Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ναι υπαρχει σταθερο τηλ... Γιατι;;;

 

Τι εννοεις γιατι φιλε ? θελω ενα σταθερο τηλεφωνο για να καλω σε περιπτωση τεχνικης υποστηριξης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα... Εχω ειπα αν υπαρχει καποια καλη προσφορα για ανανεωση τουσυμβολαιου.. Για νεο προγραμμα μαζι με τηλεοραση και nova...
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να απευθυνθείς στην ETECSA. Αυτή εχει στην περιοχή σου. :lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά με πηρε η voda εξωτερικός συνεργάτης για προσφορά..

σταθερα υπεραστικα 6 ωρες κινητά όπου μοιράζονται με σταθερα εξωτερικού και 30αρι vdsl +δωρο τελη ενεργοποίησης +το νεο ρουτερ τελική με φόρους 28€

σε 5 μηνες λήγει το συμβόλαιο και θα ξεκινούσα να δω τι παιζει τωρα εχω 23.88 5 ωρες κινητα και το 24αρι. αξίζει η θα παρω κατι καλύτερο;;

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζουμε αν δίνει η Voda vdsl από το Α/Κ?

Δεν υπάρχουν καμπίνες στην περιοχή μου ακομη.!

 

Δίνει, τσέκαρε στη σελίδα τους εάν έχει διαθεσιμότητα στη διεύθυνσή σου.

 

Καλησπέρα παιδιά με πηρε η voda εξωτερικός συνεργάτης για προσφορά..

σταθερα υπεραστικα 6 ωρες κινητά όπου μοιράζονται με σταθερα εξωτερικού και 30αρι vdsl +δωρο τελη ενεργοποίησης +το νεο ρουτερ τελική με φόρους 28€

σε 5 μηνες λήγει το συμβόλαιο και θα ξεκινούσα να δω τι παιζει τωρα εχω 23.88 5 ωρες κινητα και το 24αρι. αξίζει η θα παρω κατι καλύτερο;;

 

Κι εμένα πριν λίγες μέρες την ίδια προσοφορά έκαναν (27-28€, δεν θυμάμαι ακριβώς).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα.

Τον άλλο μήνα τελειώνει το συμβόλαιο στη nova και σκέφτομαι να πάω σε Vodafone tv.

Έκανε κάποιος πρόσφατα αυτή την μετάβαση, να μου πει την εμπειρία του;

Η υπηρεσία τρέχει απροβληματιστα;

Σχετικά με την nova πώς είναι η ταχύτητα του Internet;

Γενικά πως είναι η εμπειρία από την υπηρεσία;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

-) Αρχικά να σου πω ότι με ταλαιπώρησαν πολύ για έναν μήνα μέχρι να μπορέσουν να λύσουν το πρόβλημα να μου προσφέρουν τηλεόραση (να βλέπω δηλαδή vodafone tv!!!!!). Αυτό έγινε αφού τελικά μου έστειλαν άλλον αποκωδικοποιητή (το είχα προτείνει ως λύση πολύ νωρίς, αλλά δεν... μου έλεγαν διάφορες λαλακίες). Τώρα λειτουργεί επιτέλους. Τρώει όμως κωλύματα και κάποιες φορές μετά από stand by δεν ξεκινάει η tv και θέλει ο αποκωδικοποιητής επανεκκίνηση.

-) Παλιότερα είχα cosmote tv δορυφορικό. Η εικόνα δεν έχει καμία σχέση τώρα. Με ταχύτητα 10-11 mbps είναι απλά οριακή και κατώτερη των απαιτήσεων της εποχής. Εντάξει βλέπεις, αλλά ...

-) Το ίντερνετ είναι μια χαρά χωρίς διακοπές. Αποδίδει πολύ καλά.

-) Η εξυπηρέτηση πελατών είναι σχετικά κακή με πολλές καθυστερήσεις στην ανταπόκριση και κυρίως στην επίλυση των προβλημάτων, και η συνολική εκτέλεση της πλατφόρμας μέτρια και με προχειρότητες (για να μην πω κάτι χειρότερο) δεδομένου του μεγέθους της Vodafone ως πολυεθνική εταιρεία. Φαίνεται δηλαδή η βιασύνη να μπουν στην αγορά χωρίς να είναι έτοιμοι 100%.

The roof is on fire :!:
Link to comment
Share on other sites

Για Βόλο, είναι να τελειώσουν καμιά 15αριά καμπίνες ακόμη στο κέντρο και κυρίως δυτικά και έπειτα θα δοθεί VDSL. Αρχικά, 50 και 100 mbps και στη συνέχεια 200.

 

Update: ξεκίνησε ήδη η παροχή 50 και 100 mbps

Edited by kotsianis7
Link to comment
Share on other sites

Εμένα έληγε το συμβόλαιο και τελικά αποφάσισα να πάω σε vdsl 50...Στα 28 euro

Ήδη μου έστειλαν τον εξοπλισμό.

Aναμενω λοιπόν .

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιές περιοχές;

 

Σχεδόν παντού. Μένουν καμία 15αρια καμπίνες κέντρο και προς δυτικά και θα δοθεί και εκεί. Άρα πλέον υπάρχουν 2 προγράμματα: 50 και 100 mbps από το ιδιόκτητο. 30 mbps για λίγο ακόμη μόνο στις περιοχές που παίρνει από το Α/Κ της Cosmote (για κάνα 3μηνο μαξ ακόμη, δηλαδή). Χρόνος ενεργοποίησης 8-10 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα... Ανακαλυψα τυχαια οτι μου εκαναν ανανεωση συμβολαιου για δυο χρονια χωρις εγω να εχω υπογραψει κατι... Απλα με επερναν καποια τηλεφωνα για την ανανεωση του συμβολαιου μου οπου ληγει τον Δεκεμβρη... Μου προτειναν καποια πραγματα που δεν τα δεχομουν.. Και τους ελεγα οτι δεν θελω ακομα ανανεωση γιατι δεν μεν συμφεραν!!!! Πηρα χτες το τηλεφωνικο κεντρο και τους εχεσα.. Τους ειπα οτι θα κανω καταγγελια στην ΕΕΤΤ... Μετα μου ειπαν σε μηνυμα οτι θα μιλησει η προσωπικη συμβουλος μαζι μου... Για να δουμε...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Ισχυει ακόμα ότι δίνουν κάρτες σε κάθε ενεργοποίηση double play με 120' δώρο κάθε μήνα?Και αν ναι έχει καταφέρει κάποιος να το κάνει σε ήδη υπάρχον αριθμό?
Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν παντού. Μένουν καμία 15αρια καμπίνες κέντρο και προς δυτικά και θα δοθεί και εκεί. Άρα πλέον υπάρχουν 2 προγράμματα: 50 και 100 mbps από το ιδιόκτητο. 30 mbps για λίγο ακόμη μόνο στις περιοχές που παίρνει από το Α/Κ της Cosmote (για κάνα 3μηνο μαξ ακόμη, δηλαδή). Χρόνος ενεργοποίησης 8-10 μέρες.

 

Περίεργο, μίλησα με την vodafone για την γραμμή μου και δεν ειναι διαθέσιμο vdsl, ομοίως κι άλλοι 3 γνωστοί μου που μένουν σκορπισμένοι στον Βολο...

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο, μίλησα με την vodafone για την γραμμή μου και δεν ειναι διαθέσιμο vdsl, ομοίως κι άλλοι 3 γνωστοί μου που μένουν σκορπισμένοι στον Βολο...

 

Στο MyAccount, εάν πατήσεις Αλλαγή προγράμματος χρήσης στον αριθμό σου, τι προγράμματα σου δίνει;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έληγε το συμβόλαιο και τελικά αποφάσισα να πάω σε vdsl 50...Στα 28 euro

Ήδη μου έστειλαν τον εξοπλισμό.

Aναμενω λοιπόν .

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Σήμερα ήταν η μέρα ενεργοποίησης του vdsl...Είχα συνδέσει από χθες το νέο modem...

Προς το παρόν δεν έχω ούτε τηλέφωνο ούτε Internet.

Τι κάνω περιμένω?

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Edited by kostis20
Link to comment
Share on other sites

Στο MyAccount, εάν πατήσεις Αλλαγή προγράμματος χρήσης στον αριθμό σου, τι προγράμματα σου δίνει;

 

Μου δινει με 24αρα γραμμή adsl

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήταν η μέρα ενεργοποίησης του vdsl...Είχα συνδέσει από χθες το νέο modem...

Προς το παρόν δεν έχω ούτε τηλέφωνο ούτε Internet.

Τι κάνω περιμένω?

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Ε Περίμενε κάνα 24ωρο και μετά παρτους.

Στο adsl πόσα εδινες;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Επειδή είμαι σε αναζήτηση νέας σύνδεσης, Vodafone triple play full pack στα 26,5 αξίζει? έχει τίποτα ενδιαφέρον στα κανάλια ή μόνο τα novasport?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Επειδή είμαι σε αναζήτηση νέας σύνδεσης, Vodafone triple play full pack στα 26,5 αξίζει? έχει τίποτα ενδιαφέρον στα κανάλια ή μόνο τα novasport?

 

Μπες στο σαιτ και κοιτα τα καναλια.Επισης δες και στο on demand τις δωρεαν ταινιες οι οποιες ανανενονονται συνεχως

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...