Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

6 ώρες πριν, Mark_K said:

Α, τώρα που το θυμήθηκα, έχω αφήσει και το refresh rate στα 60Hz, γιατί στα δικά μου μάτια δεν είδα να κάνει τρομερή διαφορά στα 120.

Ναι καλά..βαλε στα 120hz και άστο για μία εβδομάδα (στιγμιαία δεν καταλαβαίνεις την διαφορά) και μετά κάνε οτι το γυρίζεις στα 60.. δέν θα το ξαναβάλεις 60hz. Όταν το μάτι συνηθήσει στα 120 δέν υπάρχει επιστροφή.. 

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Η αλήθεια είναι πως ούτε εγώ βλέπω κάποια διαφορά σε αυτό το τελευταίο που είπες. Το έχεις σε 5G ή 4G; 
5G. Αλλά όταν δεν είμαι έξω, με wifi παίζει έτσι κι αλλιώς.
Ναι καλά..βαλε στα 120hz και άστο για μία εβδομάδα (στιγμιαία δεν καταλαβαίνεις την διαφορά) και μετά κάνε οτι το γυρίζεις στα 60.. δέν θα το ξαναβάλεις 60hz. Όταν το μάτι συνηθήσει στα 120 δέν υπάρχει επιστροφή.. 
Θα το κάνω. Σε καμία βδομάδα όμως. Θέλω να το αφήσω ως έχει να μάθει τη χρήση μου καλά, και μετά θα το βάλω και αυτό να δω τι κόστος θα έχει σε αυτονομία.

Sent from my Galaxy A52s

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι είναι το IMS Service που με ήρθε πριν λίγο; Ενεργοποιήθηκαν νέες δυνατότητες επικοινωνίας, μου γράφει! Δεν μπορώ να το κάνω Screenshot γιατί όταν βάζω το χέρι φεύγει και η ειδοποίηση μαζί.

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ναι, από την Cosmote είναι και κάτι γράφει στους όρους και για την Deutsche Telekom. Ολόκληρο κατεβατό είναι οι όροι...

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Λογικά μίλας για αυτό στη φωτογραφία. Το βγάζει κάθε φορά που ανοίγει η συσκευή. Ενημέρωση είναι ότι λειτουργεί το RCS. Όπως λέει δηλαδή, μηνύματα συνομιλίας. Μπορείς δηλαδή να συνομιλείς με όσες επαφές σου το έχουν επίσης ενεργοποιήσει, χωρίς να χρεώνει sms και να στέλνεις εκτός από κείμενο πολύ μεγαλύτερο από τα sms, και φωτογραφίες κλπ. Σαν να μιλάς με Viber ένα πράγμα.a8032a3a5de960ffc557d1bac35e8bd2.jpg

Sent from my Galaxy A52s

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Mark_K said:

Λογικά μίλας για αυτό στη φωτογραφία. Το βγάζει κάθε φορά που ανοίγει η συσκευή. Ενημέρωση είναι ότι λειτουργεί το RCS. Όπως λέει δηλαδή, μηνύματα συνομιλίας. Μπορείς δηλαδή να συνομιλείς με όσες επαφές σου το έχουν επίσης ενεργοποιήσει, χωρίς να χρεώνει sms και να στέλνεις εκτός από κείμενο πολύ μεγαλύτερο από τα sms, και φωτογραφίες κλπ. Σαν να μιλάς με Viber ένα πράγμα.a8032a3a5de960ffc557d1bac35e8bd2.jpg

Sent from my Galaxy A52s
 

Ναι ακριβώς. Δεν φεύγει η ειδοποίηση από κει. Πρέπει να πατήσω το ΟΚ φαντάζομαι για να φύγει. Να το ενεργοποιήσω; Υπάρχει καιρό αυτή η δυνατότητα ή τώρα ολοκαίνουργια είναι; Εμένα πάντως πρώτη φορά μου έβγαλε αυτή την ειδοποίηση. 

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Είναι ενεργοποιημένη. Αυτό είναι απλά ενημέρωση που με το οκ φεύγει. Δεν χάνεις τίποτα. Για όποιον το έχει ενεργό, μπορείς να το στέλνεις ότι θες μέσω της εφαρμογής μηνυμάτων. Και χρησιμοποιεί mobile data ή wifi, ανάλογα με το που έχεις συνδεθεί.

Sent from my Galaxy A52s

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Mark_K said:

Είναι ενεργοποιημένη. Αυτό είναι απλά ενημέρωση που με το οκ φεύγει. Δεν χάνεις τίποτα. Για όποιον το έχει ενεργό, μπορείς να το στέλνεις ότι θες μέσω της εφαρμογής μηνυμάτων. Και χρησιμοποιεί mobile data ή wifi, ανάλογα με το που έχεις συνδεθεί.

Sent from my Galaxy A52s
 

Δηλαδή χωρίς data ή WiFi δεν τα στέλνει; Ισχύει μόνο για την εφαρμογή μηνυμάτων της Samsung αυτό; Γιατί μόλις την ενεργοποίησα μετά από λίγο εμφανίστηκε η ειδοποίηση αυτή. Είπα να δοκιμάσω να δω τι παραπάνω έχει από την αντίστοιχη εφαρμογή της Google. 

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Αν δεν έχεις wifi, και κλείσεις δεδομένα, θα μπορείς να στείλεις μόνο κλασικό μήνυμα sms (160 χαρακτήρες). Σου ξαναλέω, το άλλο μόνο σε επαφές που το έχουν ήδη ενεργοποιημένο. Αν ο άλλος δεν το υποστηρίζει στην συσκευή του, μόνο sms μπορείς να του στείλεις.

Sent from my Galaxy A52s

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Mark_K said:

Όχι. Αν δεν έχεις wifi, και κλείσεις δεδομένα, θα μπορείς να στείλεις μόνο κλασικό μήνυμα sms (160 χαρακτήρες). Σου ξαναλέω, το άλλο μόνο σε επαφές που το έχουν ήδη ενεργοποιημένο. Αν ο άλλος δεν το υποστηρίζει στην συσκευή του, μόνο sms μπορείς να του στείλεις.

Sent from my Galaxy A52s
 

Εντάξει, δεν με απασχολεί το πόσα SMS θα στείλω. Έχω πρόγραμμα με απεριόριστα data, απεριόριστη ομιλία και 2000 SMS. Που αν στείλω και 10 SMS τον μήνα! 😉 

Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο. Αυτά ισχύουν και για την εφαρμογή μηνυμάτων της Google ή μόνο για της Samsung;

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

και στα 2.

Διάβασε εδώ αν θέλεις να δεις μια ανάλυση για τις 2 εφαρμογές : https://www.online-tech-tips.com/smartphones/google-messages-vs-samsung-messages-differences-and-similarities/

Link to comment
Share on other sites

On 19/12/2022 at 6:57 ΜΜ, maira12 said:

καλησπερα. μπορεις να μου πεις που μπορω αν βρω τον οδηγο και την διαδικασια;

Μπαίνεις εδώ https://t.me/hellasmobiles 

Για να μην σε πετάξει το bot απαντάς πρώτα την ερώτηση πολλαπλής επιλογής και τέλος πατάς εδώ https://t.me/hellasmobiles/652491

Εκει θα βρεις τα πάντα. Για τη μέρα ειδικά έχω και νέα εναλλακτική που έστησα πριν κανα 2 βδομάδες.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστούμε πολύ για την φοβερή δουλειά που έχεις κάνει και που την μοιράζεσαι. Πράγματι μεταμορφώνει την κάμερα του κινητού. Έκανα μια βόλτα σήμερα και τράβηξα καμία 20αρια φωτογραφίες με το ημερήσιο xml και με την stock κάμερα και η διαφορά βγάζει μάτια.

Sent from my Galaxy A52s

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Antretng said:

Μπαίνεις εδώ https://t.me/hellasmobiles 

Για να μην σε πετάξει το bot απαντάς πρώτα την ερώτηση πολλαπλής επιλογής και τέλος πατάς εδώ https://t.me/hellasmobiles/652491

Εκει θα βρεις τα πάντα. Για τη μέρα ειδικά έχω και νέα εναλλακτική που έστησα πριν κανα 2 βδομάδες.

Δηλαδή όπως και να έχει για οποιαδήποτε gcam πρέπει να κατέβει το Telegram. Είτε με APK είτε από το Play Store! 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, evris2013 said:

Δηλαδή όπως και να έχει για οποιαδήποτε gcam πρέπει να κατέβει το Telegram. Είτε με APK είτε από το Play Store! 

Ή κάντε donation για server 😛 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Antretng said:

Ή κάντε donation για server 😛 

Ναι καλά... Παλιά θυμάμαι κατέβαζες οποιαδήποτε gcam ήταν συμβατή με τη συσκευή σου και λειτουργούσε (Nokia 8 χωρίς xml, Telegram), μετά ήρθε το xml (Xiaomi Note 8 pro χωρίς Telegram) και τώρα Samsung Galaxy a52s (χρειάζονται και xml και Telegram για να μη κολλάει η κάμερα στο ίδιο σημείο). Δεν αμφιβάλλω ότι θα χρειαστούν και δωρεές στις επόμενες gcam! 😜 Με λίγα λόγια το δυσκολεύουν πιο πολύ όσο πάνε! Δεν είναι για απλούς χρήστες πλέον, πρέπει να γίνεις hard user και να μάθεις και αγγλικούς όρους για τις κάμερες (που δεν καταλαβαίνουμε ούτε τους ελληνικούς)!!! Θα αρκεστούμε στις στοκ... 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Antretng said:

Ή κάντε donation για server 😛 

Aντρεα η καινουρια που εφτιαξες για ημερα κανει και για νύχτα? Ευχαριστουμε για την εξοχη δουλειά σου!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Antretng said:

Μπαίνεις εδώ https://t.me/hellasmobiles 

Για να μην σε πετάξει το bot απαντάς πρώτα την ερώτηση πολλαπλής επιλογής και τέλος πατάς εδώ https://t.me/hellasmobiles/652491

Εκει θα βρεις τα πάντα. Για τη μέρα ειδικά έχω και νέα εναλλακτική που έστησα πριν κανα 2 βδομάδες.

όταν πατάω  όμως την επιλογή  βίντεο  κολλάει  και κλείνει  η εφαρμογή έχω κατεβάσει  το .apk που λέει Samsung !!

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Shinig said:

όταν πατάω  όμως την επιλογή  βίντεο  κολλάει  και κλείνει  η εφαρμογή έχω κατεβάσει  το .apk που λέει Samsung !!

Δεν ασχοληθήκα γιατί δεν φτάνει καν τη στοκ. Με στοκ να τραβατε βίντεο. 🙂 

2 ώρες πριν, christos_087 said:

Aντρεα η καινουρια που εφτιαξες για ημερα κανει και για νύχτα? Ευχαριστουμε για την εξοχη δουλειά σου!

Οχι. Αν θες οπωσδηποτε μια για όλες τις συνθηκες μείνε στη παλιά ημερήσια. (η πρώτη εναλλακτική)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Mark_K said:

Σε ευχαριστούμε πολύ για την φοβερή δουλειά που έχεις κάνει και που την μοιράζεσαι. Πράγματι μεταμορφώνει την κάμερα του κινητού. Έκανα μια βόλτα σήμερα και τράβηξα καμία 20αρια φωτογραφίες με το ημερήσιο xml και με την stock κάμερα και η διαφορά βγάζει μάτια.

Sent from my Galaxy A52s
 

Γενικά ο Αντρέας είναι γνώστης κ κάνει εξερετικη δουλειά. Όντως την κάμερα του a52s την μεταμόρφωνει . 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Antretng said:

Δεν ασχοληθήκα γιατί δεν φτάνει καν τη στοκ. Με στοκ να τραβατε βίντεο. 🙂 

Οχι. Αν θες οπωσδηποτε μια για όλες τις συνθηκες μείνε στη παλιά ημερήσια. (η πρώτη εναλλακτική)

Χρόνια πολλά!! Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια! δηλαδή αν θέλουμε την καλύτερη περίπτωση για νυχτα ή και ημέρα θα πρέπει να κατεβάσουμε 2 gcam; η περνάμε και τα 2 xml; έχω μπερδευτεί λίγο.. 

για αρχή κατέβασα την 1η εναλλακτική .. με ενδιαφέρει όμως να εχω καλές φωτό και ημέρα και νύχτα. επίσης παρατήρησα ότι αλλάζει μερα/νυχτα αυτόματα, είναι σωστο αυτο;

πάντως μια φωτό που έβγαλα εδώ στο δωμάτιο σχετικά σκοτεινά σε σχέση με την μαμα κάμερα είναι μακραν καλύτερη!!

Edited by maira12
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, andreas545 said:

Δωρεάν εφαρμογή για φωτογραφίες....

Δεν ξέρω για πόσο καιρό θα είναι δωρεάν 

 

Screenshot_20221224_233033_Google Play Store.jpg

Τελευταία ενημέρωση 4 Μαϊου 2020 γράφει. Σίγουρα λειτουργεί σωστά;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά!! Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια! δηλαδή αν θέλουμε την καλύτερη περίπτωση για νυχτα ή και ημέρα θα πρέπει να κατεβάσουμε 2 gcam; η περνάμε και τα 2 xml; έχω μπερδευτεί λίγο.. 
για αρχή κατέβασα την 1η εναλλακτική .. με ενδιαφέρει όμως να εχω καλές φωτό και ημέρα και νύχτα. επίσης παρατήρησα ότι αλλάζει μερα/νυχτα αυτόματα, είναι σωστο αυτο;
πάντως μια φωτό που έβγαλα εδώ στο δωμάτιο σχετικά σκοτεινά σε σχέση με την μαμα κάμερα είναι μακραν καλύτερη!!
Χρόνια πολλά,αν θες να πάρεις το τοπ από τις κάμερες του τηλεφώνου θα κατεβάσεις την lmc με το καινούριο xml για μέρα(απογειώνει τον ευρυγώνιο)και την παλιά για νύχτα,ο Ανδρέας έχει ξοδέψει πολλές ώρες σε δοκιμές και ρυθμίσεις και νομίζω ότι το αποτέλεσμα δεν θα μπορούσε να είναι καλύτερο, επίσης όλη αυτή την δουλειά την μοιράζετε μαζί μας και τον ευχαριστώ πολύ.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...