Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι παρντόν;Το μόντεμ επιστρέφεται 100% αν δεν συνεχίσεις με HOL μετά την λήξη του συμβολαίου.Για την γραμμή δεν είμαι απόλυτα σίγουρος αλλά αφού θέλει διακοπή αν έχεις ήδη dsl και εκ νέου ενεργοποίηση μέσω HOL προφανώς το ίδιο θα γίνει και στο τέλος της σύμβασης.

Δε νομίζω ρε συ Βασίλη να επιστρέφεις το μόντεμ... Αλλιώς θα γέμιζαν οι αποθήκες με μόντεμ για απόσυρση... Λογικά το μόντεμ παραμένει, αλλά ίσως χρειαστεί νέα ενεργοποίηση αν φύγεις από την ΧΟΛ, αυτό ναι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Υπάρχει τρόπος να γλυτώσει κανείς τα πάγια του ΟΤΕ και αν ναι πως;

Εννοείς να έχεις DSL χωρίς να έχεις σταθερό ΟΤΕ; Ναι γίνεται. Με το ιδιόκτητο δίκτυο της Βιβόντι αλλά και με αυτό της Τελεπάσπορτ. Αυτά με την προϋπόθεση ότι σε καλύπτει το δίκτυό τους όμως, που ακόμα δεν είναι πολύ εξαπλωμένο...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να γλυτώσει κανείς τα πάγια του ΟΤΕ και αν ναι πως;

 

Το ερώτημα αυτό έχει απαντηθεί πολλές φορές.

Υπάρχει και απάντηση στο FAQ "Οδηγός DSL" του Lewton, και topic ανοιγμένο χθές στα Ευρυζωνικά Σταθερά Δίκτυα με την ίδια ερώτηση.

 

Χρησιμοποιούμε την ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ πριν ρωτήσουμε. :!:

Link to comment
Share on other sites

Apo tin mikri empeiria pou exo apo agglia ,to modem anikei stin etairia opote an liksei i simbasi exoun dikaioma na to zitisoun piso.Afto bebaia den simainei oti tha ginei. Apla einai politiki ton etairion oste na kratane tous pelates. Na fantastite stin agglia i NTL sou dinei modem alla den einai diko sou. Ostoso otan ekana sindesi sto spiti den xrisimopoiithike to modem tou proigoumenou enoikou, alla efere kainourio. Etsi emeina me dio modem,distixos cable!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πάρτε τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών να σας το επιβεβαιώσουν,το modem επιστρέφεται και λογικό μου φαίνεται μιας και στην ουσία δεν το πληρώνουμε..

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το ξέρετε..όσοι χρησιμοποιούν την HOL μπορούν να βλέπουν το συνδρομητικό http://www.sportline.gr δωρεάν.. :)

Link to comment
Share on other sites

Και τι ειναι αυτο το sportline.gr ακριβως?

 

 

Οσο για την προσφορα 6+6 μηνες της HOL ακουστε το κουφό!!

Πάω σημερα στα ''Γερμανός'' της πλ.Γεωργιου και της Μαιζωνος στην Πατρα.Ρωταω για την προσφορα 6+6.Ρωταω τους πωλητές αν στα 199+φπα περιλαμβάνεται και η παροχη γραμμης ADSL ,μου απαντάνε ''ΟΧΙ θα πρεπει να πληρωνεις τον Οτε κανονικα,περιπου 40ευρω το διμηνο!!!'' Τελικά τι ισχυει?Γιατι το ρωτησα επίμονα σε σημειο να γινω ενοχλητικός ομως και στα δύο καταστηματα ήταν ΑΠΟΛΥΤΑ σιγουροι :confused: :!:

 

Μηπως κανω λάθος?Σε αυτα τα 236 ευρω δεν περιλαμβάνεται και γραμμή ΚΑΙ παροχή?Αυτο ειχα καταλάβει! Να ειναι τοοοοσο ασχετοι δε μπορω να το πιστέψω!

 

Κατι αλλο Ποσο επηρεαζεται η ταχυτητα με την αυξηση της απόστασης από το σταθμό?

 

Και κατι ακομα Στα 384 ποσο εφικτο ειναι να κανω αστικες κλησεις με ικανοποιητική ποιότητα?Αν δεν ειναι τα 384 αρκετα,τα 512 με καλυπτουν ή κι εκει...

Κλησεις υπεραστικές ή προς κινητα θα μπορω να κάνω με καποιο τροπο τζαμπέ?

Link to comment
Share on other sites

Ο εξοπλισμος επιστρεφετε με την ληξη.Ρωτησα σημερα.

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Και τι ειναι αυτο το sportline.gr ακριβως?

 

 

Οσο για την προσφορα 6+6 μηνες της HOL ακουστε το κουφό!!

Πάω σημερα στα ''Γερμανός'' της πλ.Γεωργιου και της Μαιζωνος στην Πατρα.Ρωταω για την προσφορα 6+6.Ρωταω τους πωλητές αν στα 199+φπα περιλαμβάνεται και η παροχη γραμμης ADSL ,μου απαντάνε ''ΟΧΙ θα πρεπει να πληρωνεις τον Οτε κανονικα,περιπου 40ευρω το διμηνο!!!'' Τελικά τι ισχυει?Γιατι το ρωτησα επίμονα σε σημειο να γινω ενοχλητικός ομως και στα δύο καταστηματα ήταν ΑΠΟΛΥΤΑ σιγουροι :confused: :!:

 

Μηπως κανω λάθος?Σε αυτα τα 236 ευρω δεν περιλαμβάνεται και γραμμή ΚΑΙ παροχή?Αυτο ειχα καταλάβει! Να ειναι τοοοοσο ασχετοι δε μπορω να το πιστέψω!

 

Κατι αλλο Ποσο επηρεαζεται η ταχυτητα με την αυξηση της απόστασης από το σταθμό?

 

Και κατι ακομα Στα 384 ποσο εφικτο ειναι να κανω αστικες κλησεις με ικανοποιητική ποιότητα?Αν δεν ειναι τα 384 αρκετα,τα 512 με καλυπτουν ή κι εκει...

Κλησεις υπεραστικές ή προς κινητα θα μπορω να κάνω με καποιο τροπο τζαμπέ?

Άμα στο είπανε στο Γερμανό τότε είναι σίγουρα λάθος. ;)

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και τι ειναι αυτο το sportline.gr ακριβως?

 

http://www.sportline.gr

Αθλητικό site με συνδρομή.Θεωρείται απο τα "καλά". :)

 

 

Οσο για την προσφορα 6+6 μηνες της HOL ακουστε το κουφό!!

Πάω σημερα στα ''Γερμανός'' της πλ.Γεωργιου και της Μαιζωνος στην Πατρα.Ρωταω για την προσφορα 6+6.Ρωταω τους πωλητές αν στα 199+φπα περιλαμβάνεται και η παροχη γραμμης ADSL ,μου απαντάνε ''ΟΧΙ θα πρεπει να πληρωνεις τον Οτε κανονικα,περιπου 40ευρω το διμηνο!!!'' Τελικά τι ισχυει?Γιατι το ρωτησα επίμονα σε σημειο να γινω ενοχλητικός ομως και στα δύο καταστηματα ήταν ΑΠΟΛΥΤΑ σιγουροι :confused: :!:

 

Μηπως κανω λάθος?Σε αυτα τα 236 ευρω δεν περιλαμβάνεται και γραμμή ΚΑΙ παροχή?Αυτο ειχα καταλάβει! Να ειναι τοοοοσο ασχετοι δε μπορω να το πιστέψω!

 

 

Να πας αύριο και να τους πεις ότι είναι άσχετοι. :!:

Link to comment
Share on other sites

Εχω αρκετα καλες εντυπωσεις, θα μπορουσε να ειναι και καλυτερες αλλα αμα αναλογιστεις τις πολυ χαμηλες χρεωσεις θα ελεγα οτι ειναι OK. Λιγο η ποιοτητα ομιλιας με προβληματιζει μερικες φορες. Μπορεις να τη χρησιμοποιεις και απο το σταθερο σου με το 800 200 3864! Περισσοτερα θα δεις στο http://www.evoice.gr Πανε στην Εγγραφη, δωσε ενα email και θα εχεις 3 Ευρω για να δοκιμασεις την υπηρεσια.

 

Αν σου αρεσει, πας στο περιπτερο και παιρνεις μερικα περιοδικα computer active τα οποια εχουν 6,43 Ευρω ομιλια για το evoice. (Το περιοδικο κανει 2 Ευρω.)

 

Οπως ειπα και πιο πανω το καλυτερο ειναι οτι μπορεις να χρησιμοποιεις την υπηρεσια και απο το σταθερο σου τηλεφωνο, οποτε δεν πολυ-αξιζει να παιρνεις απο το ιντερνετ!

Αλήθεια το νούμερο αυτό που το λέει?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πρέπει να είναι το μόνο πακέτο στο οποίο επιστρέφεις το modem... (και κρατάω ακόμα επιφυλάξεις, μιας και για να γίνει αυτό θα πρέπει να υπογραφεις κάποιο χαρτί στην αγορά...

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πρέπει να είναι το μόνο πακέτο στο οποίο επιστρέφεις το modem... (και κρατάω ακόμα επιφυλάξεις, μιας και για να γίνει αυτό θα πρέπει να υπογραφεις κάποιο χαρτί στην αγορά...

 

Καμια επιφυλαξη να μην εχεις, το γραφει στους ορους που υπογραφεις.

 

Το μοντεμ ειναι με χρησηδανεισμο, οταν τελειωσεις το επιστρεφεις με τη κουτα του και με δικα σου εξοδα σε καποιο μαγαζι κι αν παθει κατι εξαιτιας σου, το πληρωνεις εννοειται. Αν δυσκολευεσαι να βρεις τους ορους δες το λινκ παρακατω, στο τελος του .doc Και στο λεω γιατι το εχω διαβασει με τα ιδια μου τα ματια ;)

 

http://home.hol.gr/uploads/promostaff/htmlbanners/bpack/pdf.asp

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το ξέρετε..όσοι χρησιμοποιούν την HOL μπορούν να βλέπουν το συνδρομητικό http://www.sportline.gr δωρεάν.. :)

 

Καλωωωωωωωωωω!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια το νούμερο αυτό που το λέει?

 

http://evoice.hol.gr/online/evoice/index.aspx?mid=4047&SC=4

 

1. Από οποιοδήποτε σταθερό τηλέφωνο:

a. Χωρίς να είστε συνδεδεμένοι στο Internet: καλείτε, χωρίς χρέωση, στον αριθμό 800-200-eVoice (800-200-386423) και πληκρολογείτε τον 10-ψήφιο αριθμό και το PIN που έχετε λάβει στο email ενεργοποίησης της υπηρεσίας. Το σύστημα σας αναγνωρίζει και στη συνέχεια πληκρολογείτε τον αριθμό που θέλετε να καλέσετε.

b. Εάν είστε συνδεδεμένοι στο Internet και έχετε υπηρεσία ADSL από την Hellas On Line (και συγκεκριμένα το προϊόν Broadband Pack), συνδέετε το τηλέφωνό σας στη συσκευή ADSL της HOL και καλείτε (χωρίς κάποια άλλη διαδικασία).

 

αι τι ειναι αυτο το sportline.gr ακριβως?

 

 

Οσο για την προσφορα 6+6 μηνες της HOL ακουστε το κουφό!!

Πάω σημερα στα ''Γερμανός'' της πλ.Γεωργιου και της Μαιζωνος στην Πατρα.Ρωταω για την προσφορα 6+6.Ρωταω τους πωλητές αν στα 199+φπα περιλαμβάνεται και η παροχη γραμμης ADSL ,μου απαντάνε ''ΟΧΙ θα πρεπει να πληρωνεις τον Οτε κανονικα,περιπου 40ευρω το διμηνο!!!'' Τελικά τι ισχυει?Γιατι το ρωτησα επίμονα σε σημειο να γινω ενοχλητικός ομως και στα δύο καταστηματα ήταν ΑΠΟΛΥΤΑ σιγουροι

 

Μηπως κανω λάθος?Σε αυτα τα 236 ευρω δεν περιλαμβάνεται και γραμμή ΚΑΙ παροχή?Αυτο ειχα καταλάβει! Να ειναι τοοοοσο ασχετοι δε μπορω να το πιστέψω!

 

Κατι αλλο Ποσο επηρεαζεται η ταχυτητα με την αυξηση της απόστασης από το σταθμό?

 

Και κατι ακομα Στα 384 ποσο εφικτο ειναι να κανω αστικες κλησεις με ικανοποιητική ποιότητα?Αν δεν ειναι τα 384 αρκετα,τα 512 με καλυπτουν ή κι εκει...

Κλησεις υπεραστικές ή προς κινητα θα μπορω να κάνω με καποιο τροπο τζαμπέ?

 

Ολοκληρο φορουμ εδω, και εσυ πας και ρωτας ποιον???Το Γερμανο :X

 

Το μονο που θα πληρωνεις στον οτε θα ειναι το παγιο του τηλεφωνου + τις κλησεις.

 

Τωρα για το αν θα μπορεις να κανεις κλησεις ειναι θεμα τυχης. Σιγουρα με τη 512 εχεις παραπανω πιθανοτητες (απο αυτα που ακουγονται).

 

Το μοντεμ μπορει να επιστρεφεται αλλα ειναι ethernet με voip adaptor και οχι 10Ευρω usb της δεκαρας.

Link to comment
Share on other sites

Και τι ειναι αυτο το sportline.gr ακριβως?

Einai mia istioselida me ploysio periexomeno gia thn Ellhnikh kai thn pagkosmia athlhtikh epikairothta.

Link to comment
Share on other sites

Εχω αρκετα καλες εντυπωσεις, θα μπορουσε να ειναι και καλυτερες αλλα αμα αναλογιστεις τις πολυ χαμηλες χρεωσεις θα ελεγα οτι ειναι OK. Λιγο η ποιοτητα ομιλιας με προβληματιζει μερικες φορες. Μπορεις να τη χρησιμοποιεις και απο το σταθερο σου με το 800 200 3864! Περισσοτερα θα δεις στο http://www.evoice.gr Πανε στην Εγγραφη, δωσε ενα email και θα εχεις 3 Ευρω για να δοκιμασεις την υπηρεσια.

 

Αν σου αρεσει, πας στο περιπτερο και παιρνεις μερικα περιοδικα computer active τα οποια εχουν 6,43 Ευρω ομιλια για το evoice. (Το περιοδικο κανει 2 Ευρω.)

 

Οπως ειπα και πιο πανω το καλυτερο ειναι οτι μπορεις να χρησιμοποιεις την υπηρεσια και απο το σταθερο σου τηλεφωνο, οποτε δεν πολυ-αξιζει να παιρνεις απο το ιντερνετ!

θα μπορω να παιρνω τηλ απο το σπιτι τσαμπα?δεν το καταλαβα αυτο..μπορει καποιος να μου κανει μια διευκρινηση?(με ΠΜ καλυτερα)

εχυαριστω προκαταβολικα! :O

Link to comment
Share on other sites

Ksero akrivos ti ginete me ta paketa HOL kai Forthnet.

EIha Otenet kai sigoura den ksanaperno.

Eimai se dilima omos Hol i Forthnet?

I Hol ti leei genikotera san internet provider?

Paliotera tin iksera pio dinati.

Ipospin oti sta MediaMarkt to Kit tis Forthnet einai se prosfora gia 6 kai ohi 5 mines!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ksero akrivos ti ginete me ta paketa HOL kai Forthnet.

EIha Otenet kai sigoura den ksanaperno.

Eimai se dilima omos Hol i Forthnet?

I Hol ti leei genikotera san internet provider?

Paliotera tin iksera pio dinati.

Ipospin oti sta MediaMarkt to Kit tis Forthnet einai se prosfora gia 6 kai ohi 5 mines!

Eγώ θα πρότεινα HOL πάντως. Είναι φοβερή και κάνει συνεχώς αναβαθμίσεις όπου βρίσκει προβλήματα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα αίτηση την Πέμπτη 24/11 στις 11.00 πμ , το netRouter μου ήρθε την Τρίτη 29/11 και σήμερα το πρωί (30/11) έγινε και η σύνδεση από τον ΟΤΕ , και σερφάρω σαν τρελλός. Έκανα σύνδεση 512/128 αυτή της προσφοράς 6+6 μήνες και με τέστ που έκανα κατεβάζει με ταχύτητα 56-57 KBytes/sec. Για ξεκίνημα είμαι πολύ ευχαριστημένος. Είδωμεν στη συνέχεια...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...