Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

8 ώρες πριν, christos_087 said:

xμ... Προσωπικα ειμαι ικανοποιημενος. Καποιες φορες αγγιζει και τις 2μερες (ή 2 παρα).. Εσυ τι χρονους εχεις μεσο όρο?

Λίγο πάνω από μια μέρα μου βγάζει.

Sot μου βγάζει εκτιμώμενη τιμή τις 6 ώρες και 45 λεπτά το gsam

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εγω θα φανω παραξενος αλλα ετσι με βολευει. Να φορτιζω μια φορα τη μερα. Συνηθεια 10ετιας πλεον. Οταν πρωτοπηρα smartphone μου κακοφανηκε...

Και 2 μερες να αντεχει (αν φορτισω πληρως το S20+ που εχω με βγαζει 2 μερες απο 100 μεχρι 15%) με βολευει καλυτερα να φορτισω οσο χρειαζομαι (συνηθως 20 με 80%)... 

Ετσι και αλλιως εχω φορτιστη στο αμαξι και 2ο στη δουλεια οποτε δεν παιζει αγχος. Πληρη φορτιση κανω κυριως στις διακοπες.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: στο split screen μπορείς να βάλεις το διαχωριστικό σε διάφορα σημεία της οθόνης ή μόνο στην μέση; Επίσης, να φανταστώ ότι στις αρχικές οθόνες δεν μπορεί να απενεργοποιηθει κύλιση προς τα αριστερά που βγάζει το  Google... 

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Πάντως επειδή το πήρα τελικά στη γυναίκα βλέπω πολύ μικρό sot. Γύρω στις 4 ώρες. Βέβαια να πω πως είναι συνέχεια σχεδόν με ανοιχτό το Internet και συνδεμένο με ρολόι άρα και bluetooth ανοιχτό. Το βίντεο σε υψηλή ανάλυση πιάνει πολύ χώρο ή είναι η ιδέα μου; Πολύ τίμιο κινητό πάντως. Λίγο καλύτερη αυτονομία να είχε και θα ήταν σούπερ! 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Rayden1 said:

Ερώτηση: στο split screen μπορείς να βάλεις το διαχωριστικό σε διάφορα σημεία της οθόνης ή μόνο στην μέση; Επίσης, να φανταστώ ότι στις αρχικές οθόνες δεν μπορεί να απενεργοποιηθει κύλιση προς τα αριστερά που βγάζει το  Google... 

Μπορείς να το βάλεις και σε άλλα σημεία εκτός της μέσης.
Κλείνει από τις ρυθμίσεις το Google Discovery feed / Samsung Free.

 

Screenshot_20211102-205625_One UI Home.png     Screenshot_20211102-205722_Chrome.png

Edited by coolnetgr
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, wpandroidios said:

Πάντως επειδή το πήρα τελικά στη γυναίκα βλέπω πολύ μικρό sot. Γύρω στις 4 ώρες. Βέβαια να πω πως είναι συνέχεια σχεδόν με ανοιχτό το Internet και συνδεμένο με ρολόι άρα και bluetooth ανοιχτό. Το βίντεο σε υψηλή ανάλυση πιάνει πολύ χώρο ή είναι η ιδέα μου; Πολύ τίμιο κινητό πάντως. Λίγο καλύτερη αυτονομία να είχε και θα ήταν σούπερ! 

Να υποθέσω σε 120hz είναι η οθόνη.

Δοκιμάστε και 60hz που λογικά θα δίνει καλύτερα αποτελέσματα(σαν επιλογή είναι στο Display->Motion Smoothness->Standard).

Και εγώ πάντως την μεγαλύτερη κατανάλωση με χρήση bluetooth ακουστικών την έχω ως τώρα.

Τέλος ελπίζω να φτιάξουν μελλοντικά και το γνωστό bug με την ότι να ναι ένδειξη υπολοίπου κατά την φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, coolnetgr said:

Μπορείς να το βάλεις και σε άλλα σημεία εκτός της μέσης.
Κλείνει από τις ρυθμίσεις το Google Discovery feed / Samsung Free.

 

Screenshot_20211102-205625_One UI Home.png     Screenshot_20211102-205722_Chrome.png

Ωραία ευχαριστώ. 

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, wpandroidios said:

Πάντως επειδή το πήρα τελικά στη γυναίκα βλέπω πολύ μικρό sot. Γύρω στις 4 ώρες. Βέβαια να πω πως είναι συνέχεια σχεδόν με ανοιχτό το Internet και συνδεμένο με ρολόι άρα και bluetooth ανοιχτό. Το βίντεο σε υψηλή ανάλυση πιάνει πολύ χώρο ή είναι η ιδέα μου; Πολύ τίμιο κινητό πάντως. Λίγο καλύτερη αυτονομία να είχε και θα ήταν σούπερ! 

Τα samsung εχουν ισως τη καλυτερη συμπιεση βιντεο που εχω δει. Δυσκολο να ειναι χειρότερο απο άλλη σου συσκευη. 

Υ.Γ. Φανταζομαι εχεις ενεργοποιησει το "αποδοτικο βιντεο" (καπως ετσι το λεει). 

40 minutes ago, Fulgore1 said:

Να υποθέσω σε 120hz είναι η οθόνη.

Δοκιμάστε και 60hz που λογικά θα δίνει καλύτερα αποτελέσματα(σαν επιλογή είναι στο Display->Motion Smoothness->Standard).

Και εγώ πάντως την μεγαλύτερη κατανάλωση με χρήση bluetooth ακουστικών την έχω ως τώρα.

Τέλος ελπίζω να φτιάξουν μελλοντικά και το γνωστό bug με την ότι να ναι ένδειξη υπολοίπου κατά την φόρτιση.

Για το ποση ωρα θελει για πληρη φορτιση λες; Ετσι οτι να ναι ήταν και το s20 fe 5g.

Link to comment
Share on other sites

Ναι για το πόσο θέλει να φορτίσει πλήρως.

Δεν θυμάμαι αν ήταν σωστό στην παλιότερη Samsung συσκευή μου γιατί πάνε κοντά 3χρόνια πλέον,άλλα αν είναι bug που ισχύει εδώ και πάρα πολύ καιρο και φυσικά για πολλά μοντέλα,είναι μέγαλη πατάτα/fail από την samsung που δεν το εχει φτιάξει ακόμα.

 

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος φίλος είχε αναφέρει αξιόπιστο κατάστημα από το Best price, για αγορά της συγκεκριμένης συσκευής. Αν μπορείτε να μου το υποδείξετε με ένα προσωπικό μήνυμα...

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, noisex said:

Κάποιος φίλος είχε αναφέρει αξιόπιστο κατάστημα από το Best price, για αγορά της συγκεκριμένης συσκευής. Αν μπορείτε να μου το υποδείξετε με ένα προσωπικό μήνυμα...

Ετσι όπως είναι τώρα οι τιμές μεταξύ skroutz και bestprice,ανοιξε το skroutz,δες ένα από τα φθηνότερα καταστήματα που σε βολεύει και αγορασε από αυτό με παραλαβη απο το κατάστημα αν είσαι Αθηνα να τσεκάρεις και απόδειξη/imei.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι όπως είναι τώρα οι τιμές μεταξύ skroutz και bestprice,ανοιξε το skroutz,δες ένα από τα φθηνότερα καταστήματα που σε βολεύει και αγορασε από αυτό με παραλαβη απο το κατάστημα αν είσαι Αθηνα να τσεκάρεις και απόδειξη/imei.
Ευχαριστώ πολύ. Το πήρα πριν λίγο.
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο τότε και απλά για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο, τσέκαρε imei(αν αναγράφεται στην απόδειξη και είναι το σωστό/ευρωπαικό).

 

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Αναγράφονται και τα 2. Οκ. Δεν σύγκρινα και το κουτί. Και πάλι ευχαριστώ. Δεν ήταν για μένα, αλλά για την αδερφή μου. Όμορφη συσκευή. Φαίνεται τίμια.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, ran_tan_plan said:

a ) gcam auto night
b ) stock camera auto / semi auto
c) stock camera manual
 

2021-11-04_08-38-54

 

2021-11-04_08-37-57

 

2021-11-04_08-35-51


 

2021-11-04_08-25-59

 

2021-11-04_08-29-19

 

2021-11-04_08-28-16

 

Εισαι σίγουρος ότι η πρώτη είναι gcam NIGHT? Βλέπω 1/17 shutter

Link to comment
Share on other sites

εάν αρκετή ώρα είναι σβηστή η οθόνη σταματάει το ίντερνετ στο Hotspot που δίνω στο λαπτοπ. εάν ανάψω την οθόνη επανέρχεται το ίντερνετ στο λαπτοπ.
υπάρχει κάτι να κάνω πχ στην βέλτιστοποίηση της μπαταρίας κάποιας εφαρμογής σχετικά με το Hotspot;

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Antretng said:

Εισαι σίγουρος ότι η πρώτη είναι gcam NIGHT? Βλέπω 1/17 shutter

ναι στο autonight το είχα και έδειχνε οτι ενεργοποιούνταν κανονικά αλλά στην λήψη της φωτογραφίας πολλές φορές μου ανέβαζε το iso στο θεο και πολύ γρήγορο shutter , βάζοντας χειροκίνητα σε night ήταν πιο σταθερό , δεν ξέρω αν φταίει κατι στις ρυθμίσεις μου
 

θα βάλω τώρα max iso 1600 και x2 exposure correction και θα ξαναδοκιμάσω με την πρώτη ευκαιρία

Link to comment
Share on other sites

Sorry για το άσχετο αλλά πεςτε μου αξίζει η προσφορά του Mediamarkt στα 429 με τα buds+ δώρο ?

https://www.mediamarkt.gr/product/smartphones-smartliving/smartphones/smartphone-samsung-galaxy-a52s-5g-128gb-dual-sim-awesome-black/1634940

Στα σκρουτζομάγαζα παίζει στα 340-350... αλλά δεν ξέρω αν είναι παραεισαγωγές

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, ran_tan_plan said:

ναι στο autonight το είχα και έδειχνε οτι ενεργοποιούνταν κανονικά αλλά στην λήψη της φωτογραφίας πολλές φορές μου ανέβαζε το iso στο θεο και πολύ γρήγορο shutter , βάζοντας χειροκίνητα σε night ήταν πιο σταθερό , δεν ξέρω αν φταίει κατι στις ρυθμίσεις μου
 

θα βάλω τώρα max iso 1600 και x2 exposure correction και θα ξαναδοκιμάσω με την πρώτη ευκαιρία

Αν εισαι με auto night δεν εχει σημασια το τι ρυθμισεις εχεις στο night αλλα το τι ρυθμισεις εχεις στο hdr. Κρατάει δηλαδή από εκει το exposure.

3 ώρες πριν, george_21 said:

PXL_20211104_205059325

 

20211104_205131

Gcam and stock

1 second shutter!!! Τι ois ειναι αυτο ρε φιλε! 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kyramas said:

Sorry για το άσχετο αλλά πεςτε μου αξίζει η προσφορά του Mediamarkt στα 429 με τα buds+ δώρο ?

https://www.mediamarkt.gr/product/smartphones-smartliving/smartphones/smartphone-samsung-galaxy-a52s-5g-128gb-dual-sim-awesome-black/1634940

Στα σκρουτζομάγαζα παίζει στα 340-350... αλλά δεν ξέρω αν είναι παραεισαγωγές

 

Εφοσον παιρνεις και τα galaxy buds plus μαζι πανω κατω  βγαινει ιδια τιμη παρτο .Τα buds plus μια και τα εχω και αυτα εχουν την μεγαλυτερη διαρκεια μπαταριας εκτος θηκης απο ολα τα buds που κυκλοφορουν .Κομπλε θα εισαι.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

😀Ο s_wind στην τοποθεσια Myphone αισθανεται καλα ψυχολογικα εχοντας τα απαραιτητα αξεσουαρ και νιωθει μια πληροτητα με το Galaxy A52s🤣

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...