Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Αξεσουάρ


dimangelid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Sony Ericsson MDC-60 & MBR-100 – new Music Widgets

 

This February during the presentation of a new range of handsets, among which was the brilliant W880i, names of new Sony Ericsson-branded accessories were mentioned as well – a pair of new headsets, a Bluetooth-transmitter, a cradle and new speakers. As I promised earlier, reviews of all these widgets will be available on our portable in the near term, though the gadgets we have on our table today will be reviewed within one article. We are doing this firstly so as not to delve into unnecessary details (and not to force you to do that) and, secondly, these things are too quaint to be spoken about separately.

 

Δείτε το ΕΔΩ αναλυτικά.

 

http://www.mobile-review.com/accessories/review/image/sonyeric/mbr-100/pic01045.jpg

 

http://www.mobile-review.com/accessories/review/image/sonyeric/mbr-100/pic01022.jpg

http://www.mobile-review.com/accessories/review/image/sonyeric/mbr-100/pic01034.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλά είναι, το ένα είναι και σαν εναλλακτικό stereo hf, με φοβερή μπαταρία
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Αναμεταδίδω από το site

"Ενα "απόλυτο" gadget για το αυτοκίνητο. Απλά τοποθετήστε το στην θέση του αναπτήρα αυτοκινήτου. "Καρφώστε" στην θύρα USB που διαθέτει ένα οποιοδήποτε USB Flash Memory που να περιέχει μουσική (MP3). Επιλέξτε μιά συχνότητα εκπομπής από τον ενσωματωμένο FM Transmitter. Πιάστε την συχνότητα αυτή στο ραδιόφωνο του αυτοκινήτου σας και...απολαύστε την μουσική της επιλογής σας!!! Το MP3FM Modulator μπορεί να διαχειριστεί τα MP3 στο Flash που έχει τοποθετηθεί καθώς έχει λειτουργίες Play, Stop, Pause, FF, RW. Επιπλέον παρέχεται και τηλεκοντρόλ για την ασφαλέστερη διαχέιριση την μουσικής σας κατά την οδήγηση.

 

Χαρακτηριστικά:

- Καλώδιο τροφοδοσίας από αναπτήρα αυτοκινήτου και 2 μπαταρίες AAA περιλαμβάνονται

- Θύρα audio jack 3,5 mm"

 

έχω κάποιες ενστάνσεις βέβαια

 

1.Δεν παίρνει κάρτα μνήμης όπως λένε, παίρνει η flash disk, η mp3 μεσω του jack

2. Σύμφωνα με το site εχει 2 μπαταριες 3Α, περιήχε μία η οποία είναι για το τηλεχειριστήριο (καμία σχέση)

3. Το τηλεχειριστηρίο (παρήγγειλα 3 κομματια για 2 συανδελφους) είναι χαλασμένο κ στα 3 (αλλο κουμπι του πατάς άλλο δουλευει)

4. Ποιότητα ήχου απλά υποφερτή, εκτός αν έχετε mp3 φορητό οπότε ο χειρισμός γίνεται λίγο καλυτερο

5. Δεν αναγράφει τίτλο αρχειου (track) στην οθόνη του του αυτοκινήτου κ δεν υπάρχει η δυνατότητα

6. ο χειρισμός είναι σπαστικός

7. αν τα έχεις τα κομματια σε folders δεν τα ανοιγει

 

Αποφασίζω όμως να το κρατήσω επειδή αλλη εναλλακτική προς το παρόν δεν υπάρχει, θα το λειτουργήσω λίγο καιρό και θα σας πω αν αξίζει

α και τα 27 ευρώ που γραφει το site με το εξοδα αποστολής 32 έρχεται

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Φίλε μου σε ευχαριστώ για την αντικειμενική κριτική που έκανες, πάνω που σκεφτόμουν αυτά τα fm transmitters ως εύκολο τρόπο να παίξω mp3 στο car audio, μου επιβεβαίωσες τις ανυσηχίες μου οτι δεν αξίζει....

Καλά έχει προχωρήσει πολύ το φόρουμ μας, ούτε που χρειάστηκε να ρωτήσω και βρήκα απάντηση!!!!!:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Μα δε μας λέει για ποιο συγκεκριμένο fm αναφέρεται, δεν είναι όλα τα ίδια, ας μην τα βάζουμε όλα σε ένα τσουβάλι...

Το δικό μου πχ. παίζει μια χαρά, και sd και usb stick...

sfasfs
Link to comment
Share on other sites

@tonypepes:

μπορείς σε παρακαλώ να μου δώσεις πληροφορίες για αυτό που έχεις εσύ (μάρκα, κόστος)... αν δεν θες δημόσια στείλε μου ΡΜ.

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδιά εγώ είδα μια τέτοια συσκευή οπου ο τύπος έλεγε ότι συνδέεις usb stick με mp3 και τα παίζει στο ράδιο (ήταν ουσιαστικά ένα βύσμα αναπτήρα αυτοκινήτου με υποδοχή usb) και έκανε 5 ευρώ. Θεσσαλονίκη, extra cd store στην Κων/νου Παλαιολόγου.
ΑΡΗ ΜΟΥ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ ΤΕΛΕΙΩΜΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα και χρόνια πολλά :happy:

Σκεφτόμουν να αγοράσω αυτό και να κοτσάρω πάνω ένα 4gb stick

Συνολικό κόστος 40€ περίπου. Μήπως το έχει δοκιμάσει κανείς;

 

Επιπλέον είδα ότι στην αγορά κυκλοφορούν και transmitters όπου μπορείς να συνδέσεις πάνω οποιοδήποτε mp3 player και να έχεις το επιθυμητό αποτέλεσμα.

Πχ. Coby CA-745 (έχει πάρει πολύ καλές κριτικές στο amazon.com) σε συνδυασμό με ένα Sandisk Sansa Fuze FM 4GB Black ή οποιοδήποτε mp3 player χωρητικότητας ~4gb περίπου

Συνολικό κόστος κάπου στα 100€

 

Οποιαδήποτε άλλη λύση δεκτή :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά :happy:

Σκεφτόμουν να αγοράσω αυτό και να κοτσάρω πάνω ένα 4gb stick

Συνολικό κόστος 40€ περίπου. Μήπως το έχει δοκιμάσει κανείς;

 

Επιπλέον είδα ότι στην αγορά κυκλοφορούν και transmitters όπου μπορείς να συνδέσεις πάνω οποιοδήποτε mp3 player και να έχεις το επιθυμητό αποτέλεσμα.

Πχ. Coby CA-745 (έχει πάρει πολύ καλές κριτικές στο amazon.com) σε συνδυασμό με ένα Sandisk Sansa Fuze FM 4GB Black ή οποιοδήποτε mp3 player χωρητικότητας ~4gb περίπου

Συνολικό κόστος κάπου στα 100€

 

Οποιαδήποτε άλλη λύση δεκτή :D

 

καλημερα και καλη χρονια

εχω παρει ενα για μενα και 3 για φιλους με χειρηστηριο

το δικο μου παιρνει και καρτα sd αλλα οπως και τα υπολοιπα εχει ενσωματωμενη καρτα μνημης 1gb υπαρχει ενα ηλεκτρονικο μαγαζι της θεσ/νικης (δεν το θυμαμαι)

αλλα και στη περιοχη σου αν πας σε μαγαζια με ηλεκτρονικα αλλα και ειδη αυτοκινητου(αξεσουαρ) μπορεις να το βρεις... εμενα με εξυπηρετει παντως απτο να γραφω συνεχεια cd και να τ αφηνω στην ακρη.....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση:)

Μήπως γνωρίζεις τουλάχιστον μάρκα και μοντέλο από αυτό που χρησιμοποιείς εσύ; Έχω βρει αρκετά σε online shops, αλλά θα προτιμούσα να αγοράσω κάποιο το οποίο ξέρω ότι έχει αφήσει ευχαριστημένο κάποιον άλλο που το αγόρασε (κοινώς να έχει καλό review)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση:)

Μήπως γνωρίζεις τουλάχιστον μάρκα και μοντέλο από αυτό που χρησιμοποιείς εσύ; Έχω βρει αρκετά σε online shops, αλλά θα προτιμούσα να αγοράσω κάποιο το οποίο ξέρω ότι έχει αφήσει ευχαριστημένο κάποιον άλλο που το αγόρασε (κοινώς να έχει καλό review)

 

δεν θυμάμαι... συγνωμη... προσπαθω να βρω το site αλλα δεν....

αν βρηκες τπτ στειλε μου τα links να σε πω αν μοιάζουν....

Link to comment
Share on other sites

Για δειτε και εδω

http://www.dealextreme.com/products.dx/category.710

 

Δεν εχω αγορασει FM ακομα αλλα οτι εχω αγορασει απο αυτο το site τα σπαει !

 

Διαβαζεται τα σχολια που λενε οι αγοραστες σε καθε προιον ειναι πολυ καλοι στα σχολια τους.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Για δειτε και εδω

http://www.dealextreme.com/products.dx/category.710

 

Δεν εχω αγορασει FM ακομα αλλα οτι εχω αγορασει απο αυτο το site τα σπαει !

 

Διαβαζεται τα σχολια που λενε οι αγοραστες σε καθε προιον ειναι πολυ καλοι στα σχολια τους.

 

που ησουν τοσο καιρο??παντως τα χειρηστηρια ειναι ιδια

το καλυτερο ειναι να διαβαζει και usb stick's

Link to comment
Share on other sites

Πολλα απο αυτα που μας πουλανε μαγαζια αλλα και αλλοι συμφορουμιτες σε τιμες ευκαιριας,τα βρικσω εδω σε πολυ καλες τιμες και δωρεαν μεταφορικα.
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Πολλα απο αυτα που μας πουλανε μαγαζια αλλα και αλλοι συμφορουμιτες σε τιμες ευκαιριας,τα βρικσω εδω σε πολυ καλες τιμες και δωρεαν μεταφορικα.

 

το προσεξα φιλε μ

κι εγω απο 32 ευρω τα πληρωσα (4 κομματια)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 4 weeks later...

Ένα πολύ έξυπνο gadget για το αυτοκίνητο που είδα τελευταία είναι αυτό

 

Βαση Nano-Pad.

Την έχει τεστάρει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Ένα πολύ έξυπνο gadget για το αυτοκίνητο που είδα τελευταία είναι αυτό

 

Βαση Nano-Pad.

Την έχει τεστάρει κανείς?

 

Οποτε βγαλω διπλωμα και παρω αυτοκινητο θα το εχω υποψην μου..:lol:

 

Παντως προτωτυπη ιδεα..αν και προβλεπω να σε περνανε για τρελο με ολα αυτα πανω στο τιμονι..:p

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Οποτε βγαλω διπλωμα και παρω αυτοκινητο θα το εχω υποψην μου..:lol:

 

Παντως προτωτυπη ιδεα..αν και προβλεπω να σε περνανε για τρελο με ολα αυτα πανω στο τιμονι..:p

 

το είδα χθές σε ένα βενζινάδικο, χρησιμο είναι αλλά καιι πολυ κιτς!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τελικά την βρήκα εδώ http://www.letsbuy.gr/product_info.php?products_id=1060 και την αγόρασα.

 

Οντως κρατάει πολύ γερά τα πράγματα.

Πάλι καλά που την βρήκα σε μαύρο χρώμα και ταιριάζει με το ταμπλό για είχατε δικιο οτι οι άλλες ήταν κιτσ.........(ροζ,μπλε)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή?:p Εγώ τουλάχιστον το έχω συνδέσει με τον ενισχυτή μου και είμαι μια χαρα:P
%$@#@#%^:worry:&*@#$%^&*
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

παιδια κατι τετοιο το εχει δουλεψει κανεις ?

δουλευει καλα η ειναι μαπα το καρουζι ?

φορτιζει επαρκως τη συσκευη η ειναι εικονικο ?

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1119613&catalog=22&category=69978022

 

λειτουργει σαν φορτιστης η ειναι σαν εφεδρικη μπαταρια.

(νομιζω δεν το λεει ξεκαθαρα)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Αξεσουάρ
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...