Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο πληρωνουμε παιδια μεσω paypal?Γινεται μεσω της εφαρμογης mywind??

 

Ναι εγώ από εκεί το εκανα

Link to comment
Share on other sites

Απο πληρωνουμε παιδια μεσω paypal?Γινεται μεσω της εφαρμογης mywind??

 

https://www.wind.gr/gr/ebill/

και χωρις να εχεις mywind(εγω δεν εχω) μπορεις.

Link to comment
Share on other sites

https://www.wind.gr/gr/ebill/

και χωρις να εχεις mywind(εγω δεν εχω) μπορεις.

Σας ευχαριστώ για τις απαντησεις!

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

https://www.wind.gr/gr/ebill/

και χωρις να εχεις mywind(εγω δεν εχω) μπορεις.

 

Πολύ φοβάμαι ότι η προσφορά αυτή δεν λειτουργεί πλέον στην πάξη αφού 1) είχε ενεργοποιηθεί από 27/2 και 2) αφορούσε στους 2000 πρώτους που θα την χρησιμοποιούσαν.

 

Πλήρωσα και εγώ πριν από 3 μέρες αλλά δεν τρέφω ελπίδες.

Link to comment
Share on other sites

Τους εστειλα μηνυμα επειδη ειδα οτι δεν ειχε αφαιρεθει το ποσο και μου ειπαν οτι αυτο θα γινει στην επομενη τιμολογηση.

10 ευρω λογαριασμος :thanks:

Edited by manthes
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, θέλω την βοήθειά σας γιατί έχω τρελλαθεί με την εξυπηρέτηση πελατών της WIND.

 

Εδώ και 10 ημέρες περίπου δεν έχω data στην κάρτα Mobile Broadband που έχω πάρει για συνδυασμό double play.

Παίρνω λοιπόν και μου λέει αρχικά ότι μάλλον τελειώσατε το όριο των 500 ΜΒ που δικαιούστε το μήνα και γι' αυτό δεν έχετε data.

Της είπα ότι δεν είναι δυνατόν καθώς έχω καταναλώσει ελάχιστα κια πρέπει να έχω ακόμα τουλάχιστον 400ΜΒ. Το ψάχνει λίγο παραπάνω και λέει, μάλλον κάνατε κάποια χρέωση με μήνυμα ή κατι άλλο και δεν έχετε υπόλοιπο στην κάρτα σας. Θα στείλω αίτημα για να σας δοθεί μια πίστωση 0.10€ ώστε να μπορείτε να έχετε πάλι data. Μπορείτε να δείτε το υπόλοιπο της κάρτας σας με το μήνυμα Υ στο 1205. Και από τότε περιμένω.

 

Και ερωτώ:

Τελικά πως δουλεύει αυτή η ρημάδα η κάρτα Mobile Broadband?

Έχει τελικά κάποιο υπόλοιπο σε €, γιατί εμένα το μήνυμα Υ στο 1205 δεν μου το στέλνει ούτε αυτό που έχει πρόβλημα, ούτε της μάνας μου που έχει ίδια κάρτα, χωρίς πρόβλημα με τα data βέβαια.

Αν τελικά έχει πως βλέπουμε το υπόλοιπο της?

Ποιό μπορεί να είναι το πρόβλημα?

Τι άλλο ΄λέτε να κάνω εκτός από το να τους πα΄ρω και να τους ξεχ!@#$@σω...?

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

και εγώ τα ίδια επαθα

εκανα πρόσφατα double play και μου έστειλαν sim broadband

την έβαλα σε ταμπλετ και ήρθε μύνημα οτι θα μπαίνουν 300 mb το μήνα όσο θα έχω σταθερή τηλεφωνία

Ζήτησα υπολοιπο με sms και η απάντηση έλεγε για 500 mb που ελειγαν σε 5 μέρες

μετα γιοκ σύνδεση

πήρα εξυπηρέτηση πελατών και μου λένε δεν έχεις ασφαλές υπόλοιπο για να ενεργοποιηθεί η προσφορά της σταθερής και βάλε 5 ευρώ για να την ενεργοποιήσουν

Αύριο πάω σε κατάστημα για καυγά

Link to comment
Share on other sites

Το είχα πάθει και εγώ πριν μήνες, μίλησα με μια κοπέλα και μου είπε πως δεν υπάρχει θέμα να μπει κάποιο μικρό πόσο ως υπόλοιπο, θα το μεταφέρει και όντως έτσι έγινε και επανήλθαν τα data
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η εξυπνάδα που μου είπαν με το μήνυμα Υ στο 1205 για να δούμε το υπόλοιπο σε €, παίζει σε κανέναν ή όχι.....?

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται και δεν μπορείς να έχεις υπόλοιπο σε αυτές τις κάρτες.

Αφού την βάλεις σε συσκευή και ενεργοποιηθεί , πρέπει να πας σε κατάστημα για να σου περάσουν την προσφορά .

Σε μερικά καταστήματα την βάζουν σε δική τους συσκευή και στην συνέχεια ενεργοποιούν την προσφορά , σε κάποια άλλα που δεν ξέρουν ;;; απλώς σου την δίνουν και έχεις 500 για λίγες μέρες και στην συνέχεια ψάχνεις να βρεις γιατί δεν μπαίνουν τα 500 (μήπως έγινε 1000 ;;) .

Τα μοναδικά sms που μπορείς να στείλεις είναι στο 1228 για υπόλοιπο και άλλο ένα που δεν θυμάμαι για να μάθεις τον αριθμό σου .

Τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται και δεν μπορείς να έχεις υπόλοιπο σε αυτές τις κάρτες.

Αφού την βάλεις σε συσκευή και ενεργοποιηθεί , πρέπει να πας σε κατάστημα για να σου περάσουν την προσφορά .

Σε μερικά καταστήματα την βάζουν σε δική τους συσκευή και στην συνέχεια ενεργοποιούν την προσφορά , σε κάποια άλλα που δεν ξέρουν ;;; απλώς σου την δίνουν και έχεις 500 για λίγες μέρες και στην συνέχεια ψάχνεις να βρεις γιατί δεν μπαίνουν τα 500 (μήπως έγινε 1000 ;;) .

Τα μοναδικά sms που μπορείς να στείλεις είναι στο 1228 για υπόλοιπο και άλλο ένα που δεν θυμάμαι για να μάθεις τον αριθμό σου .

Τέλος.

Μάλλον έχεις δίκιο....

Σήμερα επανέλαβα το τηλεφώνημα στην Εξυπηρέτηση Πελατών και με σύνδεσαν με ένα τμήμα "Νέων Τεχνολογιών" όπου μου επιβεβαίωσαν ότι δεν συνδεόταν στο δίκτυο. Με συμβούλεψαν να δοκιμάσω να βάλω την SIM σε άλλο κινητό, όπως κι έκανα με επιτυχία.

Τον ρώτησα και για το 1205 και με ξανασύνδεσε στην Εξ. Πελατών όπου πάλι μου είπαν το ίδιο. Το μήνυμα όμως δεν μπορεί να σταλεί ούτε τώρα.

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχεις δίκιο....

Σήμερα επανέλαβα το τηλεφώνημα στην Εξυπηρέτηση Πελατών και με σύνδεσαν με ένα τμήμα "Νέων Τεχνολογιών" όπου μου επιβεβαίωσαν ότι δεν συνδεόταν στο δίκτυο. Με συμβούλεψαν να δοκιμάσω να βάλω την SIM σε άλλο κινητό, όπως κι έκανα με επιτυχία.

Τον ρώτησα και για το 1205 και με ξανασύνδεσε στην Εξ. Πελατών όπου πάλι μου είπαν το ίδιο. Το μήνυμα όμως δεν μπορεί να σταλεί ούτε τώρα.

 

Το μηνυμα για τα υπολοιπομενα mB το στελνεις στο 1228 και γραφεις ΥΠ ή Υ ή κενό

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Το μηνυμα για τα υπολοιπομενα mB το στελνεις στο 1228 και γραφεις ΥΠ ή Υ ή κενό

 

Το γνώριζα αυτό. Εγώ μίλησα για το υπόλειπόμενο ποσό σε ευρώ, όπως προφανώς λάθος με ενημέρωσαν δις από την Εξ. Πελατών.....

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

τελικα μιλησα παλι με το 1260, για το θεμα broadband, και εβαλαν 10 λεπτα υπολοιπο οποτε ενεργοποιησαν την προσφορα του double play, μήπως έγινε 1000mb?

Πειστηκαν οτι δεν ηταν δικο μου σφαλμα αφου δεν μου ειχαν πει οτι πρεπει να περασω απο καταστημα για ενεργοποιηση οταν ελαβα τη sim με κουριερ.

 

Μου ειπαν ομως οτι καθε 6 μηνες πρεπει να βαζω 5 ευρω.

υποθετω οτι εννοουν Ανανέωση χρόνου χρήσης 1gb για ενα μηνα, ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Στο mywind δεν μπορώ να βρώ με τίποτα ενημέρωση για το υπόλοιπο χρόνου ομιλίας προς κινητά. Ξέρει κανείς άλλον τρόπο??? Μεγάλη έλλειψη αυτή και δεν καταλαβαίνω γιατί! :ninja: Έχω wind double play.
ZOPO ZP700+
Link to comment
Share on other sites

Επειδή με απασχόλησε και αυτό το θέμα και το έψαξα, δυστυχώς, δεν υπάρχει τρόπος να δεις τον υπόλοιπο χρόνο στα κινητά.

Αντίθετα, η Forthnet σου δίνει πλήρη και αναλυτική καταγραφή τόσο του συνόλου και του υπολοίπου όσο και των αριθμών που κάλεσες.

Ο μόνος τρόπος είναι να υπολογίζεις στο περίπου πόσα λεπτά μίλησες κάθε μήνα από την ημέρα έκδοσης του λογαριασμού (!!!), εποχή των σπηλαίων, δηλαδή.

Edited by makap
Link to comment
Share on other sites

Στο mywind δεν μπορώ να βρώ με τίποτα ενημέρωση για το υπόλοιπο χρόνου ομιλίας προς κινητά. Ξέρει κανείς άλλον τρόπο??? Μεγάλη έλλειψη αυτή και δεν καταλαβαίνω γιατί! :ninja: Έχω wind double play.

Αν έχεις συμβόλαιο πάρε στο 1270 και ακόλουθα τις οδηγίες ..σου λέει τα πάντα ..

Link to comment
Share on other sites

Το 1270 είναι με χρέωση;

 

Edit

ΟΚ, το βρήκα, είναι δωρεάν, αλλά δεν αναφέρει κάτι για τις κλήσεις σε κινητά, από σταθερό, που μας ενδιαφέρει.

 

Ψάχνω και στο Mywind, όπως λέει η ανακοίνωση, αλλά δίνει στοιχεία μόνο για το κινητό και όχι για το σταθερό, και εγγράφεσαι μόνο για κινητά και όχι για σταθερά (το προσπάθησα με σταθερό και δεν το αναγνωρίζει). Επομένως, μάλλον δεν γίνεται και ισχύει αυτό που μου είχαν πει στην εξυπηρέτηση ότι ΔΕΝ υπάρχει τρόπος για να μάθεις τον υπόλοιπο χρόνο σε κινητά από σταθερό.

Edited by makap
Link to comment
Share on other sites

Το ανέφερε ξεκάθαρα (double play) ο mihalisvolos που ρώτησε (#7516)
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα δωρεάν mb είναι 500 ή 1024;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Έχω προβληματιστεί και εγώ για το ίδιο θέμα γιατί ενώ ενεργοποίησα πρόσφατα την κάρτα που πήρα από το κατάστημα, αρχικά για 300ΜΒ και, αμέσως μετά την ενεργοποίηση, για 500, διαβάζω για 1GB εδώ. Χθες έστειλα sms στο 1205 για πρώτο έλεγχο υπολοίπου, από κινητό που την έβαλα πρόχειρα, και πήρα απάντηση ότι έχω 500 (δεν έχω κάνει χρήση ακόμη).
Link to comment
Share on other sites

τελικα μιλησα παλι με το 1260, για το θεμα broadband, και εβαλαν 10 λεπτα υπολοιπο οποτε ενεργοποιησαν την προσφορα του double play, μήπως έγινε 1000mb?

Πειστηκαν οτι δεν ηταν δικο μου σφαλμα αφου δεν μου ειχαν πει οτι πρεπει να περασω απο καταστημα για ενεργοποιηση οταν ελαβα τη sim με κουριερ.

 

Μου ειπαν ομως οτι καθε 6 μηνες πρεπει να βαζω 5 ευρω.

υποθετω οτι εννοουν Ανανέωση χρόνου χρήσης 1gb για ενα μηνα, ετσι?

 

Λογικα ειναι το ιδιο με την σιμ για τις κλησεις. Θελει να βαζεις λεφτα καθε 6 μηνες αλλιως κοβεται η συνδεση

Link to comment
Share on other sites

Sorry για το off topic πριν αλλά δεν το παρατήρησα ότι ποστάρω για κινητά (αν και είπα double play).

 

Ώστε δεν υπάρχει τρόπος να μάθουμε τον υπολοιπόμενο χρόνο προς κινητά από σταθερό ε??? Άκου τι σκαρφίζονται οι αλήτες...... Σου πετάνε το παραμύθι για το Mywind ωραία ωραία - σπουδαία τα λάχανα, εγώ στην forthnet που ήμουν είχα εδώ και πάρα πολύ καιρό αυτη την υπηρεσία ΕΛΕΟΣ ΔΛΔ - και μετά σου λένε κάτσε και μέτρα λεπτά... Πράγμα δύσκολο γιατί και η ελάχιστη κατανάλωση λεπτών ανά κλήση παραμένει ακόμα ένα μυστήριο. Όταν με προσέγγιζαν τηλεφωνικά τα παπαγαλάκια τους (forthnet και wind) για προσφορές μου έλεγαν μέχρι και χοντρά ψέμματα για αυτό το θέμα και βέβαια ποτέ το όνομά τους καθαρά στην αρχή. Σε πήρανε να δουλέψεις εκεί και θέλεις να κλείσεις δουλειές κύριε/κυρία τάδε που με παίρνεις τηλέφωνο το καταλαβαίνω...Μην παίζεις με την νοημοσύνη μου όμως!!!! Και με τόσο ανταγωνισμό πλέον.....

 

Anyway θα επικοινωνήσω με την εξυπηρέτηση και θα αναφέρω. Thnx για τις απαντήσεις!!

 

Μας απειλούνε ότι καταγράφονται οι κλήσεις μας αλλά όταν μας σπάνε τα @$#@$ να μας πουλήσουν τα απατεώνικα προιόντα τους δεν καταγράφεται τίποτα και βέβαια δεν μπορείς να ακούσεις το όνομα καθαρά γιατί το λένε επίτηδες κορακίστικα. Κοπέλα της forthnet όταν έκανα την μετάβαση από φορθ σε γουιντ μου είπε ψέμματα ότι οι κλήσεις προς κινητά από την γουιντ έχουν βήμα χρέωσης 3 λεπτά. Κάτι που δεν ισχύει. Θα μπορούσα πολλά να της κάνω και αυτηνής και της κωλοεταιρίας της αν μου είχε κόψει.

Edited by Vasileios
ZOPO ZP700+
Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...