Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διάβασα στο χαρτί του λογαριασμού μου "Αποκλειστικά για πελάτες σταθερής,κάθε μήνα δώρο 300MB Mobile Broadband για να σερφάρεις από παντού"

Ισχύει,το έχει κάνει κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, πηγαίνεις σε ένα κατάστημα, ελέγχουν ότι έχεις πακέτο σταθερής και ίντερνετ και σου δίνουν μια νέα κάρτα (αριθμός τηλεφώνου) που τη βάζεις είτε στο κινητό είτε σε tablet και έχεις μόλις συνδεθεί 300ΜΒ και μετά από ενεργοποίηση και επικοινωνία με το κατάστημα 500ΜΒ
Link to comment
Share on other sites

Ναι, πηγαίνεις σε ένα κατάστημα, ελέγχουν ότι έχεις πακέτο σταθερής και ίντερνετ και σου δίνουν μια νέα κάρτα (αριθμός τηλεφώνου) που τη βάζεις είτε στο κινητό είτε σε tablet και έχεις μόλις συνδεθεί 300ΜΒ και μετά από ενεργοποίηση και επικοινωνία με το κατάστημα 500ΜΒ

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση:bow:

Όταν λες "νέα κάρτα (αριθμός τηλεφώνου)" εννοείς sim που χρησιμοποιείτε μόνο για data και όχι κλήσεις,σωστά;

Επίσης "επικοινωνία με το κατάστημα 500ΜΒ" τηλεφωνικά;

Link to comment
Share on other sites

1. Ναι. είναι κάρτα, με όλα τα μεγέθη, που μπορεί να χρησιμοποιηθεί μόνο για data και όχι για κλήσεις.

2. Ο υπάλληλος θα σου πει να την ενεργοποιήσεις, δηλαδή να συνδεθείς στο ίντερνετ και μετά να του τηλεφωνήσεις για να ενεργοποιήσει την προσφορά των 500ΜΒ. Και στις 2 διαδικασίες θα πάρεις μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, πηγαίνεις σε ένα κατάστημα, ελέγχουν ότι έχεις πακέτο σταθερής και ίντερνετ και σου δίνουν μια νέα κάρτα (αριθμός τηλεφώνου) που τη βάζεις είτε στο κινητό είτε σε tablet και έχεις μόλις συνδεθεί 300ΜΒ και μετά από ενεργοποίηση και επικοινωνία με το κατάστημα 500ΜΒ

 

Αυτο ισχυει και για παλιοτερα συμβολαια?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά δεν διακρίνει χρόνο έναρξης του συμβολαίου.

Ρίξε μια ματιά στο Double play.

Link to comment
Share on other sites

1. Ναι. είναι κάρτα, με όλα τα μεγέθη, που μπορεί να χρησιμοποιηθεί μόνο για data και όχι για κλήσεις.

2. Ο υπάλληλος θα σου πει να την ενεργοποιήσεις, δηλαδή να συνδεθείς στο ίντερνετ και μετά να του τηλεφωνήσεις για να ενεργοποιήσει την προσφορά των 500ΜΒ. Και στις 2 διαδικασίες θα πάρεις μήνυμα.

Να 'σαι καλά:thanks:

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά δεν διακρίνει χρόνο έναρξης του συμβολαίου.

Ρίξε μια ματιά στο Double play.

συνεπώς πάω σε οποιοδήποτε(?) κατάστημα wind Και ζηταω σιμ καρτουλα για δεδομενα?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ναι, εάν έχεις τις προϋποθέσεις (double play).

 

24.90 το μήνα δίνω για απεριόριστο 24ρι, απεριόριστα σταθερά, 300' κινητά +120' στο κινητό μου.

Απο τη σελίδα της wind με παρεπεμψαν στο 13800.Απο εκει με τη σειρά τους σε κατάστημα.

Θα πάω το απόγευμα σε κατάστημα αλλά κάτι μου λέει πως θα κανουν τον κινέζο.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα σε προηγούμενο post, στο κατάστημα θα ελέγξουν το πακέτο που έχεις και θα σου δώσουν αμέσως την κάρτα, η οποία θα ενεργοποιηθεί στα 500ΜΒ σε δύο δόσεις.
Link to comment
Share on other sites

πρεπει να εχει το double play. το τωρινο πακετο οπως το γραφει ο λογαριασμος σας στα στοιχεια πελατη.

OXI το double play S, OXI to double play M, OXI το double play L. oxi wind telephony.

η προσφορα υπαρχει αρκετους μήνες.

Link to comment
Share on other sites

WIND DOUBLE PLAY γραφει σκετο.

Επισης προσεξα πως εχουν γραμενη λαθος ΔΟΥ.

σε καταστημα πρεπει να απευθυνθω ή κάπου αλλου?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Σε κατάστημα γίνονται όλες οι διορθώσεις και, φυσικά, με ταυτότητα του δικαιούχου ή άλλο στοιχείο ταυτοποίησης.

Μπορείς, μάλλον, και τηλεφωνικά, αφού περάσεις τη διαδικασία ταυτοποίησης (έτσι έχω κάνει και μικρή τροποποίηση του username σε μένα από τα καρτοκινητά).

Link to comment
Share on other sites

WIND DOUBLE PLAY γραφει σκετο.

Επισης προσεξα πως εχουν γραμενη λαθος ΔΟΥ.

σε καταστημα πρεπει να απευθυνθω ή κάπου αλλου?

 

Το θεμα με την ΔΟΥ μπορει να ειναι λαθος του συστηματος γιατι σε μενα γραφει λαθος ταχυδρομικο κωδικο αλλα ερχονται κανονικα οι λογαριασμοι. Τους το ειχα πει αλλα δεν μπορεσαν να κανουν κατι

Link to comment
Share on other sites

Εκπρόσωποι της wind παίρνουν τηλεφωνα και απειλούν εμμέσως τον κόσμο ότι αν δεν αναβαθμίσουν τώρα σε vdsl, μετά - που η μετάβαση θα είναι δήθεν υποχρεωτική, όπως με την ψηφιακή τηλεόραση - (;) θα πρέπει να πληρώσουν και για καινούριο εξοπλισμό.

 

Για μαζευτείτε.

Link to comment
Share on other sites

Εκπρόσωποι της wind παίρνουν τηλεφωνα και απειλούν εμμέσως τον κόσμο ότι αν δεν αναβαθμίσουν τώρα σε vdsl, μετά - που η μετάβαση θα είναι δήθεν υποχρεωτική, όπως με την ψηφιακή τηλεόραση - (;) θα πρέπει να πληρώσουν και για καινούριο εξοπλισμό.

 

Για μαζευτείτε.

χαζοί είναι; Αφού ΔΕΝ υποστηρίζει vdsl στην περιοχή μας π.χ. Πειραιά έλεος!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ! Ηθελα να ρωτησω υπαρχει κανεις να με ενημερωσει για σταθερη wind ; Ειδικα απο περιοχη Θεσσαλονικης ; Μου εκαναν πολυ καλη προταση για το σταθερο και το σκεφτομαι αν και με την cyta Που εχω τωρα ειμαι πολυ ικανοποιημενος ειναι η αληθεια . Ουτε κρυμμενες χρεωσεις ουτε τιποτα αλλα η τιμη που δωσαν ειναι πιο κατω απο τα μισα ! Υπαρχουν προβληματα μηπως με τα δικτυα τους ; Το ιντερνετ ειναι ενταξει ;
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα με την ΔΟΥ μπορει να ειναι λαθος του συστηματος γιατι σε μενα γραφει λαθος ταχυδρομικο κωδικο αλλα ερχονται κανονικα οι λογαριασμοι. Τους το ειχα πει αλλα δεν μπορεσαν να κανουν κατι

 

Οι λογαριασμοί της Wind έρχονται με courier.

Link to comment
Share on other sites

Το διάβασα και επιβεβαίωσα ότι έρχονται κανονικά οι λογαριασμοί, γιατί τους παραδίνει εταιρεία courier, ανεξάρτητα από τον λανθασμένο ΤΚ.
Link to comment
Share on other sites

επεστρεψα και παλι με νεες αποριες.

Πηγα σε καταστημα wind. αφενος τους ειπα για τη λαθος ΔΟΥ και μου ειπαν πως στον υπολογιστη φαινεται η σωστη.Τους εδειξα τον λογαριασμο που γραφει λαθος, και μου ειπε πως θα το ξαναπερασει.

ζητησα τη σιμ καρτα για τα δεδομενα, μου εδωσε μια.

Απορια 1η: εχω δικαρτο κινητο και μου ειπε πως η σιμ δεδομενων πρεπει να μπαινει μονο στο slot 1.

Αρχικα την εβαλα στο 2 και οντως δεν λειτουργουσε.ετσι αναγκαστικα αλλαξα την σιμ του καρτοκινητου μου(εποχης τελεστετ) και εβαλα τα δεδομενα στο σλοτ 1.

Ισχυει αυτο;

Απορια 2η: υποτιθεται πως η καρτα με τα δεδομενα μου δινει 300 μβ.εμενα μοιυ εδωσαν 1,5 γκιγκα και δε ξερω γτ!!!

συσγκεκριμενα εστειλα σμς για να ενημερωθω για το υπολοιπο και στο σμς απαντηση γραφει" σας απομενουν 1.523.82μβ απο τοπακετο σας για χρηση mobile broadband εκ των οποιοων 499.82 μβ εως 24-3-2015"

Απορια 3η : καθε ποτε θα μπαινουν τα 300(?) μβ? Θα πρεπει να κανω καποια ενεργεια καθε φορα?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...