Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, s_wind said:

Διαγραφη αντικειμενων ...

Fixed A52s...

Κατεβαζουμε κανουμε αποσυμπιεση και εγκατασταση με την σειρα 1-2-3-4.

Καλες Γιορτες:classic_ninja:

Download...

https://mega.nz/file/GZAyBAhJ#XwZ7n7alsdKy-PbT9DXOAqSr-crq0AIWG-IGAGF8230

Το ανεβασα καντα με την σειρα εγκατασταση και θασαι κομπλε .

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ, δεν το είχα ψάξει καλά στην αρχή στο ίντερνετ, αλλά μετά ψάχνοντας το βρήκα την λύση. 

Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Διαγραφη αντικειμενων ...
Fixed A52s...
Κατεβαζουμε κανουμε αποσυμπιεση και εγκατασταση με την σειρα 1-2-3-4.
Καλες Γιορτεςph34r.png
Download...
https://mega.nz/file/GZAyBAhJ#XwZ7n7alsdKy-PbT9DXOAqSr-crq0AIWG-IGAGF8230
Το ανεβασα καντα με την σειρα εγκατασταση και θασαι κομπλε .
αυτό κάνει και για Α72;
ναι δουλεύει!


δοκίμασα αυτό και ειδικά με το system ui οι άλλαξα νομίζω το κινητό έγινε πιο smooth. την ρύθμιση στα developer δεν την έχει το κινητό μου όποτε δεν ξέρω τι κάνει.
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Mark_K said:

Για το πρώτο, κρατάς αρχικά πατημένο το εικονίδιο της εφαρμογής μέχρι να σου βγάλει επιλογές, επιλέγεις το "i" πάνω δεξιά για να σε βγάλει στις πληροφορίες εφαρμογής, και εκεί μέσα λίγο πιο χαμηλά λέει μπαταρία. Μόλις μπεις σε αυτό το μενού έχει 3 επιλογές. Χωρίς προορισμό, βελτιστοποιημένη και περιορισμένο. Επιλέγεις το τελευταίο. Το δύσκολο είναι να το κάνεις για κάθε εφαρμογή. Σε εφαρμογές messaging δεν θες να το βάλεις στο περιορισμένο γιατί θα σου κόβει μηνύματα.

Για την GCam έκανα αναζήτηση εδώ και βρήκα κάποια links που είχε βάλει ο Αντρέας με την φανταστική δουλειά που είχε κάνει. Επειδή μου είναι δύσκολο αυτή τη στιγμή, όταν ανοίξω υπολογιστή τα ψάχνω εκ νέου να σου πω.

Sent from my Galaxy A52s
 

σε ευχαριστω πολύ, μην εχεις θεμα οποτε μπορεις..

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, s_wind said:

Διαγραφη αντικειμενων ...

Fixed A52s...

Κατεβαζουμε κανουμε αποσυμπιεση και εγκατασταση με την σειρα 1-2-3-4.

Καλες Γιορτες:classic_ninja:

Download...

https://mega.nz/file/GZAyBAhJ#XwZ7n7alsdKy-PbT9DXOAqSr-crq0AIWG-IGAGF8230

Το ανεβασα καντα με την σειρα εγκατασταση και θασαι κομπλε .

Αν το σβήσω από τις λήψεις θα φύγουν και οι σχετικές ρυθμίσεις από την συλλογή;

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, evris2013 said:

Αν το σβήσω από τις λήψεις θα φύγουν και οι σχετικές ρυθμίσεις από την συλλογή;

Το photo editor θα αντικατασταθει  με photo editor  που περιεχει την διαγραφη αντικειμενων....Δεν δημιουργειται κανενα προβλημα στη συλλογη. Απλα μην κανετε στην πορεια κανενα update  αν σας βγει του photo-editor   απο το galaxy store για να μη το φτιαχνουμε ολη την ωρα...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ilka71 said:

αυτό κάνει και για Α72;
ναι δουλεύει!

 


δοκίμασα αυτό και ειδικά με το system ui οι άλλαξα νομίζω το κινητό έγινε πιο smooth. την ρύθμιση στα developer δεν την έχει το κινητό μου όποτε δεν ξέρω τι κάνει.

Αν κάνεις ο,τι λέει, αφαιρεί τη ram plus και άρα μένεις μόνο με τη μνήμη του κινητού. Θεωρώ ότι θα έχει πιο άμεσες αντιδρασεις αφού δεν θα χρησιμοποιεί έξτρα μνήμη που είναι πιο αργή. Επισης  περιορίζει το system ui  για βελτίωση της κατανάλωσης. 

Το έκανα στο δικό μου. Αν δω πρόβλημα θα ενημερώσω.

mi a1 / mi a3 / Samsung A52s 5G

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, s_wind said:

Το photo editor θα αντικατασταθει  με photo editor  που περιεχει την διαγραφη αντικειμενων....Δεν δημιουργειται κανενα προβλημα στη συλλογη. Απλα μην κανετε στην πορεια κανενα update  αν σας βγει του photo-editor   απο το galaxy store για να μη το φτιαχνουμε ολη την ωρα...

Ναι το ξέρω. Είδη αντικαταστάθηκε. Απλά έσβησα την λήψη Merry Christmas swind για να μη πιάνει χώρο. Ευτυχώς δεν έφυγε και η σχετική ρύθμιση από τη συλλογή. Όλα εντάξει. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Με 3 ωρες sot και τη συσκευή ρυθμισμένη για οικονομία μπαταρίας, θεωρείτε οτι μπορεί να υπάρχει θέμα με τη συσκευή; Για να το δώσω για έλεγχο. Αγορά από public 8/256.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, vagosofron said:

Με 3 ωρες sot και τη συσκευή ρυθμισμένη για οικονομία μπαταρίας, θεωρείτε οτι μπορεί να υπάρχει θέμα με τη συσκευή; Για να το δώσω για έλεγχο. Αγορά από public 8/256.

Σε πόσο χρόνο; 1+ μέρα; Αν ναι, είσαι μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

@s_windΑπλα μαγικος!!Οσο για το ram plus εξ αρχης το ειχα απενεργοποιημενο αλλά αυτό που δείχνει  το βίντεο τι είναι ακριβώς?

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, mol said:

Πιστεύω ναι. 

Χωρίς εξοικονόμηση πόσο βγάζει? 

Δεν το παρατήρησα, αλλά σίγουρα λιγότερο.

50 minutes ago, tassosmer said:

Σε πόσο χρόνο; 1+ μέρα; Αν ναι, είσαι μια χαρά!

Σε μία μέρα ακριβως. Γενικά με πολύ μέτρια χρήση από 10 το πρωί και 100%, στις 10 το βράδυ θέλει φόρτιση!

Link to comment
Share on other sites

Σε μία μέρα ακριβως. Γενικά με πολύ μέτρια χρήση από 10 το πρωί και 100%, στις 10 το βράδυ θέλει φόρτιση!
Σίγουρα κάτι θέμα έχει δεν είναι λογικό, εγώ θα το έστελνα για έλεγχο.

Δες μια σωστή μπαταρία μετά από 2 μέρες χρήση χωρίς εξοικονόμηση και άλλες τέτοιες αηδιες που μόνο πρόβλημα δημιουργούν, για να μην γίνει μπέρδεμα δεν είναι από το Samsung αλλά από realme, όλα είναι θέμα σωστής διαχείρισης και δυστυχώς Samsung και καλή μπαταρία δεν πάνε μαζί.132a8208ccbd2282914d21bb5db8b0a4.jpg

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Nikos_96 said:

Τελικά το RAM Plus είναι καλύτερα να το έχουμε στο off ή ενεργοποιημένο;

Διάβαζα παντού πως το RAM Plus στο off κάνει πιο γρήγορο το τηλέφωνο. Το έχω off τις τελευταίες 10 μέρες και έχω την αίσθηση ότι ισχύει...δεν παίζω βαριά παιχνίδια όμως για να χρειάζομαι έξτρα RAM. 

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, chios said:

Σίγουρα κάτι θέμα έχει δεν είναι λογικό, εγώ θα το έστελνα για έλεγχο.

Δες μια σωστή μπαταρία μετά από 2 μέρες χρήση χωρίς εξοικονόμηση και άλλες τέτοιες αηδιες που μόνο πρόβλημα δημιουργούν, για να μην γίνει μπέρδεμα δεν είναι από το Samsung αλλά από realme, όλα είναι θέμα σωστής διαχείρισης και δυστυχώς Samsung και καλή μπαταρία δεν πάνε μαζί.132a8208ccbd2282914d21bb5db8b0a4.jpg

...ακόμα και με Snapdragon; Γιατί άκουσα ότι ο Exynos δεν κάνει καλή διαχείριση της μπαταρίας. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, vagosofron said:

Με 3 ωρες sot και τη συσκευή ρυθμισμένη για οικονομία μπαταρίας, θεωρείτε οτι μπορεί να υπάρχει θέμα με τη συσκευή; Για να το δώσω για έλεγχο. Αγορά από public 8/256.

προτού το πας για σέρβις εγώ θα πρότεινα να ελέγξεις τις εφαρμογές σου να δεις τι σου τρώει την μπαταρία. Μετά να κάνεις επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων Κ προσπάθησε να μην το γεμίσεις με εφαρμογές αλλά τις ποιο σημαντικές για σένα για 2 μέρες να δεις πως πάει. ( και έτσι κουβέντα να γίνεται για το στήσιμο του κινητού που διαβάζω πως να το στήσουμε... Θα σου περιγράψω την ακραία περίπτωση γιατί την συσκευή την έχει η γυναίκα μου. Ανοίγεις την συσκευασία μετά βάζεις κάρτα σιμ πατάς το κουμπί Κ ότι ενημέρωση βγει την κάνεις ακόμα Κ να πας στην δουλειά σου αν βγει ενημέρωση απλά πατά το κουμπί μες στο αμάξι το τρελοκόριτσο Κ γίνεται η ενημέρωση Κ το αποτελέσματα; η συσκευή δουλεύει υποδειγματικα χωρίς να καταπίνει την μπαταρία Κ χωρίς κανένα ιδιαίτερο στήσιμο. Ο καθένας βέβαια πρατει όπως θέλει στην συσκευή του. Τες πα. Μην βιαστείς φίλε να το πας στο σέρβις. Γενικά η μπαταρία του είναι πολύ καλή δύσκολα να πέσεις σε προβληματική.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, challenge143 said:

προτού το πας για σέρβις εγώ θα πρότεινα να ελέγξεις τις εφαρμογές σου να δεις τι σου τρώει την μπαταρία. Μετά να κάνεις επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων Κ προσπάθησε να μην το γεμίσεις με εφαρμογές αλλά τις ποιο σημαντικές για σένα για 2 μέρες να δεις πως πάει. ( και έτσι κουβέντα να γίνεται για το στήσιμο του κινητού που διαβάζω πως να το στήσουμε... Θα σου περιγράψω την ακραία περίπτωση γιατί την συσκευή την έχει η γυναίκα μου. Ανοίγεις την συσκευασία μετά βάζεις κάρτα σιμ πατάς το κουμπί Κ ότι ενημέρωση βγει την κάνεις ακόμα Κ να πας στην δουλειά σου αν βγει ενημέρωση απλά πατά το κουμπί μες στο αμάξι το τρελοκόριτσο Κ γίνεται η ενημέρωση Κ το αποτελέσματα; η συσκευή δουλεύει υποδειγματικα χωρίς να καταπίνει την μπαταρία Κ χωρίς κανένα ιδιαίτερο στήσιμο. Ο καθένας βέβαια πρατει όπως θέλει στην συσκευή του. Τες πα. Μην βιαστείς φίλε να το πας στο σέρβις. Γενικά η μπαταρία του είναι πολύ καλή δύσκολα να πέσεις σε προβληματική.

Της συζύγου είναι και η δική μου συσκευή. Δεν έχει πολλές εφαρμογές, φαντάσου το Facebook δεν το εγκατέστησε. Ολες τις ενημερώσεις κανονικά. Την τελευταία δεν έκανε ακόμη, θα δω αν αλλάξει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, για 2η φόρτιση μια χαρά είναι. Το αγάπησα ήδη αυτό το τηλέφωνο.
2e8fb4229741c1333e4f4f3adf4fdb90.jpg7d191d479d7530f2194ec0782ba5d3b6.jpg

Sent from my Galaxy A52s

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Mark_K said:

Εντάξει, για 2η φόρτιση μια χαρά είναι. Το αγάπησα ήδη αυτό το τηλέφωνο.
2e8fb4229741c1333e4f4f3adf4fdb90.jpg7d191d479d7530f2194ec0782ba5d3b6.jpg

Sent from my Galaxy A52s
 

Με επτά ώρες οθόνη δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποιο άλλο μόνο το δικό σου φίλε 

Link to comment
Share on other sites

Με βάση τα χαρακτηριστικά του τηλεφώνου, και όσα είχα διαβάσει, δεν περίμενα τίποτα λιγότερο. Ίσως να πάει λίγο καλύτερα ακόμη όσο περνάνε οι μέρες και μαθαίνει τη χρήση μου.

Sent from my Galaxy A52s

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει το καλύτερο. Όλα έχουν να κάνουν με την χρήση και τις προτιμήσεις του καθενός. Με την εμπειρία που έχω από όλες τις συσκευές που έχουν περάσει από τα χέρια μου, ξέρωτι θέλω να κάνω με το τηλέφωνο και ξέρω τι τρώει μπαταρία γενικά.
Όπως είπα και εχθές, δεν το έχω αφήσει στην τύχη του. Έχω κλείσει δεδομένα παρασκηνίου, έχω βάλει την ρύθμιση της μπαταρίας στο περιορισμένο, και έχω κόψει τις ειδοποιήσεις για τις περισσότερες εφαρμογές πλην των messaging. Αν δουλεύεις πχ Facebook και έχεις βάλει φουλ push notifications, τα βίντεο στην αυτόματη έναρξη κλπ, είναι φυσιολογικό να καταναλώνει πολύ παραπάνω.

Ξαναλέω, με βάση τη δική μου χρήση, και ότι έχω δει να πετυχαίνω σε άλλα τηλέφωνα και συγκεκριμένα Samsung, περίμενα αυτό ακριβώς. Αν ήταν χειρότερα, θα ανησυχούσα...

Α, τώρα που το θυμήθηκα, έχω αφήσει και το refresh rate στα 60Hz, γιατί στα δικά μου μάτια δεν είδα να κάνει τρομερή διαφορά στα 120. Σίγουρα έχει να κάνει και αυτό.

Sent from my Galaxy A52s

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Mark_K said:

Δεν υπάρχει το καλύτερο. Όλα έχουν να κάνουν με την χρήση και τις προτιμήσεις του καθενός. Με την εμπειρία που έχω από όλες τις συσκευές που έχουν περάσει από τα χέρια μου, ξέρωτι θέλω να κάνω με το τηλέφωνο και ξέρω τι τρώει μπαταρία γενικά.
Όπως είπα και εχθές, δεν το έχω αφήσει στην τύχη του. Έχω κλείσει δεδομένα παρασκηνίου, έχω βάλει την ρύθμιση της μπαταρίας στο περιορισμένο, και έχω κόψει τις ειδοποιήσεις για τις περισσότερες εφαρμογές πλην των messaging. Αν δουλεύεις πχ Facebook και έχεις βάλει φουλ push notifications, τα βίντεο στην αυτόματη έναρξη κλπ, είναι φυσιολογικό να καταναλώνει πολύ παραπάνω.

Ξαναλέω, με βάση τη δική μου χρήση, και ότι έχω δει να πετυχαίνω σε άλλα τηλέφωνα και συγκεκριμένα Samsung, περίμενα αυτό ακριβώς. Αν ήταν χειρότερα, θα ανησυχούσα...

Α, τώρα που το θυμήθηκα, έχω αφήσει και το refresh rate στα 60Hz, γιατί στα δικά μου μάτια δεν είδα να κάνει τρομερή διαφορά στα 120. Σίγουρα έχει να κάνει και αυτό.

Sent from my Galaxy A52s
 

Η αλήθεια είναι πως ούτε εγώ βλέπω κάποια διαφορά σε αυτό το τελευταίο που είπες. Το έχεις σε 5G ή 4G; 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...