Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aυτό που κάνει ο μπράχτορας είναι να ρουφάει πελάτες από forthnet και άλλες εταιρίας οπότε να είναι ευκολότερη η εξαγορά του πλειοψηφικου πακέτου και της forthnet.

Μετά κάνει τη συγχωνευση και εγενετο CROCUSnet. :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ποσος χρονος χρειαζεται για να αυξησει το διεθνες κυκλωμα της μια εταιρια? (υποθετωντας οτι εχει το χρημα)

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Κανα μήνα πάνω κάτω... Το θέμα με τη ΗΟL δεν είναι η διεθνής διασυνδεση της μιας και αυτη΄δεν έχει μπουκώσει ακόμα...

Το πρόβλημα είναι η διασύνδεση με τη Θεσσαλονίκη η οποία είναι πολύ μικρή για όλη τη Β. Ελλάδα, με αποτέλεσμα Μακεδόνες και Θράκιώτες να σερνονται..

Link to comment
Share on other sites

Μετά από τη χαρά που μου προσέφερε η προσφορά του περιοδικού RAM με την 3μηνη δωρεάν ADSL 384/128 της ΗΟL επήλθε η απογοήτευση – νεύρα – αρκετός χαμένος χρόνος – και τέλος το πρόβλημα παρέμεινε άλυτο.... Αφού λοιπόν αγόρασα το περιοδικό πήγα σπίτι ενεργοποίησα τον λογαριασμό και ετοιμάστηκα να σερφάρω γρήγορα συνηθισμένος από της ταχύτητες που μου προσέφερε ο προηγούμενος ISP η Forthnet. Πληκτρολογώ να μπω σε ένα site της HOL και διακρίνω μια καθυστέρηση, δεν δίνω σημασία βγαίνω από το site και επιχειρώ να κατεβάσω μια εφαρμογή 10MB με έκπληξη βλέπω ότι η ταχύτητα σταθεροποιείται στα 11,3KB/s δεν πίστευα στα μάτια μου λεω δε βαριέσαι μάλλον στιγμιαίο είναι....( 11 το πρωί) Ξαναδοκιμάζω το ίδιο το απόγευμά τα ίδια και χειρότερα στην ταχύτητα, μπαίνω στο speedometer της Mcafee κάνω το test και μου βγάζει την εξωφρενική ταχύτητα των :w00t: 58.92Kbps ναι ναι τόσο ακριβώς. Τηλεφωνώ στο 801 11 77777 με συνδέουν με το τεχνικό τμήμα (ομολογώ πως στην αναμονή δεν περίμενα ούτε δευτερόλεπτο) το αναφέρω στον τεχνικό, κάνει κάποια test και μου λεει πως δεν υπάρχει πρόβλημα. Προβληματισμένος συνδέομαι ξανά αυτή τη φορά με την forthnet 384 ενός φίλου μήπως το πρόβλημα δεν είναι της HOL αλλά δικό μου δοκιμάζω να κατεβάσω την ίδια εφαρμογή από τον ίδιο δικτυακό τόπο και ώς δια μαγείας η σύνδεση πετούσε.... ξανακαλώ το τεχνικό τμήμα της HOL και μου αναφέρει το εξής ότι έχω δίκιο ότι η HOL πραγματοποιεί εργασίες για την βελτίωση της ταχύτητας και ποιότητας των υπηρεσιών και ότι το πρόβλημα θα αποκατασταθεί το αργότερο μέχρι το τέλος του μήνα........... και ερωτώ αν είχα δόση 90€ για να αγοράσω τη σύνδεση και από τους 3 μήνες τον ένα η σύνδεση μου σερνόταν στην κυριολεξία εγώ σαν καταναλωτής πώς πρέπει να πράξω??? Είναι αυτή απάντηση σοβαρής εταιρίας που έχει 10ετή παρουσία στο χώρο?
fake! :X
Link to comment
Share on other sites

Mε την προσφορά του RAM μπουκωσε όλη η Β. Ελλάδα που παίρνει νετ από Θεσσαλονίκη...

Λογικό ήταν. Το θετικό είναι όπως παρατηρησα σήμερα, ότι σηκώσαν άλλο ένα link με τον BBRAS του ΟΤΕ στη Θεσσαλονίκης.

Το οποίο όμως παραμένει idle, δεν περνάνε δλδ πακέτα από αυτό. Προφανώς δεν το έχουν σετάρει ακόμα. Μολις αρχίσει να δουλεύει αυτό θα δούμε μεγάλη βελτίωση...

 

http://iridium.csd.auth.gr/~stam/hol.png

Link to comment
Share on other sites

Neo link me ton bbras ths thessalonikis apo shmera gia thn HOL.

Paramenei omws idle.

Otan ginei plhrws leitourgiko tha doume asprh mera kai emeis sth voreio ellada...

 

http://iridium.csd.auth.gr/~stam/hol.png

Link to comment
Share on other sites

Επισης μπορει καποιος να μας πει τι παιζει με πολεις σαν το κιλκις ή τις σερρες?Λεει οτι εχουν συνδεση με Θεσσαλονικη 256kbps και 512kbps αντιστοιχα, ειναι δυνατον? :w00t:
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Nαι είναι, αυτη η ταχυτητα ειναι μονο για pstn και isdn.

Ta data twn dsl δεν περνανε απο αυτές τις γραμμές.

A,ok ειπα κι εγω :p

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Nαι είναι, αυτη η ταχυτητα ειναι μονο για pstn και isdn.

Ta data twn dsl δεν περνανε απο αυτές τις γραμμές.

 

Δηλαδή όσο 256/56= 4.5 PSTN @56kbps; :confused:

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Aν εξαιρέσεις το γεγονός ότι καμία pstn δεν δουλεύει στα 56kbps + το ότι δεν χρειάζεται 56-50-40kbps ανά πάσα στιγμή και συνεχώς όσο είσαι συνδεδεμένος, τότε ναι ισχύει η διαίρεση που έκανες.

Κιλκίς τώρα... Σιγά τις συνδέσεις που θα έχει... :p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι συνδρομητής της HOL απο το 2000 και έχω βάλει DSL το 2003. Απο τότε (άσχετα αν περίμενα δυο μήνες ΑΚΡΙΒΩΣ για την ενεργοποίηση της γραμμής) δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα... Πάντα ταχύτητες πάνω απο 35Kbps... Το πρόβλημα ήρθε με το BroadBand Pack... Το τηλέφωνο δεν κατάφερα να το δουλέψω καθόλου, χάλια υπυρεσία, η χειρότερη που έχω δοκιμάσει... ΑΙΣΧΟΣ... Φυσικά, δεν έκαναν τίποτα... Αλλά τώρα που θα ξαναβάλω DSL, πάλι HOL θα βάλω!
Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

Αλλά τώρα που θα ξαναβάλω DSL, πάλι HOL θα βάλω!

MΗν το κάνεις αυτό στον εαυτό σου...

Ειδικά τώρα με την προσφορά του RAM, τα πράγματα στη ξεχασμένη Β. Ελλάδα είναι τραγικά. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν παίζει η hol με το ADLS modem της Sagem που δίνει η Otenet στο ONdsl kit? Έχει ενεργοποιηθεί η γραμμή μου και περιμένω εδώ και 2 εβδομάδες να με πάρουν τηλέφωνο από την ΟΤΕΝΕΤ για τους κωδικόυς αλλά με έχουν γραμμένο κανονικά. Είπα να ενεργοποιήσω την DSL της HOL από το RAM (άλλος ένα ταλαίπωρος που θα γονατίσει το δίκτυο της Θεσσαλονίκης:)) αλλά το modem είναι στον κόσμο του. Μήπως γνωρίζει κανείς τις απαραίτητες ρυθμίσεις ή τσάμπα το σκαλίζω?
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να πάρεις τηλέφωνο στην ΟΤενετ και να ζητήσεις να σου δώσουν ένα demo account μέχρι να ενεργοποιηθεί η σύνδεση σου. Πάρε 1242 και τσέκαρε πότε ενεργοποιήθηκε η γραμμή σου και μετά πάρε και πες τους το στην οτενετ ζητώντας το demo
Link to comment
Share on other sites

Paidia geia ,mia erotisi. mexri simera eixa sindesi me to "ondsl kit" ths otenet,h opoia kai ligei. skeftomai na xrisoimopioiso tin prosfora tis hol sto ram. auto mporei na ginei me to sagem ADSLmodem tis otenet, i prepei na paro allo eksoplismo apo ti HOL gia na kano ti sindesi? euxaristo.
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο σχεδον τριωρη διακοπη, πλεον φαινεται η HOL να επανηλθε :p

Θεσσαλονικη.

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Και εγω γυρισα σπιτι για να δω οτι με ειχε πεταξει εξω για μεγαλο διαστημα...

 

Ο mail server δε δουλευει ακομα παντως...

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

to mail pali online... Ας ελπισουμε οτι ηταν κατι ασχετο με την αυξηση των συνδρομητων....

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Kαι ο IRC server και ο ftp ειναι Online.

Όπως έμαθα ήταν διακοπή ρευματος στο Κορωπί. Γι αυτό κατέρρευσε πανελλαδικά και όχι τοπικά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...