Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω εδω κι εναν χρονο περιπου που ειμαι στην wind και ολα καλα.το προβλημα μου ειναι ομως με το μοντεμ,οπου αν παω να συνδεσω δευτερη συσκευη μεσω wifi ταυτοχρονα ,δεν μπαινει.καμια ιδεα;
Link to comment
Share on other sites

Σου δίνουν μια κάρτα Mobile Broadband και σου βάζουν 500ΜΒ τον μήνα

και απο πότε έγινε αυτο;

γιατι τον νοεμβριο δεν είχε κάτι τέτοιο...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

έχει πάρα πολύ καιρό φίλος...

 

δες εδώ:

http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/statheri-internet/wind-double-play/

 

Δωρεάν 120’ προς σταθερά και κινητά στο F2G καρτοκινητό σου και δωρεάν 500ΜΒ Mobile Broadband κάθε μήνα (παλιά ήταν 300ΜΒ, από 1/15 μάλλον έγινε 500)

Link to comment
Share on other sites

1. δεν είμαι φιλΟΣ :p

2. περιεργο... εμενα δε μου το δωκανε..

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Επειδή πλησιάζει ο καιρός της λήξης του (ετήσιου) συμβολαίου μου (2play+ vdsl από KV, δηλαδή 20+10 ευρώ), και γνωρίζοντας ότι αν δεν το ψάξω θα βρεθώ με υψηλότερη χρέωση, θέλω να ρωτήσω για τις ενέργειες που πρέπει να κάνω ώστε 1) να μην χρεωθώ με μεγαλύτερη χρέωση για τις ίδιες υπηρεσίες και 2) να βελτιώσω τις υπηρεσίες τουλάχιστον με τα 300' προς όλα τα κινητά, που δίνει σε πακέτο για νέους συνδρομητές.

 

Τηλεφώνησα σήμερα στο 13800 και είπαν ότι μετά τη λήξη του συμβολαίου θα συνεχιστεί η παροχή των υπηρεσιών που έχω αλλά με αυξημένο τιμολόγιο (!!!). Είναι η πρώτη χρονιά στην Wind (για σταθερή και ίντερνετ) και η κατάσταση φαίνεται πολύ "άγρια" σε σχέση με την αντίστοιχη τακτική και πολιτική άλλων παρόχων, στη λήξη της δέσμευσης.

 

Δεκτή κάθε βοήθεια και συμβουλή.

Link to comment
Share on other sites

1. δεν είμαι φιλΟΣ :p

2. περιεργο... εμενα δε μου το δωκανε..

 

οκ φίλος, δε τρέχει.

σε κανέναν δε νομίζω να το δώκανε έτσι αέρα πατέρα.

πρέπει να το ζητήσεις

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πλησιάζει ο καιρός της λήξης του (ετήσιου) συμβολαίου μου (2play+ vdsl από KV, δηλαδή 20+10 ευρώ), και γνωρίζοντας ότι αν δεν το ψάξω θα βρεθώ με υψηλότερη χρέωση, θέλω να ρωτήσω για τις ενέργειες που πρέπει να κάνω ώστε 1) να μην χρεωθώ με μεγαλύτερη χρέωση για τις ίδιες υπηρεσίες και 2) να βελτιώσω τις υπηρεσίες τουλάχιστον με τα 300' προς όλα τα κινητά, που δίνει σε πακέτο για νέους συνδρομητές.

 

Τηλεφώνησα σήμερα στο 13800 και είπαν ότι μετά τη λήξη του συμβολαίου θα συνεχιστεί η παροχή των υπηρεσιών που έχω αλλά με αυξημένο τιμολόγιο (!!!). Είναι η πρώτη χρονιά στην Wind (για σταθερή και ίντερνετ) και η κατάσταση φαίνεται πολύ "άγρια" σε σχέση με την αντίστοιχη τακτική και πολιτική άλλων παρόχων, στη λήξη της δέσμευσης.

 

Δεκτή κάθε βοήθεια και συμβουλή.

 

Αιτημα φορητοτητας σε hol vdsl 2-3 μερες πριν ληξη το συμβολαιο σου και θα δεις πως θα σε παρη η wind και θα σου κανει τρελη προσφορα για να παραμεινης wind με vdsl και ζητα και τα 300΄κινητα προς ολους. Και ο Αγιος φοβερα θελη φιλε:lol:

Link to comment
Share on other sites

Αιτημα φορητοτητας σε hol vdsl 2-3 μερες πριν ληξη το συμβολαιο σου και θα δεις πως θα σε παρη η wind και θα σου κανει τρελη προσφορα για να παραμεινης wind με vdsl και ζητα και τα 300΄κινητα προς ολους. Και ο Αγιος φοβερα θελη φιλε:lol:

 

Ήδη το σκέφτηκα το πρωί αυτό και άνοιξα το site της Hol για να ελέγξω διαθεσιμότητα vdsl στην περιοχή μου και με έκπληξη είδα ότι δεν δίνει !!!

Το ίδιο συνέβη και πριν ένα χρόνο όταν έψαχνα για vdsl από KV, επειδή είχε ενεργοποιηθεί το νέο δίκτυο του ΟΤΕ στην περιοχή μου και ενώ ο wizard της Hol έδειχνε διαθεσιμότητα, η κοπέλα στην εξυπηρέτηση απάντησε με ένα ξερό ΟΧΙ χωρίς να δώσει αιτιολογία.

 

Δεν σκέφτομαι να προσπαθήσω με ΟΤΕ γιατί αφενός οι τιμές του είναι υπερβολικές αφετέρου έχω διαβάσει ότι δεν προλαβαίνεις να κάνεις την αίτηση φορητότητας και αμέσως σε ενεργοποιούν χωρίς να σου δίνουν τη δυνατότητα διαπραγμάτευσης με τον προηγούμενο πάροχο.

 

Μύλος η υπόθεση. Γι' αυτό ζήτησα βοήθεια και γνώμες, μήπως υπάρχει και άλλος τρόπος να παραμείνω χωρίς να πληρώσω περισσότερα.

Link to comment
Share on other sites

Πάρε στην Wind και ζητά να μιλήσεις με το τμήμα προσφορων απευθείας. Παίζει να κρατήσουν το νούμερο σου και να σε πάρουν αυτοί... Και όταν μιλήσεις πες τι θες για να μείνεις. Κάνε ξεκάθαρο ότι με αυξημένο πάγιο φεύγεις...
Link to comment
Share on other sites

Αυτός μοιάζει να είναι ο μόνος τρόπος για πιθανή λύση στο θέμα.
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις τι προσφορα παιζει για vdsl? (ενοω με την προσφορα που σου κανουν προκειμενου να παραμεινεις σε αυτους)
Link to comment
Share on other sites

Το vdsl χρεώνεται 10 ευρώ επιπλέον στην τιμή του adsl, ανεξάρτητα αν το παίρνεις από ΑΚ ή από KV.Σε νέους συνδρομητές το δίνουν 20+10 με 300' προς κινητά ενώ σε παλιούς, που έχουν κάνει αίτηση φορητότητας σε άλλο πάροχο, έδιναν μια προσφορά 14+10 αλλά δεν ξέρω αν εξακολουθεί να ισχύει.
Link to comment
Share on other sites

οκ φίλος, δε τρέχει.

σε κανέναν δε νομίζω να το δώκανε έτσι αέρα πατέρα.

πρέπει να το ζητήσεις

 

Έτσι είναι. Το ζητάς και στα δίνουν. Απλά από 300 έγιναν 500 :)

Link to comment
Share on other sites

Το vdsl χρεώνεται 10 ευρώ επιπλέον στην τιμή του adsl, ανεξάρτητα αν το παίρνεις από ΑΚ ή από KV.Σε νέους συνδρομητές το δίνουν 20+10 με 300' προς κινητά ενώ σε παλιούς, που έχουν κάνει αίτηση φορητότητας σε άλλο πάροχο, έδιναν μια προσφορά 14+10 αλλά δεν ξέρω αν εξακολουθεί να ισχύει.

 

Μακάρι να ισχύει γιατί καραλέει!

Link to comment
Share on other sites

Εάν εννοείς το 14+10, σίγουρα είναι πολύ συμφέρον πρόγραμμα αλλά το μειονέκτημα είναι ότι πρέπει να κάνεις αίτηση για φορητότητα σε άλλο πάροχο, για να σε πάρει η Wind για αντιπροσφορά, και, αν δεν σε πάρουν γρήγορα, μπήκες στη διαδικασία για τον άλλο πάροχο. Άσε που μερικοί, όπως πχ ο ΟΤΕ, ενεργοποιούν αμέσως τη φορτητότητα, οπότε δεν σε παίρνει για δοκιμές.
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι. Το ζητάς και στα δίνουν. Απλά από 300 έγιναν 500 :)

Αυτο μπορει να σε χρεωσει αν ξεπερασεις τα δωρεαν ΜΒ?

Link to comment
Share on other sites

Την Τρίτη 13 του μηνός ενεργοποιησα μια τέτοια κάρτα με ίντερνετ και σήμερα έστειλα μήνυμα για το υπόλοιπο των mb και μου απάντησε 445 mb μεχρι 20/1/15. Γιατί μέχρι τότε? Δεν ισχύει για ένα μήνα τα δωρεάν? Ο υπάλληλος της wind μου ειχε πει οτι μπαίνουν καθε 1η του μηνός.
Link to comment
Share on other sites

κάθε 1η μπαίνουν.

την τελευταία μέρα σου έρχεται μύνημα ότι λήγουν τα δωρεάν ΜΒ οπότε αν δεις και σου έρθει κάτι τέτοιο μίλα με customer service.

Link to comment
Share on other sites

Την Τρίτη 13 του μηνός ενεργοποιησα μια τέτοια κάρτα με ίντερνετ και σήμερα έστειλα μήνυμα για το υπόλοιπο των mb και μου απάντησε 445 mb μεχρι 20/1/15. Γιατί μέχρι τότε? Δεν ισχύει για ένα μήνα τα δωρεάν? Ο υπάλληλος της wind μου ειχε πει οτι μπαίνουν καθε 1η του μηνός.

Μάλλον δεν έχει γίνει σωστά η διαδικασία και δεν έχει μπει το δώρο της συνδυαστικής προσφοράς και βλέπεις το υπόλοιπο του δώρου τησ ενεργοποίησης της κάρτας , Πήγαινε πάλι στο κατάστημα να στο φτιάξουν .

Link to comment
Share on other sites

Την Τρίτη 13 του μηνός ενεργοποιησα μια τέτοια κάρτα με ίντερνετ και σήμερα έστειλα μήνυμα για το υπόλοιπο των mb και μου απάντησε 445 mb μεχρι 20/1/15. Γιατί μέχρι τότε? Δεν ισχύει για ένα μήνα τα δωρεάν? Ο υπάλληλος της wind μου ειχε πει οτι μπαίνουν καθε 1η του μηνός.

 

Δεν είναι κάτι σοβαρό αλλά το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να πεταχτείς από το κατάστημα και σε 5 λεπτά είσαι έτοιμος

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν τα μάθατε, πλέον με κάθε νέα σύνδεση σταθερής τηλεφωνίας αν ζήτησετε router χρεώνεται κανονικά, ή να το πω ποιο ξεκάθαρα το αγοράζετε για να σας έρθει (τελείωσε ο χρησιδανεισμός). Δεν είναι υποχρεωτικό. Αν έχετε άλλο ρούτερ εκτός Cyta είναι συμβατό με την Wind.

Καράφλιασα μόλις μου το είπαν που πήρα τηλέφωνο για νέα σύνδεση συγγενή...

Λουκετάκι Βλέπω στην Wind...

Edited by pantierakos
Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...