Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ μια από τα ίδια πάνω κάτω. Ειμουν στην cyta από το 2011 αν και με έχουν ταλαιπωρήσει κάποιες φορές με φουσκομενους λογαριασμούς που δεν είχα ξεφύγει εκτός παγίου τεχνικά θέματα δεν είχα ποτέ. Και εμένα ένα μήνα πριν λήξει το συμβόλαιο με βομβάρδισαν με τηλέφωνα για να παραμείνω η στο ίδιο πάγιο για δύο χρόνια (22.50 για απεριόριστα σταθερά και 120 κινητά με 24αρι ίντερνετ) μου πρότειναν και ένα πρόγραμμα στα 26+ευρω (δεν θυμάμαι παροχές) και όταν τους ρώτησα γιατί πιο ακριβό μου είπαν ότι το πρόγραμμα αυτό είναι της Vodafone (λόγο της πώλησης και συγχώνευσης). Όμως επειδή πλέον το σταθερό δεν το χρησιμοποιουσαμε πλέον στο σπίτι ήθελα να το γυρίσω σε 50αρι vdsl. Λόγο του ότι ο γείτονας μυο είχε 50αρι από την Wind πήγα σε ένα κατάστημα και έκανα σύνδεση μόνο 50αρι στα 28 (στον ανταγωνισμό δεν υπήρχε φθηνότεροστο) μετά από κάποιες μέρες τελευταίο τηλέφωνο που μου έκαναν μου πρόσφεραν το ίδιο πακέτο στα 13 και κάτι αν θυμάμαι καλά να μην φύγω. Έτσι η αλλιώς ήταν πλέον αργά οπότε και να έφευγα θα πλήρωνα πρόστημο αλλά όταν τους είπα ότι ήθελα μόνο 50αρι μου είπαν ότι δεν υποστηρίζει στην περιοχή οπότε έτσι τους ξεφορτωθηκα. Μετά από σχεδόν 3 μήνες στην Wind κανένα πρόβλημα. Παίρνω ίντερνετ από καμπίνα του οτε που είναι απέναντι ακριβώς από το σπίτι μου και πιάνω 45-46. Πληρώνω μόνο 28ευρω και έχω υποδομές από τον οτε :p
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά.

Θα ήθελα να ρωτήσω - εαν γνωρίζει κανένας - πόσο είναι το κοστολόγιο για να διακόψω το συμβόλαιο σταθερής που έχω με την wind..είμαι συνδρομητής περίπου 7 μήνες.

Έχω το κλασσικό πακέτο 24/αρι + σταθερή & Wind TV και κανονικά όλα θα ήταν μια χαρά αλλά στο Internet συνεχώς πέφτει η ταχύτητα (δεν είναι δικό τους θέμα αλλά του ΟΤΕ που σταμάτησε την εργασίες σε VDSL ...τσεκαρισμένο και σε συνδρομητή ΟΤΕ)..οπότε επειδή στην περιοχή μου θα έρθει λίαν συντόμως εναλλακτικός πάροχος με οπτικές ίνες σκέφτομαι να ετοιμάζομαι με ελαφρά πηδηματάκια..

Προσπάθησω να τους ρωτήσω στην φόρμα επικοινωνίας τους ...αλλά...μπα δεν δουλεύει...

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με θέμα καταγγελίας που είχα κάνει πριν ένα μήνα. Το πρόβλημα ήταν ότι έχω ταχύτητα περίπου 2mbps. Το 20ημερο για να απαντήσουν έληγε σήμερα και ως δια μαγείας με πήραν τηλέφωνο χθες. Έκαναν αυτές τις επιστημονικές τους μετρήσεις και έβγαλαν το συμπέρασμα ότι το δίκτυο χαλκού χειροτερεύει και ότι πρέπει να πάω σε vdsl ή οπτική ίνα. Κοινώς παραδέχτηκαν ότι μας πουλάνε α.....ια υπηρεσίες, δεν είναι double play αλλά single play αυτή η βλακεία.Μου έκαναν μια προσφορά 50mbps στα 28€/μήνα. Είναι κανείς από Ελευσίνα να μου πάει πως πάει το vdsl στην περιοχή? Να μην υπογράψω για άλλα 2 χρόνια και πέσω πάλι σε ανύπαρκτο δίκτυο, θα φρικάρω :D
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με θέμα καταγγελίας που είχα κάνει πριν ένα μήνα. Το πρόβλημα ήταν ότι έχω ταχύτητα περίπου 2mbps. Το 20ημερο για να απαντήσουν έληγε σήμερα και ως δια μαγείας με πήραν τηλέφωνο χθες. Έκαναν αυτές τις επιστημονικές τους μετρήσεις και έβγαλαν το συμπέρασμα ότι το δίκτυο χαλκού χειροτερεύει και ότι πρέπει να πάω σε vdsl ή οπτική ίνα. Κοινώς παραδέχτηκαν ότι μας πουλάνε α.....ια υπηρεσίες, δεν είναι double play αλλά single play αυτή η βλακεία.Μου έκαναν μια προσφορά 50mbps στα 28€/μήνα. Είναι κανείς από Ελευσίνα να μου πάει πως πάει το vdsl στην περιοχή? Να μην υπογράψω για άλλα 2 χρόνια και πέσω πάλι σε ανύπαρκτο δίκτυο, θα φρικάρω :D

 

Αν τα 28€ τον μήνα είναι μόνο ίντερνετ 50αρι τότε δεν είναι προσφορά αλλά τιμή καταλόγου. Μετά από τέτοια ταλαιπωρία πρέπει να σου δώσουν κάτι καλύτερο. Κάνε μια γύρα στην περιοχή σου και δες αν υπάρχει κάποια καμπίνα του οτε που ηλεκτροδοτειτε. Μέτρησε περίπου την απόσταση και αν είσαι μέχρι τα 500 μέτρα θα είσαι καλυμμένος από την ταχύτητα.

Link to comment
Share on other sites

Ο αδελφός μου είχε βλάβη για κάμποσα χρόνια και το ειχε παρατήσει γιατί δεν προλάβαινε λόγω δουλειάς να ασχοληθεί...τον πίεσα εγώ να τους δώσει βλάβη. Είχε φτάσει στο 1.5 down/64k(!) up,επι της ουσίας ίσα που δούλευε για ανοίγει σελίδες...στην αρχή πίεζαν κι εκεί για vdsl γιατί δεν θέλουν να ασχολούνται και πολυ με το χαλκό. Αφου δεν ήθελε με τίποτα ο αδελφος μου να πάει παραπάνω από 17.5 που πλήρωνε,αποφάσισαν να ασχοληθουν. Αποδείχθηκε μετά από αλλεπάληλες επισκέψεις του οτε και της wind, οτι έφταιγε το εξερχόμενο καλώδιο που ξεκίναγε από το (παλιό) κουτί της πολυκατοικίας για το διαμέρισμα. Το έφτιαξε με τα χίλια ζόρια η wind ως όφειλε και η ταχύτητα πήγε στα 13/1 μια χαρά. Μάλιστα σε επίσκεψη τεχνικού της wind το πρώτο που είπε ήταν βάλε vdsl. Όταν είδε τι πρόβλημα υπήρχε είπε μη βαλεις.

Δεν το λεω για να φοβηθεί ο φίλος,αλλά καλό είναι να ξεκαθαρίσει η βλάβη τι ακριβώς πρόβλημα υπάρχει και μετά αποφασίζει για vdsl αν θέλει. Η υλοποίηση ουτως ή άλλως περιλαμβάνει στο τελευταίο κομμάτι χαλκό. Αν υπάρχει πρόβλημα τώρα,με το vdsl μπορεί να μην υπάρχει ή να συνεχίσει να υπάρχει, ανάλογα με το τι βλάβη έχει τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μια από τα ίδια πάνω κάτω. Ειμουν στην cyta από το 2011 αν και με έχουν ταλαιπωρήσει κάποιες φορές με φουσκομενους λογαριασμούς που δεν είχα ξεφύγει εκτός παγίου τεχνικά θέματα δεν είχα ποτέ. Και εμένα ένα μήνα πριν λήξει το συμβόλαιο με βομβάρδισαν με τηλέφωνα για να παραμείνω η στο ίδιο πάγιο για δύο χρόνια (22.50 για απεριόριστα σταθερά και 120 κινητά με 24αρι ίντερνετ) μου πρότειναν και ένα πρόγραμμα στα 26+ευρω (δεν θυμάμαι παροχές) και όταν τους ρώτησα γιατί πιο ακριβό μου είπαν ότι το πρόγραμμα αυτό είναι της Vodafone (λόγο της πώλησης και συγχώνευσης). Όμως επειδή πλέον το σταθερό δεν το χρησιμοποιουσαμε πλέον στο σπίτι ήθελα να το γυρίσω σε 50αρι vdsl. Λόγο του ότι ο γείτονας μυο είχε 50αρι από την Wind πήγα σε ένα κατάστημα και έκανα σύνδεση μόνο 50αρι στα 28 (στον ανταγωνισμό δεν υπήρχε φθηνότεροστο) μετά από κάποιες μέρες τελευταίο τηλέφωνο που μου έκαναν μου πρόσφεραν το ίδιο πακέτο στα 13 και κάτι αν θυμάμαι καλά να μην φύγω. Έτσι η αλλιώς ήταν πλέον αργά οπότε και να έφευγα θα πλήρωνα πρόστημο αλλά όταν τους είπα ότι ήθελα μόνο 50αρι μου είπαν ότι δεν υποστηρίζει στην περιοχή οπότε έτσι τους ξεφορτωθηκα. Μετά από σχεδόν 3 μήνες στην Wind κανένα πρόβλημα. Παίρνω ίντερνετ από καμπίνα του οτε που είναι απέναντι ακριβώς από το σπίτι μου και πιάνω 45-46. Πληρώνω μόνο 28ευρω και έχω υποδομές από τον οτε :p

 

παντως γενικα συνηθως που πληρωνεις αλλο παροχο και εχεις υποδομες απο τον οτε μπορει να μην ειναι και καλο και να κανουν επιτηδες να το πειραζουνε για αποσυνδεσεις για να φυγεις! αυτο πρεπει να ισχυει σε adsl τωρα δεν ξερω τι παιζει για vdsl.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

παντως γενικα συνηθως που πληρωνεις αλλο παροχο και εχεις υποδομες απο τον οτε μπορει να μην ειναι και καλο και να κανουν επιτηδες να το πειραζουνε για αποσυνδεσεις για να φυγεις! αυτο πρεπει να ισχυει σε adsl τωρα δεν ξερω τι παιζει για vdsl.

 

Δεν νομίζω να ισχύει κάτι τέτοιο. Τουλάχιστον στην περιοχή μου δεν είμαστε πολλά σπίτια και ελάχιστοι θα έλεγα έχουν vdsl. Η καμπίνα είναι καινούργια και κενές θέσεις υπάρχουν πολλές. Τώρα αν σε μια πυκνοκατοικημενη περιοχή υπάρχει θέμα χωρητικότητας τότε εκεί ίσως ο ΟΤΕ να δίνει προτεραιότητα στους συνδρομητές του.

Link to comment
Share on other sites

είναι δυνατόν μικρά βίντεο 20mb να κάνουν 40 λεπτά να γίνουν upload στην εφαρμογή του Facebook? έλεος πια με αυτήν την wind. ούτε τα βασικά δεν μπορούμε να κάνουμε. μας βλέπω για ΟΤΕ μετά από 20 χρόνια και wind

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

είναι δυνατόν μικρά βίντεο 20mb να κάνουν 40 λεπτά να γίνουν upload στην εφαρμογή του Facebook? έλεος πια με αυτήν την wind. ούτε τα βασικά δεν μπορούμε να κάνουμε. μας βλέπω για ΟΤΕ μετά από 20 χρόνια και wind

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

1mbs είναι στις adsl συνδέσεις. οπότε λογικό βρίσκω να αργεί. από την άλλη καλύτερα να δοκιμάσεις δίκτυο κινητής για μεγαλύτερεσ άμεσες ταχύτητες upload αλλιώς δες στην περιοχή σου άμα υπάρχει vdsl

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

είναι δυνατόν μικρά βίντεο 20mb να κάνουν 40 λεπτά να γίνουν upload στην εφαρμογή του Facebook? έλεος πια με αυτήν την wind. ούτε τα βασικά δεν μπορούμε να κάνουμε. μας βλέπω για ΟΤΕ μετά από 20 χρόνια και wind

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν έχεις ADSL με 1 Mbps upload, κανονικά το 20MB βίντεο, θα έπρεπε να κάνει 3-4 λεπτά ν' ανέβει.

 

Όμως δε μας δίνεις περισσότερες πληροφορίες...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Σε λιγες ημερες ληγει το συμβολαιο μου VDSL 50 που ειχα με πακετο 26€ και σημερα πηγα σε καταστημα WIND για ανανεωση.... μου ειπαν πλεον οτι VDSL 50 δεν υπαρχει και μπορω να κανω FIBER 100 με μονο 31€ με δωρεαν τηλ. κτλ.

Οκ λεω .... κοστος εγκαταστασης?

μου λενε οτι ΔΕΝ χρειαζεται να πληρωσω καθως ΔΕΝ χρειαζεται να σκαψουν!!:confused: Το καφαο ειναι περιπου στα 50 μετρα απο εμενα και εννοειται ειναι οπτικο...... τωρα πως θα βαλουν οπτικη χωρις σκαψιματα και τρυπηματα ο θεος ξερει!

 

Μου μπηκαν ψιλοι στα αυτια και πηρα τα κεντρικα της WIND και μαντεψτε.....ΟΥΤΕ αυτοι ξερουν εαν χρειαζεται σκαψιματα καθως οπως μου ειπαν οτι τα καταστηματα τους ξερουν και αφου μου ειπαν οτι ΔΕΝ χρειαζεται .....να μην ανησυχω!!:confused::wacko:

 

Εχει κανεις σας fiber??? ειναι αληθεια?

Link to comment
Share on other sites

VDSL από το καφάο είναι και αυτό, απλώς σου αλλάζουν προφίλ

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Σε λιγες ημερες ληγει το συμβολαιο μου VDSL 50 που ειχα με πακετο 26€ και σημερα πηγα σε καταστημα WIND για ανανεωση.... μου ειπαν πλεον οτι VDSL 50 δεν υπαρχει και μπορω να κανω FIBER 100 με μονο 31€ με δωρεαν τηλ. κτλ.

Οκ λεω .... κοστος εγκαταστασης?

μου λενε οτι ΔΕΝ χρειαζεται να πληρωσω καθως ΔΕΝ χρειαζεται να σκαψουν!!:confused: Το καφαο ειναι περιπου στα 50 μετρα απο εμενα και εννοειται ειναι οπτικο...... τωρα πως θα βαλουν οπτικη χωρις σκαψιματα και τρυπηματα ο θεος ξερει!

 

Μου μπηκαν ψιλοι στα αυτια και πηρα τα κεντρικα της WIND και μαντεψτε.....ΟΥΤΕ αυτοι ξερουν εαν χρειαζεται σκαψιματα καθως οπως μου ειπαν οτι τα καταστηματα τους ξερουν και αφου μου ειπαν οτι ΔΕΝ χρειαζεται .....να μην ανησυχω!!:confused::wacko:

 

Εχει κανεις σας fiber??? ειναι αληθεια?

 

σου δινουνε απο καμπινα fiber to the cabin ( fttc ) και οχι με οπτικη ινα εως το σπιτι, ειναι ελαχιστες οι περιοχες που το δινουνε . αποκλειστικα και μονο η innalan δουλευει μονο με οπτικη ινα εως το σπιτι .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Σε λιγες ημερες ληγει το συμβολαιο μου VDSL 50 που ειχα με πακετο 26€ και σημερα πηγα σε καταστημα WIND για ανανεωση.... μου ειπαν πλεον οτι VDSL 50 δεν υπαρχει και μπορω να κανω FIBER 100 με μονο 31€ με δωρεαν τηλ. κτλ.

Οκ λεω .... κοστος εγκαταστασης?

μου λενε οτι ΔΕΝ χρειαζεται να πληρωσω καθως ΔΕΝ χρειαζεται να σκαψουν!!:confused: Το καφαο ειναι περιπου στα 50 μετρα απο εμενα και εννοειται ειναι οπτικο...... τωρα πως θα βαλουν οπτικη χωρις σκαψιματα και τρυπηματα ο θεος ξερει!

 

Μου μπηκαν ψιλοι στα αυτια και πηρα τα κεντρικα της WIND και μαντεψτε.....ΟΥΤΕ αυτοι ξερουν εαν χρειαζεται σκαψιματα καθως οπως μου ειπαν οτι τα καταστηματα τους ξερουν και αφου μου ειπαν οτι ΔΕΝ χρειαζεται .....να μην ανησυχω!!:confused::wacko:

 

Εχει κανεις σας fiber??? ειναι αληθεια?

 

Εάν είσαι στον τελευταίο μήνα της δέσμευσης, θα σε καλέσουν από την Wind για τη νέα "καμπάνια", όπως τη λένε, δηλαδή τη νέα προσφορά, η οποία είναι, συνήθως, κοντά στο πακέτο που λήγει. Αφού είχες vdsl 50 από KV, θα σου προσφέρουν και τη fiber 100 (στην περίπτωσή μου με 29€ και όχι 31).

Είχα το πακέτο αυτό με 300' σε εθνικά με 16€ και δωρεάν το vdsl, μετά από φορητότητα, και μου το πρόσφεραν πάλι στα 16€ αλλά με χρέωση του vdsl με 6,50€

Link to comment
Share on other sites

Εάν είσαι στον τελευταίο μήνα της δέσμευσης, θα σε καλέσουν από την Wind για τη νέα "καμπάνια", όπως τη λένε, δηλαδή τη νέα προσφορά, η οποία είναι, συνήθως, κοντά στο πακέτο που λήγει. Αφού είχες vdsl 50 από KV, θα σου προσφέρουν και τη fiber 100 (στην περίπτωσή μου με 29€ και όχι 31).

Είχα το πακέτο αυτό με 300' σε εθνικά με 16€ και δωρεάν το vdsl, μετά από φορητότητα, και μου το πρόσφεραν πάλι στα 16€ αλλά με χρέωση του vdsl με 6,50€

 

μου κάνει εντύπωση που είναι τόση μικρή η διαφορά από τα 50 στα 100 mbs !

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η προσφορά ήταν 27ε η 50άρα και 30ε η 100άρα . Έβαλα την 50άρα και θα ενεργοποιηθεί στις 21-3 .

Γιά να δούμε ...

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

μου κάνει εντύπωση που είναι τόση μικρή η διαφορά από τα 50 στα 100 mbs !

 

Προσπαθούν να προωθήσουν τα 100

Link to comment
Share on other sites

26 πληρωνα για 50 VDSL (ευτηχως ειχα ΑΨΟΓΗ γραμμη 49,999) με 120΄ προς κινητα, απεριοριστα σταθερα και 1gb ιντερνετ σε καρτα για το κινητο μου και μου ειπαν οτι εαν θελω το ιδιο πακετο θα πληρωνω 55€:confused::lol: οποτε αφου μαλωσα μαζι τους με ειπαν για το 100, με οτι υπηρεσια ειχα μεχρι τωρα αλλα με 100plus οπως το λενε με 31€ οποτε και το εκανα. αυριο ερχετε το νεο modem.

Τους πηρα τηλ και τους ρωτησα ΠΩΣ θα γινει θα σκαψετε? ΟΧΙ μου λενε, Ε τοτε τι οπτικη μου λετε? ειναι λεει συνδυαστικη, μα τους λεω στο site Σας εχετε ολοκληρο βιντεο με το πως θα γινει η συνδεση, οτι θα ερθει συνεργειο κτλ..... ΕΜΕΙΝΕ ο τυπος ....δεν το ηξερε!:confused:

Link to comment
Share on other sites

Όπως γράφτηκε και παραπάνω,στα πακέτα αυτά η οπτική ίνα μέχρι το ΚΑΦΑΟ από κει και πέρα δουλεύει με χαλκό. Σε κάποιες περιοχές όπως π.χ. η Καλαμάτα υπάρχει και η οπτική μέχρι το κτήριο ή το διαμέρισμα αλλά ως επί το πλείστον οι κατοστάρες που δίνουν είναι μέχρι το ΚΑΦΑΟ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!:)

 

Πρόσφατα έκανα αίτηση από double play που είμαι, να κάνω αναβάθμιση σε 100plus

Σήμερα παρέλαβα τον εξοπλισμό από το courier

Το "θέμα" μου είναι ότι μου στείλανε το ZTE ZXHN H268N

Ενώ περίμενα το Technicolor TG789v2 VDSL2

Όπως αναφέρεται πάντα στο site της wind, οτι για 100Plus φέρνουν το συγκεκριμένο Technicolor, ενώ στα 50Plus φέρνουν το ZTE

https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/statheri-internet/wind-fiber-100-plus

https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/statheri-internet/wind-double-play-50-plus

 

Αν δεν μου διαφεύγει κάτι, το ΖΤΕ που μου φέρανε είναι "χειρότερο", δεν έχει 5GHz WiFi

Κάνω λάθος;

Μπορώ να επικοινωνήσω μαζί τους κάπου ώστε να το αναφέρω; Μόνο στο 13800 κλασικά με χρέωση;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!:)

 

Πρόσφατα έκανα αίτηση από double play που είμαι, να κάνω αναβάθμιση σε 100plus

Σήμερα παρέλαβα τον εξοπλισμό από το courier

Το "θέμα" μου είναι ότι μου στείλανε το ZTE ZXHN H268N

Ενώ περίμενα το Technicolor TG789v2 VDSL2

Όπως αναφέρεται πάντα στο site της wind, οτι για 100Plus φέρνουν το συγκεκριμένο Technicolor, ενώ στα 50Plus φέρνουν το ZTE

https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/statheri-internet/wind-fiber-100-plus

https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/statheri-internet/wind-double-play-50-plus

 

Αν δεν μου διαφεύγει κάτι, το ΖΤΕ που μου φέρανε είναι "χειρότερο", δεν έχει 5GHz WiFi

Κάνω λάθος;

Μπορώ να επικοινωνήσω μαζί τους κάπου ώστε να το αναφέρω; Μόνο στο 13800 κλασικά με χρέωση;

 

Ότι δίνουν οι εταιρίες και 5αρι wifi να έχει παίζει άθλια. Πάρε ένα δεύτερο router σαν το tplink C60 να σωθείς. Είναι έξτρα κόστος αλλά μόνο έτσι θα απολαύσεις ταχύτητες.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ.

Προς το παρόν το θέμα μου είναι ότι μου φέρανε άλλο router από αυτό που έπρεπε.

Για αρχή θέλω να επιβεβαιώσω ότι είναι χειρότερο για να τους πω να μου φέρουν το άλλο.

Είναι χειρότερο;:P

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ.

Προς το παρόν το θέμα μου είναι ότι μου φέρανε άλλο router από αυτό που έπρεπε.

Για αρχή θέλω να επιβεβαιώσω ότι είναι χειρότερο για να τους πω να μου φέρουν το άλλο.

Είναι χειρότερο;:P

 

Εδω είναι τα specs του ρουτερ. 5αρι δεν εχει.

https://www.wind.gr/files/1/Wind_v2/supportFixed/ZTE_H268N/ZXHN_H268N_datasheet.pdf

 

Αντί να μπλεξεις και να μείνεις χωρίς ρουτερ μέχρι να σου το αλλάξουν παίρνεις το tplink c60 το καρφώνεις σε μια ethernet στο υπάρχον ZTE στο οποίο απενεργοποιεις εντελώς το wifi και καθάρισες.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Εδώ και αρκετό καιρό έχω σοβαρό θέμα με το Internet. Έχουμε πάρει πόσες φορές τηλέφωνα στην wind. Μας άλλαξαν το καλώδιο στον ΟΤΕ και πάλι δεν έγινε τίποτα. Έχουμε φτάσει σε σημείο να σκεφτόμαστε αν έχουμε Internet για να δούμε οτιδήποτε σε κάποιο κανάλι... Επειδή δεν αντέχουμε άλλο την κατάσταση αυτή θα μπορούσαμε να κάνουμε καταγγελία στην ΕΕΤΤ για να φύγουμε από τη wind;

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...