Jump to content

Realme GT 2 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάνω ενημέρωση σε Α21 

Κατεβάζω την  c08/ Android 13./// kai c13/// factory reset, αφού πέρασα Αndroid 13.

Edited by athanasios1112
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 424
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

8 ώρες πριν, athanasios1112 said:

Το παρέλαβα τώρα το απόγευμα.

Το πλήκτρο power on of, απενεργοποίηση την φωνητική καθοδήγηση google, αλλά παρατηρείται ότι όταν το πατάω, δεν κάνει reboot, απενεργοποίηση.

Κάποια υπόδειξη;

Ρυθμίσεις ->Πρόσθετες ρυθμίσεις ->Κουμπί λειτουργίας -> Επέλεξε μενού λειτουργίας.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα τις εφαρμογές/ στήνω το κινητό.

Δεν παρατήρησα κάτι περίεργο/ εντάξει δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, athanasios1112 said:

Πέρασα τις εφαρμογές/ στήνω το κινητό.

Δεν παρατήρησα κάτι περίεργο/ εντάξει δουλεύει.

Με γειά φίλε, το κινητό είναι υπέροχο, θα το ευχαριστηθείς.

WOLFGUARD OF ANGBAND
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, amagawdz said:

Και να βάλεις τζαμακι γιατί χαράζει η οθόνη πολύ εύκολα 

Εγώ προσωπικά κρατάω την εργοστασιακή μεμβράνη μέχρι να φθαρεί. Το ίδιο είχα κάνει και με τo Master Edition. Με αρκετές πτώσεις δεν είχα πρόβλημα. Είναι και θέμα τύχης βέβαια...

WOLFGUARD OF ANGBAND
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,μπορεί κάποιος κάτοχος να με πει λίγα λόγια για το κινητό?  πως τα πάει μετα τις τελευταίες ενημερώσεις,σε κάμερα, μπαταρία, ταχύτητα , θερμοκρασια ? 

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ALIEN_3_ said:

Καλησπέρα ,μπορεί κάποιος κάτοχος να με πει λίγα λόγια για το κινητό?  πως τα πάει μετα τις τελευταίες ενημερώσεις,σε κάμερα, μπαταρία, ταχύτητα , θερμοκρασια ? 

Το έχω από 12/2022. Διαπιστώνω βελτίωση σε όλους τους τομείς που αναφέρεις μετά από κάθε ενημέρωση. Το τηλέφωνο είναι εξαιρετικό σε όλα, προτείνεται ανεπιφύλακτα. 

WOLFGUARD OF ANGBAND
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, carcaroth said:

Το έχω από 12/2022. Διαπιστώνω βελτίωση σε όλους τους τομείς που αναφέρεις μετά από κάθε ενημέρωση. Το τηλέφωνο είναι εξαιρετικό σε όλα, προτείνεται ανεπιφύλακτα. 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Κοιτούσα και το Oneplus 11 αλλα νομίζω οτι η διαφορά στην τιμη δεν πρέπει να δικαιολογείτε πέρα απο τον επεξεργαστή που σίγουρα θα ειναι καλύτερος . Βγαζει την μερα με αρκετη χρήση ? ποσες ώρες οθόνης βγάζεις αν θυμάσαι ? 

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση: η κουρτίνα ( γρήγορες ρυθμίσεις), πως κλειδώνουν; ( Όταν η αρχική οθόνη, είναι κλειστό.).

Δεν μπορώ να βρω την ρύθμιση!

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση: η κουρτίνα ( γρήγορες ρυθμίσεις), πως κλειδώνουν; ( Όταν η αρχική οθόνη, είναι κλειστό.).
Δεν μπορώ να βρω την ρύθμιση!
Κλείνεις το καθοδική σάρωση στην οθόνη κλειδώματος.3868d488ab100bf801aaf6aac42ca878.jpgb223b944d9b9afcf35731c134a4d2d06.jpg

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

On 12/3/2023 at 3:00 ΜΜ, ALIEN_3_ said:

Ευχαριστώ για την απάντηση. Κοιτούσα και το Oneplus 11 αλλα νομίζω οτι η διαφορά στην τιμη δεν πρέπει να δικαιολογείτε πέρα απο τον επεξεργαστή που σίγουρα θα ειναι καλύτερος . Βγαζει την μερα με αρκετη χρήση ? ποσες ώρες οθόνης βγάζεις αν θυμάσαι ? 

Με βαριά χρήση σε μένα δίνει 5:30-6:00 ώρες SOT και 20% υπόλοιπο.

Edited by CRISPAF77

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι για τη συσκευή να την αγοράσω στον πατέρα μου. 
Από κάμερα και αυτονομία πως είναι; 
Δευτερον θέλω να ξέρω αν έχει WiFi Calling σε Cosmote & Wind?

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, Nikolas14 said:

Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι για τη συσκευή να την αγοράσω στον πατέρα μου. 
Από κάμερα και αυτονομία πως είναι; 
Δευτερον θέλω να ξέρω αν έχει WiFi Calling σε Cosmote & Wind?

Στην wind δεν έχει Wi-Fi calling για την ώρα τουλάχιστον.

Link to comment
Share on other sites

On 17/3/2023 at 9:07 ΠΜ, Arinos said:

Στην wind δεν έχει Wi-Fi calling για την ώρα τουλάχιστον.

Για πάντα μάλλον.. έχει σταματήσει οποιαδήποτε update και fix για το κινητό εδώ και μήνες , κλασσική Realme ,έβγαλε νέο μοντέλο και παράτησε το παλιό 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, athanasios1112 said:

Την c13 έχω στο κινητό.

Screenshot_2023-03-19-15-08-09-16_9492aa3750dca76abb7c25b39a5f1e8e.jpg

Και εγώ πάνω από 2 μήνες τώρα. Το Samsung μου έχει sec update march 23 και το GT2 pro με το ζόρι Jan 23.

Link to comment
Share on other sites

Η Samsung γενικά με τα updates είναι η πιο αξιόπιστη αυτή την στιγμή μετά φυσικά από την μαμά Google και δίνει μάλιστα και περισσότερα χρόνια support από την Google.

Γενικά επειδή με ενδιαφέρει το τηλ. και αυτό αλλά και το απλό το GT2 τα έχει παρατήσει η Realme από πλευράς updates;

Είπα να φύγω από την Xiaomi αλλά μην πάω σε μία η οποία είναι σχεδόν ίδια. Αν είναι να πάρω ένα Pixel.

Link to comment
Share on other sites

ρωτάω και εδώ πώς μπορώ να μεταφέρω μόνο τα δίκτυα WiFi από το παλιό κινητό στο καινούργιο χωρις το google cloud?

το καινούργιο είναι Realme.

σαν παλιό έχω και Realme και Xiaomi με τα δίκτυα αποθηκευμένα

 

Link to comment
Share on other sites

Επιλέγεις επαναφορά από αντίγραφο Google και διαλέγεις να σου επαναφέρει μόνο ρυθμίσεις που εκεί είναι αποθηκευμένα τα δίκτυα WiFi.
Στο realme μου έχει δυνατότητα να κάνεις και τοπικό αντίγραφο ρυθμίσεων αλλά δεν έχει τύχει να το χρησιμοποιήσω ακόμα για να ξέρω σίγουρα αν περιέχει και WiFi.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Όταν το σεταρεις και βάλεις τον λογαριασμό Google εκεί σε ρωτάει αν θες επαναφορά από Google.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, drdedus said:

συγνώμη αλλα που βρίσκεται το "επαναφορά απο αντίγραφο google?

Νομίζω ότι θα πρέπει, να κάνει αντίγραφο από την πρώτη συσκευή.???

Και επαναφορά μόνο για WiFi,, ( δεν το έχω δουλέψει, ίσως πετύχει?).

Screenshot_2023-03-23-22-20-35-79_fc704e6b13c4fb26bf5e411f75da84f2.jpg

Screenshot_2023-03-23-22-19-01-37_fc704e6b13c4fb26bf5e411f75da84f2.jpg

Screenshot_2023-03-23-22-19-48-57_fc704e6b13c4fb26bf5e411f75da84f2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγω εδω και λιγες μερες της συσκευης, Paper green 12/256. Σε γενικες πολυ γραμμες ευχαριστημενος εκτός απο την κάμερα. Μόνο εμένα μου φαίνονται χάλια οι φωτογραφίες? oversharpened, με υπερβολικα χρώματα και γενικοτερα ποιοτητα χειροτερη από όλα τα mιd range κινητα που πέρασαν από τα χέρια μου τελευταια....(redmi note 10 pro, Samsung A52s, Vivo v23 5g).

Η μονη περιπτωση που κάτι γίνεται είναι στο Pro mode...Σε όλα τα reviews διαβαζα ότι οκ δεν εχει την καλύτερη καμερα προφανως αλλα ότι έιναι πολύ καλή. Ουσιαστικά το software λόγικα. Ποια ειναι η γνώμη σας για την κάμερα του?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...