Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

18 ώρες πριν, s_wind said:

Χρονια Πολλα  Καλη Χρονια παιδια!

Εχεις βαλει τις κλιμακες την πρωτη off την δευτερη και τριτη 0.5 και δεν σου ανοιγει γρηγορα?

καλησπέρα και Καλή Χρονιά!

που είναι αυτές οι κλίμακες;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

ο 695 είναι καλύτερος από τον 720;
Όπως λέει και ο Αντρέας πολύ οριακά, ίσως που είναι πιο καινούργιος και το καθαρό λογισμικό του realme βοηθάει .

https://nanoreview.net/en/soc-compare/qualcomm-snapdragon-720g-vs-qualcomm-snapdragon-695
Αρκετά καλύτερος θα έλεγα.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, chios said:

Όπως λέει και ο Αντρέας πολύ οριακά, ίσως που είναι πιο καινούργιος και το καθαρό λογισμικό του realme βοηθάει .

https://nanoreview.net/en/soc-compare/qualcomm-snapdragon-720g-vs-qualcomm-snapdragon-695
Αρκετά καλύτερος θα έλεγα.

Κυριως το 5g θα ελεγα πιο σημαντικο έξτρα.

Επιδοσεις δεν ειναι μακρυά. Τυπου 10 αντε 15% αν ειναι. 

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Αυτες ειναι οι μετρησεις πριν λιγο.Με εξοικονομηση ενεργειας.Νομιζω πως η συσκευη μετα απο σχεδον 1χρονο και κατι που την εχω και με την 13 παει τελεια.Με you tube 3ωρες και 10λεπτα και αναμονη 4ωρες και κατι ειναι στο 80%.Τι εχετε να πειτε?67544f2c6551d12f012bf2d39b9fa8fb.jpg4594686a76dcb27b73cb8226c75d6649.jpg

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι ότι είναι άσχημα, αλλά δεν είναι τόσο ενδεικτική για την αυτονομία μια τέτοια μέτρηση. Θέλω να πω, το έχεις βγάλει από το φορτιστή 3 ώρες και 37 λεπτά και 3 ώρες και 9 λεπτά βλέπεις YouTube. Είναι δηλαδή πιο εύκολο με φουλ φορτισμένο τηλέφωνο να γράψεις πολλές ώρες οθόνης αν από την αρχή το πλακώσεις σε YouTube , Netflix κλπ. Το θέμα είναι σε βάθος χρόνου (πχ ένα 24ωρο) όπου θα συνυπολογίσει και την κατανάλωση που έχει στην αναμονή να μπορεί να τα πηγαίνει καλά η συσκευή. Που η συγκεκριμένη τα πάει μια χαρά.

Sent from my Galaxy A52s

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι φιλε μου...Συνηθως η συσκευη μου βγαζει γυρω στις 2μιση μερες με ανοιχτη οθονη γυρω στις 10ωρες.Το βραδυ εχω ενεργοποιημενη την εξοικονομηση ενεργειας και προστασια μπαταριας.Και καποιες φορες την εξοικονομηση οταν βλεπω youtube.Θα επανελθω με καινουργια μετρηση οταν τελειωσει η μπαταρια.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Xrixal said:

Ετσι ειναι φιλε μου...Συνηθως η συσκευη μου βγαζει γυρω στις 2μιση μερες με ανοιχτη οθονη γυρω στις 10ωρες.Το βραδυ εχω ενεργοποιημενη την εξοικονομηση ενεργειας και προστασια μπαταριας.Και καποιες φορες την εξοικονομηση οταν βλεπω youtube.Θα επανελθω με καινουργια μετρηση οταν τελειωσει η μπαταρια.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Η αυτονομία του είναι πολύ λιγότερη σε κανονική χρήση τηλέφωνου, μην τρελαίνεται τον κόσμο 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Xrixal said:

Ετσι ειναι φιλε μου...Συνηθως η συσκευη μου βγαζει γυρω στις 2μιση μερες με ανοιχτη οθονη γυρω στις 10ωρες.Το βραδυ εχω ενεργοποιημενη την εξοικονομηση ενεργειας και προστασια μπαταριας.Και καποιες φορες την εξοικονομηση οταν βλεπω youtube.Θα επανελθω με καινουργια μετρηση οταν τελειωσει η μπαταρια.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δυόμιση μέρες;... Καλά ας κάνει πρώτα μιάμιση μέρα και βλέπουμε!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Κανα μηνα αυτονομια ...

:classic_ohmy::classic_ohmy::classic_ohmy::classic_biggrin:

7 ώρες πριν, maira12 said:

καλησπέρα και Καλή Χρονιά!

που είναι αυτές οι κλίμακες;

Στο μενου επιλογες προγραμματιστη.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Ούτε τα πρώτα κινητά δεν είχαν τέτοια αυτονομία! Εκτός αν δεν τα χρησιμοποιούσες σχεδόν καθόλου.

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να έχω συντομεύσεις για αύξηση /μείωση έντασης ήχου σε κουμπί στην οθόνη ; κατά προτίμηση να φαίνεται μόνιμα πχ στη γραμμή εργαλείων στο κάτω μέρος;

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να έχω συντομεύσεις για αύξηση /μείωση έντασης ήχου σε κουμπί στην οθόνη ; κατά προτίμηση να φαίνεται μόνιμα πχ στη γραμμή εργαλείων στο κάτω μέρος;
Κατέβασε αυτή την εφαρμογή : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.alextern.shortcuthelper

Μόλις την εγκαταστήσεις, πάτησε παρατεταμένα σε ένα κενό σημείο στην αρχική οθόνη και επέλεξε να βάλεις widget.

Στη συνέχεια ψάξε στη λίστα με τα widgets για shortcut creator, και από τα 2 που βγάζει κράτησε παρατεταμένο το create shortcut για να σου δημιουργήσει στο σημείο αυτό την συντόμευση.

Μετά αφού σου ανοίξει την εφαρμογή, επέλεξε από την λίστα αριστερά το application.

Θα σε βγάλει στην λίστα με τις εφαρμογές. Εκεί πάτησε τον φακό πάνω δεξιά για να κάνεις αναζήτηση, και γράψε τη λέξη ένταση.

Θα σου βγάλει 2 αποτελέσματα από την εφαρμογή των ρυθμίσεων. Επέλεξε το πρώτο (στη μέση που σου έχω κυκλώσει στην πρώτη εικόνα).

Στην επόμενη οθόνη θα πατήσεις το πλήκτρο πάνω δεξιά που σου έχω κυκλώσει (2η εικόνα), και θα σου φτιάξει τη συντόμευση για τη ρύθμιση της έντασης του ήχου. Αυτό αν θέλεις μπορείς να το μεταφέρεις στη γραμμή εργαλείων στο κάτω μέρος.


421277ee509da729e5ab4e79f5210779.jpgfc8ac9c03a4546f0ec5c84b178bd15c2.jpg

Sent from my Galaxy A52s

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Mark_K said:

Κατέβασε αυτή την εφαρμογή : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.alextern.shortcuthelper

Μόλις την εγκαταστήσεις, πάτησε παρατεταμένα σε ένα κενό σημείο στην αρχική οθόνη και επέλεξε να βάλεις widget.

Στη συνέχεια ψάξε στη λίστα με τα widgets για shortcut creator, και από τα 2 που βγάζει κράτησε παρατεταμένο το create shortcut για να σου δημιουργήσει στο σημείο αυτό την συντόμευση.

Μετά αφού σου ανοίξει την εφαρμογή, επέλεξε από την λίστα αριστερά το application.

Θα σε βγάλει στην λίστα με τις εφαρμογές. Εκεί πάτησε τον φακό πάνω δεξιά για να κάνεις αναζήτηση, και γράψε τη λέξη ένταση.

Θα σου βγάλει 2 αποτελέσματα από την εφαρμογή των ρυθμίσεων. Επέλεξε το πρώτο (στη μέση που σου έχω κυκλώσει στην πρώτη εικόνα).

Στην επόμενη οθόνη θα πατήσεις το πλήκτρο πάνω δεξιά που σου έχω κυκλώσει (2η εικόνα), και θα σου φτιάξει τη συντόμευση για τη ρύθμιση της έντασης του ήχου. Αυτό αν θέλεις μπορείς να το μεταφέρεις στη γραμμή εργαλείων στο κάτω μέρος.


421277ee509da729e5ab4e79f5210779.jpgfc8ac9c03a4546f0ec5c84b178bd15c2.jpg

Sent from my Galaxy A52s
 

Έχει να ενημερωθεί 2 χρόνια σχεδόν αυτή η εφαρμογή. Θα λειτουργεί σωστά; 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ούτε τα πρώτα κινητά δεν είχαν τέτοια αυτονομία! Εκτός αν δεν τα χρησιμοποιούσες σχεδόν καθόλου.
Συγγνώμη για το off-topic αλλά το Ericsson T39 με τη μεγάλη μπαταρία έβγαζε άνετα κοντά 30 ημέρες με νορμάλ τηλεφωνική χρήση... Η χαρά για χρήση σε ελεύθερο camping κλπ

Όσο για το Α52s βγάζει άνετα 36 ώρες αν δεν το σκοτώσεις με πλήρως ανοικτή οθόνη για ώρες που σημαίνει ότι γυρίζεις τη δεύτερη μέρα σπίτι το βράδυ για φόρτιση... Για τα σημερινά δεδομένα μια χαρά.



Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Έχει να ενημερωθεί 2 χρόνια σχεδόν αυτή η εφαρμογή. Θα λειτουργεί σωστά; 
Τί πάει να πει, θα λειτουργεί σωστά; Αυτή η εφαρμογή κάνει κάτι πάρα πολύ απλό. Σου δημιουργεί custom συντομεύσεις, από κομμάτια εφαρμογών που κανονικά δεν θα είχες την δυνατότητα. Φυσικά και δουλεύει κανονικά. Θα το πρότεινα σε κάποιον αν δεν το είχα δοκιμάσει πιστεύεις;

Sent from my Galaxy A52s

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, crAss said:

Συγγνώμη για το off-topic αλλά το Ericsson T39 με τη μεγάλη μπαταρία έβγαζε άνετα κοντά 30 ημέρες με νορμάλ τηλεφωνική χρήση... Η χαρά για χρήση σε ελεύθερο camping κλπ

Όσο για το Α52s βγάζει άνετα 36 ώρες αν δεν το σκοτώσεις με πλήρως ανοικτή οθόνη για ώρες που σημαίνει ότι γυρίζεις τη δεύτερη μέρα σπίτι το βράδυ για φόρτιση... Για τα σημερινά δεδομένα μια χαρά.



Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν ξέρω, εγώ το πρώτο μου κινητό που είναι η εικόνα του προφίλ μου (Siemens S10 του 1998) πάνω από 7-8 μέρες δεν εβγαζε, ενώ η θεωρητική του αναμονή ήταν 120 ώρες (5 μέρες) με μπαταρία αρκετά μεγάλη για την εποχή του (1800mAh). Είχα και το Ericsson T18s με 750άρα μπαταρία κι εκείνο τόσο έβγαζε περίπου, αλλά είχε και μικρότερη οθόνη. 

Το A52s το ανώτερο που κράτησε σε μένα ήταν 25 ώρες και 10 λεπτά περίπου. Έφτασε στο 15%. Ήταν στην αρχή και είχα λιγότερες εφαρμογές τότε. Από τότε άλλες 2 φορές το είδα με πάνω από 20 ώρες, αλλά με λιγότερο από 15% μπαταρία! Το μόνο θετικό είναι ότι κρατάει περισσότερο από το Redmi Note 8 pro που είχα, με ίδιας χωρητικότητας μπαταρία. Επίσης το A52s φορτίζει πιο γρήγορα την μπαταρία με τον φορτιστή των 15W, ενώ το Xiaomi με τον φορτιστή των 18W έκανε 20 λεπτά παραπάνω για να φτάσει στο 100%. 

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

On 18/11/2022 at 11:38 ΜΜ, s_wind said:

Σε wind συμβολαιο που ειμαι το βγαζει κανονικα εκτος και εαν το γραφεις λαθος.

 *#0011#

Μετα κανεις τα παρακατω:πατας εκει.

spacer.png

Και βλεπεις την μπαντα.

spacer.png

Αν μπορεί κάποιος να πει τι πατάμε εκεί για να δούμε τις μπάντες 5G.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, ψάχνω κινητό με καλή κάμερα ιδικά indoor η έξω βράδυ και έχω καταλήξει στο a52s και realme 9pro+ βάση αυτών θα μπορούσε να με βοηθήσει κάποιος; Τώρα έχει το a40 κ όταν βλέπει φώτο απ'το δικό μου iphone12 απελπίζεται.  Σας ευχαριστώ.

Edited by Dreamw
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Dreamw said:

Καλησπέρα στην παρέα, ψάχνω κινητό με καλή κάμερα ιδικά indoor η έξω βράδυ και έχω καταλήξει στο a52s και realme 9pro+ βάση αυτών θα μπορούσε να με βοηθήσει κάποιος; Τώρα έχει το a40 κ όταν βλέπει φώτο απ'το δικό μου iphone12 απελπίζεται.  Σας ευχαριστώ.

Ολα καλα ειναι αλλα λιγο καλυτερα στη φωτο αλλα στο βιντεο κτλ. Τεχνολογικα παντως μπαινουμε σε νεα εποχη με την ελευση του Snapdragon Gen 2 , ολα τα περιφεριακα των καινουργιων συσκευων δηλαδη καμερες , ηχος , storage  κτλ.θα ειναι πολυ ισχυρα και Ταχυτατα  με αποτελεσμα  οι υπαρχον συσκευες να φανταζουν για τα πανηγυρια. Μεινετε στις συσκευες που εχει ο καθενας και καντε κουμαντο να παρετε αργοτερα ενα Vivo x90 pro plus , ενα xiaomi 13 pro  η ultra  , ενα Samsung S23 ....Ακριβες μεν αλλα συσκευαρες...Ακομα και το redmi K60 Pro  που θα ειναι σχετικα φθηνο με Snap Gen 2 θα φυσαει....Αυτα προσωπικη Γνωμη παντα....

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Dreamw said:

Καλησπέρα στην παρέα, ψάχνω κινητό με καλή κάμερα ιδικά indoor η έξω βράδυ και έχω καταλήξει στο a52s και realme 9pro+ βάση αυτών θα μπορούσε να με βοηθήσει κάποιος; Τώρα έχει το a40 κ όταν βλέπει φώτο απ'το δικό μου iphone12 απελπίζεται.  Σας ευχαριστώ.

Σε αυτά τα λεφτά με καλή κάμερα που ψάχνεις κ τις συσκευές που κοιτάς ξεχνατο. Αν θέλεις καλή κάμερα ανεβαίνεις χρήματα. Το τηλέφωνο αυτό έχει άλλα προτερήματα κ για τα λεφτά αυτά βγάζει ικανοποιητικές φωτογραφίες. ( Βέβαια το καλές φωτογραφίες ο καθένας το διατυπώνει διαφορετικά) 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, s_wind said:

Ολα καλα ειναι αλλα λιγο καλυτερα στη φωτο αλλα στο βιντεο κτλ. Τεχνολογικα παντως μπαινουμε σε νεα εποχη με την ελευση του Snapdragon Gen 2 , ολα τα περιφεριακα των καινουργιων συσκευων δηλαδη καμερες , ηχος , storage  κτλ.θα ειναι πολυ ισχυρα και Ταχυτατα  με αποτελεσμα  οι υπαρχον συσκευες να φανταζουν για τα πανηγυρια. Μεινετε στις συκευες που εχει ο καθενας και καντε κουμαντο να παρετε αργοτερα ενα Vivo x90 pro plus , ενα xiaomi 13 pro  η ultra  , ενα Samsung S23 ....Ακριβες μεν αλλα συσκευαρες...Ακομα και το redmi K60 Pro  που θα ειναι σχετικα φθηνο με Snap Gen 2 θα φυσαει....Αυτα προσωπικη Γνωμη παντα....

S_wind  θα συμφωνήσω μαζί σου φίλε αλλά οπως λες και εσύ άλλο επίπεδο οι τιμές. 

Ευχαριστώ πάντως. 

Φίλε challenge από δείγματα του Antretng το realme είναι πολύ καλό. Αν δεν το έθεσα σωστά θέλω καλύτερες φωτογραφίες βραδυ από το a40 που έχει τωρα.

Edited by Dreamw
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Dreamw said:

S_wind  θα συμφωνήσω μαζί σου φίλε αλλά οπως λες και εσύ άλλο επίπεδο οι τιμές. 

Ευχαριστώ πάντως. 

Φίλε challenge από δείγματα του Antretng το realme είναι πολύ καλό. Αν δεν το έθεσα σωστά θέλω καλύτερες φωτογραφίες βραδυ από το a40 που έχει τωρα.

Τότε ότι και να πάρεις από τα 2 σίγουρα θα έχεις πολύ καλύτερες φωτογραφίες από το A40. Ακόμα και στις νυχτερινές! Πόσο μάλλον αν προσθέσεις και τη gcam με τις ρυθμίσεις του Antretng για το A52s. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω και το A40, δεν υπάρχει σύγκριση στη φωτογραφία με το Α52s. Και με stock camera app, πόσο μάλλον με GCam .

Sent from my Galaxy A52s

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα, οποτε λέτε καλύτερα το a52s από το Realme 9pro+ ;

-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Dreamw said:

Κατάλαβα, οποτε λέτε καλύτερα το a52s από το Realme 9pro+ ;

Αν θέλεις να συνεχίσεις με Samsung, ναι...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...