Jump to content

Google pixel: Γενική συζήτηση


kai50000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σύμφωνα με όσα γράφονται, με το Pixel 8 Pro θα δίνουν δώρο το Pixel Watch 2 και με το Pixel 8 τα Pixel Buds.

Τουλάχιστον αυτό φαίνεται να ισχύει στις ΗΠΑ, αλλά είναι πιθανό να παίζει και Ευρώπη.

Link to comment
Share on other sites

Σε λιγες ωρες ανακοινωνεται. Για να δουμε... λετε να δουλευει 5G σε περισσότερους παρόχους;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, doganos said:

Σε λιγες ωρες ανακοινωνεται. Για να δουμε... λετε να δουλευει 5G σε περισσότερους παρόχους;

H ελπίδα πεθαίνει τελευταία. Για Ελλάδα κρατάω μικρό καλάθι. Ακόμα δεν έχουν ανοίξει σωστά το volte σε πάροχους, θα ανοίξουν το 5g; Μακάρι όμως! Στις beta δεν έχουν δώσει τίποτα σε θέμα 5g. Άρα δε θα έχει σίγουρα και τη stable 14.

Edited by _NikitaS_
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, r31134 said:

Την σειρα 8 θα φέρει η Vodafone ή απο την επομενη;

Φήμη. Τίποτα σίγουρο, κανένα δελτίο τύπου. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Feature drop Δεκεμβρίου:

https://blog.google/products/pixel/pixel-feature-drop-december-2023/

Τα πιο σημαντικά:

Video Boost στο P8P

Night Sight Timelapse στα 8αρια

Βελτιωμένο Photo Unblur από P6 και μετά

Γενικά μετά από καιρό είναι ένα feature drop που δεν έχει wallpapers και άλλα αδιάφορα πράγματα

Edited by Sotnem
Link to comment
Share on other sites

Καλή σας μέρα, 

Ενδιαφέρομαι να προχωρήσω σε αγορά του Pixel 8, όμως λόγω της δουλείας μου (Αρκετές κλήσεις μέσα στην μέρα) θα ήταν φρόνιμο να μην το κάνω και να πάω σε άλλη εταιρεία? Το δίκτυο μου είναι Cosmote και λόγω συμβολαίου (Απεριόριστα data) δεν με απασχολεί ιδιαίτερα το Wificall ούτε το 5g μόνο να μην έχω θέμα με τις κλήσεις. Ποια είναι η άποψη σας?

Link to comment
Share on other sites

On 7/12/2023 at 11:52 ΠΜ, dimikana said:

Καλή σας μέρα, 

Ενδιαφέρομαι να προχωρήσω σε αγορά του Pixel 8, όμως λόγω της δουλείας μου (Αρκετές κλήσεις μέσα στην μέρα) θα ήταν φρόνιμο να μην το κάνω και να πάω σε άλλη εταιρεία? Το δίκτυο μου είναι Cosmote και λόγω συμβολαίου (Απεριόριστα data) δεν με απασχολεί ιδιαίτερα το Wificall ούτε το 5g μόνο να μην έχω θέμα με τις κλήσεις. Ποια είναι η άποψη σας?

Εχω το pixel 8 pro εδω και αρκετες μερες με Cosmote.....Εφοσον εχεις Cosmote η μονη περιπτωση να εχεις θεμα ειναι αν σε καλέσουν απο σταθερο της πρώην forthnet....Μαλιστα δεν ξερω αν και αυτο εχει λυθει με τη νεα εκδοση γιατι δεν εχω καποιον να κανω δοκιμή αλλα Οσον αφορα το θεμα με τις κλησεις μονος πο κει θα εχεις θεμα....

Πλεον εφοσον εχεις Cosmote εχεις κανονικα 4g και volte....Το Volte ειναι σημαντικότατο αφου σημαινει οτι μπορεις να μιλας και ταυτοχρονα να λειτουργουν τα δεδομενα ...αυτο ελειπε απιστευτα μεχρι περσι και ηταν σοβαρό προβλημα...

 

Με τη νεα εκδοση λενε οτι θα παιζει το 5g οποτε ακομα καλυτερα....

WiFi call δεν εχει να κανει τοσο με δεδομενα οσο εκει που δεν εχεις σημα να πιάνεις καλα μεσω του ρουτερ ....αυτο δεν ειναι απο default ενεργό αλλα αν το επιθυμείς ευκολα γινεται...

 

Ανακεφαλαιώνοντας εφοσον εχεις Cosmote δεν θα εχεις ουσιαστικο θεμα...Ειναι μια ιδιαίτερη συσκευη ταχύτατη που ξεχωρίζει απ τις αλλες....Επειδη τις εχω δοκιμασει ολες θα σου πω οτι το S23 ultra συνολικα ειναι αρκετα καλυτερο αλλα αν σου αρεσει εσενα το pixel χτυπά το δε θα εχεις λογικα θεμα 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

https://www.theverge.com/2024/1/24/24049669/google-pixel-8-pro-feature-drop-circle-to-search-update

 

Circle to search για τη σειρά 8

Θερμοκρασία σώματος για το  θερμόμετρο

Magic compose από σειρά 6 και μετά (ψιλοάχρηστο αν δεν γράφεις αγγλικά)

Το Nearby Share γίνεται Quick Share

και... Φωτομότζι (τζίζους κράιστ)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

σε 8 pro η κυρια καρτα σιμ ειναι vodafone και cosmote  η βοηθητικη.η κυριως καρτα πρεπει να ειναι η κανονικη σιμ η ηλεκτρονικη e sim? που θα εχω τα λιγοτερα προβληματα;τηλεφωνια μκαι ιντερνετ  απο την πρωτη

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Έρχεται το Circle to Search και στη σειρά 7 με το νέο feature drop.

Τίποτα το ενδιαφέρον έτσι που έριξα μια ματιά. Aρκετά fixes:

https://support.google.com/pixelphone/thread/262118597/google-pixel-update-mar-2024?hl=en

A, και αυτό για όσους τους ενδιαφέρει:

You can now share Ultra HDR photos to Instagram or 10-bit HDR videos to Reels from your Pixel phone (Pixel 7, 7 Pro, 8, 8 Pro, and Fold)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, με την ενημέρωση του προηγούμενου μήνα (Φεβρουαρίου) ενώ δεν προβλεπόταν πήραν ενημέρωση και τα pixel 5 και 4a 5g. Μήπως γνωρίζει κανείς τι περιλάμβανε αυτή η ενημέρωση; Γιατί δεν ήταν η κλασική ενημέρωση Φεβρουαρίου που πήραν τα πιο νέα μοντέλα. Πέρα από bug fixes έγιναν τίποτα άλλες αλλαγές που να αφορούν πχ. τα δίκτυα τηλεφωνίας;

Link to comment
Share on other sites

Αδιάφορο για πολλούς, μεγάλο πρόβλημα για άλλους.

Επιτέλους, η Google μετά από 8 Pixel αποφάσισε να επιτρέψει μετάδοση εικόνας σε οθόνη

https://www.androidauthority.com/google-pixel-8-display-output-3424412/

Quote

With the recent release of Android 14 QPR3 Beta 2, however, Google reversed course and enabled DisplayPort Alternate Mode by default in the Pixel 8’s software. As a result, when you connect your Pixel 8 or Pixel 8 Pro to an external screen using a compatible USB-C to USB-C or USB-C to HDMI adapter, you’ll now be met with an option to “mirror display,” as shown below.

Υπάρχει βέβαια πάντα ο φόβος, όπως λέει το άρθρο, να το έκαναν "κατά λάθος" και να το αφαιρέσουν μετά. Ελπίζουμε όχι.

Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω να έγινε καταλάθος μιας και το αναφέρουν στην έκδοση Μαρτίου που έγινε πριν μια εβδομάδα.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Λέτε να είναι προάγγελος και για τα pixel πριν το 7αρι; Μακάρι να γίνει πραγματικότητα,  έρχεται επίσημα από την Google το 5g στην Ελλάδα;

https://techmaniacs.gr/ta-google-pixel-apoktoyn-5g-stin-chora-mas/

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, algedan said:

Λέτε να είναι προάγγελος και για τα pixel πριν το 7αρι; Μακάρι να γίνει πραγματικότητα,  έρχεται επίσημα από την Google το 5g στην Ελλάδα;

https://techmaniacs.gr/ta-google-pixel-apoktoyn-5g-stin-chora-mas/

Θα ήταν επίσημο αν έστελνες για ενεργοποίηση από συσκευή πίξελ και σου ενεργοποιούσαν την υπηρεσία. Εδώ απλα έδωσαν πρόσβαση στο 5g σε συνεννόηση με τις εταιριες. Η ευχή είναι κάποια στιγμή να εισαχθεί επισήμως ώστε να έχουμε και σέρβις. Όλα τα άλλα είτε με ρουτ είτε με shizuku τα είχαμε. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γύρισα σε pixel ξανά μετά το 5,πως αλλάζουμε την γλώσσα του συστήματος στα ελληνικά? 

Γύρισα σε pixel ξανά μετά το 5,πως αλλάζουμε την γλώσσα του συστήματος στα ελληνικά? Και το volte σε κοσμοτε μπαίνει αυτόματα? 

Link to comment
Share on other sites

Και όταν έχω ειδοποιήσεις και είναι σε αδράνεια το τηλ μου  κάνει flashing σε κάθε ειδοποίηση, η οθόνη. Υπάρχει κάποια επιλογή να το σταματήσω? 

Link to comment
Share on other sites

έχει ένα εικονίδιο στις εφαρμογές που λέγεται settings(ρυθμίσεις)....αφιέρωσε 5 λεπτά και βρες τα όλα εκεί μέσα...

Link to comment
Share on other sites

Είναι forum γνώσεων και βοήθειας, φυσικά και έχω ψάξει τις ρυθμίσεις, όχι για 5 λεπτά αλλά για ώρες, φυσικά και περιμένω βοήθεια από ανθρώπους του forum, ασχολούμαι με κινητά από τότε που έχουν βγει, είμαι μεγάλος σε ηλικία, και ζητώ βοήθεια και όχι ειρωνεία, το flashing της οθόνης σε κάθε ειδοποίηση δεν μου έχει τύχει ποτέ, γιαυτό αν υπάρχει κάποιος που έχει διάθεση να βοηθήσει και όχι να ειρωνευτει παρακαλώ είμαι ανοιχτός σε προτάσεις... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bardull said:

Είναι forum γνώσεων και βοήθειας, φυσικά και έχω ψάξει τις ρυθμίσεις, όχι για 5 λεπτά αλλά για ώρες, φυσικά και περιμένω βοήθεια από ανθρώπους του forum, ασχολούμαι με κινητά από τότε που έχουν βγει, είμαι μεγάλος σε ηλικία, και ζητώ βοήθεια και όχι ειρωνεία, το flashing της οθόνης σε κάθε ειδοποίηση δεν μου έχει τύχει ποτέ, γιαυτό αν υπάρχει κάποιος που έχει διάθεση να βοηθήσει και όχι να ειρωνευτει παρακαλώ είμαι ανοιχτός σε προτάσεις... 

Προσπαθησε στο ρυθμισεις - ειδοποιησεις - flash notifications (στα ελληνικα δεν θυμαμαι πως το γραφει, αλλα θα το βρεις) και απενεργοποιησε τους διακοπτες...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...