Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω πως γίνεται η εγραφή; Ζήτησα online demo μου στείλανε τους κωδικούς και στην εγραφή ότι username βάλω μου βγάζει ότι είναι σε χρήση. Εκτός αυτού και το password ότι και να βάλω μου ζητάει πιο πολύπλοκο. Τι να βάλω ; Του έβαλα 5 γράμματα σύμβολο 3νούμερα και συνδυασμό αυτών.

 

Οντως το password ειναι σπαστικο στη HOL! δοκιμασε το username που θελεις σε αυτη τη μορφη: christmasgr1!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σ'ευχαριστώ φίλε Nrg. Τι ηλίθιο σύστημα πάντως δεν μου έπαιρνε όλο το username και οπώσδήποτε θέλει γράμματα και αριθμούς που αν δεν το βάλεις δεν σου βγάζει πρόβλημα με το username αλλά πρόβλημα με το password.Ηθελα να ήξερα γιατί ασχολούμαι με τέτοιες εταιρείες αφού την ξέρω και από το παρελθόν είναι και ακριβή.
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Πάντως για hol έχει καλές ταχύτητες .Μπορώ να πω καλλύτερες από την altec net που έχω τώρα. Αλλά είναι ακριβή.
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Πάντως για hol έχει καλές ταχύτητες .Μπορώ να πω καλλύτερες από την altec net που έχω τώρα. Αλλά είναι ακριβή.

 

Πλεον δεν ειναι και τοσο ακριβη. Εκτος αν πηρες τριμηνη χθες :w00t:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?threadid=66907

Link to comment
Share on other sites

To HOL Broadband Pack σε ποίες περιοχές προσφέρεται?

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Πλεον δεν ειναι και τοσο ακριβη. Εκτος αν πηρες τριμηνη χθες :w00t:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?threadid=66907

 

Δεν πήρα ακόμα συνδεση είμαι στη φάση της δοκιμής τουλάχιστον μέχρι την Κυριακή. Την HOL την είχα demo. Αλήθεια πόσο κρατάει ρε παιδιά το demo; Έχω την εντύπωση ότι το e-mail που μου δώσανε έγραφε για 1 εβδομάδα για 5 ώρες.Εμένα μου κράτησε περίπου 1 ώρα.Την επόμενη δεν άνοιγε η σέλίδα .Πήρα τηλέφωνο την Hol και έκπληκτος άκουσα ότι έληξε. Όσον αφορά τις τιμές το link που παραθέτεις Nrg έχει 3μηνη 384 για παράδειγμα 78,57 δια 3 το μήνα 26,19 χωρίς φπα όταν η tellas που ίσως να είναι καλύτερη είναι 20,55 αορίστου ανά μήνα χωρίς φπα .

London for ever
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ρε παιδιά μήπως έχετε παρατηρήσει κάνα πρόβλημα με την HOL;

Αρκετές φορές τη μέρα(τουλάχιστον 2-3) χάνει την IP και πρέπει να επανεκκινώ τον υπολογιστή... Το κάνει τις 2 τελευταίες μέρες... Η κατάσταση είναι τουλάχιστον εκνευριστική... :down: :rolleyes:

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μήπως έχετε παρατηρήσει κάνα πρόβλημα με την HOL;

Αρκετές φορές τη μέρα(τουλάχιστον 2-3) χάνει την IP και πρέπει να επανεκκινώ τον υπολογιστή... Το κάνει τις 2 τελευταίες μέρες... Η κατάσταση είναι τουλάχιστον εκνευριστική... :down: :rolleyes:

 

Γιατι δεν επανεκκινεις απλα το μοντεμ? Δεν θα σου προτεινω να παρεις το cc (της Q) γιατι ξερεις και μονος σου οτι λυση δεν θα βρεις :(

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μήπως έχετε παρατηρήσει κάνα πρόβλημα με την HOL;

Αρκετές φορές τη μέρα(τουλάχιστον 2-3) χάνει την IP και πρέπει να επανεκκινώ τον υπολογιστή... Το κάνει τις 2 τελευταίες μέρες... Η κατάσταση είναι τουλάχιστον εκνευριστική... :down: :rolleyes:

 

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι τις τελευταίες μέρες. Πες περισσότερες πληροφορίες όμως, τι Router έχεις και πως το έχεις συνδέσει (USB/ETHERNET); Χρησιμοποιείς PPPoA ή PPPoE;

Flying is easy, just throw yourself at the ground and miss...
Link to comment
Share on other sites

U.S Robotics 9105 σε υλοποίηση ethernet(τι είπα πάλι ο μέγιστος :lol: ).

Χρησιμοποιώ PPPoA... :rolleyes:

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

U.S Robotics 9105 σε υλοποίηση ethernet(τι είπα πάλι ο μέγιστος :lol: ).

Χρησιμοποιώ PPPoA... :rolleyes:

 

Και ποιά IP χάνεις; Την WAN να φανταστώ, γιατί αν χάνεις την IP στο PC σου με PPPoA (και κατά συνέπεια NAT) πρέπει να την έχει ακούσει το US Robotics. Πως και δε σου έχουν δώσει NetRoute;

Flying is easy, just throw yourself at the ground and miss...
Link to comment
Share on other sites

Και ποιά IP χάνεις; Την WAN να φανταστώ, γιατί αν χάνεις την IP στο PC σου με PPPoA (και κατά συνέπεια NAT) πρέπει να την έχει ακούσει το US Robotics. Πως και δε σου έχουν δώσει NetRoute;

Ναι την WAN IP χάνω. Όχι την IP του PC. NetRoute; Για βοήθησε με λίγο... :rolleyes:

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
JetSpeed NetRoute D-2 πουλάω κιόλας :)

Πάλι καλά που δεν μου απάντησες μετά το Σεπτέμβρη :D :p

Δεν πήρα το Netroute. Βασικά πέρασα μια οδύσσεια για να πάρω ένα modem/router της προκοπής και τελικά να καταφέρει να δουλέψει... :rolleyes: :lol: Anyway... Πολύ πιθανό (μη σου πω και σίγουρο) είναι να έχω κάνει εγώ βλακεία αφού είχα βγάλει το QoS των WinXP για να παίξει με το QoS (μέσω ρυθμίσεων rules στο web interface) του 9105... :worry:

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Επειδη λεω να χρησιμοποιησω το δικτυο της HOL για το επομενο τριμηνο, τι λεει? ειναι οκ? Εχει σταθερη αποδοση ολη τη μερα?

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

εδω και μια μερα κανω χρηση της ΗΟΛ, πολυ ευχαριστημενος μεχρι στιγμης το δικτυο αντεχει απολυτα. Παντως το μεγαλο κυμα ενεργοποιησης λογικα θα ερθει σε 15 περιπου μερες, απο ολους οσους τους τελειωνει η καρτα κλπ ή ακομα κανανε και αιτηση για dsl στον οτε λογω της προσφορας...

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Xτεσινοβραδυνή εικόνα (και τώρα έτσι είναι):

http://dias.aueb.gr/~p3020118/myFiles/hol1.JPG

Η σύνδεση από Αθήνα για βόρεια Ελλάδα κοντεύει να τιγκάρει (ή μπορεί και να έχει ήδη τιγκάρει).

Επίσης η σύνδεση από Θεσσαλονίκη προς τις υπόλοιπες πόλεις της βόρειας Ελλάδας έχει ξεπεράσει το 30%:

http://dias.aueb.gr/~p3020118/myFiles/hol2.JPG

Αυτό είναι καλό πάντως για τους νότιους. Αφού η βόρεια Ελλάδα έχει φτάσει στο full και η διεθνής διασύνδεση δεν έχει ξεπεράσει ούτε στιγμή (από όσο έχω τσεκάρει τουλάχιστον) το 60%, μάλλον θα αργήσουν να έχουν και αυτοί πρόβλημα (και δεν αποκλείεται να αντέξει μέχρι να βγει το πεντάμηνο).

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τι ήθελα και μίλησα;

Στο κίτρινο η διεθνής διασύνδεση, αλλά μόνο όσον αφορά το upstream. Το downstream (που είναι και το σημαντικότερο) είναι ακόμα ανοιχτό πράσινο):

http://dias.aueb.gr/~p3020118/myFiles/hol3.JPG

Επίσης η γραμμές από Αθήνα προς Πάτρα και Ηράκλειο ξεπέρασαν το 60%...

 

Οι Ζακυνθινοί πάντως το έχουν ψιλοξεσκίσει:

http://dias.aueb.gr/~p3020118/myFiles/hol4.JPG

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Channels in use: 53.6%

Link Athina - Thessaloniki:

Input Traffic: 87.5% Output Traffic: 36.3%

Link to OTE BBRAS:

Input Traffic: 52.5% Output Traffic: 104.4%

Link to OTE BBRAS2:

Input Traffic: 42.2% Output Traffic: 104.3%

 

:w00t: Δεν την βλεπω καλα τη HOL!

Link to comment
Share on other sites

Δράμα η κατάσταση σε Θεσσαλονική και συνεπώς σε όλη τη Β. Ελλάδα. Πάνω από 15KB/s δεν πάει...

 

Και αντε εσυ δεν πληρωσες και τιποτα οποτε ψιλοκλαιν, ο αλλος που τα σκαει καθε μηνα τι να πει?

 

Βλεπω να εχει τη καταληξη της βιβοντι στην εκτιμιση των χρηστων η HOL....

Link to comment
Share on other sites

Και αντε εσυ δεν πληρωσες και τιποτα οποτε ψιλοκλαιν, ο αλλος που τα σκαει καθε μηνα τι να πει?

 

Βλεπω να εχει τη καταληξη της βιβοντι στην εκτιμιση των χρηστων η HOL....

Αυτό μάλλον σημαίνει ότι το όνομα HOL θα χαθεί κατά την επερχόμενη συγχώνευση με τη Forthnet.

Για να μην ενδιαφέρεται ο Κόκκαλης για την εικόνα της εταιρίας σημαίνει ότι θα χρησιμοποιήσει άλλο brand name (και γιατί όχι το Forthnet, που έχει καθιερωθεί στις συνειδήσεις μας ως συνώνυμο της ποιότητας; ).

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...