Jump to content

Realme GT 2 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 424
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

2 ώρες πριν, drdedus said:

δηλαδή σε android 12 ο ευρυγώνιος εχει δυνατότητα για 4k 60fps ενω σε android 13 ο ευρυγώνιος μονο μεχρι 4k 30fps?

δεν μπορώ να γυρίσω πίσω να το δω 100% αλλα εχω την εντύπωση οτι μου το ειχε , μην σε παρω στο λαιμο μου ομως ας βαλει καποιος που δεν εχει κανει upgrade. 

Link to comment
Share on other sites

Σε σύγκριση με άλλες συσκευές, έχει καλυτερη λήψη σήματος στο ίδιο σημείο; Μπορεί κάποιος να μας πει διαφορές σε dBm?

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και το update για Android 13, λίγο πάνω από 5 GB. Την έχει κάνει κανείς; Προχωράμε άφοβα;

Sent from my Realme GT 2 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, spyrakos said:

Μου ήρθε και το update για Android 13, λίγο πάνω από 5 GB. Την έχει κάνει κανείς; Προχωράμε άφοβα;

Sent from my Realme GT 2 Pro using Tapatalk
 

Έχω την 

Ενημερωμένη έκδοση

RMX3301_11_C.08 | Επίσημη έκδοση

 

Καμία βδομάδα.. δεν εδώ δει κανένα πρόβλημα , αντιθέτως η αυτόματη ρύθμιση φωτεινότητας έφτιαξε αλλά το UI παραμένει 3.0.

 

Α και το Netflix είναι ακόμα χωρίς HDR 

Link to comment
Share on other sites

On 3/11/2022 at 8:20 ΜΜ, doganos said:

Σε σύγκριση με άλλες συσκευές, έχει καλυτερη λήψη σήματος στο ίδιο σημείο; Μπορεί κάποιος να μας πει διαφορές σε dBm?

το απλο gt 2 σε σχέση με το neo 3 είχε διάφορα που το τσεκαρα με netmonster αλλα και ομιλία αν θυμάμαι καλά.

Το neo έδειχνε να τα πάει καλύτερα αλλά χειρότερα αποτελέσματα σε καμερα και πολυ χειρότερη οθονη.

το pro ισως εχει μια κεραία παραπάνω η μπορεί απλά να είναι μάρκετινγκ

θα δοκιμάσω και με ενα φτηνο xiaomi 5g mtk στο ιδιο σημείο μολις έχει περίπου την ιδια υγρασία.

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Έχει συναντήσει κανένας κάποιο πρόβλημα με το Google Pay μετά την αναβάθμιση σε Android 13; Ενώ το μεσημέρι κάνω συναλλαγή χωρίς κάποιο θέμα, κάνω την αναβάθμιση και στη συνέχεια δεν κατάφερα να κάνω συναλλαγή σε 2 μέρη.

Sent from my Realme GT 2 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έκανα την αναβάθμιση δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα με το google pay.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, το πρόβλημα συνεχίζεται. Έχω δοκιμάσει να αφαιρέσω και να ξαναπροσθέσω την κάρτα, χωρίς αποτέλεσμα. Όλοι οι έλεγχοι του Pay είναι επιτυχημένοι. Κάνει επικοινωνία με τα pos και απλά γίνεται fail. Εννοείται πως περνάω την ίδια την κάρτα από το pos και όλα είναι εντάξει. Η μόνη επιλογή μάλλον το factory reset και στήσιμο από την αρχή.

Και σαν να μην έφτανε αυτό, μου έπεσε σήμερα το πρωί σε μια γωνία, θρυμματίστηκε η πλάτη. Έχω ξενερώσει απίστευτα...

Sent from my 21051182G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το πάρω. Με ενδιαφέρει το σήμα κινητής σε δύσκολα σημεία. -120dbm. Έχει κανείς εμπειρία; Έχει διαφορά στο σήμα με το 360 antenna system?; 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

On 12/11/2022 at 12:24 ΠΜ, spyrakos said:

Δυστυχώς, το πρόβλημα συνεχίζεται. Έχω δοκιμάσει να αφαιρέσω και να ξαναπροσθέσω την κάρτα, χωρίς αποτέλεσμα. Όλοι οι έλεγχοι του Pay είναι επιτυχημένοι. Κάνει επικοινωνία με τα pos και απλά γίνεται fail. Εννοείται πως περνάω την ίδια την κάρτα από το pos και όλα είναι εντάξει. Η μόνη επιλογή μάλλον το factory reset και στήσιμο από την αρχή.

Και σαν να μην έφτανε αυτό, μου έπεσε σήμερα το πρωί σε μια γωνία, θρυμματίστηκε η πλάτη. Έχω ξενερώσει απίστευτα...

Sent from my 21051182G using Tapatalk
 

Δες εάν έχεις πολλαπλά προφίλ και στο κάνει.

Post in thread 'Unable to pay after upgrading to android 13!' https://forum.xda-developers.com/t/unable-to-pay-after-upgrading-to-android-13.4518131/post-87724817

Link to comment
Share on other sites

Το έχω 2 ημέρες. Μια χαρά είναι. Μου έκανε εντύπωση στο σούπερ που όταν πας λίγο μέσα δεν έχει καλό σήμα και με άλλα κινητά τόσο καιρό δεν μπορούσα να μιλήσω χωρίς διακοπές, με αυτό τα κατάφερα.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Δες εάν έχεις πολλαπλά προφίλ και στο κάνει.
Post in thread 'Unable to pay after upgrading to android 13!' https://forum.xda-developers.com/t/unable-to-pay-after-upgrading-to-android-13.4518131/post-87724817
Σε ευχαριστώ πολύ. Το είχα ήδη δει αυτό το άρθρο, ποτέ δεν ενεργοποίησα δεύτερο χρήστη, ούτε καν guest, οπότε δεν είναι αυτό.

Sent from my Realme GT 2 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 12/11/2022 at 9:16 ΜΜ, doganos said:

Σκέφτομαι να το πάρω. Με ενδιαφέρει το σήμα κινητής σε δύσκολα σημεία. -120dbm. Έχει κανείς εμπειρία; Έχει διαφορά στο σήμα με το 360 antenna system?; 

 

On 5/11/2022 at 8:24 ΠΜ, drdedus said:

το απλο gt 2 σε σχέση με το neo 3 είχε διάφορα που το τσεκαρα με netmonster αλλα και ομιλία αν θυμάμαι καλά.

Το neo έδειχνε να τα πάει καλύτερα αλλά χειρότερα αποτελέσματα σε καμερα και πολυ χειρότερη οθονη.

το pro ισως εχει μια κεραία παραπάνω η μπορεί απλά να είναι μάρκετινγκ

θα δοκιμάσω και με ενα φτηνο xiaomi 5g mtk στο ιδιο σημείο μολις έχει περίπου την ιδια υγρασία.

 

On 19/11/2022 at 7:36 ΠΜ, doganos said:

Το έχω 2 ημέρες. Μια χαρά είναι. Μου έκανε εντύπωση στο σούπερ που όταν πας λίγο μέσα δεν έχει καλό σήμα και με άλλα κινητά τόσο καιρό δεν μπορούσα να μιλήσω χωρίς διακοπές, με αυτό τα κατάφερα.

δοκίμασα με το φτηνο 5g poco και στο ίδιο σημειο κραταει το σήμα εστω στα -127 ( που εχω ping και ενα χαμηλό speedtest)

μεχρι -131 που δείχνει..

Δεν χάνει ομως την κεραία .

 

Αρα neo 3 και poco (και τα 2 με mtk) κρατάνε το σήμα με παρόμοιες επιδόσεις. ισως το poco λίγο καλύτερο.

Και το gt 2 έχανε την κεραία εντελώς.

Αν αποκτησω το pro θα ποσταρω.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, drdedus said:

 

 

δοκίμασα με το φτηνο 5g poco και στο ίδιο σημειο κραταει το σήμα εστω στα -127 ( που εχω ping και ενα χαμηλό speedtest)

μεχρι -131 που δείχνει..

Δεν χάνει ομως την κεραία .

 

Αρα neo 3 και poco (και τα 2 με mtk) κρατάνε το σήμα με παρόμοιες επιδόσεις. ισως το poco λίγο καλύτερο.

Και το gt 2 έχανε την κεραία εντελώς.

Αν αποκτησω το pro θα ποσταρω.

Το δοκιμασες με κληση ή απλά κοιτωντας πχ το netmonster? Γιατι αλλο κατα την διαρκεια κλησης (συνεπως να το πιανεις κανονικα) και αλλα απλα να το κοιτας... 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

speed test εκανα κοιτωντας το ping και το netmonster .
Με 4g only και με 5g.

σπανια κάνω κλήσεις ομιλίας.

Με voip κλήση και ανοιχτή στο neo και στο poco μιλαγες.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
11 ώρες πριν, black1180 said:

καλησπέρα σας το κινητό υποστηρίζει wifi call από cosmote?

Ναι wifi calling,5G/Volte παίζουν κανονικά με Cosmote.

Το ίδιο και με wind εκτός από το wifi calling (δεν έχει επιλογή) 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Έχω αποφασίσει κι εγώ να πάρω το GT2 Pro. Το μόνο δίλημμα που έχω είναι αν θα πάω στο λευκό με το συνθετικό κάλυμμα ή στο μαύρο που έχει γυαλί πίσω. Το έχει πάρει κανείς το μαύρο; Γλιστράει πολύ σε σχέση με το λευκό; Η αίσθηση στο χέρι πώς είναι; Προσωπικά δεν θέλω να βάζω θήκες οπότε παίζει σημαντικό ρόλο στην επιλογή μου.

Ευχαριστώ όποιον μπει στον κόπο να απαντήσει. 

Link to comment
Share on other sites

On 4/12/2022 at 7:33 ΜΜ, glitsokambia said:

Καλησπέρα παίδες. Έχω αποφασίσει κι εγώ να πάρω το GT2 Pro. Το μόνο δίλημμα που έχω είναι αν θα πάω στο λευκό με το συνθετικό κάλυμμα ή στο μαύρο που έχει γυαλί πίσω. Το έχει πάρει κανείς το μαύρο; Γλιστράει πολύ σε σχέση με το λευκό; Η αίσθηση στο χέρι πώς είναι; Προσωπικά δεν θέλω να βάζω θήκες οπότε παίζει σημαντικό ρόλο στην επιλογή μου.

Ευχαριστώ όποιον μπει στον κόπο να απαντήσει. 

Το μαύρο που έχω δεν μπορείς να το κρατήσεις χωρίς θήκη. Με τίποτα όμως

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...