Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έληξε στο πατρικό μου το Double Play των 25€ με ADSL+ Απερ. Σταθερά + 300' κινητά. Ζητήσαμε προσφορά και μας έδωσαν τις εξής:

 

1) Το ίδιο πακέτο + 10€ με συμβόλαιο κινητής, που έδινε 700' + 70 SMS προς όλους + 2GB (σύνολο 35€ WIND One),

2) το ίδιο πακέτο σταθερού με ταχύτητα 50 Mbps στα 31€ (χωρίς WIND One).

 

Τελικά τους ρίξαμε άκυρο και κάναμε φορητότητα για Vodafone VDSL και μάλιστα χωρίς να γίνεται ακύρωση. Έχει ακριβύνει πολύ πλέον η WIND... Μία γραμμή μας έχει απομείνει (από τις 4 που είχαμε στη WIND) και το Καλοκαίρι που λήγει και αυτή, θα πάμε γι' αλλού... :down:

 

Τι πακέτο και πόσο σου το έδωσε η Vodafone;

Link to comment
Share on other sites

Τι πακέτο και πόσο σου το έδωσε η Vodafone;

 

Το ίδιο που έχει και στη σελίδα της. Με 1€ λιγότερο από την "προσφορά" της WIND, δωρεάν τέλη ενεργοποίησης και μερικά δωρεάν λεπτά προς διεθνή σταθερά 45 χωρών.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με κάλεσε ένα παλληκάρι εχθές στο q νούμερο που διατηρώ, (εξαιρετικά σπάνιο να το πετύχει ανοιχτό) και μου λέει γεια σας. Καλώ από wind,η κλήση μας ηχογραφείται, και τα γνωστά. Κατάλαβα, σκέφτηκα. Και μετά μου λέει, είστε στην περιοχή τάδε (πολύ κοντά στο σπίτι μου), όπου αντιμετωπίζουμε πρόβλημα τον τελευταίο καιρό, όπως θα ξέρετε. Εκεί σκέφτηκα άρχισαν να καλούν για τεχνικά προβλήματα; Και πριν παρουσιαστούν ακόμη; Μπράβο!

Και μετά μου συνεχίζει, για αυτό θέλω να σας προτείνω να πάτε σε οπτική ίνα με 100 ταχύτητα να μην έχετε πρόβλημα...

Ευχαριστώ του λέω, έχω 50αρα με 17€ και δε με συμφέρει οτιδήποτε άλλο...

Ευτυχώς κατάλαβε και με χαιρέτησε.

 

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Και μετά μου συνεχίζει, για αυτό θέλω να σας προτείνω να πάτε σε οπτική ίνα με 100 ταχύτητα να μην έχετε πρόβλημα...

 

:mad: - ''πονηρος ο βλαχος'' ,επρεπε να του πεις εαν παω σε οπτικη ινα και παρουσιαστει προβλημα τοτε θα ψαξω εσενα να μου προτεινεις κατι αλλο πιο ακριβο;

Edited by Vasileios

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τις ξέρουμε τις αυξήσεις της cosmote αλλά εδώ είναι το θέμα τις Wind. Η Wind έχει κάνει κι αυτή αντίστοιχες αυξήσεις
Link to comment
Share on other sites

Ποτε τις έκανε η wind? Τώρα τελευταία? Γιατι ψαχνω ευκαιρία να την κάνω ή να πιέσω για κάτι καλύτερο...
Link to comment
Share on other sites

Ποτε τις έκανε η wind? Τώρα τελευταία? Γιατι ψαχνω ευκαιρία να την κάνω ή να πιέσω για κάτι καλύτερο...

 

Δεν ξέρω αν αφορά το συμβόλαιο σου αλλά είναι πλέον αργά

https://www.wind.gr/gr/anakoinosi/1526313752327/

Link to comment
Share on other sites

Α τόσο πίσω,βέβαια δεν γίνεται κάτι τώρα. Θα περιμένω τις...επόμενες(!)
Link to comment
Share on other sites

Eίμαστε από το 1993 που ξεκίνησε πάντα wind και κάθε φορά μας εκπλήσσει αρνητικά!

με είχε πάρει ένας υπάλληλος για να μας προτείνει οπτική. εγώ είχα ήδη το κουπόνι της sfbb της λέω πόσο θα είναι το πάγιο ,τέλη ενεργοποίησης κλπ μου λέει 29.90 και κανένα τέλος ενεργοποίησης γιατί είναι προσφορά! της λέω το κουπόνι δεν χρειάζεται μου λέει όχι γιατί σας κάνουμε η ούτως ή άλλως την ίδια τιμή 29.90!

σήμερα μου ήρθε πρωτοχρονιάτικα εγκεφαλικό με το πόσο 350 ευρώ που περιλαμβάνει 250 ευρώ ΤΈΛΟΣ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗΣ και μηνιαίο πάγιο 72 ευρώ! πάνε καλά;;;;;;;;

τότε έστειλα ένα email (άλλη όρεξη δεν είχα σήμερα ειδικά!) τι άλλο να κάνω; στην Αθήνα έχω καί το συμβόλαιο και πιθανόν και το όνομα της κυρίας που με είχε πάρει τηλέφωνο!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Ζητα να ελέγξουν τη συνομιλία.
να το ζητήσω, θα το κάνουν όμως; το κάνουν γενικά; να ελέγχουν τις συνομιλίες; όταν ειδικά πρόκειται να "χάσει"η εταιρεία τους;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

να το ζητήσω, θα το κάνουν όμως; το κάνουν γενικά; να ελέγχουν τις συνομιλίες; όταν ειδικά πρόκειται να "χάσει"η εταιρεία τους;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Να ζητήσεις τις συνομιλίες και αν στο παίξουν τρελιτσα κάνεις καταγγελία και μετά θα είναι υποχρεωμένοι να ακούσουν τις συνομιλίες.

 

Απλά φοβάμαι μήπως δεν ήταν από την wind και ήταν από εξωτερικό συνεργάτη τους οπότε εκεί μέχρι να βγάλεις άκρη θα σου βγάλουν το λάδι.

 

Στάλθηκε από το EVR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Eίμαστε από το 1993 που ξεκίνησε πάντα wind και κάθε φορά μας εκπλήσσει αρνητικά!

με είχε πάρει ένας υπάλληλος για να μας προτείνει οπτική. εγώ είχα ήδη το κουπόνι της sfbb της λέω πόσο θα είναι το πάγιο ,τέλη ενεργοποίησης κλπ μου λέει 29.90 και κανένα τέλος ενεργοποίησης γιατί είναι προσφορά! της λέω το κουπόνι δεν χρειάζεται μου λέει όχι γιατί σας κάνουμε η ούτως ή άλλως την ίδια τιμή 29.90!

σήμερα μου ήρθε πρωτοχρονιάτικα εγκεφαλικό με το πόσο 350 ευρώ που περιλαμβάνει 250 ευρώ ΤΈΛΟΣ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗΣ και μηνιαίο πάγιο 72 ευρώ! πάνε καλά;;;;;;;;

τότε έστειλα ένα email (άλλη όρεξη δεν είχα σήμερα ειδικά!) τι άλλο να κάνω; στην Αθήνα έχω καί το συμβόλαιο και πιθανόν και το όνομα της κυρίας που με είχε πάρει τηλέφωνο!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Καλή Χρονιά σε όλους.

Τα ίδια τραβάει και ένας ξάδελφός μου σε άλλη εταιρεία.. Εγώ πάντως σε ανανέωση που έκανα σε κατάστημα, μετατρέποντας το συμβόλαιό μου σε Wind one, δεν έχω παράπονο. Ο λογαριασμός βγήκε όπως είχα συμφωνήσει.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Eίμαστε από το 1993 που ξεκίνησε πάντα wind και κάθε φορά μας εκπλήσσει αρνητικά!

με είχε πάρει ένας υπάλληλος για να μας προτείνει οπτική. εγώ είχα ήδη το κουπόνι της sfbb της λέω πόσο θα είναι το πάγιο ,τέλη ενεργοποίησης κλπ μου λέει 29.90 και κανένα τέλος ενεργοποίησης γιατί είναι προσφορά! της λέω το κουπόνι δεν χρειάζεται μου λέει όχι γιατί σας κάνουμε η ούτως ή άλλως την ίδια τιμή 29.90!

σήμερα μου ήρθε πρωτοχρονιάτικα εγκεφαλικό με το πόσο 350 ευρώ που περιλαμβάνει 250 ευρώ ΤΈΛΟΣ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗΣ και μηνιαίο πάγιο 72 ευρώ! πάνε καλά;;;;;;;;

τότε έστειλα ένα email (άλλη όρεξη δεν είχα σήμερα ειδικά!) τι άλλο να κάνω; στην Αθήνα έχω καί το συμβόλαιο και πιθανόν και το όνομα της κυρίας που με είχε πάρει τηλέφωνο!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Γιαυτο πάντα ζητάς τα προφορικά να στα επιβεβαιώσουν με γραπτό εμαιλ. Με εχει σώσει σε μια διαφωνία που είχα μαζι τους πριν απο 2 χρόνια. Επίσης κρατάς ημερομηνία ώρα και όνομα συνομιλίας.

Link to comment
Share on other sites

Γιαυτο πάντα ζητάς τα προφορικά να στα επιβεβαιώσουν με γραπτό εμαιλ. Με εχει σώσει σε μια διαφωνία που είχα μαζι τους πριν απο 2 χρόνια. Επίσης κρατάς ημερομηνία ώρα και όνομα συνομιλίας.

 

γιαυτο καλυτερα επισκεψη σε ενα καταστημα ωστε να τα παρετε ολα γραπτα, μην εμπιστευεστε τα τηλεφωνικα, σημερα πουλανε τηλεφωνια αυριο πουλανε κατσαρολικα, δεν εχουν την εμπειρια ουτε τις πληροφοριες που χρειαζεται αυτη η δουλεια

 

----- προσθήκη μηνύματος 100 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλή Χρονιά σε όλους.

Τα ίδια τραβάει και ένας ξάδελφός μου σε άλλη εταιρεία.. Εγώ πάντως σε ανανέωση που έκανα σε κατάστημα, μετατρέποντας το συμβόλαιό μου σε Wind one, δεν έχω παράπονο. Ο λογαριασμός βγήκε όπως είχα συμφωνήσει.

 

το κουπονι χρειαζεται ωστε να πληρωθει η εταιρεια αυτο το κοστος , ειναι επιδοτουμενο μεσω ευρωπαικης ενωσης, μπορεις να μπεις στο https://www.sfbb.gr/index.html ωστε να ενημερωθεις για την διαδικασια. προφανως το τηλεωνικο που σε καλεσε δεν ηξερε καν την διαδικασια

Link to comment
Share on other sites

Eίμαστε από το 1993 που ξεκίνησε πάντα wind και κάθε φορά μας εκπλήσσει αρνητικά!

 

:cool: - ειχα εναν φιλο τοτε που οποτε αναφερομουν σε αυτην την εταιρια τον πειραζα ''μαφιοζο ιταλιανο'' του ελεγα γιατι απο τοτε ηταν το Νο 1 στις λαμογιες

εν ετη 2019 και ακομη να φτιαξουν το site τους για να κανουμε πληρωμη λογαριασμου σταθερου αμεσως,να χαρω τρομαρα τους το:

Eίσαι πελάτης σταθερής WIND; ->

Internal Server Error

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

το συγκεκριμενο που λεει "εισαι πελατης σταθερης" παντως,δεν οδηγει σε πληρωμη αλλα σε ενημερωση για προσφορες για τη γραμμη (οταν δουλευει). Online πληρωμη εχει σε εικονιδιο στην γαλαζια περιοχη κάτω από το μπάνερ.Μεχρι πριν 1 μηνα το εψαχνες κι αυτο,τωρα το διορθωσανε.
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει αλλος προβλημα αποψε με την ταχυτητα του ιντερνετ? Ενω κλειδωνω στα 18 mbps με σταθεροτατη γραμμη χωρις ανεβοκατεβασματα snr κλπ,τις τελευταιες ωρες σερνεται απιστευτα. Σε speedtest με ελληνικο σερβερ δεν βγαζει πανω απο 3 mbps στο κατεβασμα...
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι λόγω καιρού θα μαμηθηκε το σύμπαν..Πάντα πέφτει στην περιοχή μου η ταχύτητα με χάλια καιρό.Με ότι εταιρεία και να είχα.

 

Same Sh1t...Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

το συγκεκριμενο που λεει "εισαι πελατης σταθερης" παντως,δεν οδηγει σε πληρωμη αλλα σε ενημερωση για προσφορες για τη γραμμη (οταν δουλευει). Online πληρωμη εχει σε εικονιδιο στην γαλαζια περιοχη κάτω από το μπάνερ.Μεχρι πριν 1 μηνα το εψαχνες κι αυτο,τωρα το διορθωσανε.

 

Πλεον μπορεις να κανεις on line πληρωμη και μεσα απο το my wind. Μεχρι προσφατα σου ζητουσε να ενεργοποιησεις το ebill για να σε βαλει στο my wind, τωρα πλεον σε βαζει και σου εμφανιζει τους λογαριασμους σου τους οποιους μπορεις να πληρωσεις απ ευθειας.

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή ή στην ιστοσελίδα αναφέρεσαι?

 

Στην ιστοσελιδα. εφαρμογη my wind δεν εχω.

Μεχρι προσφατα οταν πηγαινα να μπω μου ελεγε να κανω αποδοχη του ebill για να με βαλει. Τωρα με βαζει κανονικα και βλεπω τους λογαριασμους και τους πληρωνω χωρις να εχω κανει αποδοχη του ebill.

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή ή στην ιστοσελίδα αναφέρεσαι?

 

:cool: - στην ρημαδα την ιστοσελιδα απο Firefox

για να μην σπασω την οθονη του pc απο τα νευρα πλεον εχω το κινητο, μια εφαρμογη myF2G (αυτη δουλευει και στον υπολογιστη) αλλα για λογαριαμο σταθερης εχω την myWIND και ετσι βγαζω κανονικα ακρη (!)

''Συνδεσεις-Λογαριασμοι-Λοιπα'' που εχει.

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους. Είναι κανείς από περιοχές Ίλιον - Άγιοι Ανάργυροι - Φιλαδέλφεια; Ήθελα να μάθω τι παίζει με το vdsl εδώ και αν αξίζει να βάλω. Εννοώ από θέμα ταχύτητας βασικά, δίνει όσα υπόσχεται; Ευχαριστώ για τυχόν απαντήσεις!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους. Είναι κανείς από περιοχές Ίλιον - Άγιοι Ανάργυροι - Φιλαδέλφεια; Ήθελα να μάθω τι παίζει με το vdsl εδώ και αν αξίζει να βάλω. Εννοώ από θέμα ταχύτητας βασικά, δίνει όσα υπόσχεται; Ευχαριστώ για τυχόν απαντήσεις!

 

Εάν εννοείς vdsl μετά από επέκταση του νέου δικτύου, ναι δίνει ότι υπόσχεται.

Στο χάρτη αυτό θα δεις ότι στις περιοχές που σε ενδιαφέρουν έχει επεκταθεί το νέο δίκτυο και μπορείς να βρεις και τις νέες καμπίνες που έχουν τοποθετηθεί κοντά σου.

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...