Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1. Το θέμα του slot που θα βάλεις τη νέα sim έχει σχέση, αποκλειστικά και μόνο, με το κινητό σου.

2. Η προσφορά είναι για 300ΜΒ που στη συνέχεια έγιναν 500. Τώρα, πως εσύ έχεις αυτά που γράφεις, αυτό είναι ένα θέμα.

3. Το είπαμε σε προηγούμενα posts ότι τα δωρεάν ανανεώνονται κάθε μήνα και εσύ δεν κάνεις τίποτε γι' αυτό.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει περιπτωση να μου δωσαν λαθος προσφορα???δε ξερω τι να πω.Αντε τα 500 μου τα δωσαν επειδη ληγουν την αλλη βδομαδα.Τα αλλα 500???
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Απορια 2η: υποτιθεται πως η καρτα με τα δεδομενα μου δινει 300 μβ.εμενα μοιυ εδωσαν 1,5 γκιγκα και δε ξερω γτ!!!

συσγκεκριμενα εστειλα σμς για να ενημερωθω για το υπολοιπο και στο σμς απαντηση γραφει" σας απομενουν 1.523.82μβ απο τοπακετο σας για χρηση mobile broadband εκ των οποιοων 499.82 μβ εως 24-3-2015"

Απορια 3η : καθε ποτε θα μπαινουν τα 300(?) μβ? Θα πρεπει να κανω καποια ενεργεια καθε φορα?

Απορια 2η:Τόσα είναι και σε εμένα και σε φίλο που το κάναμε και εμείς σήμερα:D

Απορια 3η :Λογικά θα μπαίνουν κάθε 1η του μήνα και δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα;)

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω να μην κάνεις χρήση παραπάνω από 500 μέχρι να ξεκαθαρίσει το τοπίο.

 

Edit

Εκ των υστέρων διάβασα το προηγούμενο post και διερωτώμαι αν η προσφορά αυξήθηκε επίσημα (δηλαδή το έχετε διαβάσει κάπου) ή συμβαίνει κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

οριστε τα σμς που ελαβα.

http://i60.tinypic.com/263tr41.jpg

 

makap σε ευχαριστω για τις απαντησεις και την βοηθεια ως τωρα!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις πάρει την προσφορά για 2GB με 2€;

Δεν μπορώ να φανταστώ κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

και που πηγε το μισο γκιγκα αφενος και απο που θα παρουν τα 2 ευρω αφετερου?
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Πήρα κι εγώ τη σιμ με τα μβ. Δίνουν και usb modem stick? Ρωτώ γιατί το αναφέρει οτι το περιλαμβάνει το φυλλάδιο όμως εγώ δεν παρέλαβα κάτι τέτοιο. Edited by momozo
Link to comment
Share on other sites

Ε, πάει πολύ να σου δίνουν δωρεάν και usb modem stick.

Το φυλλάδιο δεν το περιλαμβάνει αλλά αναφέρει ότι συνδέεται μ' αυτό και έτσι όπως το γράφει μοιάζει ότι η sim δεν χρησιμοποιείται διαφορετικά ενώ μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε κινητό και tablet.

Link to comment
Share on other sites

επεστρεψα και παλι με νεες αποριες.

Πηγα σε καταστημα wind. αφενος τους ειπα για τη λαθος ΔΟΥ και μου ειπαν πως στον υπολογιστη φαινεται η σωστη.Τους εδειξα τον λογαριασμο που γραφει λαθος, και μου ειπε πως θα το ξαναπερασει.

ζητησα τη σιμ καρτα για τα δεδομενα, μου εδωσε μια.

Απορια 1η: εχω δικαρτο κινητο και μου ειπε πως η σιμ δεδομενων πρεπει να μπαινει μονο στο slot 1.

Αρχικα την εβαλα στο 2 και οντως δεν λειτουργουσε.ετσι αναγκαστικα αλλαξα την σιμ του καρτοκινητου μου(εποχης τελεστετ) και εβαλα τα δεδομενα στο σλοτ 1.

Ισχυει αυτο;

Απορια 2η: υποτιθεται πως η καρτα με τα δεδομενα μου δινει 300 μβ.εμενα μοιυ εδωσαν 1,5 γκιγκα και δε ξερω γτ!!!

συσγκεκριμενα εστειλα σμς για να ενημερωθω για το υπολοιπο και στο σμς απαντηση γραφει" σας απομενουν 1.523.82μβ απο τοπακετο σας για χρηση mobile broadband εκ των οποιοων 499.82 μβ εως 24-3-2015"

Απορια 3η : καθε ποτε θα μπαινουν τα 300(?) μβ? Θα πρεπει να κανω καποια ενεργεια καθε φορα?

 

Το slot λογικά είναι ανάλογα το κινητό. Πολλά dual sim υποστηρίζουν 3G στο slot 1 και μόνο gsm στο 2ο slot.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Το slot λογικά είναι ανάλογα το κινητό. Πολλά dual sim υποστηρίζουν 3G στο slot 1 και μόνο gsm στο 2ο slot.

 

Low budget κινητά ναι έτσι παίζουν. Μόνο slot 1 για 3G/4G, στο slot 2 μόνο GSM. Άλλα πιο ακριβά σου επιτρέπουν να ρυθμίζεις από το interface σε ποια υποδοχή θέλεις να στείλεις την κεραία για data. Δεν υπάρχει όμως κινητό που να παίζει data και από τις 2 υποδοχές, και αυτό για λόγους νομοθεσίας, που έχουν να κάνουν με ισχύ εκπομπής και ακτινοβολία.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, συγχωρέστε μου την ασχετοσύνη, αλλά πώς μπορώ να ελέγξω από το κινητό με 2 σιμ τα μεγαμπάιτ της data sim της wind που σήμερα παρέλαβα; Σμς από αυτή δεν μπορώ να στείλω για να τα δω. Τί να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Low budget κινητά ναι έτσι παίζουν. Μόνο slot 1 για 3G/4G, στο slot 2 μόνο GSM. Άλλα πιο ακριβά σου επιτρέπουν να ρυθμίζεις από το interface σε ποια υποδοχή θέλεις να στείλεις την κεραία για data. Δεν υπάρχει όμως κινητό που να παίζει data και από τις 2 υποδοχές, και αυτό για λόγους νομοθεσίας, που έχουν να κάνουν με ισχύ εκπομπής και ακτινοβολία.

 

οντως.Το δοκιμασα και τελικα μια χαρα "παιζει" και απο το 2ο σλοτ.

Χαζομαρες μου είπε η κοπέλα και άλλαξα και σιμ καρτα του καρτοκινητου.Ισως το λενε και επιτηδες για να αλλαξεις σιμ καρτα και να πληρωσεις το 5ευρω

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Sms στο 1228 από αυτή την sim

Ναι, επιχείρησα sms στο 1228 από τη data sim με μήνυμα ΥΠ, αλλά το sms ούτε καν μπόρεσε να σταλεί. Διαδικτυακά δεν μπορεί να το ελέγξει κάποιος (όπως πχ. με τα F2Go);

Link to comment
Share on other sites

Ναι, επιχείρησα sms στο 1228 από τη data sim με μήνυμα ΥΠ, αλλά το sms ούτε καν μπόρεσε να σταλεί. Διαδικτυακά δεν μπορεί να το ελέγξει κάποιος (όπως πχ. με τα F2Go);

 

δυστυχως οχι.

Μηπως το εχεις σε δικαρτο κινητο με επιλογη να στελνει σμς απο το αλλο σλοτ?

την καρτα την εχεις ενργοποιησει?ανοιγει σελιδες?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Μόνο 500MB;

 

Αφού τόσα έχει η προσφορά.

Αυτά που λέτε εσύ και ο FREAK δεν αντιστοιχούν σ' αυτή την προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο 500MB;

ελα ντε?

Αφού τόσα έχει η προσφορά.

Αυτά που λέτε εσύ και Η FREAK δεν αντιστοιχούν σ' αυτή την προσφορά.

Εμας τι μας δώκανε?

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για να ξεκαθαρίσει λίγο το τοπιο..Επικοινωνησα με τη wind και με ενημερωσαν πως πλεον δινουν 1gb καθε μηνα,ουτε 300 ουτε 500.Ειναι αλλαγη που εγινε μεσα στο μηνα οπως ειπε η κοπελα που με εξυπηρετησε

TA εξτρα 500μβ που εβαλαν στην καρτα μου ειναι επειδη ενεργοποιηθηκε εχτες, και ληγουν σε λιγοτερο απο 10 μερες(24-3 συγκεκριμενα)

Οποτε απο εδω και στο εξης, ενα γκιγκα!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

1. Ζητώ ταπεινά συγγνώμη για το λάθος αλλά δεν υπήρχε κανένα σημάδι για να το καταλάβω.

2. Εάν είναι έτσι (1GB το μήνα), να δούμε τι θα τα κάνουμε τόσο αυτά όσο και εκείνα του φοιτητικού που τα αυξάνει κατά 50% απαιτώντας, όμως, 60% αύξηση (από 5 σε 8 ευρώ)

Link to comment
Share on other sites

1. καλα, δε σε πήραμε και με τις πέτρες :p

Αλλωστε να βοηθήσεις προσπάθησες!!

 

2. ε, θα κόψεις το φοιτητικό. Σε εμένα που δεν είμαι φοιτήτρια πλέον , ούτε έτρεξα να βρω κάποιον σε δρόμο να προμηθευτώ φοιτητικό πακέτο, μου ήρθε κουτί.

να βρούμε κάτι και για σμς τώρα!!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε ο λογαριασμος σε οσους εξοφλησαν τον προηγουμενο μεσω paypal; Δεν εχουν αφαιρεσει τα 5 ευρω που εγραφαν αν και εχω την αισθηση πως αυτο δεν θα γινοταν σε ολους αλλα σε οσους προλαβαιναν (ψιλομουφα κοινως)
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε ο λογαριασμος σε οσους εξοφλησαν τον προηγουμενο μεσω paypal; Δεν εχουν αφαιρεσει τα 5 ευρω που εγραφαν αν και εχω την αισθηση πως αυτο δεν θα γινοταν σε ολους αλλα σε οσους προλαβαιναν (ψιλομουφα κοινως)

 

Σε εμένα αφαιρέθηκε κανονικά, ισχύει για όλους όσους πλήρωσαν με Paypal και θα πληρώσουν με Paypal. Πάντως πέρα από το 5ευρω είναι μεγάλη ευκολία !

ck
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα αφαιρέθηκε κανονικά, ισχύει για όλους όσους πλήρωσαν με Paypal και θα πληρώσουν με Paypal. Πάντως πέρα από το 5ευρω είναι μεγάλη ευκολία !

Απο πληρωνουμε παιδια μεσω paypal?Γινεται μεσω της εφαρμογης mywind??

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...