Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είναι άσχημη προσφορά αλλά 24 μήνες δέσμευση.....συγγνώμη δεν θα πάρω!Και ειδικά μετά από την αντιμετώπισή τους σε υφιστάμενους συνδρομητές!Μόλις τελειώσει το συμβόλαιο κάνουν τραγικές προσφορές και μάλιστα σε κοροϊδεύουν ότι όντως ΕΙΝΑΙ προσφορές(εκτός από ελάχιστες εξαιρέσεις)!Λες και σου κάνουν χάρη!

 

Εγώ αυτή την στιγμή έχω τα ίδια με υπερδιπλάσια κινητά συν nova με 5€ παραπάνω, αορίστου μετά το 12μηνο και είμαι κομπλέ!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι άσχημη προσφορά αλλά 24 μήνες δέσμευση.....συγγνώμη δεν θα πάρω!Και ειδικά μετά από την αντιμετώπισή τους σε υφιστάμενους συνδρομητές!Μόλις τελειώσει το συμβόλαιο κάνουν τραγικές προσφορές και μάλιστα σε κοροϊδεύουν ότι όντως ΕΙΝΑΙ προσφορές(εκτός από ελάχιστες εξαιρέσεις)!Λες και σου κάνουν χάρη!

 

Εγώ αυτή την στιγμή έχω τα ίδια με υπερδιπλάσια κινητά συν nova με 5€ παραπάνω, αορίστου μετά το 12μηνο και είμαι κομπλέ!

 

Δυστυχώς έτσι όπως τα λες είναι με τη wind . κάνουν τα πάντα για να σε πάρουν νέο πελάτη και μετά σε γράφουν και δεν τους νοιάζει να σε κρατήσουν σαν πελάτη

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι άσχημη προσφορά αλλά 24 μήνες δέσμευση.....συγγνώμη δεν θα πάρω!Και ειδικά μετά από την αντιμετώπισή τους σε υφιστάμενους συνδρομητές!Μόλις τελειώσει το συμβόλαιο κάνουν τραγικές προσφορές και μάλιστα σε κοροϊδεύουν ότι όντως ΕΙΝΑΙ προσφορές(εκτός από ελάχιστες εξαιρέσεις)!Λες και σου κάνουν χάρη!

 

Εγώ αυτή την στιγμή έχω τα ίδια με υπερδιπλάσια κινητά συν nova με 5€ παραπάνω, αορίστου μετά το 12μηνο και είμαι κομπλέ!

 

μπορείς και 12μηνη, αλλά με ένα μεγαλύτερο πάγιο της τάξης των 5 ευρώ ανα μήνα.

Προσωπικά δε θα το έκανα μετά απο την πατάτα που 'εκαναν.

Περιμένω να περάσει το 12 μηνο και θα κουνήσω μαντήλι.

 

Απορία.

Το 12 μηνο θα συμπληρωθεί Νοέμβριο του 14(αν δε κάνω λάθος)

Στο ενδιάμεσο θέλω να μεταφέρω τη γραμμή σε άλλο χώρο.

Η γουιντ το κάνει αυτο;Με τι κόστος;

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Είδα καινούργια προσφορούλα, μια χαρά μου φαίνεται http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/statheri-internet/wind-double-play/

 

 

και μενα το ίδιο ;) τσιμπάς και ταμπλετάκι και εχεις και φουλ παροχές...

Link to comment
Share on other sites

Η γουιντ το κάνει αυτο;Με τι κόστος;

 

έχω την εντυπωσει οτι γινεται, δωρεαν.

μη σε παρω στο λαιμο μου ομως...

 

αν θελεις και εχεις fb, στειλτους μηνυμα εκει.

Link to comment
Share on other sites

Είδα καινούργια προσφορούλα, μια χαρά μου φαίνεται http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/statheri-internet/wind-double-play/

 

Με 24μήνο συμβόλαιο, η τιμή δεν υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι άσχημη προσφορά αλλά 24 μήνες δέσμευση.....συγγνώμη δεν θα πάρω!Και ειδικά μετά από την αντιμετώπισή τους σε υφιστάμενους συνδρομητές!Μόλις τελειώσει το συμβόλαιο κάνουν τραγικές προσφορές και μάλιστα σε κοροϊδεύουν ότι όντως ΕΙΝΑΙ προσφορές(εκτός από ελάχιστες εξαιρέσεις)!Λες και σου κάνουν χάρη!

 

Εγώ αυτή την στιγμή έχω τα ίδια με υπερδιπλάσια κινητά συν nova με 5€ παραπάνω, αορίστου μετά το 12μηνο και είμαι κομπλέ!

 

έχεις δίκιο . με nova έχεις διπλάσιο χρόνο ομιλίας σε κινητά και είναι 12μήνη δέσμευση .Και ουσιαστικά έχεις και τηλεόραση να δεις με τα ίδια λεφτά που δίνεις για wind .

Link to comment
Share on other sites

Το 12 μηνο θα συμπληρωθεί Νοέμβριο του 14(αν δε κάνω λάθος)

Στο ενδιάμεσο θέλω να μεταφέρω τη γραμμή σε άλλο χώρο.

Η γουιντ το κάνει αυτο;Με τι κόστος;

 

75 ε τέλος μετακόμισης

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι άσχημη προσφορά αλλά 24 μήνες δέσμευση.....συγγνώμη δεν θα πάρω!Και ειδικά μετά από την αντιμετώπισή τους σε υφιστάμενους συνδρομητές!Μόλις τελειώσει το συμβόλαιο κάνουν τραγικές προσφορές και μάλιστα σε κοροϊδεύουν ότι όντως ΕΙΝΑΙ προσφορές(εκτός από ελάχιστες εξαιρέσεις)!Λες και σου κάνουν χάρη!

 

Εγώ αυτή την στιγμή έχω τα ίδια με υπερδιπλάσια κινητά συν nova με 5€ παραπάνω, αορίστου μετά το 12μηνο και είμαι κομπλέ!

 

Για να σου κανουν καλη προσφορα πρεπει να παρουν αιτηση φορητοτητας απο αλλη εταιρεια δυστυχως. Αυτη την στιγμη ειχα με χρεωσιμες κλησεις 12,20 ευρω τους πρωτους 6 μηνες και στα 14,20 τους υπολοιπους 6.

Για την Νοβα προφανως μιλας χωρις τα αθλητικα καναλια

Link to comment
Share on other sites

75 ε τέλος μετακόμισης

ανεξαρτήτως περιοχής;;Δεν εννοώ να πάω σε άλλο νομό, το πρόθεμα 2310 το ίδιο θα είναι.

Αν φύγω απο γουιντ(και πληρώσω "πρόστιμο") και μεταφερθώ πχ στον οτέ, ή σε κάποιον άλλο πάροχο, το κόστος είναι το ίδιο;

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

και σε άλλη εταιρεία να πας η wind δεν μπορεί να κάνει καλές προσφορές γτ είναι από τους πιο ακριβούς πάροχους . Δεν είναι τυχαίο άλλωστε που είναι η μοναδική εταιρεία που κάνει 24μήνα συμβόλαια ενώ όλοι οι άλλοι πάροχοι κάνοθν 12μήνες δεσμεύσεις
Link to comment
Share on other sites

και σε άλλη εταιρεία να πας η wind δεν μπορεί να κάνει καλές προσφορές γτ είναι από τους πιο ακριβούς πάροχους . Δεν είναι τυχαίο άλλωστε που είναι η μοναδική εταιρεία που κάνει 24μήνα συμβόλαια ενώ όλοι οι άλλοι πάροχοι κάνοθν 12μήνες δεσμεύσεις

 

Τι είναι η Wind;;

Βρες μου άλλη εταιρεία που δίνει 50αρα γραμμή στα 29€ και έχω φύγει.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι η Wind;;

Βρες μου άλλη εταιρεία που δίνει 50αρα γραμμή στα 29€ και έχω φύγει.

To vdsl είναι είδος πολυτελείας για τον περισσότερο κόσμο και για μένα . ο περισσότερος κόσμος θέλει φτηνό adsl . η wind το δίνει 27 ευρώ αλλά μόνο για on-line παραγγελία σε vdsl και είναι το μοναδικό πρόγραμμα που το έχει για 12μηνο και είναι όντως σε καλή τιμή . Στα υπόλοιπα όμως είναι τσιμπημένες οι τιμές της

Link to comment
Share on other sites

To vdsl είναι είδος πολυτελείας για τον περισσότερο κόσμο και για μένα . ο περισσότερος κόσμος θέλει φτηνό adsl . η wind το δίνει 27 ευρώ αλλά μόνο για on-line παραγγελία σε vdsl και είναι το μοναδικό πρόγραμμα που το έχει για 12μηνο και είναι όντως σε καλή τιμή . Στα υπόλοιπα όμως είναι τσιμπημένες οι τιμές της

 

Καλά ας μου βάλουν vdsl της προκοπής στον Πειραιά και σε σωστή τιμή και έφυγα. Γιατί με την wind πέρσι τα ζώα μου είπαν ότι έχει καλό vdsl στην περιοχή μου που οταν το ενεργοποίησαν ήταν χειρότερο από το adsl!!!!! Και το χειρότερο ήταν ότι μου το γύρισαν σε adsl και μετά από κανένα τρίμηνο κάποιος ηλίθιος τεχνικός μάλλον μου το ξανά γύρισε σε vdsl και για ένα μήνα ΔΕΝ ΞΕΡΑΝΕ ΤΑ ΖΩΑ ΓΙΑΤΊ δεν είχα ίντερνετ.που να φανταστώ να έβαζα πάνω το vdsl router από την αρχή.Μέχρι και συνδυαστικη επίσκεψη ήρθαν ταυτόχρονα με τεχνικό του ΟΤΕ!

Link to comment
Share on other sites

Πριν 2-3 μήνες πήγα και εγώ στη Wind (σταθερό-κινητό-ίντερνετ), και πέρα από 1-2 αποσυγχρονισμούς από το ίντερνετ δηλώνω 100% ευχαριστημένος, μιας και η τιμή είναι αρκετά καλή.

 

Θα ήθελα όμως να ρωτήσω το εξής: Όταν πήγα στο κατάστημα, ο υπάλληλος που με εξυπηρέτησε μου έκανε την προσφορά να μην πληρώσω τα 36 ευρώ που πληρώνεις ως τέλος ενεργοποίησης. Ωστόσο, όταν ήρθε ο λογαριασμός της wind, μου ζητούσε να τα πληρώσω.

 

Πήγα στο μαγαζί και ρώτησα, και ο υπάλληλος έστειλε ένα αίτημα προς τη wind, η οποία όμως, απ' ότι μου λέει, "δεν έχει απαντήσει ακόμα" (το αίτημα στάλθηκε πριν 40-50 μέρες περίπου!). Επίσης, αναγκάστηκα να πληρώσω το τέλος, γιατί αλλιώς η wind θα μου έκανε φραγή στη γραμμή λόγω "απλήρωτων χρεών" (το τέλος ενεργοποίησης).

 

Τι θα μπορούσα να κάνω για να βρω μια άκρη;

 

Η αλήθεια είναι πως είμαι ευχαριστημένος με την τιμή που μου δίνει η wind, και δε θέλω να φύγω προς το παρόν (μετά το τέλος του χρόνου θα δούμε βέβαια), αλλά η συμπεριφορά τους σε αυτό το θέμα είναι απαράδεκτη, και θα ήθελα μια γνώμη για το πως να χειριστώ το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Η γουιντ πάντα ζητούσε τέλος ενεργοποιησης εκτός ελαχίστων περιπτώσεων προσφορών, όπου το ανέφερε γραπτώς στην αίτηση.

Προφανώς ο υπάλληλος ήταν άσχετος η είχε δόλο.

Πάρε το όνομά του και απευθύνσου στην γουιντ ο ίδιος στα κεντρικά.

Μάλλον όμως δεν θα δικαιωθείς.

Link to comment
Share on other sites

Πριν 2-3 μήνες πήγα και εγώ στη Wind (σταθερό-κινητό-ίντερνετ), και πέρα από 1-2 αποσυγχρονισμούς από το ίντερνετ δηλώνω 100% ευχαριστημένος, μιας και η τιμή είναι αρκετά καλή.

 

Θα ήθελα όμως να ρωτήσω το εξής: Όταν πήγα στο κατάστημα, ο υπάλληλος που με εξυπηρέτησε μου έκανε την προσφορά να μην πληρώσω τα 36 ευρώ που πληρώνεις ως τέλος ενεργοποίησης. Ωστόσο, όταν ήρθε ο λογαριασμός της wind, μου ζητούσε να τα πληρώσω.

 

Πήγα στο μαγαζί και ρώτησα, και ο υπάλληλος έστειλε ένα αίτημα προς τη wind, η οποία όμως, απ' ότι μου λέει, "δεν έχει απαντήσει ακόμα" (το αίτημα στάλθηκε πριν 40-50 μέρες περίπου!). Επίσης, αναγκάστηκα να πληρώσω το τέλος, γιατί αλλιώς η wind θα μου έκανε φραγή στη γραμμή λόγω "απλήρωτων χρεών" (το τέλος ενεργοποίησης).

 

Τι θα μπορούσα να κάνω για να βρω μια άκρη;

 

Η αλήθεια είναι πως είμαι ευχαριστημένος με την τιμή που μου δίνει η wind, και δε θέλω να φύγω προς το παρόν (μετά το τέλος του χρόνου θα δούμε βέβαια), αλλά η συμπεριφορά τους σε αυτό το θέμα είναι απαράδεκτη, και θα ήθελα μια γνώμη για το πως να χειριστώ το θέμα.

 

πόσα πλήρωνεις και τι παροχές σου έχει η wind ? Γενικότερα δεν είναι και η φθηνότερη εταιρεία για αυτό ρωτάω

Link to comment
Share on other sites

πόσα πλήρωνεις και τι παροχές σου έχει η wind ? Γενικότερα δεν είναι και η φθηνότερη εταιρεία για αυτό ρωτάω

 

εγώ πάλι γιατί νομίζω ότι είνι Η φθηνότερη? Να μην μιλήσω για το f2g που απλά δεν παίζεται, αλλά και στη σταθερή που πχ. με 17 ευρώ (και 12μηνο) εχεις ιντερνετ και από κει και πέρα αν θες του προσθέτεις πακέτα για σταθερά...Δίνει άλλος κάτι τέτοιο?

Link to comment
Share on other sites

Έχουν βαλθεί 2-3 να μας τρελάνουν ότι και καλά η wind όχι μόνο δεν είναι η πιο φτηνή, αλλά είναι και η ακριβότερη.

Αλλά κανένα παράδειγμα δεν δίνουν.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι γιατί νομίζω ότι είνι Η φθηνότερη? Να μην μιλήσω για το f2g που απλά δεν παίζεται, αλλά και στη σταθερή που πχ. με 17 ευρώ (και 12μηνο) εχεις ιντερνετ και από κει και πέρα αν θες του προσθέτεις πακέτα για σταθερά...Δίνει άλλος κάτι τέτοιο?

Εδώ μιλάμε για σταθερό και ίντερνετ . τα κινητά δεν κολάνε σε αυτό το thread . όσο για τιμές αυτές είναι :

HOL ADSL Plus, με 16€.

Forthnet ADSL 24, με 17,90€ ή 15€ με προπληρωμή όλου του ποσού.

Wind με 17€.

ΟΤΕ ADSL 24 23,26€, επιπλέον του πάγιου της τηλεφωνικής γραμμής.

Βλέπεις λοιπόν ότι η forthnet αρχικά και μετά η hol είναι πιο φθηνές από τη wind . δίνουν άλλοι δύο λοίπον

Link to comment
Share on other sites

καλο ειναι να υπαρχει ενας διαχωρισμος και σε οτι αφορα τις τιμες για νεους και παλιους συνδρομητες.

Οσο αφορα σε καινουριους η hol ειναι κατα ενα ευρω φτηνοτερη αλλα νομιζω πως σε υφισταμενους συνδρομητες οι τιμες που δινει η wind οταν ανανεωνεις ειναι πολυ καλυτερες . Τωρα για την φορθνετ που πρεπει να προπληρωσεις ειναι αλλη ιστορια (οποιος τα εχει και θελει να βρισκεται στο πιο αργο δικτυο απο ολους καλως να το κανει)

Link to comment
Share on other sites

Εδώ μιλάμε για σταθερό και ίντερνετ . τα κινητά δεν κολάνε σε αυτό το thread . όσο για τιμές αυτές είναι :

HOL ADSL Plus, με 16€.

Forthnet ADSL 24, με 17,90€ ή 15€ με προπληρωμή όλου του ποσού.

Wind με 17€.

ΟΤΕ ADSL 24 23,26€, επιπλέον του πάγιου της τηλεφωνικής γραμμής.

Βλέπεις λοιπόν ότι η forthnet αρχικά και μετά η hol είναι πιο φθηνές από τη wind . δίνουν άλλοι δύο λοίπον

 

Επειδή όπως πολυ σωστά αναφερεις εδω μιλάμε για σταθερό και ίντερνετ και όχι μονο για ίντερνετ,οποιος λοιπόν θέλει πραγματικά και σταθερό για να παίρνει τηλέφωνο δεν θα επιλέξει τα προγράμματα που αναφέρεις.Γιαυτο θα σου προτείνω να ρίξεις μια ματιά τι δινει η κάθε εταιρία σε ενα πιο ολοκληρωμένο πακέτο ΣΤΑΘΕΡΟΥ και ίντερνετ και τότε να κρίνεις.Δεν ξέρω ποιος παροχος δινει απεριόριστα σταθερά και ίντερνετ με 22€ και ακομα καλύτερα απεριόριστα σταθερά,ίντερνετ και 300' προς κινητά με 25€.Στις αντίστοιχες τιμές δεν βρηκα τίποτα καλυτερο στις αλλες εταιρίες.Εκτος και αν εσύ ενδιαφέρεσαι ΜΟΝΟ για ίντερνετ οπότε φυσιολογικά πρέπει να επιλέξεις το φθηνότερο!!Ομως εδω μιλάμε και για σταθερά.Ακομα και αυτα να επιλέξεις ως πιο φθηνά αν πάρεις τηλέφωνο ανεβαινει η τιμή και θα βγαινει ακριβότερα μετά.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ μιλάμε για σταθερό και ίντερνετ . τα κινητά δεν κολάνε σε αυτό το thread . όσο για τιμές αυτές είναι :

HOL ADSL Plus, με 16€.

Forthnet ADSL 24, με 17,90€ ή 15€ με προπληρωμή όλου του ποσού.

Wind με 17€.

ΟΤΕ ADSL 24 23,26€, επιπλέον του πάγιου της τηλεφωνικής γραμμής.

Βλέπεις λοιπόν ότι η forthnet αρχικά και μετά η hol είναι πιο φθηνές από τη wind . δίνουν άλλοι δύο λοίπον

 

Το πιο συμφέρον πρόγραμμα είναι αυτό της forthnet με 15 ευρώ αφού είναι το πιο φθηνό έχει και τις πιο χαμηλές χρεώσεις και αν θες να πάρεις κινητά έχεις χρέωση αστικής κλήσης . Έτσι επιλέγεις εσύ πόσα θα πληρώσεις και πόσο θα μιλήσεις

Link to comment
Share on other sites

Το πιο συμφέρον πρόγραμμα είναι αυτό της forthnet με 15 ευρώ αφού είναι το πιο φθηνό έχει και τις πιο χαμηλές χρεώσεις και αν θες να πάρεις κινητά έχεις χρέωση αστικής κλήσης . Έτσι επιλέγεις εσύ πόσα θα πληρώσεις και πόσο θα μιλήσεις

 

Υπάρχει και αυτό της Wind με 17 ευρώ το μήνα. Θα το προτιμούσα μιας και η Forthnet δε φημίζεται ούτε για το δίκτυο, ούτε για το αξιοπρεπές σύστημα χρεώσεων της. Τους έχω φάει με το κουτάλι και ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και αυτό της Wind με 17 ευρώ το μήνα. Θα το προτιμούσα μιας και η Forthnet δε φημίζεται ούτε για το δίκτυο, ούτε για το αξιοπρεπές σύστημα χρεώσεων της. Τους έχω φάει με το κουτάλι και ξέρω...

Εγώ πάντως προτίμησα τη forthnet επείδη είναι πιο φθηνή και ρώτησα και ένα φίλο μου που είναι ειδικός με υπολογιστές και μου είπε για forthnet . Μέχρι στιγμής ότι είπε βγήκε . και η φθηνότερη είναι η forthnet και δεν είχα ποτέ προβλήματα με το δίκτυο και τις χρεώσεις τις

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...