Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, christos_087 said:

η γνωμη σας για τη selfie του κινητου μας? Νομιζω οτι θα μπορουσε και ενα τι καλυτερα.. Καποια ρυθμιση s-wind?

Την εχεις βαλει στα 32mp? Η την εχεις στα 12? Στα 32 μια χαρα καθαρη και με αρκετη πληροφορια βλεπω.Επανω δεξια πηγαινε στα φιλτρα-προσωπο και βαλε την ομαλοτητα στο 0.

1 ώρα πριν, makouin said:

0,5 και η τρίτη κλίμακα (το animator) για πιο στρωτή λειτουργία.

Ναι αλλα ενημερωτικα η τριτη κλιμακα δινει την μεγαλυτερη επιβραδυνση.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Σημερα και μεχρι τωρα  7μισι ωρες ομιλια και το Sot παρολαυτα το κρατα σε ψηλα επιπεδα μπραβο του τι να πω μια συσκευη ολη μερα σε 5G δικτυο μονιμα 120hz οθονη και ομως οτι και να το κανω δεν χωλαινει πουθενα υπαρχουν φασεις που το εχω λιωσει αλλα αυτο το βιολι του δινει το καλυτερο δυνατο λες και σε επιβραβευει για την οποια βαρια χρηση. Τι περιεργο πραγμα χμμμ.🙂

 

spacer.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, vfragos said:

Όταν έσπασε η οθόνη από το galaxy note 10+, τα έβαλα κάτω και προτίμησα να μην φτιάξω την οθόνη αλλά να πάρω το ξαδερφακι σας το A72. Δεν το μετανοιωσα στιγμή και χαίρομαι κάθε μέρα την συσκευή. Επιτέλους σοβαρή αυτονομία. Θα ήθελα το spen μόνο. Ο καλύτερος συνδυασμός για εμένα θα ήταν midrage συσκευή που κάποια στιγμή να δώσουν υποστήριξη spen. Οι τούμπανο επεξεργαστές στις ναυαρχίδες δεν μου προσφέρουν τίποτα, το μόνο που κάνουν είναι να καταστρέφουν την αυτονομία.

Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εντάξει, λίγο καλύτερη gpu να ειχε (έστω και του 855) , θα σου προσφερε πολύ πιο smooth εμπειρία χωρίς frame drops στα 120hz. Απλά για τα λεφτά του το αποδέχεσαι. Άλλωστε οι περισσότεροι mid rangers πιθανότατα να μην δίνουν τόση σημασία σε αυτά. 

Υ.Γ. Λάθος quote. Για τον @s_windπήγαινε 🙂

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, adricla said:

Να το κρατήσω να περιμένω το s22 η να δώσω και 170€ να το κάνω ανταλλαγή με ένα mi 11 το οποίο είναι 2 μηνών

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Να το κρατήσεις να περιμένεις το S22.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Antretng said:

Εντάξει, λίγο καλύτερη gpu να ειχε (έστω και του 855) , θα σου προσφερε πολύ πιο smooth εμπειρία χωρίς frame drops στα 120hz. Απλά για τα λεφτά του το αποδέχεσαι. Άλλωστε οι περισσότεροι mid rangers πιθανότατα να μην δίνουν τόση σημασία σε αυτά. 

Υ.Γ. Λάθος quote. Για τον @s_windπήγαινε 🙂

Που εχει frame drops εγω τοσο καιρο δεν εχω δει πουθενα και το δουλευω μονιμα 120hz 

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, λίγο καλύτερη gpu να ειχε (έστω και του 855) , θα σου προσφερε πολύ πιο smooth εμπειρία χωρίς frame drops στα 120hz. Απλά για τα λεφτά του το αποδέχεσαι. Άλλωστε οι περισσότεροι mid rangers πιθανότατα να μην δίνουν τόση σημασία σε αυτά. 
Υ.Γ. Λάθος quote. Για τον @s_windπήγαινε
Προσωπικά δεν με ενδιέφεραν ποτέ τα 120hz, ελάχιστη διαφορά βλέπω και πιο πολύ το θεωρώ gimmick. Όλες τις συσκευές μου τις δουλεύω στα 60hz ακόμα και το galaxy tab S7+ που εχω. Πάντως επειδή παρόλα αυτά πάντα όταν παίρνω μια καινούργια συσκευή δοκιμάζω για λίγο τα υψηλά hz στην περίπτωση του Α72 90hz δεν θυμάμαι να παρατήρησα frame drops.

Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, makouin said:

0,5 και η τρίτη κλίμακα (το animator) για πιο στρωτή λειτουργία.

Ολα off τα εχω και δεν μου λειπουν. Δεν προσφερουν κατι ουσιωδες.

Link to comment
Share on other sites

Μένω ως έχει λοιπόν μέχρι να δούμε τα s22. Για gcam έχετε να προτείνετε κάτι?? 2 που δοκίμασα κρασαρουν

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εφοσον κρασαρουν μη τις βαζεις .Αλλωστε θελουν χειροκινητες ρυθμισεις τις οποιες μπορεις να κανεις και με την στοκ καμερα εαν δεν σε ικανοποιουν οι αυτοματες πας και προσθετεις στο μενου επαγγελματικη φωτο και επαγγελματικο βιντεο.

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, s_wind said:

Που εχει frame drops εγω τοσο καιρο δεν εχω δει πουθενα και το δουλευω μονιμα 120hz 

Σε αρκετά σημεία μάλιστα (κυρίως όταν βγαίνεις από εφαρμογές με gesture και μιλάω πάντα για μαμά launcher που έχει εφέ). Μήπως είχες συνηθίσει απο προηγούμενα σου κινητά 60hz και δεν σου χτυπάνε;

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, vfragos said:

Προσωπικά δεν με ενδιέφεραν ποτέ τα 120hz, ελάχιστη διαφορά βλέπω και πιο πολύ το θεωρώ gimmick. Όλες τις συσκευές μου τις δουλεύω στα 60hz ακόμα και το galaxy tab S7+ που εχω. Πάντως επειδή παρόλα αυτά πάντα όταν παίρνω μια καινούργια συσκευή δοκιμάζω για λίγο τα υψηλά hz στην περίπτωση του Α72 90hz δεν θυμάμαι να παρατήρησα frame drops.

Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εντάξει θέμα προτιμήσεων είναι όλα. 

Πάντως έτσι έλεγα και γω παλιά, δεν μου πολυφαινοταν η διαφορά, αλλά άπαξ και το συνηθίσεις μετά σου χτυπάνε τα 60hz.

5 ώρες πριν, adricla said:

Μένω ως έχει λοιπόν μέχρι να δούμε τα s22. Για gcam έχετε να προτείνετε κάτι?? 2 που δοκίμασα κρασαρουν

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αν κοιτάξεις μερικές σελίδες πίσω, έχω ανεβάσει ρυθμίσεις μου που δεν έχουν τέτοιο θέμα. 

Σύντομα θα ανεβασω νέο xml για ημερήσιες. 

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Antretng said:

Εντάξει θέμα προτιμήσεων είναι όλα. 

Πάντως έτσι έλεγα και γω παλιά, δεν μου πολυφαινοταν η διαφορά, αλλά άπαξ και το συνηθίσεις μετά σου χτυπάνε τα 60hz.

Έχω ανεβάσει ρυθμίσεις μου που δεν έχουν τέτοιο θέμα. 

Το ιδιο ειχα παθει στην αρχη και εγω στο S20+ . Εβαζα λιγο τα 120 δεν εβλεπα μεγαλη διαφορα με τα 60 και εμενα στα 60. Τωρα πιυ εχω ενα χρονο 120 hz  με χαλαει η διαφορα απο τα 120 στα 60....

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, GMF80 said:

Το ιδιο ειχα παθει στην αρχη και εγω στο S20+ . Εβαζα λιγο τα 120 δεν εβλεπα μεγαλη διαφορα με τα 60 και εμενα στα 60. Τωρα πιυ εχω ενα χρονο 120 hz  με χαλαει η διαφορα απο τα 120 στα 60....

Αυτό το έλεγα όταν το πρωτοείδα σε 1+7 pro και realme x2 pro. Αλλά μετά από μερικούς μήνες, όταν έτυχε να δω 60hz (μπήκε εξοικονόμηση μπαταρίας) μου χτύπησε αμέσως στο μάτι. Απλά στην αρχή, αν έχεις λίγο απαίδευτο μάτι ίσως να μην δεις τη πλήρη διαφορά. 

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Antretng said:

Σε αρκετά σημεία μάλιστα (κυρίως όταν βγαίνεις από εφαρμογές με gesture και μιλάω πάντα για μαμά launcher που έχει εφέ). Μήπως είχες συνηθίσει απο προηγούμενα σου κινητά 60hz και δεν σου χτυπάνε;

Μονιμα gesture εχω με τον μαμα launcher απο την πρωτη μερα , μονιμα στα 120hz δεν εχω ποτε frame drops ολα πανε λαδι εκτος και εαν εχεις βαλει εσυ τυχον κακη εφαρμογη και προκαλει το προβλημα που εχεις.Κανε hard reset εαν δεν βγαλεις ακρη γιατι αυτο δεν πρεπει να στο κανει.

Edit:

Τετοια προβληματα υπαρχουν κατα περιοδους σε browsers που δεν εχουν προσαρμοστει ακομα τελεια στην λειτουργια των 120hz.

Επισης τετοια προβληματα εμφανιστηκαν εδω και κει σε διαφορους κατοχους σε συσκευες sammy μετα απο κακη εγκατασταση καποιας ενημερωσης συστηματος.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, s_wind said:

Μονιμα gesture εχω με τον μαμα launcher απο την πρωτη μερα , μονιμα στα 120hz δεν εχω ποτε frame drops ολα πανε λαδι εκτος και εαν εχεις βαλει εσυ τυχον κακη εφαρμογη και προκαλει το προβλημα που εχεις.Κανε hard reset εαν δεν βγαλεις ακρη γιατι αυτο δεν πρεπει να στο κανει.

Σε ενα γκρουπ στο τελεγκραμ το εχουμε προσέξει και οι τρεις που εχουμε το κινητο. Τωρα τι να σου πω, να ειμαστε και οι τρεις τοσο ατυχοι και να χρειαζόμαστε και οι 3 FR; Το εχω προσεξει απο την έξοδο διάφορων εφαρμογών ακόμα και συστήματος (πχ chrome, stock camera κλπ). 

Πριν απο αυτό ποιο κινητό είχες; Γενικά αυτά ειναι και θέμα απαιτήσεων/ματιού. Μπορει ενας να βλέπει frame drops που δεν προσέχει ο άλλος. Προσοχη, δεν λεω ότι λαγκάρει. Για frame drops μιλάω. Και φυσικά όχι μόνιμα αλλα σε τυχαίες στιγμές (πχ κάνω download κατι απο σελίδα στο chrome και με ελαχιστοποίηση μπορεί να ρίξει frames).

Υ.Γ. ¨Εχεις τεστάρει με monitor και είσαι τόσο σίγουρος ότι δεν έχει που λες να κάνω FR; Μήπως απλά δεν το παρατηρείς; (δεν ειναι κακό, ίσα ισα καλύτερα για σένα 🙂 ) . Εδώ άλλοι δεν βλέπουν frame drops στον snap 732 του poco x3 nfc ας πουμε ενώ σε μενα ειναι πονοκέφαλος. Είναι ενα πολύ κλασσικό θέμα συζήτησης πάντως αυτό (άλλοι βλέπουν frame drops και άλλοι δεν καταλαβαίνουν καν τι λες). 

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Πριν ειχα s21(το μικρο) fold3 και S9(το μικρο) Οπως δουλευαν και αυτα το ιδιο ειναι στο A52s μη σου πω οτι εχω καλυτερη ομαλοτητα και πουθενα frame drops.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, s_wind said:

Πριν ειχα s21(το μικρο) fold3 και S9(το μικρο) Οπως δουλευαν και αυτα το ιδιο ειναι στο A52s μη σου πω οτι εχω καλυτερη ομαλοτητα και πουθενα frame drops.

Τι να σου πω. Εγώ βλέπω αρκετά πάντως (αρκετά εννοώ για να το επισημάνω). 

Τεσπα, αν γίνει FR θα μπει και αγγελία. Οπότε δεν κάνω τίποτα. Άλλωστε μου φαίνεται απίστευτο να έχουμε και οι 3 θέμα. 

Συμφωνούμε βεβαια ότι στα λεφτά του ειναι από τα πιο vfm σύνολα. Εγώ περισσότερο απάντησα στο φίλο για το που βλέπουμε να χάνει σε σχέση με flagships. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω φορουμιτη τι και πως βολευεται ο καθενας εγω εαν συναντω το παραμικρο που με χαλαει το δινω .Το S21 το αλλαξα 2 φορες γιατι ειχα κοκκινες οθονες , Το fold3 βγηκε καλο αλλα παντρευεσαι power bank  Το s9 που ειχα ηταν οκ.Το A52s αλλαξα 3 γιατι ειχα κοκκινες οθονες αυτο που εχω ειναι παντελως απροβληματιστο.Σιγα μην ειχα προβληματικο frame drops και το κραταγα...

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Αν κοιτάξεις μερικές σελίδες πίσω, έχω ανεβάσει ρυθμίσεις μου που δεν έχουν τέτοιο θέμα. 

Σύντομα θα ανεβασω νέο xml για ημερήσιες. 
Το ιδιο ειχα παθει στην αρχη και εγω στο S20+ . Εβαζα λιγο τα 120 δεν εβλεπα μεγαλη διαφορα με τα 60 και εμενα στα 60. Τωρα πιυ εχω ενα χρονο 120 hz  με χαλαει η διαφορα απο τα 120 στα 60....
Τότε για εμένα πάντα δεν υπάρχει λόγος να το συνηθίσω! Δεν νιώθω να μου λείπει κάτι και προτιμώ την συνήθεια του κέρδους στην αυτονομία!

Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, s_wind said:

Δεν ξερω φορουμιτη τι και πως βολευεται ο καθενας εγω εαν συναντω το παραμικρο που με χαλαει το δινω .Το S21 το αλλαξα 2 φορες γιατι ειχα κοκκινες οθονες , Το fold3 βγηκε καλο αλλα παντρευεσαι power bank  Το s9 που ειχα ηταν οκ.Το A52s αλλαξα 3 γιατι ειχα κοκκινες οθονες αυτο που εχω ειναι παντελως απροβληματιστο.Σιγα μην ειχα προβληματικο frame drops και το κραταγα...

Ούτε και γω θα το κρατήσω. Περιμένω από Κίνα το 1+9pro. Αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν αξίζει το κινητό. Απλά δεν κρατάω κινητο πάνω από 2-3 μήνες. (Μικρόβιο). Επίσης δεν λέω ότι λες ψέματα. Απλά ίσως να έχεις και εσύ και να μην το έχεις προσέξει. Θα το κάνει στιγμιαία σε κάποιες τυχαιες εξόδους εφαρμογών και όχι σε σκρολαρισμα και σίγουρα όχι μόνιμα. Τώρα να είμαι εγώ ο άτυχος; Τι να πω...

Επισης ψεγάδια μπορει να βρω και στο πιο αγαπημένο μου κινητό. Άλλο λοιπόν το τι ψεγαδια μπορεί να βρει κάποιος και άλλο το αν αξίζει να το κρατήσει 🙂

9 minutes ago, vfragos said:

Τότε για εμένα πάντα δεν υπάρχει λόγος να το συνηθίσω!emoji16.png Δεν νιώθω να μου λείπει κάτι και προτιμώ την συνήθεια του κέρδους στην αυτονομία! emoji6.png

Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Τη καλύτερη δουλειά κάνεις 😉

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Εγω που πληρωνω δεν δεχομαι σοβαρα ψεγαδια δεν γινομαι πειραματοζωο των κακων εργοστασιακων παρτιδων τα δινω και περνω αλλο δεν δενομαι με συσκευες.Αμα δεν μου εκανε το a52s θα το εδινα την πρωτη εβδομαδα.Σιγα μη στεναχωρηθω.Οπως δεν θα στεναχωρηθω με το pixel 6 pro  γιατι ξερω τι θα συναντησω.🤣

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, s_wind said:

Εγω που πληρωνω δεν δεχομαι σοβαρα ψεγαδια δεν γινομαι πειραματοζωο των κακων εργοστασιακων παρτιδων τα δινω και περνω αλλο δεν δενομαι με συσκευες.Αμα δεν μου εκανε το a52s θα το εδινα την πρωτη εβδομαδα.Σιγα μη στεναχωρηθω.Οπως δεν θα στεναχωρηθω με το pixel 6 pro  γιατι ξερω τι θα συναντησω.🤣

Δραμα που θα περασεις και εσυ με το pixel 6 pro 😛 

Παρεμπιπτοντως για το price range δεν τα θεωρω σοβαρα ψεγάδια αυτα που ανέφερα.
Τέσπα, μην κουράζω άλλο. Ό,τι ηταν να γράψω ως απάντηση στο φίλο που ρώτησε τα έγραψα 🙂 

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Οποιος εχει καλο "αυτι" σε ακροαση youtube  βαλτε ενα κλιπακι με την παρακατω ρυθμιση νομιζω οτι ακουγεται καλυτερα.Εαν επαναφερω τις 2 ρυθμισεις 250 και 500 στην ευθεια ο ηχος βγαινει ποιο μπουκωμενος.

 

spacer.png

 

 

 

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Τεστ στα ηχεια της συσκευης Dolby Atmos .

Στο παρακατω youtube στη ακροαση εχουμε ειδη την συσκευη οριζοντια:

 

 

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Πως καταλαβαινουμε οτι το αριστερο ηχειο (το κατω) ειναι πιο δυνατο απο το δεξι(επανω στο ακουστικο) Παμε την μπαρα τερμα αριστερα και τερμα δεξια  Να εδω:

 

spacer.png

 

 

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...