Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημέρα στην παρέα...

έχει προκύψει το παρακάτω θέμα και δεν ξέρω πως να το χειριστώ..τα πράγματα έχουν ως εξής,από εκείνη την Παρασκευή με τις βροχές κλπ έχω πρόβλημα με το ίντερνετ,1 χρόνο τώρα στη wind δεν είχα θέμα κανένα (στην αρχή μόνο αλλά διορθώθηκε) ταχύτητα στο 5,5 μιας και έχω atten line 58 (ναι ξέρω είμαι πολύ μακριά και πάλι καλά να λέω) τέσπα,από τότε που λέτε έχω συνεχείς αποσυνδέσεις,το σταθερό κάνει ένα απίστευτό βουητό.

σε επικοινωνία που είχα με τους τεχνικούς (άκουγαν και αυτοί το βουητό από το τηλέφωνο μου) μου είπαν ότι θα το τσεκάρουν και έτσι μετά από 2 μέρες μου είπαν ότι κάποιο καλώδιο έχει πάθει ζημιά και το προωθούν στον (π)ΟΤΕ για να το φτιάξουν...εντέλει μετά από άλλες 3 μέρες μου λένε ότι ο (π)ΟΤΕ τους είπε ότι δεν γίνεται κάτι γιατί είμαι μακριά από το κέντρο και πως έτσι θα είναι η σύνδεση μου από'δω και πέρα !!!!!! :confused:

 

και ερωτώ ποιά η θέση μου?τι να κάνω γνωρίζοντας ότι υπάρχει βλάβη αλλά μάλλον κανείς δεν θέλει να τη φτιάξει???επίσης παρατήρησα στα στατιστικά του router (ναι ναι το κλασσικό zte του (π)ΟΤΕ) το line att έχει ανέβει στο 65 (whatttt) πράγμα το οποίο δεν γίνεται (είπαμε έβρεξε πολύ,αλλά δεν αυξήθηκαν τα χιλιόμετρα)

 

so τι κάνουμε εκτός από υπομονή να μην τους κάψω και προσευχές στο θεό του ίντερνετ?:p :lol:

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καποιο τηλεφωνο ή καποιος αλλος τρόπος να μαθαινεις τα mb που υπολοιπονται απο την προσφορα των 300 mb που δινουν λογω σταθερου τηλεφωνου ; Σημειωνω οτι με την καρτα αυτη δεν μπορεις να κανεις κληση φωνητικη αρα ή θα παρεις απο αλλο τηλεφωνο ή θα μαθεις ηλεκτρονικα.
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Κενό μήνυμα στο 1228

 

και πως θα καταλαβει για ποιον αριθμο θελω να ρωτησω ?

αφου απο τον συγγεκριμενο δεν μπορεις να στειλεις μηνυμα .....

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

και πως θα καταλαβει για ποιον αριθμο θελω να ρωτησω ?

αφου απο τον συγγεκριμενο δεν μπορεις να στειλεις μηνυμα .....

Το μήνυμα θα το στείλεις από την κάρτα που σου έχει δοθεί με τα 300 mb και θα σου σταλεί το υπόλοιπο.

Όπως σου είπε και ο φίλος πιο πάνω sms την λέξη ΥΠ στο 1228.

Edited by clio1400

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Το μήνυμα θα το στείλεις από την κάρτα που σου έχει δοθεί με τα 300 mb και θα σου σταλεί το υπόλοιπο.

Όπως σου είπε και ο φίλος πιο πάνω κενό sms στο 1228.

Επιμένω ότι η καρτα αυτη δεν στελνει μηνυματα και δεν κανει φωνητικες κλησεις

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Πριν μερικά δευτερόλεπτα έστειλα μήνυμα από την εν λόγω κάρτα.

Δοκίμασε το και θα δεις

 

Εχεις δίκιο, η καρτα στελνει αλλα δεν μπορω να στειλω για δυο λογους.

α. Μου γραφει οτι δεν εχω επαρκες υπολοιπο για να στειλω το μηνυμα

β. δεν μου αναβει η επιλογη αποστολη με κενο, μονο αν γραψω τον πρωτο χαρακτηρα ..

 

Άλλος τροπος μεσω της εξυπηρετησης πελατων υπαρχει ?

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

και στο δικό μου τηλέφωνο δε μπορεί να φύγει κενό μήνυμα.

Βάλε ένα γράμμα/νούμερο και στείλτο.

 

για το Α δε ξέρω να σου απαντήσω γιατί ποτέ δε μου είπε για μη επαρκές υπόλοιπο!

Αν δεις ότι δε μπορείς να στείλεις μήνυμα ούτε με τον τρόπο που σου είπα, τότε πάρε τηλ την εξυπηρέτηση πελατών.

Link to comment
Share on other sites

και στο δικό μου τηλέφωνο δε μπορεί να φύγει κενό μήνυμα.

Βάλε ένα γράμμα/νούμερο και στείλτο.

 

για το Α δε ξέρω να σου απαντήσω γιατί ποτέ δε μου είπε για μη επαρκές υπόλοιπο!

Αν δεις ότι δε μπορείς να στείλεις μήνυμα ούτε με τον τρόπο που σου είπα, τότε πάρε τηλ την εξυπηρέτηση πελατών.

 

Τελικα βρεβηκε λυση με τη βοηθεια του diplo του clio1400 και της εξ. πελ.

Στελνεις sms απο την καρτα αυτη στο 1228, με τη λεξη ΥΠ και παιρνεις απαντηση. Δεν χρεωνεται οποτε δεν απαιτειεται χρηματικο υπολοιπο.

(Στην περιπτωση τη δικη μου η καρτουλα αυτη προερχεται απο προσφορα της wind λογω σταθερης τηλεφωνιας, σε αυτην μπενουν καθε μηνα δωσρεαν 300 mb όσο εχω το σταθερο, εχει μπει σε tablet, χρησιμοποιειται μονο για δεδομενα, επομενως δεν υπαρχει λογος αν εχει χρηματικο υπολοιπο.)

Η απορια που γενηθηκε ομως ειναι αλλη

Τα 300 mb φορτωθηκαν την 1η του μηνα. Ειναι δυνατον με 20 λεπτα πλοηγηση στο facebook να καταναλωθηκαν ολα και να υπαρχει τωρα υπολοιπο ;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση αν σκεφτείς ότι όλα τα video ξεκινούν αυτόματα στο facebook πλέον...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση αν σκεφτείς ότι όλα τα video ξεκινούν αυτόματα στο facebook πλέον...

 

Εχεις δικιο, δεν το ειχα σκεφτει αυτο ...

Αλλα οταν απλα βλεπεις το βιντεο καταναλωνεις πολλα mb σαν να το κατεβαζεις ?

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν, ναι.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο, δεν το ειχα σκεφτει αυτο ...

Αλλα οταν απλα βλεπεις το βιντεο καταναλωνεις πολλα mb σαν να το κατεβαζεις ?

 

Μα για να το δεις δεν πρεπει να το κατεβασεις; Πως θα παιξει το κινητο το βιντεο αν δεν υπαρχουν καπου τα δεδομενα του; Παντως εγω αυτο με τα βιντεο που παιζουν αυτοματα, μια που διαβασα οτι βγηκε και μια που το απενεργοποιησα. Μεγαλυτερη με διαφορα βλακεια του facebook, αυτο το "feature"...

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Απλά αν δεν πατήσεις play το παίζει σε χαμηλότερη ανάλυση.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

και μια που το απενεργοποιησα.

Μπορεις να το απενεργοποιησεις απο τις κινητες συσκευες ?

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είχα ημερομηνία ενεργοποίησης του αριθμού μου στη wind από τη cyta και από το πρωί δεν έχω τηλέφωνο και Ίντερνετ ! Μετά από αλλεπάλληλα τηλέφωνα μου είπαν πως κααααποιαααα στιγμή θα γίνει η αλλαγή..Συνήθως πόσος χρόνος χρειάζεται για τη μετάβαση ; Γιατί εγώ νόμιζα 3-4 ώρες χρειάζονται ..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις εφαρμογής έχει επιλογή αν θέλεις αυτόματη έναρξη βίντεο. Το απενεργοποιείς.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είχα ημερομηνία ενεργοποίησης του αριθμού μου στη wind από τη cyta και από το πρωί δεν έχω τηλέφωνο και Ίντερνετ ! Μετά από αλλεπάλληλα τηλέφωνα μου είπαν πως κααααποιαααα στιγμή θα γίνει η αλλαγή..Συνήθως πόσος χρόνος χρειάζεται για τη μετάβαση ; Γιατί εγώ νόμιζα 3-4 ώρες χρειάζονται ..

 

Δεν ξερω ποσες ωρες θελει αλλα μηπως λογω του καιρου υπαρχει καποια δυσκολια;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ποσες ωρες θελει αλλα μηπως λογω του καιρου υπαρχει καποια δυσκολια;

 

 

Μου είπαν υπάρχει πρόβλημα στο βρόγχο ...2 μέρες χωρίς Ίντερνετ !

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις εφαρμογής έχει επιλογή αν θέλεις αυτόματη έναρξη βίντεο. Το απενεργοποιείς.

 

θενξ για το τιπ και μενα μου χει σπασει τα νευρα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τηλέφωνο δεν έχω και υπάρχει βλάβη.Ιντερνετ συνδέεται στο κινητό αλλά δε μπορώ με τίποτα να συνδεθώ στον υπολογιστή .Τι ακριβώς συμβαίνει ;Παιζει ρόλο το ότι είναι παλιό το δίκτυο και εχει αποθηκεύσει άλλες ρυθμίσεις δικτύου ; Εχει κάποιος γνώμη ;

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τηλέφωνο δεν έχω και υπάρχει βλάβη.Ιντερνετ συνδέεται στο κινητό αλλά δε μπορώ με τίποτα να συνδεθώ στον υπολογιστή .Τι ακριβώς συμβαίνει ;Παιζει ρόλο το ότι είναι παλιό το δίκτυο και εχει αποθηκεύσει άλλες ρυθμίσεις δικτύου ; Εχει κάποιος γνώμη ;

 

 

Επανέρχομαι στο θέμα καθώς από 10/11 που έγινε ενεργοποίηση δεν έχω Ίντερνετ και τηλέφωνο λέγοντας μου η wind ότι είναι θέμα ΟΤΕ και δεν ξέρει ποτε θα λυθεί το πρόβλημα ..μπορώ να κάνω καταγγελία της σύμβασης και να διακόψω το συμβόλαιο ;;

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Εάν το πρόβλημα υπάρχει στο χάλκινο δίκτυο του ΟΤΕ που εξυπηρετεί όλους τους παρόχους από το ΑΚ μέχρι το χώρο του συνδρομητή, σε τι φταίει ο πάροχος, για να καταγγείλεις τη σύμβαση;

 

Πρέπει ο ΟΤΕ να αποκαταστήσει τη βλάβη και το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να πιέζεις συνέχεια την Wind.

Link to comment
Share on other sites

makap τον συμφορουμίτη και τον εκάστοτε πελάτη δεν τον ενδιαφέρει ποιος φταίει για την εκάστοτε βλάβη. Αυτός στην wind είναι συνδρομητής οπότε αν δεν λαμβάνει τις υπηρεσίες που πληρώνει κάνει άνετα καταγγελία της σύμβασής του και να πάει σε όποια εταιρία θέλει για να απολαμβάνει τις υπηρεσίες που πληρώνει.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...