Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έστειλα e-mail στο customercare.gr@vodafone.com και έγραψα το εξής:

Μόλις ενημερώθηκα με τον λογαριασμό που εκδόθηκε 21/10/2017 και αφορά και τους τρεις σταθερούς τηλεφωνικούς αριθμούς μου, ότι επιβάλλεται από 21/09/2017 τιμολογιακές αλλαγές.

 

Για τους λόγους αυτούς δεν αποδέχομαι καμία τιμολογιακή αλλαγή βάση των όλων των συμβολαίων που έχουμε υπογράψει και συμφωνήσει.

 

Θεωρώ ότι θίγομαι άμεσα και ζητάω ολική κατάργηση υπηρεσιών και απώλεια βρόγχων για τους τηλεφωνικούς αριθμούς μου και σε καμία περίπτωση δεν αποδέχομαι επιβολή πρόστιμου. (Πέναλτι)

 

Και μετά από δύο ημέρες με κάλεσαν.

 

Δεν έγραφαν τίποτα για τις αυξήσεις οι προηγούμενοι λογαριασμοί σου;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δε το είχα δει, πράγματι έγραφαν. Αλλά ενημερώθηκα από εδώ και ευτυχώς το δέχτηκαν.

 

ΑΝ λογαριασμός (οποιοσδήποτε, ακόμα και μετά την εφαρμογή το Σεπτέμβρη, ο λογαριασμός του Οκτώβρη) γράφει: "Λόγω όλων των ανωτέρω αλλαγών, οι συνδρομητές που επηρεάζονται έχουν το δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασής τους αζημίως (εξαιρείται τυχόν επιδότηση συσκευής), εντός ενός (1) μηνός από τη δημοσίευση της παρούσας ανακοίνωσης και της κοινοποίησής της μέσω του μηνιαίου λογαριασμού που λαμβάνει ο συνδρομητής."

 

Πράγματι ΙΣΧΥΕΙ.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Και από 20/3/2018 και άλλες αυξήσεις!

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=40551&dateFrom=&dateUntil=

 

 

Στάλθηκε από το MI 4W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αφορά μόνο τους συνδρομητές τηλεφωνίας όπου αυξάνεται το κόστος κλήσης προς κινητά. Όλα τα άλλα αφορούν τους συνδρομητές κινητής.
Link to comment
Share on other sites

Τους εχω στειλει και εγω email ενημερωνοντας τους οτι δεν θα ανανεωσω το συμβολαιο μου (σταθερη τηλεφωνια - χωρις ιντερνετ) που ληγει στις 16/12/2017 διοτι απο 21 Σεπτεμβριου που εφαρμοζουν τις τιμολογιακες αλλαγες ανεβαζουν και την τιμη προς κινητα (τουλαχιστον εγω κανω κλησεις απο το σταθερο -> κινητα).

 

Τωρα εαν κανουν καποια καλη τιμη και μου δωσουν και adsl θα παραμεινω διαφορετικα με συμφαιρει αμεσα να παω στην Wind γιατι με τα ιδια χρηματα θα εχω και ιντερνετ (adsl) + 5 ωρες προς κινητα + δωρεαν τελη ενεργοποιησης + δωροεπιταγη public 30€.

 

Θα ενημερωσω και παλι το ποστ μου μολις εχω νεοτερα.

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε τώρα και τους κόκκινους να ανακοινώσουν τιμές για 100 και 200mbps όπως ΟΤΕ και wind που έχουν αναλάβει τη δουλειά῎.Ελπίζω να είναι καλές Edited by XP130TD
Εκτός θέματος

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά εντυπωσιασμένος έχω μείνει από την νέα πολιτική της εταιρίας να αυξάνει την τιμή στο προϊόν της ενώ ταυτόχρονα μου μείωσε κατά περίπου 3 Mbps την ταχύτητα σύνδεσης στην σταθερή γραμμή μου. Ε λογικό ειναι. Έπρεπε να στριμώξουν κι άλλους πάνω σε εμένα. Τι να κάνουμε. Αυτούς έχουμε, καλά να πάθουμε.
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο το ένα με το άλλο.

Η ταχύτητα μπορει να πέσει επειδή ενεργοποιήθηκε άλλη μια σύνδεση άλλου παρόχου κοντά σου. Κανεις δεν στριμώχνει κανέναν.

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο το ένα με το άλλο.

Η ταχύτητα μπορει να πέσει επειδή ενεργοποιήθηκε άλλη μια σύνδεση άλλου παρόχου κοντά σου. Κανεις δεν στριμώχνει κανέναν.

 

Θεωρείς άσχετο το να σου ανεβάζουν την τιμή σε ένα προϊόν με πρόσχημα την βελτίωση υπηρεσιών και ταυτόχρονα να βλέπεις την ταχύτητά σου στο ιντερνετ να μειώνεται; Ειλικρινά το πιστεύεις αυτό; Δηλαδή τι ακριβώς βελτίωση έγινε από την στιγμή που μειώθηκε η ταχύτητά μου. Για πες!

Link to comment
Share on other sites

Η ταχύτητα που πιάνεις δεν εξαρτάται από αυτούς, αλλά από την απόσταση που έχεις από το αστικό κέντρο και τον αριθμό των συνδρομητών όπως λες. Όσο για τη βελτίωση των υπηρεσιών δεν νομίζω να αναγράφεται πουθενά επίσημα αυτό σαν αιτιολογία για την οποιαδήποτε αύξηση. Αν το είπε κανείς, προφανώς για δικαιολογία απλά και μόνο θα έγινε. Αν υποστηρίζει η περιοχή σου μόνο αν βάλεις vdsl θα είσαι χωρίς θέματα και δεν θα σε νοιάζει τίποτα.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Θεωρείς άσχετο το να σου ανεβάζουν την τιμή σε ένα προϊόν με πρόσχημα την βελτίωση υπηρεσιών και ταυτόχρονα να βλέπεις την ταχύτητά σου στο ιντερνετ να μειώνεται; Ειλικρινά το πιστεύεις αυτό; Δηλαδή τι ακριβώς βελτίωση έγινε από την στιγμή που μειώθηκε η ταχύτητά μου. Για πες!

 

Ναι. Γιατι η ταχύτητα πρόσβασης εξαρτάται απο το access δίκτυο το μεγαλύτερο μέρος του οποίου βρίσκεται στην ευθύνη του ΟΤΕ.

Το οποίο σημαίνει το οτι μπαίνει θόρυβος στη γραμμή δεν ειναι ευθύνη του πάροχου αλλά απλή φυσική.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες χαιρετώ.

 

Έχω το πακέτο που αναφέρεται στον τίτλο του θέματος και τον Φεβρουάριο τελειώνουν τα 2 χρόνια για τα οποία έχω υπογράψει την σύμβαση. Φυσικά μέχρι τότε έχουμε χρόνο, και επίσης θα ξαναρωτήσω μερικές μέρες νωρίτερα, αλλά ρωτάω και από τώρα για να είμαι προετοιμασμένος. Λοιπόν, μένω σε χωριό και εδώ από παρόχους έχουμε μόνο ΟΤΕ και Hol/Vodafone. Ο ΟΤΕ έχει λιγάκι τσιμπημένες τιμές και με την Hol/Vodafone είμαστε ικανοποιημένοι από τις υπηρεσίες της, οπότε λέμε να συνεχίσουμε έτσι όπως είμαστε. Τώρα πληρώνουμε περίπου 20 με 22 ευρώ τον μήνα και εκτός συμβολαίου η τιμή ανεβαίνει πάνω από 40 ευρώ τον μήνα. Εφόσον είμαστε ικανοποιημένοι από της υπηρεσίες της Hol, θα ανανεώσουμε το συμβόλαιο ακόμη για 1 ή 2 χρόνια. Πότε θα πρέπει να κινηθούμε περίπου για να μην χρεωθούμε με το μεγαλύτερο πάγιο;

i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

Παίδες χαιρετώ.

 

Έχω το πακέτο που αναφέρεται στον τίτλο του θέματος και τον Φεβρουάριο τελειώνουν τα 2 χρόνια για τα οποία έχω υπογράψει την σύμβαση. Φυσικά μέχρι τότε έχουμε χρόνο, και επίσης θα ξαναρωτήσω μερικές μέρες νωρίτερα, αλλά ρωτάω και από τώρα για να είμαι προετοιμασμένος. Λοιπόν, μένω σε χωριό και εδώ από παρόχους έχουμε μόνο ΟΤΕ και Hol/Vodafone. Ο ΟΤΕ έχει λιγάκι τσιμπημένες τιμές και με την Hol/Vodafone είμαστε ικανοποιημένοι από τις υπηρεσίες της, οπότε λέμε να συνεχίσουμε έτσι όπως είμαστε. Τώρα πληρώνουμε περίπου 20 με 22 ευρώ τον μήνα και εκτός συμβολαίου η τιμή ανεβαίνει πάνω από 40 ευρώ τον μήνα. Εφόσον είμαστε ικανοποιημένοι από της υπηρεσίες της Hol, θα ανανεώσουμε το συμβόλαιο ακόμη για 1 ή 2 χρόνια. Πότε θα πρέπει να κινηθούμε περίπου για να μην χρεωθούμε με το μεγαλύτερο πάγιο;

 

Κανε 10-15 μερες πριν φορητοτητα σε οτε.Δευτερον αν παιζει vdsl 30αρι ή 50αρι αξιζει.

Ποσο κλειδωνεις και τι αποσταση εχεις απο καμπινα;

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Παίδες χαιρετώ.

 

Έχω το πακέτο που αναφέρεται στον τίτλο του θέματος και τον Φεβρουάριο τελειώνουν τα 2 χρόνια για τα οποία έχω υπογράψει την σύμβαση. Φυσικά μέχρι τότε έχουμε χρόνο, και επίσης θα ξαναρωτήσω μερικές μέρες νωρίτερα, αλλά ρωτάω και από τώρα για να είμαι προετοιμασμένος. Λοιπόν, μένω σε χωριό και εδώ από παρόχους έχουμε μόνο ΟΤΕ και Hol/Vodafone. Ο ΟΤΕ έχει λιγάκι τσιμπημένες τιμές και με την Hol/Vodafone είμαστε ικανοποιημένοι από τις υπηρεσίες της, οπότε λέμε να συνεχίσουμε έτσι όπως είμαστε. Τώρα πληρώνουμε περίπου 20 με 22 ευρώ τον μήνα και εκτός συμβολαίου η τιμή ανεβαίνει πάνω από 40 ευρώ τον μήνα. Εφόσον είμαστε ικανοποιημένοι από της υπηρεσίες της Hol, θα ανανεώσουμε το συμβόλαιο ακόμη για 1 ή 2 χρόνια. Πότε θα πρέπει να κινηθούμε περίπου για να μην χρεωθούμε με το μεγαλύτερο πάγιο;

Λίγες μέρες πριν την λήξη του συμβολαίου αρκούν.

Εφόσον είσαι ικανοποιημένος από τις υπηρεσίες τους αν σου κάνουν καλή τιμή μένεις.

Link to comment
Share on other sites

Κανε 10-15 μερες πριν φορητοτητα σε οτε.Δευτερον αν παιζει vdsl 30αρι ή 50αρι αξιζει.

Ποσο κλειδωνεις και τι αποσταση εχεις απο καμπινα;

 

Γιατί να κάνω φορητότητα στον ΟΤΕ; Εδώ στο χωριό έχουμε μόνο 24άρες γραμμές, adsl δηλαδή. Vdsl δεν παίζει καθόλου. Παλιά ήμουν στο ΟΤΕ, μιας και το είχε μονοπώλιο, όπου πλήρωνα 40άρια και 50άρια τον μήνα, και με το που ήρθε η Hol τότε έκανα αμέσως φορητότητα στην Hol. Συγχρονίζω ακριβώς στις ίδιες ταχύτητες και η γραμμή μου είναι σταθερότατη χωρίς καμιά αποσύνδεση εδώ και σχεδόν 2 χρόνια, οπότε λέω να παραμείνω στην Hol μιας και vdsl δεν παίζει και πληρώνω μισοτιμής από όσο πλήρωνα στον ΟΤΕ. Κλειδώνω γύρω στα 15 με 15.5mbps. Για VDSL θα ψηνόμουν αλλά λόγω ότι είμαστε χωριό δεν το κόβω να έρχεται σύντομα, οπότε προς το παρόν δεν με πειράζει να δεσμευτώ για 1-2 χρόνια σε adsl.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λίγες μέρες πριν την λήξη του συμβολαίου αρκούν.

Εφόσον είσαι ικανοποιημένος από τις υπηρεσίες τους αν σου κάνουν καλή τιμή μένεις.

 

Αν αρκεί να πάω μερικές μέρες πριν τότε έχει καλώς. Πιστεύω να κάνουν την ίδια προσφορά με αυτή που έχω τώρα, εξάλλου παρατηρώ ότι η ίδια προσφορά τρέχει ακόμη στην ιστοσελίδα τους, κανονική τιμή γύρω στα 23-24 ευρώ αλλά λόγω ότι έχουμε κάνει συνδυαστική προσφορά μαζί με κινητό, μας έχει πέσει γύρω στα 20.

Edited by gokuthelegend
i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

Η υπηρεσία Vοdafone Ηοme Double Play Fiber 100 Mbps παρέχεται με μηνιαίο πάγιο €43,50 ή €41,40 για συνδρομητές συμβολαίου Vodafone και προσφέρει:

 

Γρήγορο internet νέας γενιάς 100 Mbps,

τηλεφωνία με απεριόριστα σταθερά

360’ προς ελληνικά κινητά και σταθερά τηλέφωνα από 45 χώρες,

υπηρεσία ελέγχου χρήσης,

δωρεάν WiFi εξοπλισμό router νέας τεχνολογίας.

Παράλληλα, η υπηρεσία Vοdafone Ηοme Double Play Fiber 100 Mbps παρέχεται σε συνδυασμό και με τα πακέτα τηλεόρασης Vodafone TV Family και Vodafone TV Sports+.

 

Για τους εταιρικούς πελάτες, η υπηρεσία νέας γενιάς Vodafone One Net Fiber παρέχεται με μηνιαίο πάγιο από €50,9 (ανάλογα με το μέγεθος της επιχείρησης) και προσφέρει:

 

Γρήγορο internet νέας γενιάς 100 Mbps,

αδιάλειπτη επικοινωνία ώστε να μην χάνεται κλήση/επαγγελματική ευκαιρία χάρη στις δωρεάν λειτουργίες σύγκλισης,

απεριόριστο χρόνο ομιλίας προς σταθερά και ενδοεταιρικά τηλέφωνα, καθώς και 400’ χρόνο ομιλίας προς κινητά,

αυξημένη αξιοπιστία χάρη στο 4G δίκτυο ως εφεδρικό μέσο πρόσβασης,

μείωση λειτουργικού κόστους χάρη στις καινοτόμες λειτουργίες τηλεφωνικού κέντρου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

 

Εχεις καποιος εμπειρια για ταχυτητες κ ποιοτητα Internet με Vodafone στην Νεα Ιωνια - Καλογρεζα ?

Ειμαι απο παντα συνδρομητης ΟΤΕ και εχω παρει την αποφαση να την κανω κ σκεφτομαι να βαλω Vodafone γιατι με εχουν εκνευρισει στον ΟΤΕ με τις τιμες τους και την συμπεριφορα τους.

 

Οι ταχυτητες που εχω με τον ΟΤΕ ειναι max 7mbps και η περιοχη δεν εχει VDSL. Οσες φορες εχω παραπονεθει μου λενε οτι ειναι λογω περιοχης.

Link to comment
Share on other sites

Η υπηρεσία Vοdafone Ηοme Double Play Fiber 100 Mbps παρέχεται με μηνιαίο πάγιο €43,50 ή €41,40 για συνδρομητές συμβολαίου Vodafone και προσφέρει:

 

Γρήγορο internet νέας γενιάς 100 Mbps,

τηλεφωνία με απεριόριστα σταθερά

360’ προς ελληνικά κινητά και σταθερά τηλέφωνα από 45 χώρες,

υπηρεσία ελέγχου χρήσης,

δωρεάν WiFi εξοπλισμό router νέας τεχνολογίας.

Παράλληλα, η υπηρεσία Vοdafone Ηοme Double Play Fiber 100 Mbps παρέχεται σε συνδυασμό και με τα πακέτα τηλεόρασης Vodafone TV Family και Vodafone TV Sports+.

 

Για τους εταιρικούς πελάτες, η υπηρεσία νέας γενιάς Vodafone One Net Fiber παρέχεται με μηνιαίο πάγιο από €50,9 (ανάλογα με το μέγεθος της επιχείρησης) και προσφέρει:

 

Γρήγορο internet νέας γενιάς 100 Mbps,

αδιάλειπτη επικοινωνία ώστε να μην χάνεται κλήση/επαγγελματική ευκαιρία χάρη στις δωρεάν λειτουργίες σύγκλισης,

απεριόριστο χρόνο ομιλίας προς σταθερά και ενδοεταιρικά τηλέφωνα, καθώς και 400’ χρόνο ομιλίας προς κινητά,

αυξημένη αξιοπιστία χάρη στο 4G δίκτυο ως εφεδρικό μέσο πρόσβασης,

μείωση λειτουργικού κόστους χάρη στις καινοτόμες λειτουργίες τηλεφωνικού κέντρου.

Αναφέρετε κάπου επίσημα το FIBER της Vodafone;

Γιατί ψάχνω στην ιστοσελίδα της αλλά τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε τι συμβαίνει με τις χρεώσεις αριθμών 800 χχχχχχ ;

Ενώ γράφουν αστική χρέωση και ενώ το προγράμμα περιλαμβάνει απεριόριστες αστικές/υπεραστικές, υπάρχουν χρεώσεις σε αυτά τα νούμερα. Και μάλιστα είναι αρκετών € καθώς οι κλήσεις αφορούσαν κυρίως σε υπηρεσίες δημοσίου (ΔΕΗ, ΕΛΤΑ, κτλ) με μεγάλους χρόνους αναμονής. Δυστυχώς δεν δίνουν κάποιο εναλλακτικό τηλέφωνο τύπου 21χχχχχ.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Όταν βλέπεις αστική χρέωση δεν σημαίνει πως είναι δωρεάν επειδή έχεις πακέτο με λεπτά προς σταθερά. Έχει την ίδια χρέωση που θα είχε για ένα αστικό τηλεφώνημα στην περίπτωση που δεν είχες καθόλου λεπτά προς σταθερά.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Όταν βλέπεις αστική χρέωση δεν σημαίνει πως είναι δωρεάν επειδή έχεις πακέτο με λεπτά προς σταθερά. Έχει την ίδια χρέωση που θα είχε για ένα αστικό τηλεφώνημα στην περίπτωση που δεν είχες καθόλου λεπτά προς σταθερά.

 

Sent from my SM-G930F

 

 

 

Άρα αν χρειαστεί να καλέσεις πχ την ΔΕΗ που έχει 5ψηφιο αριθμό η τα ΕΛΤΑ που έχουν 800 και σε έχει 10-15 λεπτά στην αναμονή, θα το πληρώσεις χρυσό ;;;;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...