Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 ώρες πριν, chemeng said:

Όσοι καταφέρατε να πάρετε την προσφορά 100αρα για 20,77ευρ, η 100άρα είναι FTTH ή VDSL;

Πόσα λεπτά προς κινητά;; 360, 1000 ή απεριόριστα;

 

Εμένα  μου δίνουν 100αρα FTTH και απεριόριστα κινητά για 25,65ευρ (και 28,50 για 200αρα), αλλά δεν πέφτουν παρακάτω. Αυτή η προσφορά από την Εξυπηρέτηση Πελατών, όχι από κάποιο αρμόδιο τμήμα αποσυνδέσεων/διατήρησης πελατών.

To biting the bullet point για μένα είναι στα ~23ευρ (τώρα δίνω 19,30 για VDSL 50αρα και 360' προ κινητά)

Εμένα μου έδωσαν με 20,31€ το Fiber 100 Pro FTTC με απεριόριστα σταθερά-κινητά και το νέο ρούτερ που δίνουν στα Pro προγράμματα.

Screenshot_20231122_224452_Adobe Acrobat.jpg

Edited by kiriakos_tjet
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

On 22/11/2023 at 9:54 ΜΜ, SERS1612 said:


Το 28.50 έχει και vodafone tv?


Sent from my iPad using Tapatalk

OXI

On 22/11/2023 at 10:44 ΜΜ, kiriakos_tjet said:

Εμένα μου έδωσαν με 20,31€ το Fiber 100 Pro FTTC με απεριόριστα σταθερά-κινητά και το νέο ρούτερ που δίνουν στα Pro προγράμματα.

Δυνατό ντηλ, δυστυχώς για μένα  FTTC δεν παίζει καθόλου ως επιλογή, γιατί βρίσκομαι πολύ κοντά στο Α/Κ του ΟΤΕ. Αυτό που ήταν ευχή τις εποχές ADSL που κάρφωνα 20mbps, είναι η κατάρα μου στην εποχή του VDSL. Εδώ και χρόνια κολλημένος σε ένα custom profile 30mbps γιατί η 50αρα μου κάνει αποσυνδέσεις.

Edited by chemeng

Samsung S500 -> Siemens S65 -> Nokia E51 -> HTC Diamond2 -> Samsung Omnia7 -> Huawei P1 LTE -> ZTE Blade S6 -> Huawei P8 -> Apple iPhone SE -> LeEco Le Max2 -> Honor View20 -> Xiaomi Mi MIX3 5G -> Motorola Edge20

Link to comment
Share on other sites

Δυνατό ντηλ, δυστυχώς για μένα  FTTC δεν παίζει καθόλου ως επιλογή, γιατί βρίσκομαι πολύ κοντά στο Α/Κ του ΟΤΕ. Αυτό που ήταν ευχή τις εποχές ADSL που κάρφωνα 20mbps, είναι η κατάρα μου στην εποχή του VDSL. Εδώ και χρόνια καλλημένος σε ένα custom profile 30mbps γιατί η 50αρα μου κάνει αποσυνδέσεις.
Έχεις ψάξει για τυχόν προβλήματα στη δική σου συνδεσμολογια μες στο σπίτι; Εννοώ δλδ μετά τον κατανεμητη και προς τις τηλεφωνικές πρίζες. Πιθανότατα να μην είναι δικό τους θέμα αυτό θέλω να καταλήξω

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω συμβόλαίο στη Vodafone σταθερο double play 50mbps. Λήγει σε ένα μήνα.
Ο λογαριασμός επάνω γράφει ότι κανονικά η παροχή αυτή έχει κόστος 41 ευρώ αλλά με τις εκπτώσεις πάει 22.
Αν το αφήσω να λήξει θα πληρώνω 41 ευρώ; Ρωτάω γιατί κάπου είχα διαβάσει ότι με καινούργιο κανονισμό από την ΕΕΤΤ η συμβαση μετατρέπεται σε αορίστου αλλά με την τιμή που πλήρώνεις τώρα και όχι με την εικονική "φουσκωμένη" χρέωση. Ξέρει κάποιος τι ισχύει; 
Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, opmgls said:

Εχω συμβόλαίο στη Vodafone σταθερο double play 50mbps. Λήγει σε ένα μήνα.
Ο λογαριασμός επάνω γράφει ότι κανονικά η παροχή αυτή έχει κόστος 41 ευρώ αλλά με τις εκπτώσεις πάει 22.
Αν το αφήσω να λήξει θα πληρώνω 41 ευρώ; Ρωτάω γιατί κάπου είχα διαβάσει ότι με καινούργιο κανονισμό από την ΕΕΤΤ η συμβαση μετατρέπεται σε αορίστου αλλά με την τιμή που πλήρώνεις τώρα και όχι με την εικονική "φουσκωμένη" χρέωση. Ξέρει κάποιος τι ισχύει; 
Ευχαριστώ 

Δεν έχω υπόψη μου τέτοια οδηγία, πάντως εμένα η Vodafone διατήρησε κάποια (μικρότερη) έκτπωση όταν μετατράπηκε σε αορίστου.

Link to comment
Share on other sites

On 22/11/2023 at 7:02 ΜΜ, chemeng said:

Όσοι καταφέρατε να πάρετε την προσφορά 100αρα για 20,77ευρ, η 100άρα είναι FTTH ή VDSL;

Πόσα λεπτά προς κινητά;; 360, 1000 ή απεριόριστα;

 

Εμένα  μου δίνουν 100αρα FTTH και απεριόριστα κινητά για 25,65ευρ (και 28,50 για 200αρα), αλλά δεν πέφτουν παρακάτω. Αυτή η προσφορά από την Εξυπηρέτηση Πελατών, όχι από κάποιο αρμόδιο τμήμα αποσυνδέσεων/διατήρησης πελατών.

To biting the bullet point για μένα είναι στα ~23ευρ (τώρα δίνω 19,30 για VDSL 50αρα και 360' προ κινητά)

Σχετικά με την τιμή της 50αρας εμένα λήγει το συμβόλαιο μου σε ένα μήνα και μέσα από το app της vodafone μου δίνουν τη δυνατότητα να το επεκτείνω για 24 μήνες στην ίδια τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Εχω συμβόλαίο στη Vodafone σταθερο double play 50mbps. Λήγει σε ένα μήνα.
Ο λογαριασμός επάνω γράφει ότι κανονικά η παροχή αυτή έχει κόστος 41 ευρώ αλλά με τις εκπτώσεις πάει 22.
Αν το αφήσω να λήξει θα πληρώνω 41 ευρώ; Ρωτάω γιατί κάπου είχα διαβάσει ότι με καινούργιο κανονισμό από την ΕΕΤΤ η συμβαση μετατρέπεται σε αορίστου αλλά με την τιμή που πλήρώνεις τώρα και όχι με την εικονική "φουσκωμένη" χρέωση. Ξέρει κάποιος τι ισχύει; 
Ευχαριστώ 
Είχα το ίδιο με σένα με 24αρα γραμμή.
Πλήρωνα 16 το μήνα.
Όταν έληξε έγινε αορίστου και για τουλάχιστον 2 χρόνια πλήρωνα το ίδιο.
Αυτό γίνονταν μέχρι το Μάρτιο που πέρασε όπου άλλαξα σε άλλη εταιρεία
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 25/11/2023 at 12:16 ΜΜ, opmgls said:

Εχω συμβόλαίο στη Vodafone σταθερο double play 50mbps. Λήγει σε ένα μήνα.
Ο λογαριασμός επάνω γράφει ότι κανονικά η παροχή αυτή έχει κόστος 41 ευρώ αλλά με τις εκπτώσεις πάει 22.
Αν το αφήσω να λήξει θα πληρώνω 41 ευρώ; Ρωτάω γιατί κάπου είχα διαβάσει ότι με καινούργιο κανονισμό από την ΕΕΤΤ η συμβαση μετατρέπεται σε αορίστου αλλά με την τιμή που πλήρώνεις τώρα και όχι με την εικονική "φουσκωμένη" χρέωση. Ξέρει κάποιος τι ισχύει; 
Ευχαριστώ 

Για την ίστορία να αναφέρω ότι πριν 1 εβδομάδα έληξε το 2ετές συμβόλαιο σταθερού voda που είχα (50αρα με απεριόριστα). Αρχικά πλήρωνα 21.34 μέχρι πριν δύο μήνες που κατάργησαν την έκπτωση του 1 ευρώ λόγω πληρωμής με κάρτα οπότε και τους τελευταίους μήνες πληρώνα 22.34. Μέσα από την εφαρμογή τον τελευταίο μήνα  και ακόμη και τώρα μου έχουν προσφορά να ανανεώσω το συμβόλαιο μου για 2 χρόνια με 22.17 το μήνα. Σήμερα έγινε η πρώτη χρέωση μήνα μετά τη λήξη του συμβολαίου οπότε και φαντάζομαι ότι έχει μετατραπεί σε αορίστου χρόνου. Με έχουν χρεώσει 23.78. Δηλαδή θα κερδίσω 1.6€ το μήνα αν δεσμεύσω την γραμμή ξανά. Προσωπικά επειδή πιθανόν να μετακομίσω το καλοκαίρι σε άλλη περιφέρεια θα το κρατήσω αορίστου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλα χριστουγεννα μεχρι ποτε μπορουμε να κανουμε μεταβαση σε αλλη εταιρια χωρις ρητρα λογο ebill ξερει καποιος;

Edited by thanos1989
Link to comment
Share on other sites

Περιπου μεσα Νοεμβριου εκανα αιτηση διακοπης-φορητοτητας στην Nova με κυρια αιτια την καταργηση έκπτωσης e-bill και για να παω σε οπτικη ινα αφου η vodafone δεν μου εδινε πανω απο 24αρα. Στο τηλεφωνο απο τμημα διακοπων μου ειπανε οκ, ατελως θα γινει και ξαφνικα σημερα μου χρεωσανε 67€ στο λογαριασμο (πιστωτικη-παγια εντολη) χωρις να εχω λαβει καν ειδοποιηση, φυσικο λογαριασμο, email,sms κλπ. Εκδοσανε λογαριασμο με τελη διακοπης και τραβηξαν και λεφτα και ολα αυτα χωρις να λαβω παραμικρη ειδοποιηση. Φυσικα πηρα τηλ στην εξυπηρετηση και το ελενξανε και θα μου επιστρεψουν τα χρηματα εντος 10-15 ημερων σε λογαριασμο καταθετικο που τους εδωσα τηλεφωνικά. Αυτη η ταλαιπωρια δεν μου αρεσε αν και η υπάλληλος  στην εξυπηρετηση σημερα ηταν καθησυχαστικη και ευγενεστατη. 

Η παγια εντολή δεν απενεργοποιουνταν απο πριν κανω διακοπη συμβολαιου, για τεχνικους λογους, το προφιλ του σταθερου τηλεφωνου μου κατεβηκε απο το my vodafone οποτε δεν ειχα απο κανενα μεσο ενημερωσης για αυτο το "λαθος". 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, thanos1989 said:

Καλησπερα και καλα χριστουγεννα μεχρι ποτε μπορουμε να κανουμε μεταβαση σε αλλη εταιρια χωρις ρητρα λογο ebill ξερει καποιος;

Μέχρι 1/2 λόγω αλλαγής του 13830

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερετε αν παιζει καμια διαφορετικη τιμη απο αυτες που βλεπω στο site τους για FTTH?

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 19/11/2023 at 12:49 ΜΜ, makisg4 said:

πρώτα κάνε αίτημα διακοπής με χρήση του δικαιώματος της αζήμιας αποχώρησης λόγω e-bill. Θα σε καλέσουν αυτοί και θα σου αντιπροτείνουν χαμηλότερη τιμή για να παραμείνεις. Εγώ έτσι μείωσα το πάγιο από 26,5 σε 21,5 και γλιτωσα και την αύξηση λόγω ebill

Που κάνουμε το αίτημα διακοπής; υποχρεωτικά σε κατάστημα ή υπάρχει και κάποιο link;

Link to comment
Share on other sites

Μου τηλεφώνησαν σήμερα από μια συνεργαζόμενη εταιρία για αναβάθμιση της γραμμής μου. Αυτή τη στιγμή είμαι με 50άρι VDSL. Λόγω απόστασης, στο σπίτι φτάνουν περίπου 25 - 27 Mbps.

Η κυρία που προσπάθησε να μου δώσει την αναβάθμιση, μου ανέφερε πως "πέρασαν οι νέες γραμμές στην περιοχή μου" και τώρα μπορώ να πάω σε 100άρα γραμμή. Είχε και άλλα καλούδια το πακέτο όπως Vodafone TV, τα οποία δεν θυμάμαι. Ούτε την τιμή που μου είπε θυμάμαι. Όμως, αλλού θέλω να καταλήξω.

Πριν περίπου 3 χρόνια που μπήκα στη Vodafone, δεν μπορούσε να προσφέρει στην περιοχή μου 100άρα σύνδεση (σύμφωνα με την ιστοσελίδα της), τώρα μπορεί (το τσέκαρα σήμερα). Την ίδια εποχή, ο ΟΤΕ δεν μπορούσε να δώσει τίποτα πάνω από 24άρι και ούτε σήμερα μπορεί (τσέκαρα και τότε και σήμερα).

Της εξήγησα οτι σήμερα με 50άρι πιάνω περίπου το μισό και ρώτησα αν θα πιάνω τα 93 Mbps (που μου είπε οτι εγγυάται η Vodafone). Μου απαντάει : "Ναι, αφού θα αλλάξω γραμμή. Στις 50άρες υπάρχει κορεσμός.".

Η ερώτηση που θέλω να κάνω είναι η εξής : Υπάρχει περίπτωση να πιάνω τόσο καλή ταχύτητα αν μεταβώ σε 100άρα;
Στην περιοχή μου δεν έχει γίνει κάποιο έργο ώστε να μπουν νέες καμπίνες ή να περαστούν νέα καλώδια ή οτιδήποτε! Επίσης, αφορά επαρχία.

Είμαι σχεδόν βέβαιος πως απλά είναι για να προωθήσουν το Vodafone TV, αλλά είπα να το επιβεβαιώσω.

NOKIA 3210 -> NOKIA 3310 -> NOKIA 3510i -> Sony Ericsson K750i

NOKIA 5530 -> NOKIA Lumia 710 -> NOKIA Lumia 920 -> NOKIA 6 -> ΝΟΚΙΑ 6.1

Xiaomi Mi Note 10

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις εάν παίρνεις δίκτυο από καμπίνα (FTTC) ή από Αστικό Κέντρο; Στην πρώτη περίπτωση, είναι πιθανό να εγκατατάθηκε νέο DSLAM ή κάρτες στην υπάρχουσα καμπίνα. Εάν πρόσθεσαν vectoring (profile 35b) θα δεις βελτίωση.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως παίρνω από καμπίνα. Είμαι 80% σίγουρος. Πάντως, αν εγινε η αναβάθμιση που λες, γιατί ο ΟΤΕ δίνει ΜΟΝΟ έως 24;

NOKIA 3210 -> NOKIA 3310 -> NOKIA 3510i -> Sony Ericsson K750i

NOKIA 5530 -> NOKIA Lumia 710 -> NOKIA Lumia 920 -> NOKIA 6 -> ΝΟΚΙΑ 6.1

Xiaomi Mi Note 10

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, chris023r said:

Νομίζω πως παίρνω από καμπίνα. Είμαι 80% σίγουρος. Πάντως, αν εγινε η αναβάθμιση που λες, γιατί ο ΟΤΕ δίνει ΜΟΝΟ έως 24;

Δεν ενημερώνονται ταυτόχρονα τα συστήματα όλων των παρόχων. Συνήθως έχουν ένα μικρό χρονικό προβάδισμα οι ιδιοκτήτες της υποδομής (στην προκειμένη περίπτωση αυτός που ανήκει η καμπίνα με τον ενεργό εξοπλισμό).
Σε κάθε περίπτωση, εάν συμφωνήσεις για 100Mbps και συνεχίσεις να πιάνεις 30, μπορείς να υπαναχωρήσεις. Έχε υπόψη σου ότι στο συμβόλαιο που θα πάρεις γράφει τυπική και ελάχιστη ταχύτητα, τα οποία είναι δεσμευτικά για τον πάροχο.

Link to comment
Share on other sites

Το βρίσκω εξαιρετικά δύσκολο να ΜΗΝ ανήκει η καμπίνα στον ΟΤΕ. Νομίζω σε όλη την πόλη το δίκτυο είναι του ΟΤΕ.

Τέλος πάντων! Σε κάθε περίπτωση, εχω ακόμα 12 μήνες και δεν έχω όρεξη να τραβιέμαι αν παει κάτι στραβά. Θα δούμε του χρόνου! Στο κάτω κάτω, αν κόπτονται τόσο για μένα, ας κοιτάξουν να φτιάξουν την 50αρα που έχω ήδη!

NOKIA 3210 -> NOKIA 3310 -> NOKIA 3510i -> Sony Ericsson K750i

NOKIA 5530 -> NOKIA Lumia 710 -> NOKIA Lumia 920 -> NOKIA 6 -> ΝΟΚΙΑ 6.1

Xiaomi Mi Note 10

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λήγει το δικαίωμα καταγγελίας συμβολαίου με αποχώρηση χωρίς χρέωση μέχρι αύριο 1/2/2024, λόγο μεταβολής χρέωσης του 13830. Μόλις έκανα αίτηση στη nova, για fiber 300, και μου είπαν πως θα το προωθήσουν άμεσα. Υπάρχει περίπτωση να μην προλάβω την ημερομηνία; 

Edit: μάλλον έμπλεξα. Αφού έκανα την αποδοχή του συμβολαίου στη nova, με συμβούλεψαν από την nova να καλέσω την vodafone και να δηλώσω την επιθμία αποχώρησης προς τη nova. Eπικοινώνησα με την vodafone και από μεριά τους μου είπαν πως δεν μετράει η ημερομηνία που θα τους ενημερώσω για την καταγγελία ή την αίτηση φορητότητας, αλλά η ημερομηνία που θα αποδεσμευτεί η γραμμή από αυτούς. Και μάλιστα, πως έχουν το δικαίωμα να κάνουν μέχρι και 8 ημέρες για την αποδέσμευση της γραμμής. Επομένως, τον ήπια... καθώς θα παρέλθει η ημερομηνία που μπορώ να κάνω αζημίως αποχώρηση. 

Πήρα λοιπόν πίσω την NOVA και τους είπα να τα ακυρώσουν όλα, και μου είπαν πως δεν γίνεται... και πως πρέπει να στείλω υπεύθυνη δήλωση για την ακύρωση. Μάλιστα, μου είπαν πως ακόμα η αίτησή μου είναι "προς παραλαβή δικαιολογητικών" και πως δεν έχει αρχίσει ακόμα η διεκπεραίωσή της, αλλά επειδή στο συμβόλαιο παραιτούμε του δικαιώματος υπαναχώρησης, μπορεί να μην την δεχθούν. Έστειλα υπεύθυνη δήλωση που έγραψα μέσω gov.gr μαζί με φωτό ταυτότητας, και αναμένω. 

Μπάχαλο. 

Edited by kogos

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, kogos said:

Λήγει το δικαίωμα καταγγελίας συμβολαίου με αποχώρηση χωρίς χρέωση μέχρι αύριο 1/2/2024, λόγο μεταβολής χρέωσης του 13830. Μόλις έκανα αίτηση στη nova, για fiber 300, και μου είπαν πως θα το προωθήσουν άμεσα. Υπάρχει περίπτωση να μην προλάβω την ημερομηνία; 

Edit: μάλλον έμπλεξα. Αφού έκανα την αποδοχή του συμβολαίου στη nova, με συμβούλεψαν από την nova να καλέσω την vodafone και να δηλώσω την επιθμία αποχώρησης προς τη nova. Eπικοινώνησα με την vodafone και από μεριά τους μου είπαν πως δεν μετράει η ημερομηνία που θα τους ενημερώσω για την καταγγελία ή την αίτηση φορητότητας, αλλά η ημερομηνία που θα αποδεσμευτεί η γραμμή από αυτούς. Και μάλιστα, πως έχουν το δικαίωμα να κάνουν μέχρι και 8 ημέρες για την αποδέσμευση της γραμμής. Επομένως, τον ήπια... καθώς θα παρέλθει η ημερομηνία που μπορώ να κάνω αζημίως αποχώρηση. 

Πήρα λοιπόν πίσω την NOVA και τους είπα να τα ακυρώσουν όλα, και μου είπαν πως δεν γίνεται... και πως πρέπει να στείλω υπεύθυνη δήλωση για την ακύρωση. Μάλιστα, μου είπαν πως ακόμα η αίτησή μου είναι "προς παραλαβή δικαιολογητικών" και πως δεν έχει αρχίσει ακόμα η διεκπεραίωσή της, αλλά επειδή στο συμβόλαιο παραιτούμε του δικαιώματος υπαναχώρησης, μπορεί να μην την δεχθούν. Έστειλα υπεύθυνη δήλωση που έγραψα μέσω gov.gr μαζί με φωτό ταυτότητας, και αναμένω. 

Μπάχαλο. 

Εφόσον αιτήθηκε την διακοπή σου δηλαδή κανεις καταγγελία της σύμβασής σου μετράει η ήμερα που την κάνεις και οχι όποτε αποδεσμευτεί η γραμμή.Και που ξέρει ο καθένας μας ποτε θα αποδευσμευτει η καθε γραμμη αυτο ειναι τελειως παραλογο.
Μάλλον θα πρέπει να το διευκρινίσεις αυτο τηλεφωνικά.
Αυτο λεει η κοινη λογικη.. οταν κάνεις μια αιτηση καπου μετραει η ημερομηνία της αιτησης οχι πότε διεκπεραιώνεται ...

 

Link to comment
Share on other sites

Kogos, γιατί περίμενες να δράσεις την τελευταία στιγμή;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Eγω που θεωρητικα τα εκανα ολα αυτα εμπροθεσμα μεσα Νοεμβριου και διεκοψα για να παω ΝOVA και με τηλεφωνικη επιβεβαιωση οτι δεν θα φαω ποινη προωρης διακοπης λογο καταργησης εκπτωσης ebill, χρεωθηκα 67 ευρω σε εκκαθαριστικο λογαριασμο που ποτε δεν ελαβα με κανεναν τροπο και ο οποιος πληρωθηκε μεσω πιστωτικης καρτας την οποια το συστημα δεν με αφηνε να αφαιρεσω (παγια εντολη).Oυτε ομως ως καρτελα μπορουσα να δω μεσα στο app γιατι αλλαξα παροχο. Οποτε μολις αντιληφθηκα την κινηση στην καρτα, τους πηρα και τ ακουσανε γιατι αλλα συμφωνησαμε και αλλα κανανε. Μου ειπαν οτι εκαναν "λαθος" και οτι θα δρομολογηθει επιστροφη εντος 15 ημερων. Περασε ενας μηνας απο τοτε και εκδοσανε πιστωτικο εκκαθαριστικο πριν 5 μερες στα 72 ευρω και ξαναεδωσα το ΙΒΑΝ που τυχαια δεν καταχωρηθηκε και αναμενω ακομη 15 μερες για να παρω τα λεφτα μου πισω. Οποτε ολα ειναι σχετικα.

Σημειωνω καθε φορα ποτε μιλησα στο τηλεφωνο και με ποιον υπαλληλο γιατι αν δεν παρω τα λεφτα μου, θα προβω σε καταγγελια με οσα στοιχεια εχω. Αν δεν εβλεπα την κινηση στην καρτα, δεν θα το μαθαινα ποτε γιατι υπουλα μου μπλοκαραν την διαγραφη παγιας εντολης, δεν στειλανε ουτε καν ηλεκτρονικο ουτε εγχαρτο εκκαθαριστικο λογαριασμο για να εχω ενημερωση του λαθους και φυσικα αλλα ειπαμε και αλλα κανανε στην πραξη.

Link to comment
Share on other sites

On 1/2/2024 at 8:15 ΜΜ, seranata said:

Kogos, γιατί περίμενες να δράσεις την τελευταία στιγμή;

Γιατί δυστυχώς δεν το γνώριζα πιο νωρίς 

On 1/2/2024 at 1:35 ΜΜ, zerokill said:

Εφόσον αιτήθηκε την διακοπή σου δηλαδή κανεις καταγγελία της σύμβασής σου μετράει η ήμερα που την κάνεις και οχι όποτε αποδεσμευτεί η γραμμή.Και που ξέρει ο καθένας μας ποτε θα αποδευσμευτει η καθε γραμμη αυτο ειναι τελειως παραλογο.
Μάλλον θα πρέπει να το διευκρινίσεις αυτο τηλεφωνικά.
Αυτο λεει η κοινη λογικη.. οταν κάνεις μια αιτηση καπου μετραει η ημερομηνία της αιτησης οχι πότε διεκπεραιώνεται ...

 

Δυστυχώς στην Vodafone μου είπαν πως μετρά η ημερομηνία αποδέσμευσης της γραμμής από αυτούς, και όχι η ημερομηνία αίτησης φορητότητας. 

Το πράγμα είχε και συνέχεια. Με επισκέφτηκε πωλητής της nova την αμέσως επόμενη μέρα, 1/2, ο οποίος πρόσφερε το ίδιο συμβόλαιο, αλλά με 3 μήνες δωρεάν για να απόσβεση το πρόστιμο της Vodafone. Το δέχτηκα και υπέγραψα χειρόγραφα. Αλλά την επόμενη ημέρα μου ήρθε email ότι έχει ξεκινήσει η διαδικασία φορητότητας για το συμβόλαιο της 31/1, που δεν είχε τους δωρεάν μήνες. Ενώ εγώ είχα ζητήσει την ακύρωση του. Τους κάλεσα τηλεφωνικά και η απάντηση τους ήταν πως πρώτα πρέπει να ξεκινήσει η διαδικασία και μετά να ακυρωθεί. Κάτι βρωμάει εδώ. Γιατί να ξεκινήσει μία διαδικασία που είναι προς ακύρωση? Έστειλα μήνυμα και στον πωλητή, ο οποίος ήταν ενήμερος για την όλη κατάσταση από την αρχή, μου είπε πως θα το κοιτάξει αυτός, αλλά ακόμα κανένα νέο. Ζήτησα μετά από την nova να μου στείλουν μια βεβαίωση ή έστω ένα email ότι έχουν λάβει γνώση για την ακύρωση της 31/1, και απάντησαν πως δεν μπορούν να στείλουν και πως θα έρθει ενημέρωση από το σύστημα αυτόματα....

Edited by kogos

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Με το έτσι θέλω μας φούσκωσαν όλους 1€ +  Κατάργηση έκπτωσης E-bill.  

Δεν βρήκα άλλη άμυνα από το να ενεργοποιήσω στο My-Vodafone, Την αποστολή λογαριασμού σε χαρτί, έτσι ώστε να χρεώνονται και αυτοί.

   

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...