Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από προσωπική εμπειρία οι εταιρείες δε νοιώθουν από loyalty και δεν ασχολούνται με πιστούς πελάτες:

Εγώ έφυγα από Nova (σταθερή & internet) μετά από 16 χρόνια και η μόνη προσπάθεια που έκανε να με κρατήσει (μετά από 10δες τηλεφωνήματα που μου έκαναν για ανανέωση και εγώ ζητούσα καλύτερη προσφορά από την τρέχουσα τιμή) ήταν αφού ολοκληρώθηκε η φορητότητα σε Voda (αλλά τους είχα ήδη σιχτηρίσει!).

Επίσης φορητότητα F2G σε CU μετά από 25 συνεχόμενα χρόνια που είχα το F2G μοναδικό αριθμό, με ανανέωση σχεδόν κάθε μήνα (όχι πεταμένη η SIM σε συρτάρι, μιλάμε για κανονική χρήση) και δεν ασχολήθηκαν καν να μου κάνουν αντιπροσφορά όταν έφυγα.

Όταν είναι να έρθεις όμως σαν νέος πελάτης, σου κάνουν μια χαρά δώρα και προσφορές για να σε καλοπιάσουν.

Αν μπορούσες στην σταθερή (και στα συμβόλαια της κινητής) να αλλάξεις πάροχο χωρίς πέναλτυ όποτε ήθελες (όπως γίνεται στο ρεύμα, στα κίτρινα συμβόλαια), τότε η κατάσταση θα ήταν εντελώς διαφορετική. Όταν όμως σε έχουν δεσμευμένο για 2 χρόνια με ρήτρα αποχώρησης, τότε είναι σε θέση ισχύος σε σχέση με τον πελάτη.

Edited by geoponer
Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καταργείται ο Ειδικός Φόρος Σταθερής Τηλεφωνίας που ανέρχεται σε 5% για συνδέσεις οπτικής ίνας με ταχύτητες άνω των 100Mbps σύμφωνα με τις κυβερνητικές εξαγγελίες.

Ωραία θα έχω μειωση 0,72 ευρώ.

Edited by boban3
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, boban3 said:

Καταργείται ο Ειδικός Φόρος Σταθερής Τηλεφωνίας που ανέρχεται σε 5% για συνδέσεις οπτικής ίνας με ταχύτητες άνω των 100Mbps σύμφωνα με τις κυβερνητικές εξαγγελίες.

Ωραία θα έχω μειωση 0,72 ευρώ.

Δηλαδή έχεις οπτική ίνα με πρόγραμμα πάνω από 100 Mbps με τιμή <15€; 🤔

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, minast said:

Δηλαδή έχεις οπτική ίνα με πρόγραμμα πάνω από 100 Mbps με τιμή <15€; 🤔

Αν είναι έτσι όπως τα λέει, η τελική τιμή του προγράμματός του είναι κάπου ανάμεσα στα 17€ με 19€. Ήδη μια τρομερά καλή τιμή για οπτική και δεν χρειάζονται παράπονα.

Εξάλλου ο φόρος είναι αναλογικός. Αν πληρώνεις λίγα, σου κόβονται και λίγα. Αν πληρώνεις πολλά, σου κόβονται και πολλά.

NOKIA 3210 -> NOKIA 3310 -> NOKIA 3510i -> Sony Ericsson K750i

NOKIA 5530 -> NOKIA Lumia 710 -> NOKIA Lumia 920 -> NOKIA 6 -> ΝΟΚΙΑ 6.1

Xiaomi Mi Note 10

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, chris023r said:

Αν είναι έτσι όπως τα λέει, η τελική τιμή του προγράμματός του είναι κάπου ανάμεσα στα 17€ με 19€. Ήδη μια τρομερά καλή τιμή για οπτική και δεν χρειάζονται παράπονα.

Εξάλλου ο φόρος είναι αναλογικός. Αν πληρώνεις λίγα, σου κόβονται και λίγα. Αν πληρώνεις πολλά, σου κόβονται και πολλά.

Ουπς....δεν πρόσεξα το οπτική ίνα.. Κατά τα άλλα ισχύει η τιμή που αναφέρατε.Δεν παραπονέθηκα επίσης.

Προσωπικά περίμενα κατάργηση του φόρου συνδρομητικής τηλεόρασης πάντως.

Edited by boban3
Link to comment
Share on other sites

Λήγει το συμβόλαιο μου 100αρα στα 21,63 και μου προτείνουν ανανέωση με 24. Προφανώς δεν δέχομαι αλλά θα ήθελα να μου πείτε περιπου σε τι τιμές παίζουν τα συμβόλαια σήμερα; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, makisg4 said:

Λήγει το συμβόλαιο μου 100αρα στα 21,63 και μου προτείνουν ανανέωση με 24. Προφανώς δεν δέχομαι αλλά θα ήθελα να μου πείτε περιπου σε τι τιμές παίζουν τα συμβόλαια σήμερα; 

optiki ina einai i grammi?

Link to comment
Share on other sites

On 15/9/2024 at 4:52 ΜΜ, makisg4 said:

Λήγει το συμβόλαιο μου 100αρα στα 21,63 και μου προτείνουν ανανέωση με 24. Προφανώς δεν δέχομαι αλλά θα ήθελα να μου πείτε περιπου σε τι τιμές παίζουν τα συμβόλαια σήμερα; 

50άρα έδωσαν σε φίλο μου το καλύτερο με κινητή στα 18,50€ και 19,90€ χωρίς έκπτωση κινητής και αυτό από τα κεντρικά με σύσταση από εμένα. Στα 23,90€ πληρώνω οπτική ίνα με απεριόριστα σταθερά και κινητά και με 360’ κινητά και διεθνή και απεριόριστα σταθερά έχω 21,50€. Όποτε ανανέωσε αν σου δώσουν με 22-23€.

On 2/9/2024 at 10:09 ΠΜ, geoponer said:

Από προσωπική εμπειρία οι εταιρείες δε νοιώθουν από loyalty και δεν ασχολούνται με πιστούς πελάτες:

Εγώ έφυγα από Nova (σταθερή & internet) μετά από 16 χρόνια και η μόνη προσπάθεια που έκανε να με κρατήσει (μετά από 10δες τηλεφωνήματα που μου έκαναν για ανανέωση και εγώ ζητούσα καλύτερη προσφορά από την τρέχουσα τιμή) ήταν αφού ολοκληρώθηκε η φορητότητα σε Voda (αλλά τους είχα ήδη σιχτηρίσει!).

Επίσης φορητότητα F2G σε CU μετά από 25 συνεχόμενα χρόνια που είχα το F2G μοναδικό αριθμό, με ανανέωση σχεδόν κάθε μήνα (όχι πεταμένη η SIM σε συρτάρι, μιλάμε για κανονική χρήση) και δεν ασχολήθηκαν καν να μου κάνουν αντιπροσφορά όταν έφυγα.

Όταν είναι να έρθεις όμως σαν νέος πελάτης, σου κάνουν μια χαρά δώρα και προσφορές για να σε καλοπιάσουν.

Αν μπορούσες στην σταθερή (και στα συμβόλαια της κινητής) να αλλάξεις πάροχο χωρίς πέναλτυ όποτε ήθελες (όπως γίνεται στο ρεύμα, στα κίτρινα συμβόλαια), τότε η κατάσταση θα ήταν εντελώς διαφορετική. Όταν όμως σε έχουν δεσμευμένο για 2 χρόνια με ρήτρα αποχώρησης, τότε είναι σε θέση ισχύος σε σχέση με τον πελάτη.

Μια πολύ ωραία ανάρτηση που εξηγεί ότι οι εταιρίες σε έχουν γραμμένο αν είσαι παλιός πελάτης. Ειδικά η Nova είναι η χειρότερη όλων… 

Προσωπικά θα πω πως η Vodafone σε εξυπηρέτηση πελατών είναι μακράν ανώτερη έναντι του ανταγωνισμού. Δεύτερον στο φίλο μου με VDSL 50 όχι βρήκαν προβλήματα με συνεχείς μικρές διακοπές στη γραμμή τα οποία υπήρχαν ήδη εδω και ενα χρόνο όσο ήταν στη Nova και έστειλαν τεχνικό 2 φορές και μια του ΟΤΕ ώστε να ελέγξουν τι έρχεται στο σπίτι και το δίκτυο χαλκού από το καφαο μέχρι το σπίτι του.  

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

On 22/8/2024 at 1:27 ΜΜ, GR.04 said:

Έχω συμβόλαιο Home Double play στα=100 + 6 ώρες δωρεάν τηλέφωνα που δεν χρησιμοποιώ και μου δίνουν ανανέωση στα 23,73.

Εγώ τους ζητώ 2,5 ευρώ έκπτωση (1 ευρώ ο λογαριασμός που το έκοψαν πέρσι και 1,5 ευρώ η αύξηση που ζητάνε από τον 12ο μήνα και μετά)

Στους 24 μήνες θέλουν δηλαδή 569,52 και εγώ τους δίνω 528

Θα προτιμήσουν να χάσουν τα 569,52 για 41 ευρώ που ζητάω έκπτωση; Έτσι κι αλλιώς το δίκτυο που εκεί είναι και υπάρχει, δεν τους επιβαρύνω με κάτι.

Το συμβόλαιο λήγει το Σεπτέμβριο και είναι ανένδοτοι κ αυτοί κ εγώ.

Τελικά οι όποιες απειλές μου δεν τους έπεισαν, έμειναν αμετακίνητοι στα 23,73 και αφού δεν είχαν άλλη επιλογή ανανέωσα για αλλά 2 χρόνια.

Edited by GR.04

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση:

Είμαι vodafone σε 100αρα vdsl.Με πήρε εξωτερικός συνεργάτης της voda με "ειδική αποκλειστική προσφορά " για 200αρα FFTH με τιμή 25,40 (τωρα δινω 18,60 στην 100αρα και δεν έχω μπει στον 13ο μήνα).Τα ίδια μου δίνει και η προσωπική σύμβουλος στη vodafone,γιατί οι άλλοι πίεζαν για συμβόλαιο άμεσα για να μη χάσω την "προσφορά ".

Σαν τιμή θεωρείται καλή?Παίζει να το βρω λίγο πιο κάτω? Και αν δεν έχει η πολυκατοικία πρέπει να συνεννοηθώ με το διαχειριστή?(είναι ολίγον στόκος και άμα θέλει υπογραφές, κλπ τα πιασα τα λεφτά μου)Μου είπε επίσης ότι δεν έχει κόστος σύνδεσης και θα αλλάξω και modem.Εσωτερικα επειδή η γραμμή για το router είναι μακρια από την είσοδο του σπιτιού υποθέτω ότι τα αναλαμβάνουν αυτοί και δε θα χρειαστώ μερεμέτια. Σωστά το σκέφτομαι?Έλεγα να περιμένω αυτό το giga voucher που λένε,αλλά αν βγει το πιθανότερο να ανεβάσουν τις τιμές και να πάει στα ίδια. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, boban3 said:

Ερωτηση:

Είμαι vodafone σε 100αρα vdsl.Με πήρε εξωτερικός συνεργάτης της voda με "ειδική αποκλειστική προσφορά " για 200αρα FFTH με τιμή 25,40 (τωρα δινω 18,60 στην 100αρα και δεν έχω μπει στον 13ο μήνα).Τα ίδια μου δίνει και η προσωπική σύμβουλος στη vodafone,γιατί οι άλλοι πίεζαν για συμβόλαιο άμεσα για να μη χάσω την "προσφορά ".

Σαν τιμή θεωρείται καλή?Παίζει να το βρω λίγο πιο κάτω? Και αν δεν έχει η πολυκατοικία πρέπει να συνεννοηθώ με το διαχειριστή?(είναι ολίγον στόκος και άμα θέλει υπογραφές, κλπ τα πιασα τα λεφτά μου)Μου είπε επίσης ότι δεν έχει κόστος σύνδεσης και θα αλλάξω και modem.Εσωτερικα επειδή η γραμμή για το router είναι μακρια από την είσοδο του σπιτιού υποθέτω ότι τα αναλαμβάνουν αυτοί και δε θα χρειαστώ μερεμέτια. Σωστά το σκέφτομαι?Έλεγα να περιμένω αυτό το giga voucher που λένε,αλλά αν βγει το πιθανότερο να ανεβάσουν τις τιμές και να πάει στα ίδια. 

Άμα είσαι καλά με τη 100αρα κάτσε εκεί. Μια χαρά λεφτά δινεις

Link to comment
Share on other sites

10 Οκτωβρίου λήγει το συμβόλαιο μου. Η πρόταση δεν με ικανοποιεί. Εκτός από φορητοτητα πως αλλιώς μπορώ να κρατήσω τον αριθμό μου; 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, makisg4 said:

10 Οκτωβρίου λήγει το συμβόλαιο μου. Η πρόταση δεν με ικανοποιεί. Εκτός από φορητοτητα πως αλλιώς μπορώ να κρατήσω τον αριθμό μου; 

Αφήνοντας το αορίστου 

Link to comment
Share on other sites

On 21/9/2024 at 9:56 ΜΜ, boban3 said:

Ερωτηση:

Είμαι vodafone σε 100αρα vdsl.Με πήρε εξωτερικός συνεργάτης της voda με "ειδική αποκλειστική προσφορά " για 200αρα FFTH με τιμή 25,40 (τωρα δινω 18,60 στην 100αρα και δεν έχω μπει στον 13ο μήνα).Τα ίδια μου δίνει και η προσωπική σύμβουλος στη vodafone,γιατί οι άλλοι πίεζαν για συμβόλαιο άμεσα για να μη χάσω την "προσφορά ".

Σαν τιμή θεωρείται καλή?Παίζει να το βρω λίγο πιο κάτω? Και αν δεν έχει η πολυκατοικία πρέπει να συνεννοηθώ με το διαχειριστή?(είναι ολίγον στόκος και άμα θέλει υπογραφές, κλπ τα πιασα τα λεφτά μου)Μου είπε επίσης ότι δεν έχει κόστος σύνδεσης και θα αλλάξω και modem.Εσωτερικα επειδή η γραμμή για το router είναι μακρια από την είσοδο του σπιτιού υποθέτω ότι τα αναλαμβάνουν αυτοί και δε θα χρειαστώ μερεμέτια. Σωστά το σκέφτομαι?Έλεγα να περιμένω αυτό το giga voucher που λένε,αλλά αν βγει το πιθανότερο να ανεβάσουν τις τιμές και να πάει στα ίδια. 

Αν σε καλύπτουν τα 100, μείνε εκεί, είναι πολύ καλή τιμή.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

On 21/9/2024 at 9:56 ΜΜ, boban3 said:

Ερωτηση:

Είμαι vodafone σε 100αρα vdsl.Με πήρε εξωτερικός συνεργάτης της voda με "ειδική αποκλειστική προσφορά " για 200αρα FFTH με τιμή 25,40 (τωρα δινω 18,60 στην 100αρα και δεν έχω μπει στον 13ο μήνα).Τα ίδια μου δίνει και η προσωπική σύμβουλος στη vodafone,γιατί οι άλλοι πίεζαν για συμβόλαιο άμεσα για να μη χάσω την "προσφορά ".

Σαν τιμή θεωρείται καλή?Παίζει να το βρω λίγο πιο κάτω? Και αν δεν έχει η πολυκατοικία πρέπει να συνεννοηθώ με το διαχειριστή?(είναι ολίγον στόκος και άμα θέλει υπογραφές, κλπ τα πιασα τα λεφτά μου)Μου είπε επίσης ότι δεν έχει κόστος σύνδεσης και θα αλλάξω και modem.Εσωτερικα επειδή η γραμμή για το router είναι μακρια από την είσοδο του σπιτιού υποθέτω ότι τα αναλαμβάνουν αυτοί και δε θα χρειαστώ μερεμέτια. Σωστά το σκέφτομαι?Έλεγα να περιμένω αυτό το giga voucher που λένε,αλλά αν βγει το πιθανότερο να ανεβάσουν τις τιμές και να πάει στα ίδια. 

Πιο συμφέρουσα βρίσκω την προσφορά 18,60€ για τα 100, παρά 25,40€ για 200.

Τούτου λεχθέντος, το FTTH είναι πολύ προτιμότερο από το VDSL λόγω μεγαλύτερης σταθερότητας και μικρότερου latency. Έχεις δίκιο ότι εάν είσαι ο πρώτος στο κτίριο πρέπει πρώτα να γίνει η κάθετη καλωδίωση, δηλαδή πέρασμα της ίνας και εγκατάσταση κουτιών στην είσοδο και στους ορόφους. Αυτό χρειάζεται έγκριση εκπροσώπου κτιρίου (συνήθως ο διαχειριστής, αλλά δεν είναι απαραίτητο). Όταν ολοκληρωθεί αυτό, θα γίνει και η οριζόντια, δηλαδή πέρασμα της ίνας από το κουτί του ορόφου σου μέχρι το σημείο που θα μπει ο εξοπλισμός. Προς το παρόν το κόστος για αυτά το καλύπτει ο πάροχος, με την έλευση του κουπονιού ίσως αποφασίσουν να χρεώνουν κάποιο ποσό (παλιά χρέωναν ~50€).

Οι τιμές ήδη έχουν πάρει την ανιούσα, αλλά το πιο πιθανό είναι οι αυξήσεις να μείνουν κάτω από τα 8€/μήνα που θα δίνει το voucher.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, GREGORYMO said:

Με ποια τιμή?

Εγώ που το είχα αορίστου μετά τη λήξη συμβολαίου....η τιμή ήταν ίδια για 2 χρόνια σίγουρα....μετά πήγα cosmote λόγω προσφοράς.

Μπορεί να το κάνει δοκιμαστικά για ένα μήνα αορίστου και αν δε συνεχίσει η ίδια τιμή να φυγει

Edited by takpanos
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, takpanos said:

Εγώ που το είχα αορίστου μετά τη λήξη συμβολαίου....η τιμή ήταν ίδια για 2 χρόνια σίγουρα....μετά πήγα cosmote λόγω προσφοράς.

Μπορεί να το κάνει δοκιμαστικά για ένα μήνα αορίστου και αν δε συνεχίσει η ίδια τιμή να φυγει

Αυτό σκέφτηκα να κάνω. Σήμερα το έχω στα 21.6 και θέλουν να το πάνε στα 24.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, makisg4 said:

Αυτό σκέφτηκα να κάνω. Σήμερα το έχω στα 21.6 και θέλουν να το πάνε στα 24.

Εμένα πριν ένα χρόνο όταν πήγα σε αορίστου  μου το αύξήσαν περίπου 1.5 ή 2€. Νομίζω ότι και εγώ 21.5€ πλήρωνα όταν είχα συμβόλαιο. Το άφησα 6 μήνες. Μετά μετακόμισα και αρχισα να χρησιμοποιώ το κινητό ως κύριο νούμερο ΚΑΙ για data (με tethering στο laptop) οπότε πέρασα το σταθερό νούμερο (για να μην το χάσω επειδή το έχω 35 χρόνια) σε εταιρεία voip. Κόστος 15€/χρονο μόνο για την ενεργή γραμμή. Το έχω βάλει να χτυπάει στο κινητό με app. Δεν κάνω κλήσεις από αυτό . Μπορώ αν θέλω  να αγοράσω πακέτο λεπτών οπως στο viber out.
ΥΓ. Μια εβδομάδα πριν λήξει το συμβόλαιο κοίτα στο Vodafone app  αν το έχεις εκεί που λέει προσφορές μήπως σου έχουν δώσει προσφορά ανανέωσης της 2ετιας στην ίδια τιμή που έχεις τώρα. Καμιά φορά συμβαίνει.

Edited by opmgls
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ποια είναι η καλύτερη τιμή για 100αρα fttc για φορητότητα από cosmote και αν έχουμε κανένα τηλέφωνο για να πάρω προσφορά; Επίσης έχω κινητό vodafone με σύνδεση.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παρέα καλησπέρα.
Ειχα αρκετά χρόνια κοσμοτε 50αρα και μετά 100αρα με το router speedport plus και  συγχρόνιζα πάντα 105 και ασύρματα δεν θυμάμαι να έχω πέσει ποτέ κάτω απο 90 .... το καφαο ειναι στα 10μ σε οπτική πάνω .... από τότε που έβαλα vodafone 100αρα είμαι απο 10 μεχρι 40. καλα 70 εχω να δω καιρό αλλά συνήθως ειμαι 15-50 αλλά πληρώνω ναι 100αρα. ηρθε ο τεχνικός της vodafone ανεβηκε στον κατανεμητή εξω στην πολυκατοικία ο οποιος ειναι σε άθλια κατάσταση λογω μιας διαρροής που υπάρχει και στάζει νερό εκεί μέσα ... απο τις 4 βίδες υπαρχει μονο μια απο κατω και ειναι απο πανω ανοιχτος    ηρθε και στο σπίτι με ενα μηχανημα και μου λεει φταίει η εσωτερική καλωδίωση του σπιτιού. Δηλαδη πριν με κοσμοτε ήμουν οκ και τωρα με vf ήρθαν τα κακά ολα ! στο ισόγειο ειναι μινι μαρκετ το οποιο και αυτο εχει vodafone 100 και αυτος προβληματα με καλωδιο απο τον κατανεμητή στο μαγαζι που αλλάχτηκε πριν 3 χρονια & ακομα και με αντικατάσταση ρουτερ εχει θεματα και αυτος.Η διαρροή εχει σταματήσει προσωρινά γιατί βαλαμε κολα πανω και η σωληνα θα αλλαχτει προσεχως γιατι ειμαστε σε φαση ανακαίνισης ηδη εδω και ένα μήνα με σκαλωσιές θερμομονώσεις κάγκελα βαψίματα  κτλ κτλ.
Ο Τεχνικός βέβαια ούτε λέξη για την κατασταση του κατανεμητή μου ειπε οτι ειδε στην πρίζα πάνω οτι φταίει η καλωδίωση.Και πριν γιατι δεν ειχα ποτέ πρόβλημα δηλαδη? Και γιατί εχει και το ισόγειο με καινούργιο καλώδιο στην γραμμή του?
ΠΩς γίνεται το ρουτερ να δειχνει οτι έχω 80 και να μην έχω πραγματικά ούτε 20?

εικόνα.png

εικόνα.png
IMG_6807.thumb.jpeg.73cc7d3a5ecb1aa9726705a5973a315b.jpeg

Edited by zerokill
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...