Jump to content

Google pixel: Γενική συζήτηση


kai50000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, Fulgore1 said:

Καλύτερη οθόνη/panel,μεγαλύτερη μπαταρία,καλύτερη ποιοτητα κατασκευης και τα παραπάνω που είπες. Με λιγα λογια μιλάμε για ναυαρχίδα με τα όλα της επιπέδου S21+,Mi11 κλπ με μεγαλύτερη software υποστήριξη και καμεράρα.

Στα 650ευρώ το απλό Pixel6 με τα παραπάνω specs,βγάζει οτιδήποτε υπάρχει στην αγορα απο 500ευρώ και πάνω obsolete παιδια.

Το S21+ κάτω από 800ευρώ στο skroutz δεν παιζει.

Το απλο oneplus9 στο site της εταιρειας παιζει στα 769ευρω.

Το απλό Mi11 και αυτό παίζει ακριβότερα.

Και το ξαναλέω,μακάρι να έχει τέτοια τιμή(650ευρώ) αλλά χλωμό,εκτος αν έχει περικοπες(πχ δεν έχει αδιαβροχοποίηση,ασυρματη φορτιση,χειροτερη ποιοτητα κατασκευής κλπ).

 

Καλύτερη οθόνη από πού προκύπτει? Ίδια ανάλυση, ίδια τεχνολογία ίδιο rr

Η μπαταρία είναι λογικό να είναι μεγαλύτερη καθώς μιλάμε για μεγαλύτερη συσκευή, στο κομμάτι αυτό εγώ θα πω μακάρι να έχει την αυτονομία του 5αριου

Τέλος πάντων και εγώ πιστεύω δυστυχώς ότι το απλό 6αρι δε θα έχει 650$

Βέβαια τα 650$ μεταφράζεται σε 800€ με τα ΦΠΑ κτλ που πιστεύω ότι κάπου εκεί θα παίξει εν τέλει, 800-900 ευρώ

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Παντως αυτο που με χαλαει στο 6αρι ειναι ο σχεδιασμος τις καμερας πισω αυτο το οριζοντιο που προεξεχει ιδωμεν να το δουμε και στα reviews.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, suspect21 said:

Καλύτερη οθόνη από πού προκύπτει? Ίδια ανάλυση, ίδια τεχνολογία ίδιο rr

Λογικά θα φοράει καλύτερο/πιο σύγχρονο(και άρα ακριβότερο)panel .

Το redmi note 10 pro έχει 1080p amoled 120hz οθόνη. Το S21+ έχει και αυτό 1080p 120hz amoled οθόνη.

Παρολο που στα χαρτιά είναι τα ίδια,στην πραξη το τελευταιο προφανώς έχει καλύτερα χρώματα/γωνιες θέασης και κυρίως καλύτερη φωτεινότητα

Τώρα για τα υπόλοιπα,βλέπουμε ποτε θα μας κάνει την χάρη η Google να παρουσιασει επιτέλους τις συσκευες.

Link to comment
Share on other sites

Οι συσκευές λέει ότι θα παρουσιαστούν στις 18 Οκτωβρίου όπου θα ανοιξουν και οι παραγγελίες με παράδοση προς τα τέλη του ίδιου μήνα και οι τιμές σε διαφορά σάιτ λένε ότι το 6 θα εχει γύρω στα 850€ και το 6 pro περίπου 1000 με 1100€.

Edited by chris1974
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, Fulgore1 said:

Εγω εξακολουθώ να πιστεύω ότι παρά είναι καλά τα διάφορα leaks και σιγουρα θα πέσουν πολλά από αυτά έξω σε κάποια.

Παιδια 630ευρώ πωλείται αυτή την στιγμή στην Γερμανία το Pixel 5 128gb,σιγα μην κοστίζει τόσα το Pixel6 με τα παραπάνω specs

 

Απο εκει και πέραν ας αποφασίσει η Google επιτέλους να τα παρουσιασει που μπήκαμε Οκτώβριο και ακόμα τιποτα,να δουμε και τις τιμές σε Ευρώπη και μετά τα ξαναλέμε.

 

To leak από Taiwan πάντως είναι φωτογραφία από carrier. Συνεπώς φαίνεται αρκετά legit.

Τι σημαίνει "επιτέλους" να τα παρουσιάσει; Κάθε χρόνο την ίδια εποχή πάνω κάτω τα παρουσιάζει. Μέσα στον Οκτώβριο. Δεν έχει αργήσει.

14 ώρες πριν, suspect21 said:

Καλύτερη οθόνη από πού προκύπτει? Ίδια ανάλυση, ίδια τεχνολογία ίδιο rr

Η μπαταρία είναι λογικό να είναι μεγαλύτερη καθώς μιλάμε για μεγαλύτερη συσκευή, στο κομμάτι αυτό εγώ θα πω μακάρι να έχει την αυτονομία του 5αριου

Τέλος πάντων και εγώ πιστεύω δυστυχώς ότι το απλό 6αρι δε θα έχει 650$

Βέβαια τα 650$ μεταφράζεται σε 800€ με τα ΦΠΑ κτλ που πιστεύω ότι κάπου εκεί θα παίξει εν τέλει, 800-900 ευρώ

Δεν χρειάζονται μετατροπές. Μέχρι στιγμές υπάρχουν δύο leaks τιμών. Ένα από Ευρώπη και ένα από Taiwan. Το ευρωπαϊκό ήταν σε Ευρώ.

Κι εγώ το βρίσκω δύσκολο να είναι τόσο χαμηλά και πιστεύω θα παίξουν οι τιμές κοντά στα 800 και 1000, αλλά θα το δούμε σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Sotnem said:

To leak από Taiwan πάντως είναι φωτογραφία από carrier. Συνεπώς φαίνεται αρκετά legit.

image.thumb.png.221daecf9688f9254462bbad37bcd9b3.png

Η φωτογραφία

Το απλό 128GB και 256GB ($648~$828)

Το Pro 256GB και 512GB ($936~$1116)

Edited by spookype20

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, nikosp88 said:

Διαβάζω ότι σήμερα θα δοθεί το android 12; Για να δούμε αν ενεργοποιηθούν τα 5g, voLTE, voWiFi

Μπα... δύσκολο! 

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, nikosp88 said:

Διαβάζω ότι σήμερα θα δοθεί το android 12; Για να δούμε αν ενεργοποιηθούν τα 5g, voLTE, voWiFi

Κοιμήσου, δε θα στείλει.

Nokia 2760 -> LG GD510 -> Xperia X10 Mini -> Moto G 1st gen -> LG G4 -> Nexus 6P -> OnePlus 6 -> Pixel 4a 5G
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα.

Android 12 και επίσημα από σήμερα,αλλά τα pixel θα λάβουν τα νέα κάποιες εβδομάδες αργότερα

https://www.gsmarena.com/google_officially_releases_android_12_but_the_update_for_pixels_is_only_arriving_in_the_next_few_wee-news-51263.php

And yet - if you're wondering about actual updates to Pixel phones, those are apparently only going to arrive "in the next few weeks". 

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Fulgore1 said:

Μάλιστα.

Android 12 και επίσημα από σήμερα,αλλά τα pixel θα λάβουν τα νέα κάποιες εβδομάδες αργότερα

https://www.gsmarena.com/google_officially_releases_android_12_but_the_update_for_pixels_is_only_arriving_in_the_next_few_wee-news-51263.php

And yet - if you're wondering about actual updates to Pixel phones, those are apparently only going to arrive "in the next few weeks". 

Θα το πανε πακετο την ενημερωση με την παρουσιαση τον pixel 6 και 6 pro που θα γινει λενε στι 19 του μηνος.

Link to comment
Share on other sites

On 2/10/2021 at 9:15 ΜΜ, Da_rudakos said:


 

 


Τρελέ μου ακόμα το πιξελακι μου έχεις;;
5G volte vowifi κλπ δεν παίζουν με root ;;
Αν και δεν είναι και τραγικές απώλειες, τα χω στο s21 ultra αλλά δεν θα μου λείψουν κι'ολας..

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

Χαχα ναι ακόμα το 4XL έχω,μιας και αυτή την φορά το συνδύασα με ένα iPhone για δεύτερη συσκευή…Και πριν μια βδομάδα πήρα το 12 σχεδόν σφραγισμένο σε τιμή χώμα από φίλο…Κοιτά αν το Pro δεν φτάσει 1000ρικο θα το τιμήσω…Έβλεπα και το S21 ultra αλλά κάτι δεν μου έκανε να σου πω την αλήθεια…Και το δούλεψα και ένα ΣΚ…Αλλά δεν…

Και εμένα δεν θα μου λείψουν,δεν μου λείπουν βασικά ούτε τώρα,αλλά όταν δίνεις τόσα λεφτά τα θες όλα…Και δεν αλλάζω συσκευές τώρα πια τόσο συχνά…Θα περιμένουμε την παρουσίαση,έτσι και αλλιώς θα αργήσουν να έρθουν,και ανάλογα βλέπω τι θα κάνω…Δεν βιάζομαι καθόλου…

Link to comment
Share on other sites

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, spookype20 said:

Και τα ακουστικά δώρο; (Τα γερμανικά μου δεν είναι καλά)

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Sotnem said:

Και τα ακουστικά δώρο; (Τα γερμανικά μου δεν είναι καλά)

Ναι... όπως και πέρυσι με το Pixel 5 τα Bose QC 35 IIs

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Με χαλάει η τρύπα(όλες οι τρύπες με χαλάνε) αλλά κατα τ' αλλα Like!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Δεύτερο εξάμηνο του χρόνου και βλέπουμε.
Δεν προβλέπεται για ναυαρχίδες πρώτου εξαμήνου (μόνο για xiaomi κρατώ μια επιφύλαξη αν βάλει πχ κάνα mi 12 ultra)

Οχι ώριμη η τεχνολογία για μαζική χρήση και παραγωγή.

Sent from my IN2023 using Tapatalk



OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
25 minutes ago, ourakot5 said:

Έχετε ιδέα παιδιά αν θα μπορούμε να το αγοράσουμε από κάπου Ελλάδα?

To 6άρι; Πολύ νωρίς ακόμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, athanaso77 said:

To 6άρι; Πολύ νωρίς ακόμα

Ναι το 6αρι. Θα το φέρουν γενικά πιο μετά σκουτζομαγαζα?

Θα ήθελα να το αγοράσω με δόσεις. Για αυτό θέλω από Ελλάδα. 

Εκτός Ελλάδας μέσω Amazon φαντάζομαι?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2 minutes ago, ourakot5 said:

Ναι το 6αρι. Θα το φέρουν γενικά πιο μετά σκουτζομαγαζα?

Θα ήθελα να το αγοράσω με δόσεις. Για αυτό θέλω από Ελλάδα. 

Εκτός Ελλάδας μέσω Amazon φαντάζομαι?

Θα πρέπει να περιμένουμε να δούμε τι θα γίνει γενικότερα με τη διαθεσιμότητα των συσκευών, σε ποιες αγορές θα κυκλοφορήσει κτλ γιατί αν ακολουθήσουν τη πολιτική των προηγούμενων συσκευών, στην Ελλάδα θα έρθουν μόνο υπερκοστολογημενες συσκευές από τα καταστήματα του skroutz. Άρα ότι και να πούμε τώρα είναι νωρίς ακόμα, αν και εκτιμώ ότι η αγορά από το Amazon, θα είναι και πάλι η πιο συμφέρουσα από πολλές απόψεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Google Pixel 6 pro :

- 6.7"curved pOLED LTPO display 120Hz adaptive refresh rate
- Corning Gorilla Glass Victus protection
- Google Tensor processor
- Titan M2 security chip
- Android 12

- 50MP rear camera Samsung GN1 sensor
- 12MP Ultra-wide camera Sony IMX386 sensor
- 48MP telephoto camera with Sony IMX586 sensor,
- 12MP front camera Sony IMX663
- In-display fingerprint scanner
- Dimensions: 163.9 x 75.8 x 8.9mm
- Dust and Water-resistant (IP68)
- Dual Stereo speakers
- USB Type C 3.1 (1st Gen) - NFC
- 5000mAh battery with 30W wired fast charging
- 23Watt wireless charging


Source


@EqualLeaks | @LaptopInsider | @EqualLibrary | @DebateoverTech | @EqualWall | @EqualFacts

Sent from my IN2023 using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Και 5 χρόνια software υποστήριξης απ' ότι όλα δείχνουν. Αν επιβεβαιωθούν και οι τιμές...

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was locked, unlocked and pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...