Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόνο αν έχεις Vodafone τα έχεις  αυτα.  Κ παίζει ρόλο κ η περιοχή.  Σε cosmote είναι καρφί όπως τα λες Σε Vodafone  είναι για κλάματα. Το έχω ζήσει γι αυτό στο λέω με σιγουριά. 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

1 hour ago, DjTony said:

Ερχόμενος από S20 Ultra, και η γυναίκα μου έχει το S20 FE 5G. Και το ultra και το FE είναι μονίμως κλειδωμένα σε 5G. Στο S21 με πετάει συνέχει σε 4G+ σε σημεία που είχα και έχει το FE κολλημένο 5G. Το S21 μου είναι EUR EUR EUR EUX EUR. Έτσι ήταν και το S20 Ultra νομίζω.. Δεν είναι δηλαδή κάποιας άλλης χώρας να έχει περίεργη ρύθμιση... Αυτή τη στιγμή βρίσκομαι σε σημείο σταματημένος και το FE έχει 3 γραμμές 5G εμένα έχει μια και συνέχεια πέφτει σε 4G. Καμιά ιδέα;

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Το s20 FE 5G έχει snapdragon αν δεν κάνω λάθος, με αποτέλεσμα να έχει καλύτερο σήμα από το S21 που έχει exynos. Γνωστό θέμα η διαφορά των δύο επεξεργαστών στο σήμα πέρα των άλλων. 

Edited by karx
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα.. Αν δεν απατώμαι όμως με το S20 ultra δεν είχα σκαμπανευάσματα στο σήμα... Τέλος πάντων.. Ευχαριστώ όπως και να έχει

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, karx said:

Το s20 FE 5G έχει snapdragon αν δεν κάνω λάθος, με αποτέλεσμα να έχει καλύτερο σήμα από το S21 που έχει exynos. Γνωστό θέμα η διαφορά των δύο επεξεργαστών στο σήμα πέρα των άλλων. 

Δεν έχει σχέση αυτό με το σήμα του παρόχου γιατί είχε κ το s20 u  προηγούμενο κινητό το παλληκάρι με exynos . Ίσως να συμβαίνει κάτι άλλο στην συσκευή του. Αυτό πάντως που αναφέρει έχει να κάνει με το πάροχο κ κυρίως η δικιά μου εμπειρία έχει να κάνει με την ρήματα την vodafon κ με την cosmote όλα δουλεύουν κομπλέ για αυτό το ανέφερα.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχει να κάνει με τον πάροχο και την συσκευή,μπορεί να εντοπίζει καλύτερα ποτέ να γυρίσει σε 4G εάν το σήμα δεν είναι σταθερό. Το ότι άλλο κινητό πιάνει και το δικό σου όχι δεν παίζει ρόλο. Εγώ στο εξωτερικό έχω σχεδόν παντού 5G και σε πολλά σημεία λέει ότι δεν έχει δηλαδή βγαίνει το εικονίδιο με το άσπρο πλαίσιο,αλλά δεν κατεβάζει σε 4G(που θα μπορούσε να είναι καλύτερο εκεί το υποδεέστερο σήμα).

Πιστεύω έχει να κάνει καθαρά με τον πάροχο

Link to comment
Share on other sites

On 26/12/2021 at 12:29 ΠΜ, gambitzx said:

Μάλλον έχει να κάνει με τον πάροχο και την συσκευή,μπορεί να εντοπίζει καλύτερα ποτέ να γυρίσει σε 4G εάν το σήμα δεν είναι σταθερό. Το ότι άλλο κινητό πιάνει και το δικό σου όχι δεν παίζει ρόλο. Εγώ στο εξωτερικό έχω σχεδόν παντού 5G και σε πολλά σημεία λέει ότι δεν έχει δηλαδή βγαίνει το εικονίδιο με το άσπρο πλαίσιο,αλλά δεν κατεβάζει σε 4G(που θα μπορούσε να είναι καλύτερο εκεί το υποδεέστερο σήμα).

Πιστεύω έχει να κάνει καθαρά με τον πάροχο

Μπορεί να παίζει ρόλο και το αν είναι συμβόλαιο η καρτοκινητό στον ίδιο παροχο. Κάποτε υπήρχε προτεραιότητα στα συμβόλαια στο 4G.Ισως παίζει κάτι παρόμοιο και στο 5G...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από την εταιρεία κινητής αυτό.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, costsa41 said:

Πριν λίγο ήρθε αναβάθμιση και σε ελληνικό.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ισχύει.. Ευχαριστούμε!!!

Screenshot_20211227-150119_Software update.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε σας στο messeger οταν σας στελνουν μήνυμα  και βγάνει το κυκλακι σπο την συνομιλία σας  κολλαει για λιγο η οθονη να μην πατιέται κατι

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, panos93gr said:

Παιδιά σε σας στο messeger οταν σας στελνουν μήνυμα  και βγάνει το κυκλακι σπο την συνομιλία σας  κολλαει για λιγο η οθονη να μην πατιέται κατι

Νομίζω ότι το είχε αναφέρει ένα άλλο παλικάρι αυτό με αναβάθμιση στην 12.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, panos93gr said:

Παιδιά σε σας στο messeger οταν σας στελνουν μήνυμα  και βγάνει το κυκλακι σπο την συνομιλία σας  κολλαει για λιγο η οθονη να μην πατιέται κατι

Το εχω παρατηρημενο αυτο απο χθες οταν ανοιξα το messenger του facebook εκανε σαν να κολλησε λιγο και το wifi μου εμφανισε ενα θαυμαστικο απο πανω ετσι το εκλεισα απο τον διακοπτη στην μπαρα επανω και το ξανα ενεργοποιησα δεν ξερω τι σκαλωμα επαθε αλλα μετα επανηρθε μια χαρα.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

On 27/12/2021 at 10:59 ΜΜ, panos93gr said:

Παιδιά σε σας στο messeger οταν σας στελνουν μήνυμα  και βγάνει το κυκλακι σπο την συνομιλία σας  κολλαει για λιγο η οθονη να μην πατιέται κατι

ισχύει το είχα αναφέρει στις αρχές! εγώ αυτό που έκανα ήταν να απενεργοποιήσω τη ρύθμιση να επικαλύπτει τις άλλες εφαρμογές και να πετάγονται δηλαδή τα bubbles του messenger γιατί κολλούσε και μόνο η επανεκκίνηση το βοηθούσε. Μετά απ'αυτή την απενεργοποίηση στις ρυθμίσεις δεν το ξαναντιμετώπισα. 

Edited by thanostr
Link to comment
Share on other sites

Παίζει με την esim να έχουμε καλύτερη κάλυψη δικτύου σε σχέση με την απλή sim?

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
4 minutes ago, DjTony said:

Παίζει με την esim να έχουμε καλύτερη κάλυψη δικτύου σε σχέση με την απλή sim?

Όχι, δεν έχει να κάνει, δεν επηρεάζεται από αυτό η λήψη του σήματος στη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, DjTony said:

Παίζει με την esim να έχουμε καλύτερη κάλυψη δικτύου σε σχέση με την απλή sim?

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Όχι δεν έχει  να κάνει είναι καθαρά ο πάροχος. 

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς τους γνωστές, αν βάλω esim στο S21ultra και μετά το πουλήσω και μεταβώ για λιγο καιρο μεχρι να αγοράσω κατι άλλο σε μια συσκευή που δεν την υποστηρίζει τι γίνεται? Πως θα χρησιμοποιώ την συσκευή που δεν την υποστηρίζει? Θα πρέπει να έχω και μια κανονική Sim?

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, giannismal said:

Ερώτηση προς τους γνωστές, αν βάλω esim στο S21ultra και μετά το πουλήσω και μεταβώ για λιγο καιρο μεχρι να αγοράσω κατι άλλο σε μια συσκευή που δεν την υποστηρίζει τι γίνεται? Πως θα χρησιμοποιώ την συσκευή που δεν την υποστηρίζει? Θα πρέπει να έχω και μια κανονική Sim?

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Κανεις αντικατασταση καρτας (πληρωνρεις ξανα) και την βαζεις στο κινητο... 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
16 minutes ago, giannismal said:

Ερώτηση προς τους γνωστές, αν βάλω esim στο S21ultra και μετά το πουλήσω και μεταβώ για λιγο καιρο μεχρι να αγοράσω κατι άλλο σε μια συσκευή που δεν την υποστηρίζει τι γίνεται? Πως θα χρησιμοποιώ την συσκευή που δεν την υποστηρίζει? Θα πρέπει να έχω και μια κανονική Sim?

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ε ναι, αν από συσκευή με e-sim, πας σε συσκευή που δέχεται μόνο φυσική sim, όπως καταλαβαίνεις θα πρέπει να προμηθευτείς ξανά φυσική sim. Αλλά μέχρι τότε θα υπάρχει φαντάζομαι σε όλους η δυνατότητα για twin sim με φυσική και e-sim με το ίδιο νούμερο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας παιδιά, θα ρωτήσω βέβαια αν μπορώ να έχω μια φυσική Sim και μια esim με το ίδιο αριθμό και να τις ενεργοποιό εναλλάξ.. Καλή χρονιά να έχουμε

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα και καλή χρονιά. Μου έχει κακοφανεί πολύ η διαφορά της ταχύτητας φόρτισης από το S20 ultra στο S21 Ultra. Βασικά δε περίμενα να καταλάβω διαφορά, είναι πολύ αισθητή όμως ειδικά όταν χρησιμοποιείς το τηλέφωνο.... Με τα 25 watt αγκομαχάει να φορτίσει ενώ με τα 45 πήγαινε αέρας.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, DjTony said:

Καλήμερα και καλή χρονιά. Μου έχει κακοφανεί πολύ η διαφορά της ταχύτητας φόρτισης από το S20 ultra στο S21 Ultra. Βασικά δε περίμενα να καταλάβω διαφορά, είναι πολύ αισθητή όμως ειδικά όταν χρησιμοποιείς το τηλέφωνο.... Με τα 25 watt αγκομαχάει να φορτίσει ενώ με τα 45 πήγαινε αέρας.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Καλημέρα σε όλους και καλή χρονιά με υγεία σε σας και τις οικογένειές σας..

Στείλε μου μετά 45 watt Σε πόση ώρα σου φόρτιζε?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην ομορφη παρεα. Καλη χρονια με υγεια και οτι καλυτερο ευχομαι σε ολους σας. Νεος κατοχος εδω και περιπου 1 εβδομαδα. Επειδη μου ειναι αδυνατο να διαβασω ολα τα σχολια εχουμε καταληξει σε καποιο καλο tempered glass για την οθονη; Αν δεν θελετε να απαντησετε εδω γιατι θα εχει σχολιαστει πολλες φορες στειλτε μου ενα inbox ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.. Νομίζω πως πριν τη 12 στη φωτογραφία selfie μπορούσες να ενεργοποιήσεις τη βελτιστοποίηση σκηνής. Νομίζω πως τώρα την έχουν απενεργοποιήσει.. Μπορεί κάποιος που θυμάται πως ήταν με την 11 να το επιβεβαιώσει; στο επισυναπτόμενο screenshotη επιλογή δεν είναι διαθέσιμη..

Καμία άποψη??

Screenshot_20220101-201130_Camera.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...