Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mia akoma erwtisi.

Diakrinete ena slow tis hol?

'I ftaei poy ebala mia proektasi sto modem me tin mpriza?

Eixe to kalodio toy ote arxika me to mprizaki kai meta egw ebgala ayto to kalodio kai ebala ena kainoyrgio kalodio.

Pianei mexri 300kbits

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Άλλος ένας με πρόβλημα από τη HOL... :D

Πάλι καλά που διορθώθηκε το πρόβλημα γιατί δεν μου πολυάρεσε το κοκκινάκι στο led του WAN IP! :shifty: :w00t: :lol:

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Siniuws ekana test me to http://www.bandwidthplace.com/speedtest/

alla teleiwse to minaio orio poy eixa.

Twra ekana me to site poy moy edwses to germaniko kai bgazei 270-280kbps.

Ti ginete?

Esy poso bgazeis?

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ χτές το τζάμπα ίντερνετ από το RAM και έχω μείνει ευχαριστημένος πάρα πολύ με την HOL!Τις ώρες αιχμής λίγο έπεφτε η ταχύτητα κατέβαζα με 38+ και αυτές τις ώρες με 40-41!

Αυτά μου έβγαλε και το τέστ :::.. Download Stats ..:::

Connection is:: 325 Kbps about 0.3 Mbps (tested with 1013 kB)

Download Speed is:: 40 kB/s

Tested From:: http://testmy.net/ (server2)

Test Time:: Thu Sep 22 02:43:27 UTC+0300 2005

Bottom Line:: 6X faster than 56K 1MB download in 25.6 sec

Diagnosis: Awesome! 20% + : 415.87 % faster than the average for host (170.50)

 

Να πώ ότι είμαι περιοχή Κατερίνης Συνδέομαι με: Θεσσαλονίκη - 1,984 Mbps

Link to comment
Share on other sites

Να πώ ότι είμαι περιοχή Κατερίνης Συνδέομαι με: Θεσσαλονίκη - 1,984 Mbps

 

Δεν χρησιμοποιεις αυτη τη γραμμή της HOL για να φτάσεις Σαλόνικα.

Αυτη ειναι για ISDN και PSTN.

Οι DSL μέσω ΟΤΕ πάνε.

Link to comment
Share on other sites

Στη Θεσ/νικη οσο παει και χειροτερευει η κατασταση. Ειδικα τις ωρες αιχμης, πχ τωρα download με 15kb/s... Λυπαμαι πραγματικα αυτους που πληρωνουν.
Link to comment
Share on other sites

Στη Θεσ/νικη οσο παει και χειροτερευει η κατασταση. Ειδικα τις ωρες αιχμης, πχ τωρα download με 15kb/s... Λυπαμαι πραγματικα αυτους που πληρωνουν.

Εδώ Αθήνα κρατάει γερά (προς το παρόν) :D

Πάντως προχθές που υπήρχε ένα γενικό πρόβλημα και δεν είχαμε DSL για κάποια ώρα (σε μένα έτυχε και διακοπή ρεύματος στην περιοχή μου, οπότε δεν κατάλαβα διακοπή στο DSL) έστειλε σε όλους τους πελάτες της η HOL email ζητώντας συγγνώμη και ότι δεν οφειλόταν σε αυτήν το πρόβλημα κλπ. κλπ. Το εκτίμησα ιδιαίτερα. Μόλις μία μέρα αργότερα το έστειλαν, άμεση αντίδραση και υποχρέωση να ζητήσει η εταιρεία συγγνώμη από τους πελάτες της. :)

 

Παραθέτω και το πλήρες e-mail της ΗΟL:

 

Αγαπητοί πελάτες,

 

Αναφορικά με την χθεσινή (20/9/2005) από 15:16 μμ σχεδόν συνολική διακοπή της παροχής των υπηρεσιών της Hellas On Line, θέλουμε να σας πληροφορήσουμε ότι αυτή οφείλετο σε διακοπή παροχής ισχύος στο τηλεπικοινωνιακό κέντρο (στο οποίο στεγάζεται ο τηλεπικοινωνιακός εξοπλισμός) της Εταιρείας μας.

 

Η διακοπή της ισχύος στο τηλεπικοινωνιακό κέντρο προκλήθηκε από ανθρώπινη παρέμβαση του συνεργείου της ιδιοκτήτριας του κτιρίου εταιρίας, που εκτελούσε εργασίες στο χώρο. Η ιδιοκτήτρια εταιρία παρέλειψε να μας ενημερώσει ότι επρόκειτο να γίνουν εργασίες και κατά συνέπεια ανθρώπινες παρεμβάσεις στα λειτουργικά συστήματα του κτιρίου, και όταν το συνεργείο προέβη στη διακοπή της παροχής ισχύος απροειδοποίητα και παραβιάζοντας τους συμβατικούς κανόνες παροχής ισχύος, το αποτέλεσμα ήταν το σύνολο του εξοπλισμού της HOL, να τεθεί αυτόματα εκτός λειτουργίας.

 

Η διακοπή προκάλεσε δυσλειτουργία στα συστήματα (και κατ΄επέκταση στις υπηρεσίες που παρέχονται μέσω αυτών) η οποία ήταν τεχνικά αδύνατον να αποκατασταθεί ταυτόχρονα με την αποκατάσταση της παροχής ισχύος, κυρίως λόγω του τρόπου με τον οποίο προκλήθηκε η βλάβη.

 

Ο τρόπος που προκλήθηκε η διακοπή της ισχύος (ανθρώπινη παρέμβαση) δεν επέτρεψε ούτε στα εφεδρικά συστήματα του τηλεπικοινωνιακού κέντρου, να επέμβουν αποτρέποντας το συμβάν.

 

Το τεχνικό τμήμα της Eταιρίας μας επενέβη άμεσα και εργάστηκε αδιάκοπα προκειμένου να επαναφέρει την ορθή λειτουργία του συνόλου των συστημάτων. Το μεγαλύτερο μέρος των υπηρεσιών (κύρια υπηρεσίες Δικτύου) αποκαταστάθηκε εντός 1 (μιας) ώρας. Οι υπόλοιπες υπηρεσίες (κύρια υπηρεσίες data center) αποκαθίσταντο σταδιακά μέχρι και τα μεσάνυχτα της 20/9/2005.

 

Παράλληλα, στις 15:40 μμ της ίδιας μέρας και για 40 λεπτά περίπου διαπιστώθηκε και δυσλειτουργία στα κυκλώματα διεθνούς διασύνδεσης η οποία επηρέασε όχι μόνο την Hellas On Line αλλά και άλλες εταιρίες που παρέχουν υπηρεσίες διασύνδεσης εντός της Ελλάδος χρησιμοποιώντας την ίδια υποδομή.

 

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση και την εμπιστοσύνη σας και δεσμευόμαστε στην άσκηση κάθε δυνατής εκ' μέρους μας πρόληψης ώστε να έχετε απρόσκοπτη πρόσβαση στις υπηρεσίες της Hellas On Line.

 

Με εκτίμηση,

 

Hellas On Line

 

Σημείωση: Η Hellas On Line διατηρεί τα προσωπικά σας στοιχεία σε βάση δεδομένων, με σκοπό να σας ενημερώνει σχετικά με τη συνδρομή σας, την κατάσταση του δικτύου καθώς και για ειδικές προσφορές που σας συμφέρουν. Σε περίπτωση που δεν επιθυμείτε να λαμβάνετε ενημερωτικό και προωθητικό υλικό σχετικά με τη συνδρομή σας από την Hellas On Line,παρακαλούμε αποστείλετε μήνυμα στην ηλεκτρονική διεύθυνση info@hol.gr.

Link to comment
Share on other sites

Εγω γιατι δεν βλεπω καποια συγγνωμη? :O

Εντάξει απλά ρίχνουν την ευθύνη αλλού αλλά νομίζω έχουν δίκιο, γιατί επαναλαμβάνω στην περιοχή μου εκείνη την ώρα είχε διακοπή ρεύματος με αποτέλεσμα η μισή Μιχαλακοπούλου να έχει εκτός λειτουργίας τα φανάρια της και φυσικά έντονο κυκλοφοριακό κομφούζιο. Δεν ξέρω αν συγχέεται ή όχι το γεγονός αλλά συνέπεσε χρονικά ακριβώς.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει απλά ρίχνουν την ευθύνη αλλού αλλά νομίζω έχουν δίκιο, γιατί επαναλαμβάνω στην περιοχή μου εκείνη την ώρα είχε διακοπή ρεύματος με αποτέλεσμα η μισή Μιχαλακοπούλου να έχει εκτός λειτουργίας τα φανάρια της και φυσικά έντονο κυκλοφοριακό κομφούζιο. Δεν ξέρω αν συγχέεται ή όχι το γεγονός αλλά συνέπεσε χρονικά ακριβώς.

 

Ναι αλλα ο συνδρομητης δεν πληρωνει "αλλου", πληρωνει στη HOL. Οταν ερχεται ο λογαριασμος δεν νομιζω ολοι οι συνδρομητες να ζητανε τη κατανοηση...anyway μια λεξη ειναι τη λες και τελειωνεις. Αλλα....

Link to comment
Share on other sites

Στη Δυτική Ελλάδα (βλ. Πάτρα) έχει κανείς εμπειρίες; Πως πάει;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

re paidia kserei kapoios na mou pei,an mporo na xrisimopioiso tin prosfora tou ram gia to dsl, ti stigmi pou exo eksoplismo apo to ADSLkit tis otenet gia PSTN grami,me sagem modem, i prepei na paro eksoplismo apo ti HOL?
Link to comment
Share on other sites

Paidia eime e3eretika gantemis....paw x8es na parw to ram ap to periptero (k afu gyrisa k ta 9 pu mporusa na paw me ta podia) i peripteru sto teleuteo me leei oti "to prwi ir8an k piran pisw ta periseuumena ram".......Peite mu re cs eine dynaton tetoia gantemia??

 

An kapoios kalos xristianos exei tpt kodikus i mporei na brei feel free to pm........

8a tu eime idietera eugnomwn....

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα, θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Paidia eime e3eretika gantemis....paw x8es na parw to ram ap to periptero (k afu gyrisa k ta 9 pu mporusa na paw me ta podia) i peripteru sto teleuteo me leei oti "to prwi ir8an k piran pisw ta periseuumena ram".......Peite mu re cs eine dynaton tetoia gantemia??

 

An kapoios kalos xristianos exei tpt kodikus i mporei na brei feel free to pm........

8a tu eime idietera eugnomwn....

 

file mou einai poli aplo na vreis to periodiko,ite meso tou idiou tou ekdotikou oikou,pou sigoura exei arketo stok, kai sto stelnei stin idia timi, ite legontas ston periptera na to paragilei pali apo ton promitheuti tou. to deutero ginetai sigoura ,arkei na thelei na se eksipiretisei o peripteras. ;)

Link to comment
Share on other sites

Χτές μου τελείωσε η συνδρομή και αποφάσισα να ενεργοποιήσω την προσφορά της HOL. Από τότε έχω το εξής πρόβλημα: ενώ οι ταχύτητες μου είναι μια χαρά, (έκανα και ένα τεστ που έβγαλε 319kbps) δεν μπορώ να μπώ σε αρκετές σελίδες, ιδίως με κατάληξη .com και μερικά .net Mε τα .gr αντίθετα δεν έχω πρόβλημα, μόνο με σελίδες του εξωτερικού μου συμβαίνει και μάλιστα όχι σε όλες. Έχετε καμία ιδέα; Φταίει η HOL? Πήρα τηλέφωνο την τεχνική υποστήριξη αλλά δεν μου είπαν κάτι χρήσιμο. Μήπως πρέπει να κάνω καμία ρύθμιση; Μπας και φταίει το modem (alcatel speedtouch 530)?

 

Αν έχετε καμιά πρόταση/εξήγηση θα είμαι ευγνώμων.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

 

Έχω την εντύπωση ότι αυτά είναι σωστά, κοιτάζοντας το μόντεμ μου και τα όσα αναφέρονται στο hol.gr

 

Μάλλον δεν τη γλυτώνω την Οτενέτ τελικά μου φαίνεται.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Χτές μου τελείωσε η συνδρομή και αποφάσισα να ενεργοποιήσω την προσφορά της HOL. Από τότε έχω το εξής πρόβλημα: ενώ οι ταχύτητες μου είναι μια χαρά, (έκανα και ένα τεστ που έβγαλε 319kbps) δεν μπορώ να μπώ σε αρκετές σελίδες, ιδίως με κατάληξη .com και μερικά .net Mε τα .gr αντίθετα δεν έχω πρόβλημα, μόνο με σελίδες του εξωτερικού μου συμβαίνει και μάλιστα όχι σε όλες. Έχετε καμία ιδέα; Φταίει η HOL? Πήρα τηλέφωνο την τεχνική υποστήριξη αλλά δεν μου είπαν κάτι χρήσιμο. Μήπως πρέπει να κάνω καμία ρύθμιση; Μπας και φταίει το modem (alcatel speedtouch 530)?

 

Αν έχετε καμιά πρόταση/εξήγηση θα είμαι ευγνώμων.

 

Φιλε μου εχω και εγω HOL dsl. Ανοιγει μια χαρα σελιδες. Πες μου ποιες δεν ανοιγεις να δοκιμασω.

file mu blepo exis to speedtouch to 530

ego exo to i

mipos exis tus drivers?

i mipos kseris apo pu na tus katebaso?

giati exo xasi to cd?

euxaristo

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...