Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλημέρα σε όλους, έχω ένα galaxy s7 εδώ και 5χρόνια το οποίο δεν χαλάει με τιποτα, το έχω χωρίς θήκη έχει πέσει αμέτρητες φορές το βουτάω σε πισίνες βγάζω φώτο. Μιλάμε αθάνατο. Έχει όμως πολύ μικρή οθόνη, 5,1 και θέλω να πάρω καινούργιο και είμαι μεταξύ του a52s και του s20fe πού είναι και πιο ακριβό. Πιο λετε να πάρω? Με ενδιαφέρει η καλή κάμερα και η αυτονομία γιατί έχω χόμπι που είμαι μακριά από πρίζες όλη μερα (είμαι ορειβάτης)οκ κάμερα καλή για αυτά τα λεφτά σίγουρα θα είναι πολύ κατώτερη από τα τοπ μοντέλα πού όμως θέλουν πάνω από χιλιάρικο. Επίσης αν ξέρετε και άλλες μάρκες με καλή κάμερα και αυτονομία μέχρι 500 ευρώ 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, maira12 said:

Χρόνια πολλά!! Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια! δηλαδή αν θέλουμε την καλύτερη περίπτωση για νυχτα ή και ημέρα θα πρέπει να κατεβάσουμε 2 gcam; η περνάμε και τα 2 xml; έχω μπερδευτεί λίγο.. 

για αρχή κατέβασα την 1η εναλλακτική .. με ενδιαφέρει όμως να εχω καλές φωτό και ημέρα και νύχτα. επίσης παρατήρησα ότι αλλάζει μερα/νυχτα αυτόματα, είναι σωστο αυτο;

πάντως μια φωτό που έβγαλα εδώ στο δωμάτιο σχετικά σκοτεινά σε σχέση με την μαμα κάμερα είναι μακραν καλύτερη!!

Εξαρτάται που θες βελτίωση. Αν θες το μέγιστο δυνατό. εγώ προτείνω να βάλεις δύο gcam όπου στη κάθε μια έχεις από ένα xml. Βέβαια, αν προτιμήσεις για μέρα την BSG, θα μπορούσες να φόρτωνες κάθε φορά το xml που θες αλλα μου φαίνεται λίγο μπελάς. Για αυτό προτείνω δύο gcam (αν ειναι του BSG φροντίζεις απλά να βάλεις τα πακέτα που προτείνω για να μην έχουν διένεξη).

Πάντως να πω ότι η στοκ έχει βελτιωθεί πάρα πολυ στις ημερήσιες. Μέρα μπορείς να μείνεις άνετα και με στοκ. Νύχτα (ή indoor) όμως την θέλει τη Gcam.

Σας ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια. Χρόνια πολλά με υγεία! 

 

1 hour ago, lad said:

a52s και του s20fe πού είναι και πιο ακριβό. Πιο λετε να πάρω?

Αν σε νοιάζει το ζουμ, το βίντεο, ο επεξεργαστής και να μην βάλεις gcam πας στο s20 fe. Διαφορετικά πας στο οικονομικότερο a52s. 

Πάντως αν σε καλύπτει ακόμα ο επεξεργαστής του s7, όποιο και αν πάρεις σε  αυτό το τομέα θα είσαι σούπερ.
 

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κανένα πρόβλημα με το  s7 πραγματικά. Το  s21fe έχει καλύτερο video? Με ενδιαφέρει αυτό. Επίσης με το gcam πού λες βελτιώνεται η κάμερα?

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, lad said:

Δεν έχω κανένα πρόβλημα με το  s7 πραγματικά. Το  s21fe έχει καλύτερο video? Με ενδιαφέρει αυτό. Επίσης με το gcam πού λες βελτιώνεται η κάμερα?

 

Εχει καλυτερο video ναι λόγω του Snapdragon 888. Mε τη gcam του Ανδρεα βελτιωνεται ιδιως τη νυχτα

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, lad said:

Δεν έχω κανένα πρόβλημα με το  s7 πραγματικά. Το  s21fe έχει καλύτερο video? Με ενδιαφέρει αυτό. Επίσης με το gcam πού λες βελτιώνεται η κάμερα?

 

Απλά αν έχεις την οικονομική άνεση για το s21 Fe δεν θα σου χρειαστεί η gcam. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, evris2013 said:

Απλά αν έχεις την οικονομική άνεση για το s21 Fe δεν θα σου χρειαστεί η gcam. 

Βασικά δεν παιζει καν η gcam στο s21 fe. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Antretng said:

Βασικά δεν παιζει καν η gcam στο s21 fe. 

Οποιαδήποτε gcam δεν παίζει;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, evris2013 said:

Οποιαδήποτε gcam δεν παίζει;

Ναι αυτο έγραψα. Ή μαλλον παίζει αλλά παγώνει μέσα σε λιγα δευτερόλεπτα και δεν υπάρχει κάποιο fix. 

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα καλα  Χριστούγεννα  σε ολους!!όποιος/ία θέλει  να κάνει  μια σοβαρή  και δαπανηρη επένδυση πριν το τέλος  του κόσμου ο nova launcher παίζει  στα 9 λεπτά!!

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

On 25/12/2022 at 6:42 ΠΜ, vag74 said:

Χρόνια πολλά,αν θες να πάρεις το τοπ από τις κάμερες του τηλεφώνου θα κατεβάσεις την lmc με το καινούριο xml για μέρα(απογειώνει τον ευρυγώνιο)και την παλιά για νύχτα,ο Ανδρέας έχει ξοδέψει πολλές ώρες σε δοκιμές και ρυθμίσεις και νομίζω ότι το αποτέλεσμα δεν θα μπορούσε να είναι καλύτερο, επίσης όλη αυτή την δουλειά την μοιράζετε μαζί μας και τον ευχαριστώ πολύ.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

καλημέρα και χρόνια πολλά! η lmc εχει apk, ποιο από όλα να κατεβάσω; για δοκιμή..

23 ώρες πριν, Antretng said:

Εξαρτάται που θες βελτίωση. Αν θες το μέγιστο δυνατό. εγώ προτείνω να βάλεις δύο gcam όπου στη κάθε μια έχεις από ένα xml. Βέβαια, αν προτιμήσεις για μέρα την BSG, θα μπορούσες να φόρτωνες κάθε φορά το xml που θες αλλα μου φαίνεται λίγο μπελάς. Για αυτό προτείνω δύο gcam (αν ειναι του BSG φροντίζεις απλά να βάλεις τα πακέτα που προτείνω για να μην έχουν διένεξη).

Πάντως να πω ότι η στοκ έχει βελτιωθεί πάρα πολυ στις ημερήσιες. Μέρα μπορείς να μείνεις άνετα και με στοκ. Νύχτα (ή indoor) όμως την θέλει τη Gcam.

Σας ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια. Χρόνια πολλά με υγεία! 

 

Αν σε νοιάζει το ζουμ, το βίντεο, ο επεξεργαστής και να μην βάλεις gcam πας στο s20 fe. Διαφορετικά πας στο οικονομικότερο a52s. 

Πάντως αν σε καλύπτει ακόμα ο επεξεργαστής του s7, όποιο και αν πάρεις σε  αυτό το τομέα θα είσαι σούπερ.
 

καλημέρα Αντρέα και χρόνια πολλά!! καταρχάς σε ευχαριστώ και εγώ πάρα πολύ για την βοήθεια και για το χρόνο και την δουλειά σου.. κατέβασα την 1η εναλλακτική για τις ημερήσιες για αρχή, θα δοκιμάσω όμως και να κατεβάσω ξεχωριστά νύχτα/μέρα για δοκιμή. αυτό που παρατήρησα είναι ότι όταν πατάω για να βγει φωτό δεν την βγάζει με την 1η αλλά θέλει κ 2η φορά πάτημα. για το ζουμ δεν γίνεται τίποτα ε; 

επίσης έχουμε ένα νοκια 5.4 υπάρχει gcam γι'αυτό;

επίσης αν μπορει καποιος να βοηθήσει στο εξης θα είμαι υπόχρεα(χιχι). έχω απενεργοποιήσει το μαμα youtube, έχω κατεβασει το vanced με όλη την διαδικασία, αλλά μεσα από το google όταν πάω να ανοιξω ένα βιντεο youtube με παει στο Play store για να κατεβασω το μαμα youtube. υπάρχει κάποια ρύθμιση που πρέπει να κάνω; τα έχω ψαξει όλα αλλά δεν κατάφερα να βρω κάτι.. ευχαριστώ

Edited by maira12
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, maira12 said:

καλημέρα και χρόνια πολλά! η lmc εχει apk, ποιο από όλα να κατεβάσω; για δοκιμή..

καλημέρα Αντρέα και χρόνια πολλά!! καταρχάς σε ευχαριστώ και εγώ πάρα πολύ για την βοήθεια και για το χρόνο και την δουλειά σου.. κατέβασα την 1η εναλλακτική για τις ημερήσιες για αρχή, θα δοκιμάσω όμως και να κατεβάσω ξεχωριστά νύχτα/μέρα για δοκιμή. αυτό που παρατήρησα είναι ότι όταν πατάω για να βγει φωτό δεν την βγάζει με την 1η αλλά θέλει κ 2η φορά πάτημα. για το ζουμ δεν γίνεται τίποτα ε; 

επίσης έχουμε ένα νοκια 5.4 υπάρχει gcam γι'αυτό;

επίσης αν μπορει καποιος να βοηθήσει στο εξης θα είμαι υπόχρεα(χιχι). έχω απενεργοποιήσει το μαμα youtube, έχω κατεβασει το vanced με όλη την διαδικασία, αλλά μεσα από το google όταν πάω να ανοιξω ένα βιντεο youtube με παει στο Play store για να κατεβασω το μαμα youtube. υπάρχει κάποια ρύθμιση που πρέπει να κάνω; τα έχω ψαξει όλα αλλά δεν κατάφερα να βρω κάτι.. ευχαριστώ

Πάντα από κει πήγαινε στο μαμά YouTube έχω την εντύπωση. Κάποια στιγμή θα το σταματήσουν το vanced. Δεν υπάρχει άλλη ενημέρωση πλέον.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, evris2013 said:

Πάντα από κει πήγαινε στο μαμά YouTube έχω την εντύπωση. Κάποια στιγμή θα το σταματήσουν το vanced. Δεν υπάρχει άλλη ενημέρωση πλέον.

A ok.. γιατι νόμιζα ότι είχα κανει κάποιο λάθος στην εγκατασταση.. παντως έχει ενημέρωση φετινή εγώ αυτήν κατέβασα, και όχι αυτήν που είχα δει στο ποστ..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, maira12 said:

A ok.. γιατι νόμιζα ότι είχα κανει κάποιο λάθος στην εγκατασταση.. παντως έχει ενημέρωση φετινή εγώ αυτήν κατέβασα, και όχι αυτήν που είχα δει στο ποστ..

Ποιά έκδοση vanced έχεις; Εγώ πέρσι το ενημέρωσα τελευταία και πήρε την 17.03.38. Πιο καινούργια δεν μου έβγαλε από τότε.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

On 22/12/2022 at 10:07 ΜΜ, vagosofron said:

Με 3 ωρες sot και τη συσκευή ρυθμισμένη για οικονομία μπαταρίας, θεωρείτε οτι μπορεί να υπάρχει θέμα με τη συσκευή; Για να το δώσω για έλεγχο. Αγορά από public 8/256.

Και εγώ έχω 4 ώρες sot από το 85 έως το 15%. 🤔

Με ελαφριά χρήση κυρίως web και social media, χωρίς εξοικονόμηση ενέργειας αλλά με τις πιο πολλές εφαρμογές σε πλήρη αδράνεια. 

 

Link to comment
Share on other sites




επίσης αν μπορει καποιος να βοηθήσει στο εξης θα είμαι υπόχρεα(χιχι). έχω απενεργοποιήσει το μαμα youtube, έχω κατεβασει το vanced με όλη την διαδικασία, αλλά μεσα από το google όταν πάω να ανοιξω ένα βιντεο youtube με παει στο Play store για να κατεβασω το μαμα youtube. υπάρχει κάποια ρύθμιση που πρέπει να κάνω; τα έχω ψαξει όλα αλλά δεν κατάφερα να βρω κάτι.. ευχαριστώ


Είχα βρει μια πατέντα παλιότερα που δούλευα το vanced. Βάζω το link για να μην τα ξαναγράφω όλα από την αρχή :

https://myphone.gr/forum/topic/80764/?do=findComment&comment=7047142

Sent from my Galaxy A52s

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, evris2013 said:

Ποιά έκδοση vanced έχεις; Εγώ πέρσι το ενημέρωσα τελευταία και πήρε την 17.03.38. Πιο καινούργια δεν μου έβγαλε από τότε.

εχεις δίκιο, την ίδια εχουμε. μπερδευτηκα με το you tube downloader..

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Shinig said:

Καλημερα καλα  Χριστούγεννα  σε ολους!!όποιος/ία θέλει  να κάνει  μια σοβαρή  και δαπανηρη επένδυση πριν το τέλος  του κόσμου ο nova launcher παίζει  στα 9 λεπτά!!

...εξαρτάτε πότε θα είναι το τέλος του κόσμου!...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλα.Δεν έχω περάσει ακόμα την 13.Θελω να ρωτήσω υπάρχει ακόμη το προβλήμα με την κεφαλοποιηση.Θα διορθωθει με καινούργια αναβάθμιση?Έχω διαβάσει ότι υπάρχει μείωση της αυτονομίας σε σχέση με πριν.Ειναι μεγάλη?Σε περίπτωση που περάσω την 13 π.χ σε 1 μήνα από τώρα θα είμαι με την πιο ενημερωμένη έκδοση + αυτές που ίσως βγουν μέχρι τότε?Αν ξέρει κάποιος φίλος ας μου απαντήσει.Ευχαριστω εκ των προτέρων.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι, κάθε ενημέρωση που βγαίνει, προϋποθέτει να έχει περαστεί η προηγούμενη. Κοινώς αν δεν περάσεις τη 13, δεν θα πάρεις τις άλλες. Μόλις βάλεις την 13, όποτε και να είναι αυτό, μετά θα πάρεις μια μια όσες έχουν βγει μέχρι τότε.
Εγώ έχω 5 μέρες που το αγόρασα, και με το που το άνοιξα βρήκε μια απλή ενημέρωση ασφαλείας, μετά την 13 και τέλος άλλη μια ασφαλείας.. Τις πέρασα όλες και δεν έχει το παραμικρό πρόβλημα. Για αυτό που ανησυχείς, εγώ θα σου έλεγα να κάνεις ένα reset , μετά τη 13 έστω και προληπτικά. Και δεν θα έχεις θέμα με κατανάλωση.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Xrixal said:

Καλησπέρα και χρόνια πολλα.Δεν έχω περάσει ακόμα την 13.Θελω να ρωτήσω υπάρχει ακόμη το προβλήμα με την κεφαλοποιηση.Θα διορθωθει με καινούργια αναβάθμιση?Έχω διαβάσει ότι υπάρχει μείωση της αυτονομίας σε σχέση με πριν.Ειναι μεγάλη?Σε περίπτωση που περάσω την 13 π.χ σε 1 μήνα από τώρα θα είμαι με την πιο ενημερωμένη έκδοση + αυτές που ίσως βγουν μέχρι τότε?Αν ξέρει κάποιος φίλος ας μου απαντήσει.Ευχαριστω εκ των προτέρων.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Η κεφαλοποίηση είναι θέμα της εφαρμογής της Samsung. Αν κατεβάσεις το Gboard λειτουργεί κανονικά η κεφαλοποίηση. Για τα υπόλοιπα δεν ξέρω. Η μπαταρία ελάχιστα καλύτερη σε μένα. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Οκ παιδιά.Ευχαριστω πολύ και τους δύο για την άμεση απάντηση σας.Να ειστε καλά!!!

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, evris2013 said:

...εξαρτάτε πότε θα είναι το τέλος του κόσμου!...

Χαχα  σορρι του χρονου ήθελα να γράψω (samsung keyboard δίνει πονο!!)

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Shinig said:

Χαχα  σορρι του χρονου ήθελα να γράψω (samsung keyboard δίνει πονο!!)

Δεν αντιλέγω, ας φτιάξουν την κεφαλαιοποίηση πρώτα και επανέρχομαι.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τα στατιστικά μου από το πρωί που το έβγαλα από πρίζα.
120hz οθόνη και Always on display ανοιχτά.
Δεν ξέρω πείτε 1caca2873486022ee6fb64ba2e75a24c.jpg

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...