Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα έχω και εγώ vdsl 50 αλλά δεν έχω τηλέφωνο από το ρούτερ έχω όπως στην adsl κατευθείαν από την τηλεφωνική πρίζα .είναι λάθος;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Όχι, απλά το κέντρο από το οποίο παίρνεις δεν έχει "αναβαθμιστει". Στο μέλλον θα γυρίσεις και εσύ σε voip.
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Αυτό που προτείνεις σε τι βοηθάει; Σταθερότητα ή κάτι άλλο;

 

Όπως είπε ο φίλος... απο την πρίζα στο ρουτερ και από το ρουτερ στο τηλέφωνο... το σπλιτερ στο συρτατι. Δεν υπάρχει κανένας λόγος υπάρξεις και πολύ πιθανό να βγάλει πρόβλημα.

Το σπλιτερ το έχουμε αν πάει γραμμή κατευθείαν από πρίζα στο τηλέφωνο, αφού έχεις voip αυτό δεν παίζει άρα δεν χρειάζεται.

Αμα μείνεις χωρίς ρεύμα έμεινες και από τηλέφωνο... αμα θες τηλ 24/7 ότι και να γίνει πάρε Ups να σου δώσει αυτονομία για καποιες ώρες.

Link to comment
Share on other sites

Και ο Άγιος φοβέρα θέλει. Μίλησα προχθές κ τους είπα ότι θέλω να κόψω την τηλεόραση κ σήμερα με πήραν με προσφορά.

26.5 τηλεόραση αστικά υπεραστικά κ 24αρι-5 πιάνει εδω- ίντερνετ.κ αθλητικά.

Κ 30.5 για vdsl. Να σημειώσω ότι όλα αυτά χωρίς την έκπτωση του κινητού μιας κ έγινε καρτοκινητο.

28.5 πλήρωνα έως τώρα με την έκπτωση του κινητού κ την πρώτη εκδοχή των πιο πάνω. Τελικά λέω να ενδώσω..

Link to comment
Share on other sites

Και ο Άγιος φοβέρα θέλει. Μίλησα προχθές κ τους είπα ότι θέλω να κόψω την τηλεόραση κ σήμερα με πήραν με προσφορά.

26.5 τηλεόραση αστικά υπεραστικά κ 24αρι-5 πιάνει εδω- ίντερνετ.κ αθλητικά.

Κ 30.5 για vdsl. Να σημειώσω ότι όλα αυτά χωρίς την έκπτωση του κινητού μιας κ έγινε καρτοκινητο.

28.5 πλήρωνα έως τώρα με την έκπτωση του κινητού κ την πρώτη εκδοχή των πιο πάνω. Τελικά λέω να ενδώσω..

 

Τι αθλητικά έχει η vodagone? εκτός από εκπομπές κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Τη superleague κ κάποια ξένα..δεν πολυασχολουμαι..

Τι αθλητικά έχει η vodagone? εκτός από εκπομπές κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Τη superleague κ κάποια ξένα..δεν πολυασχολουμαι..

 

Έχει τα κανάλια της nova οκ.. δεν το ήξερα αλλά λογικο αφού αγόρασε την forthnet.

Τότε ίσως αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αγόρασε η Vodafone τη Forthnet. Τα κανάλια "νοικιάζουν".

Εκτός από τα nova, η vodafone έχει και τα κανάλια Eurosports.

Link to comment
Share on other sites

Τα ελεύθερα κανάλια εθνικής εμβέλιας παίζουν μέσω της κεραίας σου. Τα NovaSports είναι διαθέσιμα για προβολή μόνο μέσω του αποκωδικοποιητής.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Επειδή δεν έχω καλό σήμα, θα βόλευε αν τα έπιανα μέσω ίντερνετ.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μόνο το open, το one και αν θυμάμαι καλά και το mega.

 

 

Σωστά.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γραμμή εξυπηρέτησης καταναλωτών, χρόνος αναμονής 13830 16ώρες/24ώρο,Δευτέρα έως Σάββατο, έως (5) λεπτά

Γραμμή δήλωσης βλάβης 13840 16ώρες/24ώρο,Δευτέρα έως Σάββατο, έως (5) λεπτά

Διακοπή υπηρεσιών κατόπιν καταγγελίας σύμβασης εκ μέρους του συνδρομητή Εντός 2 εργάσιμων ημερών εκτός ένα ζητηθεί άλλος χρόνος από τον συνδρομητή

Απαντήσεις σε παράπονα /καταγγελίες Εντός 20 ημερολογιακών ημερών

Αποκατάσταση βλάβης: α) Εντός 6 ημ Ημ. στο μέτρο του τεχνικά εφικτού

α) καλωδιακής βλάβης β) μη καλωδιακής β) Εντός 4 η μ. Η μ. στο μέτρο του τεχνικά εφικτού

Διακοπή υπηρεσίας που δεν οφείλεται στον συνδρομητή ή τρίτο πρόσωπο Αυτόματη πίστωση τμήματος παγίου που αντιστοιχεί στην χρονική περίοδο

και εκτός της περίπτωσης ανωτέρας βίας (άρα υπαιτιότητα παρόχου) της διακοπής εάν η διακοπή υπερβαίνει τις 2 εργάσιμες ημέρες από την δήλωσή της

 

Οι νέοι όροι σε πρόσφατη ανανέωση......

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα κατά τύχη αυτό στο fb αλλά δε μπορώ να το βρω στη σελίδα τους:

Email παραπόνων

Μου έστειλαν έναν εκκαθαριστικό λογαριασμό που συμπεριλαμβάνει κάτι μήνες στους οποίους είμαι στον OTE :p Σκέφτομαι να μπώ στη διαδικασία να στείλω εδώ ή κατευθείαν Συνήγορο Καταναλωτή γιατί και ένα email που είχα στείλει στο docupload* μετά απο 2 μήνες σχεδόν και αφού τους το επισήμανα το "εντόπισαν"

Τελικά λειτουργεί το Link και δίνουν και αριθμό αναφοράς(καλύτερο απο live chat :)

Edited by Leekos
Link to comment
Share on other sites

Για να λέμε και τα καλά.

Είχα πρόβλημα στο σταθερό τηλέφωνο. Παρά το ενδιαφέρον που έδειξαν η βλάβη κράτησε πάνω από μια εβδομάδα γιατί εμπλεκόταν και άλλη εταιρεία.

Όλο αυτό το διάστημα με φόρτωσαν δεδομένα και λεπτά ομιλίας στο κινητό. Τόσο πολύ και τέτοιες ταχύτητες που θα προτιμούσα να είχα μόνιμα βλάβη .

Τώρα ήρθε ο λογαριασμός σχεδόν 14€. Μπήκα με απορία να δω γιατί τόσο λίγο και μου είχαν αφαιρέσει από το λογαριασμό τις ημέρες που δεν είχα τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Θα ήθελα να αναφέρω ένα σοβαρό θέμα που αντιμετωπίζω σε σχέση με τη γραμμή μου και την αντιμετώπιση της VODAFONE!

Έχω κάνει αίτηση γραμμής VDSL στη Vodafone πριν 2 μήνες. Ενώ ζήτησα εξ αρχής και με διαβεβαίωσαν οτι θα μπει σε προτεραιότητα η ενεργοποίησή της, λόγω εξευτελιστικά χαμηλής ταχύτητας(0,4mbps),καθυστέρησε 2 μήνες μετά από πολλές ώρες συνομιλιών με εκπροσώπους της εταιρείας.

Μου στάλθηκε μήνυμα την Παρασκευή 26/6 οτι θα ενεργοποιηθεί η γραμμή 30/6, πράγμα το οποίο δεν έγινε. Σε επόμενη επικοινωνία μου με την εταιρεία ζήτησα να μιλήσω με προιστάμενο. Με διαβεβαίωσαν οτι θα επικοινωνήσει κάποιος μαζί μου, πράγμα το οποίο επίσης δεν έγινε.

Σε επόμενη επικοινωνία μου, μου είπαν οτι άλλαξε η ημ/νια ενεργ/σης σε 2/7. Εκείνη την ημέρα χάθηκε το σήμα του ίντερνέτ μου και ήρθε μήνυμα να συνδέσω το νέο εξοπλισμό. Έχουν περάσει 2 μέρες και η υπηρεσία δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμη. Σε επόμενη και πάλι επικοινωνία μου, μίλησα με εκπρόσωπο που του εξήγησα οτι χρειάζεται να κάνω επείγουσες εργασίες από τον υπολογιστή του σπιτιού μου (ένσταση σε προκήρυξη, αίτηση για επίδομα ανεργίας, αποστολή υλικού) και με διαβεβαίωσε οτι θα στέιλει τεχνικό πριν το μεσημέρι να λύσει το θέμα.

Έπειτα μου ήρθε μήνυμα οτι θα λάβω νέα στις 8/7, πράγμα το οποίο με ανάγκασε να τρέχω μεσημεριάτικα να εκτυπώνω και να στέλνω έγγραφα απο άλλο δίκτυο!!!

Σε επόμενη επικοινωνία μου ζήτησα να επικοινωνήσει μαζί μου ο υπεύθυνος του θέματός μου.

Έχουν περάσει 2 μέρες και δεν έχει συμβεί.

Μέσα σε όλα αυτά, μου ήρθε και ο λογαριασμός σταθερού, που είπαν ήδη ένα μήνα πριν, οτι θα μου δωθεί δώρο για όλη την ταλαιπωρία και την έλλειψη υπηρεσιών.

ΑΝΑΦΕΡΩ ΛΟΙΠΟΝ οτι η Vodafone κατέστη υπεύθυνη για ΠΙΘΑΝΗ ΑΠΩΛΕΙΑ ΧΡΗΜΑΤΩΝ , ΨΥΧΙΚΗ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ ΚΑΙ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΘΗΚΕ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΝΑΞΙΟΠΙΣΤΑ ΚΑΙ ΑΝΕΥΘΥΝΑ, πράγμα το οποίο θα με κάνει να κινήσω περαιτέρω διαδικασίες εναντίον της.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου χάλασε το τηλέφωνο και το VDSL συγχρονίζει μέχρι 8 Mbps, έχοντας και μερικές αποσυνδέσεις. Χρειάστηκε να μιλήσω με 4 άτομα για να βγάλουμε άκρη, καθώς ο ένας με έστελνε σε άλλον και μάλιστα ήρθε SMS ότι θα επικοινωνήσουν ξανά μαζί μου την... Τετάρτη! Ακόμα δεν με έχουν πάρει από το τεχνικό τμήμα για ραντεβού... :down:

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σε όλους!

Θα ήθελα να αναφέρω ένα σοβαρό θέμα που αντιμετωπίζω σε σχέση με τη γραμμή μου και την αντιμετώπιση της VODAFONE!

Έχω κάνει αίτηση γραμμής VDSL στη Vodafone πριν 2 μήνες. Ενώ ζήτησα εξ αρχής και με διαβεβαίωσαν οτι θα μπει σε προτεραιότητα η ενεργοποίησή της, λόγω εξευτελιστικά χαμηλής ταχύτητας(0,4mbps),καθυστέρησε 2 μήνες μετά από πολλές ώρες συνομιλιών με εκπροσώπους της εταιρείας.

Μου στάλθηκε μήνυμα την Παρασκευή 26/6 οτι θα ενεργοποιηθεί η γραμμή 30/6, πράγμα το οποίο δεν έγινε. Σε επόμενη επικοινωνία μου με την εταιρεία ζήτησα να μιλήσω με προιστάμενο. Με διαβεβαίωσαν οτι θα επικοινωνήσει κάποιος μαζί μου, πράγμα το οποίο επίσης δεν έγινε.

Σε επόμενη επικοινωνία μου, μου είπαν οτι άλλαξε η ημ/νια ενεργ/σης σε 2/7. Εκείνη την ημέρα χάθηκε το σήμα του ίντερνέτ μου και ήρθε μήνυμα να συνδέσω το νέο εξοπλισμό. Έχουν περάσει 2 μέρες και η υπηρεσία δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμη. Σε επόμενη και πάλι επικοινωνία μου, μίλησα με εκπρόσωπο που του εξήγησα οτι χρειάζεται να κάνω επείγουσες εργασίες από τον υπολογιστή του σπιτιού μου (ένσταση σε προκήρυξη, αίτηση για επίδομα ανεργίας, αποστολή υλικού) και με διαβεβαίωσε οτι θα στέιλει τεχνικό πριν το μεσημέρι να λύσει το θέμα.

Έπειτα μου ήρθε μήνυμα οτι θα λάβω νέα στις 8/7, πράγμα το οποίο με ανάγκασε να τρέχω μεσημεριάτικα να εκτυπώνω και να στέλνω έγγραφα απο άλλο δίκτυο!!!

Σε επόμενη επικοινωνία μου ζήτησα να επικοινωνήσει μαζί μου ο υπεύθυνος του θέματός μου.

Έχουν περάσει 2 μέρες και δεν έχει συμβεί.

Μέσα σε όλα αυτά, μου ήρθε και ο λογαριασμός σταθερού, που είπαν ήδη ένα μήνα πριν, οτι θα μου δωθεί δώρο για όλη την ταλαιπωρία και την έλλειψη υπηρεσιών.

ΑΝΑΦΕΡΩ ΛΟΙΠΟΝ οτι η Vodafone κατέστη υπεύθυνη για ΠΙΘΑΝΗ ΑΠΩΛΕΙΑ ΧΡΗΜΑΤΩΝ , ΨΥΧΙΚΗ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ ΚΑΙ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΘΗΚΕ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΝΑΞΙΟΠΙΣΤΑ ΚΑΙ ΑΝΕΥΘΥΝΑ, πράγμα το οποίο θα με κάνει να κινήσω περαιτέρω διαδικασίες εναντίον της.

 

Τζάμπα ταλαιπωρία. Αν έχεις smartphone και MB, μπορούσες να το κάνεις hotspot και να συνδέσεις το PC σε αυτό μέσω WiFi. Ειδικά αν έχεις και Vodafone κινητή, μπορείς να τους ζητήσεις και δωρεάν MB αφού το σταθερό σου δεν λειτουργεί.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πόσες μέρες παίρνει συνήθως η αναβάθμιση σε vdsl? Να έρθει ο καινούργιος εξοπλισμός ίντερνετ-τηλεορασης;

Έκανα ανανέωση την Παρασκευή.. Απλά να έχω το νου μου.. ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου χάλασε το τηλέφωνο και το VDSL συγχρονίζει μέχρι 8 Mbps, έχοντας και μερικές αποσυνδέσεις. Χρειάστηκε να μιλήσω με 4 άτομα για να βγάλουμε άκρη, καθώς ο ένας με έστελνε σε άλλον και μάλιστα ήρθε SMS ότι θα επικοινωνήσουν ξανά μαζί μου την... Τετάρτη! Ακόμα δεν με έχουν πάρει από το τεχνικό τμήμα για ραντεβού... :down:

Τζάμπα ταλαιπωρία. Αν έχεις smartphone και MB, μπορούσες να το κάνεις hotspot και να συνδέσεις το PC σε αυτό μέσω WiFi. Ειδικά αν έχεις και Vodafone κινητή, μπορείς να τους ζητήσεις και δωρεάν MB αφού το σταθερό σου δεν λειτουργεί.

 

Και smartphone έχω και MB μου εχουν δώσει και hotspot το έχω κάνει αλλά όλα αυτά είναι προφανώς λύσεις "μπακαλίστικες". Το θέμα είναι ότι ΔΕΝ προσφέρουν την υπηρεσία που συμφώνησαν να προσφέρουν. Δεν τους είπα εγώ με το ζόρι να μου αλλάξουν την απλή σε VDSL. H Vodafone το πρότεινε και τώρα ΔΕΝ το κάνει! Μένω πίσω στη δουλειά μου και το μόνο που ακούω (και το έχω ακούσει 10αδες φορες από τότε που ξεκίνησε η ιστορία) είναι "Ναι, σας καταλαβαίνουμε ... το θέμα θα λυθεί εντός ωρών...".

Και ακόμα περιμένω...

Link to comment
Share on other sites

Στο account μου έχει μνμ ότι λήγει το συμβόλαιο και να κάνω ανανέωση με τις ίδιες τιμές και εκπτώσεις. Όταν πήρα τηλέφωνο όμως μου το ανατρέπουν και ζητούν αύξηση 2 ευρώ (από 17,5 σε 19,5€ περίπου)

Αν λήξει το 2ετές συμβόλαιο και δε γίνει ανανέωση, θα συνεχίσουν οι ίδιες τιμές που είχα ή θα κοπεί η έκπτωση που έχει γίνει και θα ανέβει ο λογαριασμός στα 31,5 που είναι χωρίς εκπτώσεις;

 

ΥΓ. Με ενημέρωσαν ότι πλέον η Vod δεν δίνει καρτούλες cu δώρο με 120'/μήνα για 1 χρόνο που έδινε πριν 2 χρόνια ούτε σε ανανεώσεις ούτε σε νέες συνδέσεις.

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως παραμένει η έκπτωση.

Για την ακρίβεια, συνήθως παραμένει μέρος της έκπτωσης - πχ αν έχεις 40% από την ονομαστική τιμή, μπορεί να πέσει στο 30%.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό κάνουν και στην ανανέωση.

παρά το ότι γράφουν στο λογαριασμό μου " Διατήρησε την έκπτωση στο πάγιό σου ανανεώνοντας στο ίδιο πρόγραμμα ",

όταν πάρεις τηλ σου μειώνουν την έκπτωση και ανεβάζουν το ποσό 10% δηλ περίπου 2€.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...