Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5 Σεπτεμβρίου είναι μακριά. Μέχρι τοτε θα ερθουν κι αλλες προσφορες και τηλεφωνηματα.Για μένα μείνε οπως είσαι εκτος φυσικά αν σε συμφέρει η τιμή. Αυτό που μετράει είναι η τιμή που θα σου δωθεί κοντά στη λήξη. Στο ενδιάμεσο μπορεί και να ανέβει.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

10 ώρες πριν, kmpatra said:

5 Σεπτεμβρίου είναι μακριά. Μέχρι τοτε θα ερθουν κι αλλες προσφορες και τηλεφωνηματα.Για μένα μείνε οπως είσαι εκτος φυσικά αν σε συμφέρει η τιμή. Αυτό που μετράει είναι η τιμή που θα σου δωθεί κοντά στη λήξη. Στο ενδιάμεσο μπορεί και να ανέβει.

Η πρόταση είναι 0.5€ επιπλέον από ότι ΤΩΡΑ 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, GREGORYMO said:

Η πρόταση είναι 0.5€ επιπλέον από ότι ΤΩΡΑ 

Αν σε καλύπτει το ποσό τότε θα μπορούσες να κάνεις την ανανέωση. Προσωπικά εγώ όταν είχα vodafone έπαιρνα το τμήμα διακοπών της σταθερής και μου έκανε την καλύτερη δυνατή προσφορά και αν ανανέωνα το έκανα από εκεί με ένα sms και αποδοχή. Οτιδήποτε μου είχε στείλει η εξυπηρέτηση σα προσφορά ήταν πάντα πιο ακριβή από το τμήμα διακοπών. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, _NikitaS_ said:

Αν σε καλύπτει το ποσό τότε θα μπορούσες να κάνεις την ανανέωση. Προσωπικά εγώ όταν είχα vodafone έπαιρνα το τμήμα διακοπών της σταθερής και μου έκανε την καλύτερη δυνατή προσφορά και αν ανανέωνα το έκανα από εκεί με ένα sms και αποδοχή. Οτιδήποτε μου είχε στείλει η εξυπηρέτηση σα προσφορά ήταν πάντα πιο ακριβή από το τμήμα διακοπών. 

Σε ποιο τηλέφωνο?

210 6702354 ?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, GREGORYMO said:

Σε ποιο τηλέφωνο?

210 6702354 ?

21 0427 6862

Εγώ αυτό έπαιρνα 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, GREGORYMO said:

Το σταθερό λήγει 05 Σεπτεμβρίου και στο σύστημα γράφει μια τιμή για ανανέωση έως ΑΥΡΙΟ 15 Ιουλίου.

Τι σημαίνει αυτό?

Ότι και καλά ΜΕΤΑ την 15 Ιουλίου θα κάνουν χειρότερη προσφορά?

Έχει τύχει σε κάποιον?

Όσο πιο κοντά στην λήξη του συμβολαίου τόσο πιο κοντά θα είναι η προσφορά που δίνει το σύστημα στην τρέχουσα τιμή. Τον τελευταίο μήνα θα είναι ίση με την τρέχουσα τιμή. Αφού λήξει το σύστημα θα δίνει λίγο ακριβότερη τιμή από την τρέχουσα. Για καλύτερη τιμή πρέπει να πάρεις τηλέφωνο να διαπραγματευτείς όπως έγραψαν και άλλοι παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Δεν ισχύει πάντα… σε ένα σταθερό ακρίβαινε η τιμή όσο περνούσε η περίοδος για τη λήξη, γιατί άρχισαν από τον 18ο μήνα οι προσφορές. Τους συμφέρει να ανανεώσεις νωρίτερα γιατί έτσι θα ξεκινήσει και νωρίτερα η χρέωση πληθωρισμού 

Link to comment
Share on other sites

σε μενα παντως που ληγει σε 3 μερες (10 αυγουστου) , η τιμη για 50Mbps ειναι απο 16,5€ που πληρωνα , 19,5€ και δεν πεφτει με τιποτα. Πηρα και στο τμημα διακοπων , μου ειπε οτι ειχατε πετυχει παλαιοτερα μια πολυ καλη τιμη που τωρα δεν παιζει να δωθει με τιποτα. Σαν να επιβεβαιωνεται παντως αυτο το αρθρο των Νεων απο τον Μαρτιο , που πετυχα σημερα:

https://www.tanea.gr/2024/03/07/economy/ayksanontai-eos-20-oi-xreoseis-gia-kiniti-statheri-kai-internet-online/

αραγε τι γινεται αν δεν ανανεωσω και μεινω αοριστου; Εμπειριες;

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, petrost8 said:

σε μενα παντως που ληγει σε 3 μερες (10 αυγουστου) , η τιμη για 50Mbps ειναι απο 16,5€ που πληρωνα , 19,5€ και δεν πεφτει με τιποτα. Πηρα και στο τμημα διακοπων , μου ειπε οτι ειχατε πετυχει παλαιοτερα μια πολυ καλη τιμη που τωρα δεν παιζει να δωθει με τιποτα. Σαν να επιβεβαιωνεται παντως αυτο το αρθρο των Νεων απο τον Μαρτιο , που πετυχα σημερα:

https://www.tanea.gr/2024/03/07/economy/ayksanontai-eos-20-oi-xreoseis-gia-kiniti-statheri-kai-internet-online/

αραγε τι γινεται αν δεν ανανεωσω και μεινω αοριστου; Εμπειριες;

ΜΗΠΩΣ θα πας στην τιμή καταλόγου?

8 minutes ago, petrost8 said:

σε μενα παντως που ληγει σε 3 μερες (10 αυγουστου) , η τιμη για 50Mbps ειναι απο 16,5€ που πληρωνα , 19,5€ και δεν πεφτει με τιποτα. Πηρα και στο τμημα διακοπων , μου ειπε οτι ειχατε πετυχει παλαιοτερα μια πολυ καλη τιμη που τωρα δεν παιζει να δωθει με τιποτα. Σαν να επιβεβαιωνεται παντως αυτο το αρθρο των Νεων απο τον Μαρτιο , που πετυχα σημερα:

https://www.tanea.gr/2024/03/07/economy/ayksanontai-eos-20-oi-xreoseis-gia-kiniti-statheri-kai-internet-online/

αραγε τι γινεται αν δεν ανανεωσω και μεινω αοριστου; Εμπειριες;

Η αλλη λύση, πήγαινε αλλού.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει φτηνότερο για 50αρα, εγω θα ανανεωνα στα 19,5

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, GREGORYMO said:

ΜΗΠΩΣ θα πας στην τιμή καταλόγου?

Λογικα ναι, απλα εχει αναφερθει απο καποιους οτι παρεμειναν με την ιδια τιμη μετα τη ληξη του συμβολαιου

2 minutes ago, kmpatra said:

Δεν υπάρχει φτηνότερο για 50αρα, εγω θα ανανεωνα στα 19,5

ναι οντως. Υπαρχει βεβαια το σεναριο με αιτηση φορητοτητας αλλου που ισως τους συγκινησει να μου κανουν αντιπροσφορα ( ; )

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, petrost8 said:

σε μενα παντως που ληγει σε 3 μερες (10 αυγουστου) , η τιμη για 50Mbps ειναι απο 16,5€ που πληρωνα , 19,5€ και δεν πεφτει με τιποτα. Πηρα και στο τμημα διακοπων , μου ειπε οτι ειχατε πετυχει παλαιοτερα μια πολυ καλη τιμη που τωρα δεν παιζει να δωθει με τιποτα. Σαν να επιβεβαιωνεται παντως αυτο το αρθρο των Νεων απο τον Μαρτιο , που πετυχα σημερα:

https://www.tanea.gr/2024/03/07/economy/ayksanontai-eos-20-oi-xreoseis-gia-kiniti-statheri-kai-internet-online/

Και μετά αναρωτιούνται γιατί στην Ελλάδα είμαστε τελευταίοι στο ευρυζωνικό ίντερνετ.

Πρέπει να είμαστε η μοναδική χώρα που οι τιμές για συνδέσεις χαμηλής ταχύτητας (κάτω από 100 Mbps) αυξάνονται αντί να μειώνονται - ενώ και οι οπτικές ίνες είναι ακόμη πανάκριβες για το μέσο νοικοκυριό.

Τα ίδια μου έκανε κι εμένα η Nova πριν φέρω το σταθερό μου στη Vodafone, αλλά όταν έσκασε η φορητότητα ήθελαν να μου κάνουν 6 πάγια δώρο! 😄 

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, petrost8 said:

 

ναι οντως. Υπαρχει βεβαια το σεναριο με αιτηση φορητοτητας αλλου που ισως τους συγκινησει να μου κανουν αντιπροσφορα ( ; )

Υπαρχει,αλλα το χρονικο περιθώριο είναι μικρο,οποτε εχε υπόψη σου οτι είναι πιθανότερο να βρεθείς αλλου αν δεν προλάβουν ή και αν δεν ενδιαφερθούν.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, petrost8 said:

Λογικα ναι, απλα εχει αναφερθει απο καποιους οτι παρεμειναν με την ιδια τιμη μετα τη ληξη του συμβολαιου

ναι οντως. Υπαρχει βεβαια το σεναριο με αιτηση φορητοτητας αλλου που ισως τους συγκινησει να μου κανουν αντιπροσφορα ( ; )

Εμένα στο παρελθόν η Vodafone μου είχε κάνει μικρή αύξηση, αλλά σημαντικά χαμηλότερα από τιμή καταλόγου.

Εγώ μάλλον θα επέλεγα να ανανεώσω με 19,5€.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παίδες,

Έλαβα μια πολύ καλή συνδυαστική προσφορά από cosmote για το σταθερό μου.31,90 το μήνα για 100 οπτική ίνα, με δύο μήνες πάγια δωρο+32 ευρώ στον πρώτο λογαριασμό ως δώρο καλοσωρισματος.Επθπελον μια δωροεποταγη Γερμανός 100 ευρώ και 1.000 λεπτά και 3 gb για τα 2 καρτοκινητα whats up που έχω για τα παιδιά (χωρίς να χρειάζεται καμία ανανέωση-επέμεναν αν είναι σίγουρη γιατί ήξερα ότι ένα χρόνο ισχύει το νούμερο χωρίς ανανέωση και ήταν κάθετη)

Η αλήθεια είναι ότι σκεφτόμουν αναβάθμιση σε οπτική ίνα τώρα που ολοκληρωθηκαν οι εργασίες. Αυτή τη στιγμή έχω vdsl 100 σε vodafone στα 18,60 και πλησιάζω στο δεύτερο χρόνο,άρα θα έρθει και το 1,5 ευρώ αύξηση.

Μίλησα με τα κεντρικά τους και μου δίνουν την αντίστοιχη αναβάθμιση σε οπτική ίνα 100αρα στα 28.

Η ερώτηση μου είναι παίζει να πάρω καλύτερη τιμή από vodafone?,Γιατί έχω και 5 συνδέσεις απεριόριστα σε εξαιρετικές τιμές(και οι 5 κάτω από 15 ευρώ έκαστη)και προτιμώ να τα ανανεώνω όλα πακέτο που παίρνω καλές τιμές και όλα είναι στο 12 μήνα τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που έχεις συμβόλαιο όχι αλλά γενικά σε ίνα δε ρίχνουν τιμές. Ίσως μόνο αν είσαι σε δικό τους δίκτυο 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, boban3 said:

Καλησπέρα παίδες,

Έλαβα μια πολύ καλή συνδυαστική προσφορά από cosmote για το σταθερό μου.31,90 το μήνα για 100 οπτική ίνα, με δύο μήνες πάγια δωρο+32 ευρώ στον πρώτο λογαριασμό ως δώρο καλοσωρισματος.Επθπελον μια δωροεποταγη Γερμανός 100 ευρώ και 1.000 λεπτά και 3 gb για τα 2 καρτοκινητα whats up που έχω για τα παιδιά (χωρίς να χρειάζεται καμία ανανέωση-επέμεναν αν είναι σίγουρη γιατί ήξερα ότι ένα χρόνο ισχύει το νούμερο χωρίς ανανέωση και ήταν κάθετη)

Η αλήθεια είναι ότι σκεφτόμουν αναβάθμιση σε οπτική ίνα τώρα που ολοκληρωθηκαν οι εργασίες. Αυτή τη στιγμή έχω vdsl 100 σε vodafone στα 18,60 και πλησιάζω στο δεύτερο χρόνο,άρα θα έρθει και το 1,5 ευρώ αύξηση.

Μίλησα με τα κεντρικά τους και μου δίνουν την αντίστοιχη αναβάθμιση σε οπτική ίνα 100αρα στα 28.

Η ερώτηση μου είναι παίζει να πάρω καλύτερη τιμή από vodafone?,Γιατί έχω και 5 συνδέσεις απεριόριστα σε εξαιρετικές τιμές(και οι 5 κάτω από 15 ευρώ έκαστη)και προτιμώ να τα ανανεώνω όλα πακέτο που παίρνω καλές τιμές και όλα είναι στο 12 μήνα τώρα.

Η προσφορά του ΟΤΕ είναι συνηθισμένη την τελευταία χρονιά.

Στη Vodafone δεν είναι πιθανό να πάρεις αισθητά καλύτερη τιμή, ίσως μεγαλύτερη ταχύτητα. Δεδομένου ότι είσαι και στη μέση συμβολαίου, δεν ξέρω κατά πόσο αξίζει η φορητότητα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω συμβόλαιο Home Double play στα=100 + 6 ώρες δωρεάν τηλέφωνα που δεν χρησιμοποιώ και μου δίνουν ανανέωση στα 23,73.

Εγώ τους ζητώ 2,5 ευρώ έκπτωση (1 ευρώ ο λογαριασμός που το έκοψαν πέρσι και 1,5 ευρώ η αύξηση που ζητάνε από τον 12ο μήνα και μετά)

Στους 24 μήνες θέλουν δηλαδή 569,52 και εγώ τους δίνω 528

Θα προτιμήσουν να χάσουν τα 569,52 για 41 ευρώ που ζητάω έκπτωση; Έτσι κι αλλιώς το δίκτυο που εκεί είναι και υπάρχει, δεν τους επιβαρύνω με κάτι.

Το συμβόλαιο λήγει το Σεπτέμβριο και είναι ανένδοτοι κ αυτοί κ εγώ.

Edited by GR.04

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, GR.04 said:

Έχω συμβόλαιο Home Double play στα=100 + 6 ώρες δωρεάν τηλέφωνα που δεν χρησιμοποιώ και μου δίνουν ανανέωση στα 23,73.

Εγώ τους ζητώ 2,5 ευρώ έκπτωση (1 ευρώ ο λογαριασμός που το έκοψαν πέρσι και 1,5 ευρώ η αύξηση που ζητάνε από τον 12ο μήνα και μετά)

Στους 24 μήνες θέλουν δηλαδή 569,52 και εγώ τους δίνω 528

Θα προτιμήσουν να χάσουν τα 569,52 για 41 ευρώ που ζητάω έκπτωση; Έτσι κι αλλιώς το δίκτυο που εκεί είναι και υπάρχει, δεν τους επιβαρύνω με κάτι.

Το συμβόλαιο λήγει το Σεπτέμβριο και είναι ανένδοτοι κ αυτοί κ εγώ.

Ενημέρωσε πως θα καταλήξει τελικά.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, GR.04 said:

Έχω συμβόλαιο Home Double play στα=100 + 6 ώρες δωρεάν τηλέφωνα που δεν χρησιμοποιώ και μου δίνουν ανανέωση στα 23,73.

Εγώ τους ζητώ 2,5 ευρώ έκπτωση (1 ευρώ ο λογαριασμός που το έκοψαν πέρσι και 1,5 ευρώ η αύξηση που ζητάνε από τον 12ο μήνα και μετά)

Στους 24 μήνες θέλουν δηλαδή 569,52 και εγώ τους δίνω 528

Θα προτιμήσουν να χάσουν τα 569,52 για 41 ευρώ που ζητάω έκπτωση; Έτσι κι αλλιώς το δίκτυο που εκεί είναι και υπάρχει, δεν τους επιβαρύνω με κάτι.

Το συμβόλαιο λήγει το Σεπτέμβριο και είναι ανένδοτοι κ αυτοί κ εγώ.

Σωστή η δικιά σου η σκέψη αλλά αυτοί τα βλέπουν από διαφορετική οπτική γωνία.
Δηλαδή, σκέφτονται, που θα βρεις εσύ ίδιες παροχές με 528€.
Μόνο αν τελικά φύγεις τελείως από το δίκτυο τους, τότε θα σου δώσουν καλύτερη τιμή. Τώρα σε έχουν δεμένο και πιθανώς από στατιστικές που έχουν οι περισσότεροι που είναι στην δικιά σου θέση ενδίδουν τελικά στην προσφορά τους. Ασχετο αν εσύ ανήκεις στο μικρό ποσοστό αυτών που τελικά που φεύγουν.

Link to comment
Share on other sites

Το συμβόλαιο μου λήγει τέλος του μήνα.

Μου έκαναν πρόταση σχεδόν στην ίδια τιμή.

Αν δεν κάνω κίνηση θα πάει ΑΟΡΙΣΤΟΥ η θα πάει τιμή καταλόγου?

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, GREGORYMO said:

Το συμβόλαιο μου λήγει τέλος του μήνα.

Μου έκαναν πρόταση σχεδόν στην ίδια τιμή.

Αν δεν κάνω κίνηση θα πάει ΑΟΡΙΣΤΟΥ η θα πάει τιμή καταλόγου?

Θα σου γίνει κάποια μικρή αύξηση περίπου 2-3€. Δεν θα έχεις κάποια δεσμευση και φεύγεις όποτε θες ή ξανακάνεις συμβόλαιο με την Voda. Βεβαια ούτε η εταιρεία έχει κάποια δέσμευση απέναντι σου στο τι τιμή θα σε χρεώνει κάθε μήνα αλλά λογικά δεν το αυξάνει πολύ γιατί τότε σίγουρα θα φύγεις για αλλού.

Link to comment
Share on other sites

On 25/8/2024 at 1:24 ΠΜ, opmgls said:

Θα σου γίνει κάποια μικρή αύξηση περίπου 2-3€. Δεν θα έχεις κάποια δεσμευση και φεύγεις όποτε θες ή ξανακάνεις συμβόλαιο με την Voda. Βεβαια ούτε η εταιρεία έχει κάποια δέσμευση απέναντι σου στο τι τιμή θα σε χρεώνει κάθε μήνα αλλά λογικά δεν το αυξάνει πολύ γιατί τότε σίγουρα θα φύγεις για αλλού.

 

On 24/8/2024 at 5:02 ΜΜ, GREGORYMO said:

Το συμβόλαιο μου λήγει τέλος του μήνα.

Μου έκαναν πρόταση σχεδόν στην ίδια τιμή.

Αν δεν κάνω κίνηση θα πάει ΑΟΡΙΣΤΟΥ η θα πάει τιμή καταλόγου?

Σε εμένα πάντως πριν 2 χρόνια που έληξε το συμβόλαιο μετα από κανένα εξάμηνο το ανέβασαν 1-1,5 ευρώ( άλλαξαν δηλαδη την έκπτωση που είχα ) και μετά από έναν χρόνο πάλι μια μικρή αύξηση. Στα δύο χρόνια από την λήξη έκοψαν όλες τις εκπτώσεις και πλήρωσα την τιμή του καταλόγου, όπου μετά έγινε χαμός. Κάποια στιγμή υπολογίζω να φεύγω, τους βαρέθηκα 10 χρόνια να κάνουν τα ίδια.....

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, alkontogia said:

Στα δύο χρόνια από την λήξη έκοψαν όλες τις εκπτώσεις και πλήρωσα την τιμή του καταλόγου, όπου μετά έγινε χαμός.
Κάποια στιγμή υπολογίζω να φεύγω, τους βαρέθηκα 10 χρόνια να κάνουν τα ίδια...

E, πες μας και τι χαμός έγινε να ξέρουμε τι παίζει...
Να φύγεις γιατι αν ξαναγυρίσεις τότε πάλι γύρω στα 22€ θα στο δώσουν το 2ετες συμβόλαιο

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, opmgls said:

E, πες μας και τι χαμός έγινε να ξέρουμε τι παίζει...
Να φύγεις γιατι αν ξαναγυρίσεις τότε πάλι γύρω στα 22€ θα στο δώσουν το 2ετες συμβόλαιο

Έκανα καταγγελία στην ΕΕΤΤ, η γραμμή έχει μόνιμο τεχνικό πρόβλημα και η τιμή που είχα ήταν λόγω αυτού, αυτοί ανέβαζαν την τιμή χωρίς όμως να κάνουν κάτι για το τεχνικό πρόβλημα που είχα, λογικό γιατί δεν επιδέχεται κατι θα πω. Έχουμε κάποια σύμβαση η οποία έχει γίνει αορίστου, αλλάζεις τιμές κατά το δοκουν αλλά δεν προσφέρεις υπηρεσίες σωστά. Όμως δες και την πλευρα του πελάτη που έχει αποδεχτεί το πρόβλημα αλλα δεν παίρνει την έκτπωση που του παρείχες λόγω αυτού. Ένας φαυλος κύκλος βλακείας από μέρους τους γιατί αφού έχει μόνιμο πρόβλημα η γραμμή γιατί αναγκάζεις τον άλλον να τρέχει να αποδείξει πως δεν είναι ελέφαντας. Και το επιπλέον απαράδεκτο είναι πως το έκαναν σε πελάτη 10 χρόνων με 2 γραμμές (όχι κάτι σπουδαίο αλλά δείχνει το customer loyalty του ελληνικού μαρκετινγκ). Μετά την καταγγελία η τιμή επανήλθε στο ποσό που ήταν αρχικά στα 17 Ευρώ (και συμπεριλάμβανε έκπτωση λογω του προβλήματος). Έχει γίνει πιστεύω από τις χειρότερες εταιρείες (ίσως είναι και η μόνη πλέον που σου επιβάλλει το εως 1,5 ευρώ στον δεύτερο χρόνο) χωρις να έχω εμπειρία απο Nova, Wind κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...