκαταστήσεις τις εφαρμογές της cosmote. Αν είναι εγκατεστημένες όμως, μπορούν να βγουν;

Σε προηγούμενο μήνυμα είχα ρωτήσει επίσης τα εξής, θα ήταν ενδιαφέρων να μας απαντήσει κάποιος που γνωρίζει.

Quote

Δεν έχω συσκευή Samsung, αλλά επειδή ενδιαφέρομαι και κάτι θυμάμαι από παλαιότερα ότι οι συσκευές της cosmote/γερμανού δεν παίρνουν τα update γρήγορα, θέλω να ρωτήσω τα εξής:
- Τα VOLTE/WIFI CALLING της cosmote παίζουν και σε branded και σε unbranded συσκευές;
- Στο branded έχει επιπλέον εφαρμογές μέσα;  ή απλά σου προτείνουν να εγκαταστήσεις και τις εφαρμογές τις cosmote, όπως αναφέρθηκε πιο πρίν; ή υπάρχει κάποια άλλη διαφορά στο λογισμικό;
- Μπορεί να γίνει unbranded χωρίς να χαθεί η εγγύηση;

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει παραλάβει κανείς από Public? Έχω κάνει προπαραγγελία για 12/256 green από 10/2 στο κατάστημα Γλυφάδας. 

Όσον αφορά τον επεξεργαστή, αν και δεν είχα ποτέ την ευκαιρία να δοκιμάσω τον SD, οι exynos από εποχές note 3 σε καθημερινή χρήση με άφηναν πάντα πολύ ικανοποιημένο.

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, halo said:

Έχει παραλάβει κανείς από Public? Έχω κάνει προπαραγγελία για 12/256 green από 10/2 στο κατάστημα Γλυφάδας. 

Όσον αφορά τον επεξεργαστή, αν και δεν είχα ποτέ την ευκαιρία να δοκιμάσω τον SD, οι exynos από εποχές note 3 σε καθημερινή χρήση με άφηναν πάντα πολύ ικανοποιημένο.

Εγώ παρέλαβα από Public στις 21/2 - πριν δηλαδή την επίσημη κυκλοφορία.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, kapar said:

@dimkitΣε προηγούμενο μήνυμα κάποιος χρήστης αναφέρει ότι απλά σου προτείνει να εγκαταστήσεις τις εφαρμογές της cosmote. Αν είναι εγκατεστημένες όμως, μπορούν να βγουν;

Σε προηγούμενο μήνυμα είχα ρωτήσει επίσης τα εξής, θα ήταν ενδιαφέρων να μας απαντήσει κάποιος που γνωρίζει.

 

Εμένα δεν είναι branded (EUX/-/EUX/EUX) αντί (EUX/-/EUX/COS), και μου πρότεινε να βάλω τις εφαρμογές Cosmote, συν ότι υπάρχουν επιλογές VoLTE κλπ που στο Note 10+ έπρεπε να βάλω branded rom για να τις έχω. 
Από Samsung shop 12/256 παραλαβή 22/2.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Εγω ακόμα καμία ενημέρωση από Γερμανο. 

Πολύ φοβάμαι πως δε θα το έχω ούτε αυτή την βδομάδα και θα καθυστερησει περισσότερο με αποτέλεσμα να μην μπορέσω να παραλάβω μιας και φεύγω για εξωτερικό 6 Μάρτη.

Σε αυτή την περίπτωση θα ενημερώσω εδώ μέσα αν θέλει κάποιος να το παραλάβει αντί εμου. 

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...