Jump to content

Realme GT 2 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν ψάξεις λίγο πιο πίσω θα βρεις παρόμοιο post που ρωτούσα εγώ τότε, όπως κάνεις εσύ τώρα, που ήμουν έτοιμος να το αγοράσω και ένας άλλος φίλος μου είπε για τις φωτο και μάλιστα ανέβασε και μερικές. 

Είναι αρκετά κορεσμένα τα χρώματα ειδικά σε κλειστούς χώρους σε βαθμό που να καταλαβαίνεις ότι αυτό που έχεις βγάλει δεν είναι αυτό που βλέπεις.

Επίσης όταν κάνεις ζουμ σε φώτο τότε αρχίζει να πιξελιάζει πολύ και να χάνει πολύ λεπτομέρεια. Αυτό δεν το περίμενα από φακό 50ΜP.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 424
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

18 ώρες πριν, JimBlack said:

Αν ψάξεις λίγο πιο πίσω θα βρεις παρόμοιο post που ρωτούσα εγώ τότε, όπως κάνεις εσύ τώρα, που ήμουν έτοιμος να το αγοράσω και ένας άλλος φίλος μου είπε για τις φωτο και μάλιστα ανέβασε και μερικές. 

Είναι αρκετά κορεσμένα τα χρώματα ειδικά σε κλειστούς χώρους σε βαθμό που να καταλαβαίνεις ότι αυτό που έχεις βγάλει δεν είναι αυτό που βλέπεις.

Επίσης όταν κάνεις ζουμ σε φώτο τότε αρχίζει να πιξελιάζει πολύ και να χάνει πολύ λεπτομέρεια. Αυτό δεν το περίμενα από φακό 50ΜP.

Παιδια το συγκεκριμενο θεμα το είχα αναφερει και εγώ παλιοτερα, λιγες σελιδες πίσω για τις φώτο. Χάλια. Το zoom όντως στις φώτο στα 50mp είναι τραγικό. Pixelιαζει άσχημα. Το σύγκρινα με αντιστοιχες απο το Vivo V23 που είχα πριν και δεν πίστευα το πόσο πολύ καλύτερες ήταν οι φώτο στο midrange V23.

Η λυση που έχω καταλήξει και προτείνω να δοκιμάσετε (αν δεν το έχετε κάνει ήδη) είναι με το Pro mode.Μέρα με την νύχτα. Εγώ τα αφήνω όλα στο auto γιατι βαριέμαι να σκαλίζω αλλά πραγματικά στο pro mode είναι παρα πολυ καλύτερες οι φώτο. Ειναι πιο soft και πολύ πιο ρεαλιστικές και σε χρωματα κλπ. Μόνο με pro mode τραβάω πλέον, δεν έχω ξαναχρησιμοποιήσει το κανονικό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ ακόμα να πιστέψω πως το Poco F1 που είχα πριν έβγαζε καλύτερες φωτό (με Gcam φυσικά) από αυτές που βγάζει το νέο μου κινητό τα οποίο είναι 5 χρόνια νεότερο και με πολύ καλύτερο φακό.

Αυτό με το Pro Mode δεν το δοκίμασα ακόμα είναι η αλήθεια. Θα το δοκιμάσω και παράλληλα ψάχνω να βάλω και καμία Gcam.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ ακόμα να πιστέψω πως το Poco F1 που είχα πριν έβγαζε καλύτερες φωτό (με Gcam φυσικά) από αυτές που βγάζει το νέο μου κινητό τα οποίο είναι 5 χρόνια νεότερο και με πολύ καλύτερο φακό.
Αυτό με το Pro Mode δεν το δοκίμασα ακόμα είναι η αλήθεια. Θα το δοκιμάσω και παράλληλα ψάχνω να βάλω και καμία Gcam.
Είναι θέμα λογισμικού... προφανώς η Realme δεν έχει την τεχνογνωσία και την όρεξη να το κάνει... εδώ δεν έβγαλε φετινή ναυαρχίδα... Αν δεις τα αντίστοιχα Oppo με τον 766 κάνουν παπάδες...

Στάλθηκε από το CPH2305 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, ενώ ξεκίνησε ελπιδοφόρα ως εταιρεία, στη συνέχεια εμφανίζει στασιμότητα. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...Ψήνομαι να πάρω το gt 2 pro έχει πολύ καλά χαρακτηριστικά...αξίζει?πήρα Samsung galaxy a53 και κλαίω τα λεφτά μου!Σέρνεται πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ κακή επιλογή έπρεπε να πας στο Α54 .

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω πολύ αργος ο exynos 1280.εφηγα από poco f4 GT και θέλω να πάω πάλι σε snapdragon 8 Gen 1 γιατι παίζω βαριά games.

Link to comment
Share on other sites

οποιος ψηνει ανταλλαγη δινω το oppo find x3 neo 12/256 και μικρη διαφορα

Link to comment
Share on other sites

οποιος ψηνει ανταλλαγη δινω το oppo find x3 neo 12/256 και μικρη διαφορα
πόση διαφορά δηλαδή?

Στάλθηκε από το CPH2305 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Eldir said:

πόση διαφορά δηλαδή?

Στάλθηκε από το CPH2305 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

εχεος inbox

Link to comment
Share on other sites

εχεος inbox
δυστυχώς δεν μπορώ να μπω στα inbox μου... πες εδώ ότι θέλεις

Στάλθηκε από το CPH2305 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εγώ αυτό που πρόσεξα είναι ότι πλέον για να κάνεις αναβολή σε κάποια ειδοποίηση, πρέπει να πατήσεις πάνω της, να επιλέξεις αναβολή ειδοποιήσεων και μετά να επιλέξεις το χρονικό διάστημα. Ο προηγούμενος τρόπος με το swipe προς αριστερά, ήταν πολύ πιο βολικός

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παλιές φορες μου χανει το σημα στην σιμ 1 βινταφον που εχω και μου βγαζει καλωσήρθατε στην βονταφον. Το κανει σε καποιον; ειναι θεμα καρτας ή τηλεφωνου λετε;

Link to comment
Share on other sites

Μου το έκανε και σε εμένα όταν είχα βάλει μια sim της vodafone. Με της Cosmote δεν έχω θέμα.

 

Επίσης μετά την τελευταία αναβάθμιση, παρατήρησα ότι φορτίζει πιο γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έλυσα. Απλά την είχα βάλει για λίγες μέρες στο κινητό και μου το έκανε. Δεν την χρησιμοποιώ τώρα αυτή τη sim

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Τίποτα ακόμα. Πάντως κάπου είχα δει ότι θα είμαστε από τους πρώτους που θα πάρουμε το Android 14 όταν βγει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...