Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάποια εταιρεία που ασχολείται με την προώθηση πακέτων τηλεφωνίας κλπ που αναλαμβάνουν να καλούν τηλεφωνικά για προσφορές. Συνήθως έχουν τη δυνατότητα για πολύ καλύτερες τιμές από ότι αν επικοινωνήσεις με τον ίδιο τον πάροχο.

 

Sent from my XT1068

Link to comment
Share on other sites

Google is your friend....

Εγώ έψαξα και μου βρήκε αποτελέσματα από εξειδικευμένο forum που είχε θέμα για τις προσφορές της εταιρείας που ήθελα να πάω. Εκεί βρήκα ένα τηλέφωνο, που δεν απαντούσαν. Με λίγη αναζήτηση παραπάνω βρήκα και άλλο στο οποίο απάντησαν και πράγματι μου έδωσαν μια προσφορά καλύτερη από την τιμή καταλόγου.

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια ειναι ότι έχει παραγίνει με την φρητότητα αλλά δεν φταίμε και εμείς οι καταναλωτές αν δεν μας δίνουν τιθς τιμές που πρέπει τι να κάνουμε ;;; Ωστόσο, την τελευταία φορά που ανανέωσα με την Wind πριν κάνω φορητότητα τους είπα να μου φτιάξουν την τιμή και ηταν οκ
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια ειναι ότι έχει παραγίνει με την φρητότητα αλλά δεν φταίμε και εμείς οι καταναλωτές αν δεν μας δίνουν τιθς τιμές που πρέπει τι να κάνουμε ;;; Ωστόσο, την τελευταία φορά που ανανέωσα με την Wind πριν κάνω φορητότητα τους είπα να μου φτιάξουν την τιμή και ηταν οκ

ισχύει ετσι που μας τιρανανε

Link to comment
Share on other sites

Πριν δυο χρόνια έκανα συμβόλαιο στα 22 ευρώ και με τα πολλά είχε φτάσει να πληρώνω 28 τον μήνα.Προχθές έληξε το συμβόλαιο και έκανα αίτηση φορειτότητας προς Vodafone.

 

Με πήραν από wind και χωρίς παζάρια,μου δίνουν προσφορά στα 16,25 με φόρους κτλ.Ε έκατσα και είπα κι ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Τα τέλη ενεργοποίησης πόσα είναι ακριβώς; Σε περίπτωση που θέλω να κάνω φορητότητα από Cosmote σε Wind και να κρατήσω το νούμερο μου τί άλλες χρεώσεις θα έχω; Ξέρω το modem το πουλάνε 19,90€.
Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή δεν έχει τέλη. Ακόμα και νέο γραμμή να κάνεις (νέο νούμερο) το δίνουν δωρεάν. Ρώτησα γιατί σκέφτομαι να βάλω στο εξοχικό. Δεν ξέρω από αύριο αν τελειώσει η προσφορά.

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

στο σαιτ της wind χρεωνουν κανονικα το τελος ενεργοποιησης 34,90 ευρω σε φορητοτητα αριθμου σταθερης,δωρεαν ειναι στα καταστηματα και σε εξωτερικους συνεργατες.

εγω πριν λιγες μερες απο εξωτερικο συνεργατη πηρα την εξης προσφορα και ειμαι εδω και λιγες μερες απο vodafone στην wind.

 

 Απεριόριστες αστικές και υπεραστικές κλήσεις

 300' δωρεάν τον μήνα προς όλα τα δίκτυα κινητής

 300΄ δωρεάν τον μήνα προς Wind / Q

 Απεριόριστο Internet έως 24 Mbps

ΤΙΜΗ: 20,47€ για 24μήνες

(Στην τιμή περιλαμβάνεται ΦΠΑ + Φόρος Σταθερής)

Διάρκεια συμβολαίου 24μήνες

Τέλη Ενεργοποίησης: ΔΩΡΕΑΝ

-Δωρεάν ομιλία 120 λεπτά/μήνα προς όλα τα δίκτυα κινητής και

σταθερής τηλεφωνίας στο F2G καρτοκινητο σας

-Δωρεάν 1GB Internet ( Νέο Νούμερο WIND)

 

ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΔΩΡΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΕΤΕ:

Κινητό Τηλέφωνο ή Router ή Ασύρματο Τηλέφωνο ή Smart Watch

οποιος θελει μπορω να του δωσω το τηλ του συνεργατη αυτου.

 

Υ.Γ εγω αυτη την προσφορα πηρα αρχες ιουνιου του 2017,επειδη αυτα αλλαζουν δεν χανετε κατι να παρετε τηλεφωνο οποιος ενδιαφερεται για wind.

Edited by dim74
Link to comment
Share on other sites

Δώσε και σώσε. Αν δεν επιτρέπεται δώσε πμ.

 

:rolleyes: - σε παιρνουν απο κινητο τηλεφωνο με εμφανιση αριθμου και σου αραδιαζουν,εαν ισχυουν ολα χωρις πχ τιποτα κρυφες χρεωσεις ειναι παρα πολυ καλο πακετο (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο αυτου του συνεργατη μου το εδωσε μελος του myphone πριν κανα μηνα που εψαχνα προσφορα απο wind.Πριν λιγες μερες εκδοθηκε ο πρωτος λογαριασμος 26,14 ΕΥΡΩ που ειναι αναλογια παγιου μερικων ημερων συν ενα παγιο που προπληρωνεις.Το κινητο νοκια με πληκτρα θα μου το στειλουν οταν πληρωσω τον πρωτο λογαριασμο,δεν ξερω ποιο θα ναι αλλα φυσικα το ποιο φτηνο!Δωρο ειναι απο το τιποτα καλυτερο.

Επιβεβαιωσα απο την wind πως το παγιο ειναι οντως ακριβως 20,47.

Link to comment
Share on other sites

στο σαιτ της wind χρεωνουν κανονικα το τελος ενεργοποιησης 34,90 ευρω σε φορητοτητα αριθμου σταθερης,δωρεαν ειναι στα καταστηματα και σε εξωτερικους συνεργατες.

Έχεις δίκιο. Δοκίμασα πριν λίγο στο site και σε φορητότητα είχε όντως αυτό το τέλος. Ενώ σε νέα γραμμή όχι.

 

Τελικά έκανα αίτηση για το πρόγραμμα broadband, αυτό που έχει μόνο internet και τηλέφωνο με χρονοχρέωση. Το έβαλα για το εξοχικό που θα χρησιμοποιείται για 4 μήνες το χρόνο max. 17,85€ το υπολογίζω με το φόρο. Το θέμα είναι πως μπορείς να βάλεις πακέτα για σταθερά π.χ. για όσο είσαι εκεί και μετά να τα απενεργοποιείς, και μάλλον είναι καλά για να έχεις το μικρότερο δυνατό κόστος. Ρούτερ δεν πήρα καθώς έχω 2 από παλιά εκεί. Κουτί ήρθε πάντως που δίνουν δωρεάν τα τέλη σύνδεσης.

Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο αυτου του συνεργατη μου το εδωσε μελος του myphone πριν κανα μηνα που εψαχνα προσφορα απο wind.Πριν λιγες μερες εκδοθηκε ο πρωτος λογαριασμος 26,14 ΕΥΡΩ που ειναι αναλογια παγιου μερικων ημερων συν ενα παγιο που προπληρωνεις.Το κινητο νοκια με πληκτρα θα μου το στειλουν οταν πληρωσω τον πρωτο λογαριασμο,δεν ξερω ποιο θα ναι αλλα φυσικα το ποιο φτηνο!Δωρο ειναι απο το τιποτα καλυτερο.

Επιβεβαιωσα απο την wind πως το παγιο ειναι οντως ακριβως 20,47.

 

Μια χαρά ! η τιμή είναι τσάμπα !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Υπάρχει κανενα Τηλέφωνο Υποστήριξης Πελατών περα απο τα 5 ψφια γαιτί δεν το σηκωνουν?

 

Δοκίμασε να στείλεις μήνυμα στο Facebook στην Wind απαντάνε αμέσως

Link to comment
Share on other sites

Συμφορουμιτες, ερωτηση εκ μερους φιλου:

 

Εκανε αιτημα φορητοτητας σταθερου απο ΟΤΕ σε Γουιντ (σε καταστημα). Μετα απο 14 μερες εκανε αιτημα υπαναχωρησης επειδη δεν ειχε γινει καμια ουσιαστικη διαδικασια (δεν ειχε συνδεθει). Η Γουιντ του απαντησε οτι δεν εχει δικαιωμα για υπαναχωρηση διοτι το αιτημα φορητοτητας εχει γινει ηδη και απλα δεν υπαρχει διαθεσιμος βροχος. Θα πρεπει να περιμενει λεει δυο μηνες κι αν δεν εχει γινει η μεταφορα, τοτε μπορει να προχωρηση το αιτημα υπαναχωρησης.

 

Μπορει να κανει καποια αλλη κινηση για να αποδεσμευτει; Π.χ. στην ΕΕΤΤ; Και εν τελει, ισχυουν ολα αυτα που λεει η Γουιντ; Αν δλδ ειχε ηδη συνδεθει με Γουιντ στις 13 μερες και ειχε κανει αιτημα υπαναχωρησης στις 14, τοτε θα επεστρεφε κανονικα στον προηγουμενο παροχο; Αλλα τωρα που δεν εχει προχωρησει τπτ, πρεπει να περιμενει δυο μηνες; Λιγο περιεργο μού ακουγεται.

 

Σας ευχαριστω για την προσοχη σας.

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα μερικοι εχετε παρει wind vdsl με 15€.

Εγω που ειμαι οτε και ληγει το συμβολαιο εαν παρω τηλ τη wind παιζει να μου τη δωσει τηλεφωνικα αυτη την προσφορα; υπαρχει αλλος τροπος να την παρω;

Link to comment
Share on other sites

Λιγάκι δύσκολο το βλέπω, δεδομένου πως όσοι το έχουμε στα 15€ είχαμε συμβόλαιο που έληγε και μετά από αίτημα φορητότητας μας έδωσαν αυτήν την τιμή

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αν έχεις κάποιος το τηλέφωνο του εξωτερικού συνεργάτη, μπορεί να το στείλει και σε μένα με PM να καλέσω να δω τι προσφορά θα μου δώσουν ;
Link to comment
Share on other sites

Μου τηλεφώνησε πριν από λίγο εξωτερικός συνεργάτης της WIND από το 21300ΧΧΧΧΧ και ενώ είμαι ήδη συνδρομητής double play μου προσφέρει ό,τι έχω τώρα (απεριόριστα σταθερά-24άρι-5 ώρες προς κινητά) και μου δίνει επιπλέον 650' το μήνα προς όλους στο κινητό +2 gb το μήνα (που τρεις φορές το χρόνο γίνεται δωρεάν 4 GB) έναν άλλο αριθμό freet2go με δύο ώρες (επειδή θα χάσω τα 120' στο Q) με συνολική τιμή πακέτο 39,50 το δίμηνο, αντί για 44 που πληρώνω τώρα.Έχει κανείς άλλος πάρει παρόμοια προσφορά ή επειδή ήμουν από τον ύπνο τα κατάλαβα λάθος;:lol:

 

Λάθος, τώρα είδα ότι είναι το triple play με 34,90 το μήνα.Μάλλον δεν είχα ξυπνήσει εντελώς.

Παρακαλώ να σβηστεί για να μην μπερδευόμαστε και μεταξύ μας...

Edited by apz
Link to comment
Share on other sites

Μου τηλεφώνησε πριν από λίγο εξωτερικός συνεργάτης της WIND από το 21300ΧΧΧΧΧ και ενώ είμαι ήδη συνδρομητής double play μου προσφέρει ό,τι έχω τώρα (απεριόριστα σταθερά-24άρι-5 ώρες προς κινητά) και μου δίνει επιπλέον 650' το μήνα προς όλους στο κινητό +2 gb το μήνα (που τρεις φορές το χρόνο γίνεται δωρεάν 4 GB) έναν άλλο αριθμό freet2go με δύο ώρες (επειδή θα χάσω τα 120' στο Q) με συνολική τιμή πακέτο 39,50 το δίμηνο, αντί για 44 που πληρώνω τώρα.Έχει κανείς άλλος πάρει παρόμοια προσφορά ή επειδή ήμουν από τον ύπνο τα κατάλαβα λάθος;:lol:

 

Λάθος, τώρα είδα ότι είναι το triple play με 34,90 το μήνα.Μάλλον δεν είχα ξυπνήσει εντελώς.

Παρακαλώ να σβηστεί για να μην μπερδευόμαστε και μεταξύ μας...

 

Σε αυτήν την τιμή παίζει το απλό double play. Υπερβολικά καλή μου ακούγεται για να ισχύει. Αν το προχωρήσεις πάντως αναμένουμε τα νέα σου.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτήν την τιμή παίζει το απλό double play. Υπερβολικά καλή μου ακούγεται για να ισχύει. Αν το προχωρήσεις πάντως αναμένουμε τα νέα σου.

 

Μάλλον είναι δικό μου το λάθος, θα ενημερώσω πάντως, όταν ξαναεπικοινωνήσουν μαζί μου

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για τους έχοντες : φορητότητα από vodafone και προσφέρουν adsl24,5 ώρες κινητά wind/q, άλλες πέντε ώρες προς άλλα κινητά δίκτυα, δύο πάγια δώρο, δωροεπιταγή public 50€ και κλασικά τα 120 λεπτά σε υπάρχον καρτοκινητό και 1gb δώρο με νέα κάρτα data... Τιμή 23 ευρώ για 24μηνο συμβόλαιο... Είναι καλή τιμή?

 

Στάλθηκε από το HT17Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...