Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το τηλέφωνο είναι και θα παραμείνει στον ΟΤΕ, τα double, triple, quatro κλπ play να τα κρατήσουν γι' αυτούς! Single play έχω και αυτό θέλω να μεταφέρω σε wind ή forthnet. Αν δηλαδή απλώς το ζητήσω από άλλο πάροχο, θα ακυρωθεί η HOL ή θα συνεχίζει να τρέχει και θα χρεώνομαι και στους δύο;

 

θα δηλωσεις και στον αλλο παροχο οτι εχεις την HOL θα τους στειλεις και ενα αντιγραφο λογαριασμου (θα στα πουνε και τηλεφωνικος αυτα) και θα κανονισουν αυτοι να στην κοψουν την HOL. αν προκειτε να σε παρουν πελατη κοκκινο χαλι σου στρωνουν στα κανουν ολα ευκολα. απο εκει και περα τι γινεται....:cry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

θα δηλωσεις και στον αλλο παροχο οτι εχεις την HOL θα τους στειλεις και ενα αντιγραφο λογαριασμου (θα στα πουνε και τηλεφωνικος αυτα) και θα κανονισουν αυτοι να στην κοψουν την HOL. αν προκειτε να σε παρουν πελατη κοκκινο χαλι σου στρωνουν στα κανουν ολα ευκολα. απο εκει και περα τι γινεται....:cry:

Thanks. Απο κει και πέρα, αν και με τους άλλους έχω τα ίδια προβλήματα ξαναπηγαίνω αλλού :p

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Απο χτες αργα το βραδυ κατα τις 4 η συνδεση μου σερνεται, δεν μου ανοιγει ολες τις σελιδες, απο αυτες που μου ανοιγει συνηθως δεν εμφανιζει τις εικονες....εχει κανενας αλλος το ιδιο προβλημα???

 

Δεν ειναι θεμα υπολογιστη "σταντε".....

 

Να παρω να τους ξεχ#$#@^σω ή να φανω μεγαλοψυχος και αν μεχρι της 12 δεν εχω φυσιολογικη γραμμη τοτε να το κανω??? :mad::p:X

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Απο χτες αργα το βραδυ κατα τις 4 η συνδεση μου σερνεται, δεν μου ανοιγει ολες τις σελιδες, απο αυτες που μου ανοιγει συνηθως δεν εμφανιζει τις εικονες....εχει κανενας αλλος το ιδιο προβλημα???

 

Δεν ειναι θεμα υπολογιστη "σταντε".....

 

Να παρω να τους ξεχ#$#@^σω ή να φανω μεγαλοψυχος και αν μεχρι της 12 δεν εχω φυσιολογικη γραμμη τοτε να το κανω??? :mad::p:X

 

εγω λεω να περιμενεις λιγο γιατι αποτι διαβαζω στην μιση ελλαδα εργασιες γίνονται. αλλου για τεχνικα προβληματα και αλλου για εργασιες αναβαθμισης. αν οντως μεχρι της 12 δεν εχεις ακομα ιντερνετ τοτε παρτους και πες...

Link to comment
Share on other sites

ΚΕΝΤΡΟ DSLAM παυλου μελα θεσσαλονικης (τέλος προς το παρών οι πόρτες)

 

εμένα με ειπαν πάντως αύριο(στης 27-11-07) και ωρα 16:14:11 θα μπω στο νεο δίκτυο !! (απόγευμα 4και14 και 11 δευτερόλεπτα ακριβώς :w00t::tease: ακου ακρίβεια )

πόρτες τωρα εχει η περιοχή !

ΑΛΛΑ για μενα ακόμα ΤΙΠΟΤΑ :mad:, 3 μερες πέρασαν και αλλες 2 το σαββατοκύριακο (ΠΟΥ ΔΕΝ νομίζω να δουλεύουν), σύνολο 5 μέρες καθυστέρηση απο την "προγραμματισμένη" μεταφορά στο ιδιόκτητο !

ΑΝΑΜΟΝΗ... μονο και μονο για να με ''κοροϊδεύει'' ο Petros the Great

 

edit : ούτε και σήμερα δευτέρα 03-12-07 τίποτα !!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι παιδια υπαρχει περιπτωση το σαιτ της hol στο σημειο που λεει την κατασταση αιτηματος της adsl μου συνδεσης να κανει λαθος?

Ρωταω επειδη εδω και ενα μηνα εχει κολησει στο αναμονη για επαναυποβολη αιτηματος και παιρνω σημερα την hol και μου λενε οτι δεν ισχυει κατι τετοιο και η αιτηση εχει προχωρησει κανονικα :wacko:.Τωρα η μου ειπε ψεματα για να με ξεφορτωθει η εχουν κανει λαθος στο σαιτ...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι παιδια υπαρχει περιπτωση το σαιτ της hol στο σημειο που λεει την κατασταση αιτηματος της adsl μου συνδεσης να κανει λαθος?

Ρωταω επειδη εδω και ενα μηνα εχει κολησει στο αναμονη για επαναυποβολη αιτηματος και παιρνω σημερα την hol και μου λενε οτι δεν ισχυει κατι τετοιο και η αιτηση εχει προχωρησει κανονικα :wacko:.Τωρα η μου ειπε ψεματα για να με ξεφορτωθει η εχουν κανει λαθος στο σαιτ...

 

Συνηθως στο κεντρο εξυπηρετησης βλεπουν την πληροφορια που βλεπεις και εσυ. Ψεματα δε νομιζω να σου ειπε... Ανεφερες το σταδιο που βλεπεις στο status?

Link to comment
Share on other sites

Στην εξυπηρέτηση πελατών βλεπουν όλο το φάκελο του πελάτη,όχι το status μόνο που βλέπουν οι συνδρομητές.

 

Επίσης η HOL πλεον φαίνεται ότι ενημερώνει του νέους πελάτες,ότι η ενεργοποίηση στο Δίκτυό της μπορεί να πάρει και 6μηνο,τα ρίχνουν στον ΟΤΕ ότι αργεί.:!:

Link to comment
Share on other sites

Στην εξυπηρέτηση πελατών βλεπουν όλο το φάκελο του πελάτη,όχι το status μόνο που βλέπουν οι συνδρομητές.

 

Επίσης η HOL πλεον φαίνεται ότι ενημερώνει του νέους πελάτες,ότι η ενεργοποίηση στο Δίκτυό της μπορεί να πάρει και 6μηνο,τα ρίχνουν στον ΟΤΕ ότι αργεί.:!:

Γενικά στη HOL φταίνε μόνο οι άλλοι και ποτέ η ίδια η εταιρία. Για το πρόβλημα πριν μερικές μέρες, που άφησαν μια ολόκληρη μέρα χωρίς δίκτυο τη Θεσσαλονίκη και τη Λάρισα, έφταιγαν οι συνδρομητές της vodafone είπαν. Για τις καθυστερήσεις στην Αθήνα φταίνε οι Αττικές Τηλεπικοινωνίες. Για την καθυστέρηση στην υπόλοιπη Ελλάδα φταίει ο ΟΤΕ. Μόλις σήμερα έστειλα την αίτηση της Forthnet εγώ και ελπίζω εκεί να ηρεμήσουν λίγο τα νεύρα μου. Πήρα και το ασύρματο ρουτεράκι και ελπίζω σε ένα πιο αξιόπιστο δίκτυο.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

θελω μια διευκρινηση..σημερα μας ηρθε λογαριασμος απο ΗΟΛ..στην περιγραφη λεει : HiBox 700 (renewal) απο τοσο μηνος μεχρι τοσο..εκπτωση 5% αξια με ΦΠΑ 18,47..στην επομενη σελιδα,λεει για ταχυτητες 6/1 mbps 17,97 :what:

δηλαδη εχω μικροτερη ταχυτητα (3 mbps) Και πληρωνω περισσοτερα?τι κουλο ειναι παλι αυτο?

επισης οσοι εχετε double play απο θεσσαλονικη ,ειναι καλο?αν εξερεσετε τα κοληματα που τρωει και με τις συνδεσεις που και που..(δεν πιστευω να χουν προβλημα και τα τηλεφωνα οταν γινονται αποσυνδεσεις)

Link to comment
Share on other sites

Συνηθως στο κεντρο εξυπηρετησης βλεπουν την πληροφορια που βλεπεις και εσυ. Ψεματα δε νομιζω να σου ειπε... Ανεφερες το σταδιο που βλεπεις στο status?

Ναι της ειπα οτι εμενα μου δειχνει οτι απο τις 9 του μηνα Αναμονη για επαναυποβολη αλλα μου λεει οτι το αιτημα μου εχει προχωρησει και πρεπει να περιμενω.

Ενας αλλος που ειχα παρει πριν λιγο καιρο μου ειχε πει οτι σε 2 βδομαδες θα ειμαι οκ...γενικα απο οτι καταλαβα δεν ξερουν τι τους γινεται εκει μεσα!

Αλλα τι να κανεις υπομονη μεχρι να ενεργοποιηθω...παλι καλα που δεν θα μου κοπει και το adsl μεχρι τοτε

Link to comment
Share on other sites

πόρτες τωρα εχει η περιοχή !

ΑΛΛΑ για μενα ακόμα ΤΙΠΟΤΑ :mad:, 3 μερες πέρασαν και αλλες 2 το σαββατοκύριακο (ΠΟΥ ΔΕΝ νομίζω να δουλεύουν), σύνολο 5 μέρες καθυστέρηση απο την "προγραμματισμένη" μεταφορά στο ιδιόκτητο !

ΑΝΑΜΟΝΗ... μονο και μονο για να με ''κοροϊδεύει'' ο Petros the Great

 

edit : ούτε και σήμερα δευτέρα 03-12-07 τίποτα !!

 

edit2: ούτε και σήμερα πέμπτη 06-12-07 τίποτα !!

Link to comment
Share on other sites

edit2: ούτε και σήμερα πέμπτη 06-12-07 τίποτα !!

Η εξέλιξη της επικοινωνίας :lol: Γιατί δεν την κάνεις για αλλού;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Γεία σε όλους. Έχω 2play από τη Forthnet και είμαι πολύ ικανοποιημένος από τις υπηρεσίες τους, εκτός από την 3μηνη καθυστέρηση μέχρι την ενεργοποίηση του λογαριασμού μου! (Τις γνωστές καθυστερήσεις)... Λόγω του ότι θα μετακομίσω, πρέπει να διακόψω την σύνδεσή μου με τη Forthnet και σκέφτομαι να βάλω αυτή την καινούρια προσφορά της ΗOL με τα 21,9€/μήνα. Ξέρει κανείς να μου πει πόσο θα ταλαιπωρηθώ απ' την στιγμή που θα κάνω την αίτηση, μέχρι την πλήρη ενεργοποίηση του λογαριασμού μου? Και γενικά τι με συμβουλεύετε; Να μείνω ή να φύγω απ' τη Forthnet? Οι υπηρεσίες της ΗOL είναι εξίσου καλές? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εδω και 3 μερες δε μπορω να μπω καθολου ιντερνετ. Το fritz ολο αναβοσβηνει και σημερα μου ηρθε ενα sms στο κινητο οτι η αιτηση μου ειναι σε σειρα προτεραιοτητας και δεν απαιτειται ενεργεια απο μενα... Τι σημαινει αυτο; Στο 800 400 13844 δεν το σηκωνουν 500 φορες που προσπαθησα και με αναμονες... Παιζει να μου κανουν μεταφορα στο ιδιοκτητο; Εχω 1 mb φοιτητικη γραμμη παρεπιπτοντως και ειμαι Θεσσαλονικη.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι κατα 99%!

Τους περναν ολους στο ιδιοκτητο δικτυο με δωρεαν αναβαθμιση (λογικα εσυ θα πας στα 4mbit!)... Υπομονη για καμια 10αρια ημερες!

Link to comment
Share on other sites

4 mbit??? Τι ειπες τωρα ρε φιλε!!!!!! Να αγιασει το στομα σου! (Το χερι σου μαλλον...) Καλη φαση θα ειναι γιατι και τον Φλεβαρη σκεφτομουν να βαλω double play, αρα λογικα δεν θα περιμενω και παρα πολυ...
Link to comment
Share on other sites

Μπα οχι δεν αλλαξα τπτ, οπως μου τα ειχαν πει στην αρχη τα εχω.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2101226#post2101226

post #1547 ;)

Link to comment
Share on other sites

Γεία σε όλους. Έχω 2play από τη Forthnet και είμαι πολύ ικανοποιημένος από τις υπηρεσίες τους, εκτός από την 3μηνη καθυστέρηση μέχρι την ενεργοποίηση του λογαριασμού μου! (Τις γνωστές καθυστερήσεις)... Λόγω του ότι θα μετακομίσω, πρέπει να διακόψω την σύνδεσή μου με τη Forthnet και σκέφτομαι να βάλω αυτή την καινούρια προσφορά της ΗOL με τα 21,9€/μήνα. Ξέρει κανείς να μου πει πόσο θα ταλαιπωρηθώ απ' την στιγμή που θα κάνω την αίτηση, μέχρι την πλήρη ενεργοποίηση του λογαριασμού μου? Και γενικά τι με συμβουλεύετε; Να μείνω ή να φύγω απ' τη Forthnet? Οι υπηρεσίες της ΗOL είναι εξίσου καλές? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Ο εξοπλισμός που δίνει η HOL και η δεύτερη τηλεφ. γραμμή είναι οι βασικοί λόγοι για να την επιλέξει κανείς.

Θυμίσου, όμως, πως η χρέωση γίνεται ανά λεπτό σε όλες τις κλήσεις...

Ακόμη, τα 21,9Ε είναι για 6Mbps και τα 24,9Ε για 24Mbps (όπως της Forthnet)

Link to comment
Share on other sites

Μπα οχι δεν αλλαξα τπτ, οπως μου τα ειχαν πει στην αρχη τα εχω.

Οταν ενεργοποιηθει το καινουριο σου κυκλωμα θα σου στειλουν παλι ενα SMS για να σε ενημερωσουν οπως επισης και τις ρυθμισεις που θα πρεπει να αλλαξεις...

Επισης αν δεις και το εμαιλ σου που σου εδωσε η ΗΟΛ θα εχει μεσα ενα ηλεκτρονικο μηνυμα που εχει και αυτο τις ρυθμισεις!!

Link to comment
Share on other sites

πόρτες τωρα εχει η περιοχή !

ΑΛΛΑ για μενα ακόμα ΤΙΠΟΤΑ :mad:, 3 μερες πέρασαν και αλλες 2 το σαββατοκύριακο (ΠΟΥ ΔΕΝ νομίζω να δουλεύουν), σύνολο 5 μέρες καθυστέρηση απο την "προγραμματισμένη" μεταφορά στο ιδιόκτητο !

ΑΝΑΜΟΝΗ... μονο και μονο για να με ''κοροϊδεύει'' ο Petros the Great

 

edit : ούτε και σήμερα δευτέρα 03-12-07 τίποτα !!

 

ουτε σήμερα 7-12-07 σε εμενα τίποτα

αλλα μια γνωστή

σε ανενεργό βρονχο στης συκιές θεσσ-νικης (ενω ηταν για 6-12-07) αλλα ΣΗΜΕΡΑ 7-12-07 ενεργοποιήθηκε και περιμενη τωρα την μεικτονομιση !!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...