Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Αξεσουάρ


dimangelid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια κατι τετοιο το εχει δουλεψει κανεις ?

δουλευει καλα η ειναι μαπα το καρουζι ?

φορτιζει επαρκως τη συσκευη η ειναι εικονικο ?

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1119613&catalog=22&category=69978022

 

λειτουργει σαν φορτιστης η ειναι σαν εφεδρικη μπαταρια.

(νομιζω δεν το λεει ξεκαθαρα)

 

εχω δει και εγω τετοια ειδικα απο κινα μερια. και πιο φτηνα βεβαια. ελεγα να παρω ενα. δεν ξερω αν κανουν δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

kalimera, pedia ego ton doulevo edo kai 3 meres kai einai ok, fotizi meso usb thiras i meso tou iliou. meso usb theli peripou 2 ores oste na fotisi kai meso tou iliakou panel peripou 5 alla afto eksartate kai apo tin iliofania. pantos an fortisi telios arki gia 2 fortisis kinitou tilefonou.

elpizo na foithisa...

 

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish», καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.
:)
Link to comment
Share on other sites

pantos an fortisi telios arki gia 2 fortisis kinitou tilefonou.

elpizo na foithisa...

 

δηλαδη απο οτι καταλαβα, ο τροπος που δουλευει ειναι να το αφησεις στον ηλιο να φορτηση και αφου φορτισει αυτο τοτε το συνδεεις με το κινητο ?

νομιζα πως το συνδεεις με το κινητο και απ' ευθειας στον ηλιο και ετσι φορτιζετε το κινητο.

ποιο μοντελο εχεις συγκεκριμενα ?

καποιες προτασεις ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τα δύο κορυφαία είναι αυτά για ipod που ξερω αρα θα κάνουν και για iphone

http://www.progressive.gr/proion.asp?katigoriaID=141218&proionID=2675

http://www.letsbuy.gr/product_info.php?cPath=28_89&products_id=522

 

αλλά αφού βρήκες λύση άστο

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη απο οτι καταλαβα, ο τροπος που δουλευει ειναι να το αφησεις στον ηλιο να φορτηση και αφου φορτισει αυτο τοτε το συνδεεις με το κινητο ?

νομιζα πως το συνδεεις με το κινητο και απ' ευθειας στον ηλιο και ετσι φορτιζετε το κινητο.

 

 

Έτσι είναι. Το φορτίζεις, είτε από τον ήλιο είτε από την πρίζα είτε από το pc (usb), και μετά έχεις μια κινητή μονάδα να φορτίσεις το κινητό σου όποτε θες.

 

Δεν γίνεται να φορτίσεις απ'ευθείας από τον ήλιο γιατί δεν περνάει ρεύμα κατευθείαν στο κινητό αλλά σε ενσωματωμένη μπαταρία. Θεωριτικά μπορείς να φορτώσεις το κινητό σου απ'ευθείας από τον ήλιο αν δεν είναι άδεια η μπαταρία του φορτιστή. Απλά δεν θα πάρεις πλήρη φόρτιση γιατί το κινητό σου θα τραβάει περισσότερο ρεύμα απ'ότι ο φορτιστής θα παίρνει από τον ήλιο.

 

καποιες προτασεις ?

 

Να κοιτάξεις το μέγεθος της μπαταρίας που έχει ο φορτιστής. Τα πολύ φτηνά ενδεχομένως να έχουμε μικρής χωρητικότητας μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλημερα.. πριν απο περιπου 5 μηνες αγορασα το w850i και ειχε δωρο το παραπανω bluetooth(Samsung Stereo Bluetooth SBH650) το χρησιμοποιουσα μια χαρα και ειμουν πολυ ευχαριστημενος.. τωρα αγορασα το samsung b2100 και θελω να το συνδεσω ομως δεν θυμαμαι τον κωδικο που ειχα δωσει.. εχω δοκιμασει 0000 00000 1234 12345 1111 11111

δε ν δουλεψε κανενας. δοκιμασα να τα συνδεσω και με ενα iphone παλι τιποτα..εχω πεταξει το κουτι και τις οδηγιες και δεν μπορω να βρω λυση..

μηπως θυμαται καποιος αν πρεπει να κανω και κατι αλλο εκτως απο το να βαλω τον κωδικο?? δεν ξερω τι αλλο να κανω

ευχαριστω προκαταβολικα.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν, πριν βάλεις το κωδικό, πρέπει να βάλεις τα ακουστικά σε search mode.

Ταυτόχρονα, πρέπει να κάνεις το ίδιο και στο τηλέφωνο. Έτσι το έκανες και εσύ??

 

Βασικά, ο κωδικός για το 650 είναι σίγουρα 0000. (και για όσες συσκευές ξέρω με bt).

Τα είχα και εγώ το 650. (μάλιστα, απορώ πώς το άντεξες, κατά τη γνώμη μου το προιόν είναι πολύ κακό σε σχέση με τον ανταγωνισμό!)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

δεν θυμαμαι πως μπορω να το βαλω σε search mode..

μου αρεσε γιατι μπορεις να συνδεσεις οτι ακουστικα θες επανω και εχουν πολυ καλη αυτονομια.. τα χρησιμοποιω πιο πολυ για να ακουω μουσικη

Link to comment
Share on other sites

δεν θυμαμαι πως μπορω να το βαλω σε search mode..

μου αρεσε γιατι μπορεις να συνδεσεις οτι ακουστικα θες επανω και εχουν πολυ καλη αυτονομια.. τα χρησιμοποιω πιο πολυ για να ακουω μουσικη

 

Σβήστο.

Μετά πάτα το μεσαίο κουμπί με το ακουστικό και κράτα το πατημένο για μερικά δευτερόλεπτα.(μόλις ανοίξει, εξακολούθησε να το πατάς).

Θα αναβοσβήσουν κάτι λαμπάκια (δεν θυμάμαι ακριβώς) και θα μείνουν αναμμένα νομίζω. Τότε το αφήνεις. Βάλε το κινητό να ψάξει για bt συσκευές. Μόλις το βρεί, πάτα από το κινητό σου να συνδεθεί με το ακουστικό. Τότε λογικά θα ζητήσει κωδικό. Βάλε το 0000.

 

Τώρα, σχετικά με το 650, ναι βάζεις ότι ακουστικά θέλεις, αλλά πολλές προτάσεις της αγοράς έχουν την ίδια δυνατότητα.

Αυτό που δεν μου άρεσε στο 650 είναι:

1. Τα δικά του ακουστικά είναι ψιλομέτρια. Επίσης, δεν είναι ασύμετρα και δεν μπορώ να καταλάβω που τα βάζεις όταν ναι μεν το φοράς, αλλά δεν ακούς μουσική. Τα έχεις και κρέμονται???? Μα καλά, τι σκέφτονταν εκεί στη samsung όταν τα σχεδίαζαν?

2. Ο ήχος, όταν μιλάς στο τηλέφωνο δεν έχει και την καλύτερη ένταση.(για μουσική είναι αρκετά καλά). Επίσης, στο δικό μου κινητό όταν απαντούσα σε μια κλήση μου χαμήλωνε αυτόματα την ένταση (απίστευτη βλακεία!!)

3. Έτσι όπως είναι τα 3 κουμπιά στην πρόσοψη, πρέπει να κοιτάς το ακουστικό για να πατήσεις σωστά το κουμπί που θέλεις, με την αφή δεν μπορείς να τα ξεχωρίσεις (άλλη βλακεία για χάρη του design).

 

Πάντως, από αυτονομία είναι πολύ καλά. Επίσης είναι και όμορφα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Έχει κανείς ιδέα από που θα μπορούσα να προμηθευτώ σφουγγαράκια για το handsfree μου και γενικότερα ανταλλακτικά σφουγγαράκια?

 

Καινούρια handsfree που έψαξα δεν είχε στη συσκευασία σφουγγαράκια... :/

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Το παρόν μπορεί να κλειδωθεί! Τα βρήκα στο ebay μετά από πολύ ψάξιμο γιατί δεν ήξερα πώς να το ψάξω στα αγγλικά. :O

 

Για όσους ενδιαφέρονται:

http://cgi.ebay.com/Soft-Sponge-Foam-Earphone-Covers-black-white-iPod-MP3_W0QQitemZ380143101001QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item58824b6449

http://cgi.ebay.com/Ear-Sponge-for-cellphone-pda-earphone-headphone-5-pair_W0QQitemZ250427605562QQcmdZViewItemQQptZOther_MP3_Player_Accessories?hash=item3a4ea6023a

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Το παρόν μπορεί να κλειδωθεί! Τα βρήκα στο ebay μετά από πολύ ψάξιμο γιατί δεν ήξερα πώς να το ψάξω στα αγγλικά. :O

 

Για όσους ενδιαφέρονται:

http://cgi.ebay.com/Soft-Sponge-Foam-Earphone-Covers-black-white-iPod-MP3_W0QQitemZ380143101001QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item58824b6449

http://cgi.ebay.com/Ear-Sponge-for-cellphone-pda-earphone-headphone-5-pair_W0QQitemZ250427605562QQcmdZViewItemQQptZOther_MP3_Player_Accessories?hash=item3a4ea6023a

εχει το saturn παντως

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα σήμερα απο τον ΟΤΕ της Θήβας αυτά τα bluetooth ακουστικά για 15 ευρώ... ΝΑΙ 15 ευρώ... μάλλον ο ΟΤΕ έχει απόθεμα και τα ξεπουλάει...

 

http://www.skroutz.gr/s/73124/Nokia-BH-503.html

http://mea.nokia.com/MEDIA_BANK_100/R6Accessories/B/BH-503/bh-503_312x312.jpg

 

Σαν πρώτη επαφή λίγο που τα χρησιμοποίησα τόσο στις κλήσεις όσο και σε μουσική είναι πολύ καλά και ΕΙΔΙΚΑ για τα λεφτά τους!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς για βάση στήριξης χωρίς βεντούζα σε αυτοκίνητο για αγορά απο ελληνικό σάιτ...σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας :)
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος απο που μπορώ να προμηθευτώ βάσεις κινητών (stund) από plexiglass για κατάστημα:blink:??? ευχαριστώ για κάθε βοήθεια!!!!!:D

"Imagination is more important than knowledge."

Albert Einstein.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά μέσω του emarket πήρα car fm transmitter στα 25ευρώ, με 1.8inches, και είναι πολύ καλό.. Το μόνο που μπορεί να δείτε αν έχετε συναγερμό με τηλεειδοποίηση να προσέχετε να μην συμπίπτουν τα fm γιατί εγώ που το είχα σε κοντινα (και δε το ήξερα) ενώ ήμουν στο δρόμο ενεργοποιούταν ο συναγερμός, άναβαν τα φλας και άλλα τέτοια υπερφυσικά.. Να το δοκιμάσετε πρώτα για λίγο και αν δείτε τέτοια φαινόμενα απλά αλλάξτε τα Fm στο transmitter σε κάποια πιο μακρινή συχνότητα

Ποιότητα καλή, τα τραγούδια τα εμφανίζει όλα στην οθονίτσα κανονικά (εκτός από τους ελληνικούς χαρακτήρες), μπορεί να έχει και εμφάνιση στίχων αν έχεις το αρχειάκι μέσα στη μνήμη και έχει και δυνατοτητα να παίζει και εικόνες και μικρά βιντεάκια σε συγκεκριμένο format που δε θυμάμαι να σας το πω.. Αρκετά ευχαριστημένη μπορώ να πω αν και θα προτιμούσα μια μεγαλύτερη οθόνη, χεχε

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

εχετε παρει για ωρα αναγκης κατι τετοιο ? http://cgi.ebay.com/Universal-Portable-USB-Charger-Battery-4400mAh-Li-Ion_W0QQitemZ230393398608QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item35a4844550

 

ψαχνω καποιο σε λογικη τιμη αλλα και αξιοπιστο. εχετε καποιο να προτεινετε ?

Link to comment
Share on other sites

το χρησιμοποιώ πάρα πολύ για μουσική όταν είμαι στο δρόμο...

ένα μειονέκτημα είναι ότι στις κλήσεις ακούγεται όχι μονο ο συνομιλητής αλλά και ΟΛΟΙ οι ήχοι του περιβάλλοντος απο εκεί!!!!

Link to comment
Share on other sites

Aν εχεις την δυνατοτητα φιλε μου,

μπορεις να εξακριβωσεις αν χοραει μεσα σε κρανος πισω απο τα μαξιλαρακια?

 

Και αλλη μια ερωτηση...ειναι μονο για να ακους? δεν μπορεις να απαντησεις και να μιλησεις?

Link to comment
Share on other sites

Aν εχεις την δυνατοτητα φιλε μου,

μπορεις να εξακριβωσεις αν χοραει μεσα σε κρανος πισω απο τα μαξιλαρακια?

 

Και αλλη μια ερωτηση...ειναι μονο για να ακους? δεν μπορεις να απαντησεις και να μιλησεις?

 

Καλή χρονιά!!!

 

Μπορείς μια χαρά να απαντήσεις και να μιλήσεις!!!!

 

Στο κράνος δεν βολεύει... είναι αρκετά μεγάλα τα ακουστικά και ο τρόπος που σταθεροποιούντε στο κεφάλι δεν είναι ο ιδανικός για κράνος...

Επίσης επειδή τα κουμπιά χειρισμού του είναι στο πλάϊ, με το κράνος θα πατιούντε χωρίς να το θέλεις...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Ψάχνω dock station για το diamond 2 αλλα δεν μπορω να βρω κατi.

Εχετε κατι υποψιν σας απο καποιο ελληνικο καταστημα?

Με ενδιαφερει να βρω ενα dock παρομοιο με αυτο του diamond 1 το οποιο μου αρεσε πολυ.

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστω.

Χρεωνει κατι αλλο η expansys εκτος απο αυτα που αναφερει στο μεθοδος αποστολης?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Αξεσουάρ
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...