Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

https://youtu.be/tVwbyqNsUSk

Back to back δοκιμή στο genshin impact. Ελάχιστα περισσότερα fps ο snap, λίγο καλύτερη θερμοκρασία ο exynos και λίγο πιο ενεργειακά αποδοτικός επίσης. Πριν το update 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ποια η διαφορά της καθαρής εγκατάστασης από το να χρησιμοποιήσουμε το smart switch της Samsung? αν και νομίζω ότι μόλις βάλεις τους κωδικούς google στα βάζει όλα, με πήραν από Πλαισιο ότι το στέλνουν και προετοιμάζομαι

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, steve_tash said:

Και σε εμένα από Γερμανό μου είπαν ότι πρέπει να περιμένω. Δεν ξέρουν πότε θα παραλάβουν. Έχω παραγγείλει το Burgandy 256gb... Γενικά αυτό το χρώμα έχει πολύ μεγάλη έλλειψη. Ακόμα και στο official site της Samsung η επιλογή για Burgandy δεν υπαρχει πουθενά. Έχει παραλάβει κανείς γενικά αυτό το χρώμα;;;

Κι εγώ με ακριβώς το ίδιο μοντέλο παραγγελία στα Public πήρα μήνυμα που παρέθεσε παραπάνω και άλλος φίλος (αν κι εκείνος είναι με το πράσινο), ότι λόγω μεγάλης ζήτησης πρέπει να περιμένω κλπ..

 

Προσωπικά δεν καίγομαι, αλλά οκ, φαίνεται ότι έχουμε δρόμο μπροστά μας.

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σημερα απο Public Mediterranean Cosmos Phantom Black 256GB 🙂 

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

5η μέρα χρήσης και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με την μπαταρία του κινητού... ρολόι, ακουστικό Bluetooth,aod,4 emails(συνεχή συγχρονισμό),1 γραμμή σήμα στην δουλειά,70% wifi 30% δεδομένα και στις 10 το βράδυ εχω 43% χωρίς να εχω πάρει ακομα update... Όλα ανοικτά

Screenshot_20220228-220404_Device care.jpg

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Just now, arxontas2323 said:

5η μέρα χρήσης και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με την μπαταρία του κινητού... ρολόι, ακουστικό Bluetooth,aod,4 emails(συνεχή συγχρονισμό),1 γραμμή σήμα στην δουλειά,70% wifi 30% δεδομένα και στις 10 το βράδυ εχω 43% χωρίς να εχω πάρει ακομα update... Όλα ανοικτά

Screenshot_20220228-220404_Device care.jpg

Ακραίο ρε φίλε.  Τι κάνω λάθος; Τι ρυθμίσεις έχεις της Google; Διότι για να μου καίνε τόση μπαταρία οι Υπηρεσίες Google σημαίνει ότι κάτι παίζει με τον λογαριασμό μου. Αλλά τι μπορεί να είναι αυτό;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nasosvasedis said:

Ακραίο ρε φίλε.  Τι κάνω λάθος; Τι ρυθμίσεις έχεις της Google; Διότι για να μου καίνε τόση μπαταρία οι Υπηρεσίες Google σημαίνει ότι κάτι παίζει με τον λογαριασμό μου. Αλλά τι μπορεί να είναι αυτό;

Τις πρώτες μέρες είχα και εγω αυξημένη κατανάλωση στην google, έκλεισα κάποιες εφαρμογές που χρησιμοποιούσαν συνέχεια τοποθεσία και αμέσως μειώθηκε!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, arxontas2323 said:

Τις πρώτες μέρες είχα και εγω αυξημένη κατανάλωση στην google, έκλεισα κάποιες εφαρμογές που χρησιμοποιούσαν συνέχεια τοποθεσία και αμέσως μειώθηκε!!

Δεν έχω και πολλές εφαρμογές που χρησιμοποιούν πάντα την μπαταρία....

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση αν έχει παραλάβει κάποιος από Γερμανό μέσω ίντερνετ και παραλαβή με κουριερ. Όχι μόνο το S22 αλλά γενικά κάποια παραγγελία.
Το Σάββατο μου ήρθε μήνυμα ότι η παραγγελία μου έχει παραδοθεί στα ΕΛΤΑ κουριερ και έχω tracking number το οποίο αναφέρει ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΥ.ΔΕ.ΤΑ. ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ.
Σήμερα Δευτέρα καμία απολύτως αλλαγη ότι το προϊόν έχει διακινηθεί. Σε επικοινωνία με ΕΛΤΑ με ενημέρωσαν ότι ηλεκτρονικά έγινε η διαδικασία για μεταφορά, αλλά το προϊόν δεν πήγε στο κατάστημα τους. Τι φάση? Υπάρχει περίπτωση χωρίς να έχουν το κινητό διαθέσιμο να έβγαλαν κωδικό μεταφοράς? Παίζει ε?
Πήρα τηλέφωνο Γερμανό, αλλά εννοείται δεν έβγαλα άκρη, γιαυτό ρωτάω μήπως κάποιος έχει παρόμοια εμπειρία για να δω πως θα κινηθώ. Ευχαριστώ.






Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, pank said:

Τι φάση? Υπάρχει περίπτωση χωρίς να έχουν το κινητό διαθέσιμο να έβγαλαν κωδικό μεταφοράς? Παίζει ε?
Πήρα τηλέφωνο Γερμανό, αλλά εννοείται δεν έβγαλα άκρη, γιαυτό ρωτάω μήπως κάποιος έχει παρόμοια εμπειρία για να δω πως θα κινηθώ. Ευχαριστώ.





 

Αυτό πάντα παίζει, όχι με τον Γερμανό μόνο αλλά με όλους, μου έχει τύχει ανά τα έτη αρκετές φορές και μάλιστα σε κάποιες περιπτώσεις έχουν εκτυπώσει κωδικό παραπάνω από μία μέρες πριν την εισαγωγή στο κατάστημα κούριερ.

Βέβαια σε αυτές τις περιπτώσεις αρμόδιο να σε ενημερώσει είναι το κατάστημα που αγοράζεις, δηλαδή προσωπικά πάντα μου λένε "ναι δεν το έχουμε στείλει ακόμη αλλά έχουμε φτιάξει το δελτίο", τώρα υποθέτω επειδή ο Γερμανός είναι και χάος στην εξυπηρέτηση και δη στην συνεννόηση μεταξύ των καταστημάτων και των κεντρικών, μάλλον γι'αυτό δεν ήξεραν να σου πουν. (λιγο off topic αλλά και σχετικό, πρόσφατα έψαχνα συσκευή μέσω της εξυπηρέτησης τους που με ενημέρωνε ότι υπήρχε μόνο στα Βόρεια Προάστια διαθέσιμη και τελικά με μία βόλτα το βρήκα σε τρία (!) κοντινά μου καταστήματα -δίπλα στο κέντρο-. Όταν τους πήρα επί τούτου να ξαναρωτήσω, μου απάντησαν "τι να σας πούμε, μόνο σε αυτά που σας είπαμε φαίνεται σε μας διαθέσιμο"...)

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, Niman72 said:

Ποιά ειναι η καλυτερη μεμβρανη?

Δεν ξέρω αν τη λες μεμβράνη αλλά έχω ήδη αγοράσει το Whitestone Dome Tempered Glass και περιμένω το κινητό από μέρα σε μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν τη λες μεμβράνη αλλά έχω ήδη αγοράσει το Whitestone Dome Tempered Glass και περιμένω το κινητό από μέρα σε μέρα.
Απο θέμα προστασίας είναι οτι καλύτερο αλλά αν σε ενδιαφέρει η άμεση απόκριση του δαχτυλικού δεν είναι και ότι καλύτερο.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, geotrvs said:

Απο θέμα προστασίας είναι οτι καλύτερο αλλά αν σε ενδιαφέρει η άμεση απόκριση του δαχτυλικού δεν είναι και ότι καλύτερο.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Είχα την εντύπωση πως αν αυξήσεις την ευαισθησία της οθόνης, έρχεται μια η άλλη. Τουλάχιστον στα video του YT αυτό αναφέρουν. Σε κάθε περίπτωση, η καλύτερη προστασία είναι για μένα το πρώτο ζητούμενο.

Θα δούμε, μέχρι το ΣΚ θα το έχω βάλει και θα γράψω εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Είχα την εντύπωση πως αν αυξήσεις την ευαισθησία της οθόνης, έρχεται μια η άλλη. Τουλάχιστον στα video του YT αυτό αναφέρουν. Σε κάθε περίπτωση, η καλύτερη προστασία είναι για μένα το πρώτο ζητούμενο.
Θα δούμε, μέχρι το ΣΚ θα το έχω βάλει και θα γράψω εντυπώσεις.
Αυτό θα το δεις στην πράξη μόνος σου μετά την εφαρμογή! Όπως και να έχει καλώς να το δεχτείς!!

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, costsa41 said:

Ακριβώς χάνεις ουσιαστικα τη χρήση του δαχτυλικου με οποιοδήποτε τζάμι και με αυτό. Μία επίσκεψη στο Amazon. de και τα σχόλια των χρηστών θα πείσει. Άλλωστε αυτό είναι παλιά ιστορία με τα τζάμια.

Στάλθηκε από το SM-A605FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Έχω Whidestone dome glass στο s21 ultra. Αν τα πράγματα είναι τουλάχιστον ίδια και στο s22 ultra αν όχι καλύτερα, σε καμία περίπτωση δεν χάνεις το δακτυλικο. 

Δουλεύει 10 στα 10. 

Η μοναδική περίπτωση που μπορείς να καταλάβεις διαφορά είναι αν δοκιμάσεις 2 ίδιες συσκευές δίπλα δίπλα. η μία με dome και η άλλη με μεμβράνη ή γυμνή. 

Χρειάζεται να αφήσεις το δάχτυλο στον αισθητήρα δέκατα του δευτερόλεπτου παραπάνω. Αυτό είναι όλο. Ούτε καν δευτερόλεπτο παραπάνω. Δέκατα. 

Καλημέρα. 

Edited by kountoura
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, costsa41 said:

Ήδη έχει γράψει κάποιος ότι είναι δύσκολο με το συγκεκριμένο το δαχτυλικό. Άλλο το 21 άλλο το 22 . Μπορεί στο 21 να είναι έτσι όπως τα λες, αφού το έχεις. Θα είναι όμως έτσι και στο 22; Οπότε δεν είναι το ίδιο και οι κριτικές για το 22 δεν είναι καλές, όσες διάβασα τουλάχιστον. Το κοίταζα κι εγώ αλλά προτίμησα τη μεμβράνη μετά τα όσα διάβασα.

Στάλθηκε από το SM-A605FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εγώ που δε βάζω τίποτα μάλλον είμαι πολύ παράτολμος. Δε μου πάει όμως να χαραμίσω έστω την ελάχιστη αίσθηση απ΄οτέτοια οθονάρα. Δε μου έχει πάθει ποτέ οθόνη κινητού τίποτα. Αν μου σπάσει το gorilla glass victus+ τι να πω

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Dark_Lord said:

Εγώ που δε βάζω τίποτα μάλλον είμαι πολύ παράτολμος. Δε μου πάει όμως να χαραμίσω έστω την ελάχιστη αίσθηση απ΄οτέτοια οθονάρα. Δε μου έχει πάθει ποτέ οθόνη κινητού τίποτα. Αν μου σπάσει το gorilla glass victus+ τι να πω

Εμένα μου έπεσε κάτω το OnePlus 7 pro, άνοιξε η πόρτα της θήκης (wallet), έσκασε κάτω με την οθόνη σε ξύλινο πάτωμα και έσπασε η mocolo. Πάλι καλά που την είχα δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, costsa41 said:

Δεν είναι ότι θα σπάσει. Απλά με τον καιρό θα δεις τις γνωστές....αραχνιές, τα πολύ μικρά σημαδακια στην οθόνη. Οπότε βάζεις ζελατίνα καλή και δε χάνεις κάτι από την οθόνη και προστατεύει από κάτι τέτοιο.

Στάλθηκε από το SM-A605FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

έχεις δίκιο σε αυτό που λες αλλά ειλικρινά δε με νοιάζουν οι αραχνιές. το τηλ θα το κρατήσω για αρκετά χρόνια. δε θα σκεφτώ τη μεταπώληση για 50 ευρώ παραπάνω. Η ζελατίνη είνα ισίγουρα καλύτερη από τζάμι αλλά σαν τη γυμνή οθόνη με την ολεοφοβική επίστρωση από κατασκευής δεν έχει. στο iphone 7 plus μετά από 5 χρόνια δεν είχα κανένα θέμα αναγνωσιμότητας.

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

επειδή θέλει να βάλει η γυναίκα καινούργια στο s10 plus, ξέρετε (εκτός της samsung) πού αλλού τοποθετούν μεμβάνες?

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Dark_Lord said:

επειδή θέλει να βάλει η γυναίκα καινούργια στο s10 plus, ξέρετε (εκτός της samsung) πού αλλού τοποθετούν μεμβάνες?

Όταν λέτε στη Samsung; Σε οποιοδήποτε σέρβις; καλά εκεί δεν πας μόνο για επισκευή; Και αν κάποιος έχει ιδέα, που ακριβώς γίνεται αυτή η διαδικασία, πόσο χρόνο παίρνει και για τι κόστος μιλάμε;

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Dark_Lord said:

επειδή θέλει να βάλει η γυναίκα καινούργια στο s10 plus, ξέρετε (εκτός της samsung) πού αλλού τοποθετούν μεμβάνες?

RED

Link to comment
Share on other sites

Και όμως.... Το 512 μόλις μου ήρθε ειδοποίηση να πάω για παραλαβή

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος. Καλορίζικο!!! Το δικό μου 512 φεύγει σήμερα από πλαίσιο για τη μεταφορική. Πέμπτη μου είπαν θα το έχω. Να δούμε.

Στάλθηκε από το SM-A605FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με το καλό να τα ευχαριστηθούμε όλοι και μόνο καλά μαντάτα να ακούμε!!

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, costsa41 said:

Ακριβώς η ίδια εικόνα. Κάποιοι είχαν παραλάβει από πριν εκπνεύσει η προθεσμία και άλλοι αρκετά μετά. Για να μην μιλήσω για τις παραδόσεις με το κούριερ.........!! Μικρή πικρή ιστορία. 

ισχύει..εγώ παρέλαβα 19/2 και είχα παραγγείλει 3 ήμερες νωρίτερα

 

Link to comment
Share on other sites

επειδή θέλει να βάλει η γυναίκα καινούργια στο s10 plus, ξέρετε (εκτός της samsung) πού αλλού τοποθετούν μεμβάνες?
Στην Smartec τοποθετουν επιτοπου Original με 10€...
Μπορεις να το στειλεις και με δωρεαν μεταφορικα πηγαινε ελα αν σε βολευει....
Απλα στελνεις ενα email με το ερωτημα (σχετικα με διαθεσιμοτητα) στο info@smartec.gr και σου απαντουν αμεσα

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...